Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

svaka èast drag! drago mi je da je konaèno krenulo, posle svih onih muka...

 

aku budeš u NS raèunaj da æeš pasti na dupe od objašnjavanja meni i butazeru... :mrgreen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Nedelju otisao sam u Madarsku, na dyno. Po sto kod nas vise jeftinije benzin nego tamo, nosiosam i 20 L benzina. Odmah na Madarsku granicu zajebavali samnom zbog toga. Ali posle 10min pustili su me.

 

Na dyno prvo meranje na zadnji tocak 70ks i 120 Nm je bio. Nije dobio dovojno benzina. Posle nekoliko sati, i nekoliko meranje ( oko 20 puta ), dobili smo 110 ks :cry: i 260 Nm na 0,4 bar i na 6000 obr/min. Najveci problem imam sa karburatorom. Ne moze da izdrzi vise od 0,4 bar pritisak benzina. :cry: Ako stavim pritisak preko 0,4 bar odmah curi iz karburatora. Sad opet ne znam sta da radim :cry:

 

Uvece krenuo sam kuci. Oko 21 sati stigaosam na granicu. Nasi carinik trazio je saobracajni od motora. Dao sam, ali petak odjavio sam, da ne platim 20000 din za registraciju. Carinik pregledao je brojeve, i nije hteo da pusti motor, po sto nije registrovan. Isao je skoro svaku kancelariju, i posle 45 min vratio je pasos i saobracajna i rekao je ako drugi put nosim preko granicu, moram da javim i da trazim neki papir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Vidim da dobro napreduješ, a što se tièe karburatora,mislim da ti je dovoljno o,4 bara,ali moraš da pogledaš regulator pritiska goriva jer vjerovatno je u tome problem,znaèi,ako imaš u air boxu npr.1 bar, pritisak goriva može da bude 1,4 bara što je opet razlika za 0,4 bara.

To su ti sada igre bez granica,ali treba nešto živaca + jako puno vremena i to je to !

Inaèe,motor ti izgleda stvarno opako,obožavam taj "hard look" !!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Vidim da dobro napreduješ' date=' a što se tièe karburatora,mislim da ti je dovoljno o,4 bara,ali moraš da pogledaš regulator pritiska goriva jer vjerovatno je u tome problem,znaèi,ako imaš u air boxu npr.1 bar, pritisak goriva može da bude 1,4 bara što je opet razlika za 0,4 bara.

To su ti sada igre bez granica,ali treba nešto živaca + jako puno vremena i to je to !

Inaèe,motor ti izgleda stvarno opako,obožavam taj "hard look" !!!!!![/quote']

Juce, kad probali smo na dyno, bas gledaosam da li dize pritisak za benzin. I to sam rimatio da ne! A danas u garazu probao sam sa pumpom, tako da radio je na 0,3 bar, i kad guraosam unutra vazduh odmah digao je pritisak. Sad nije mi jasno, da zasto ne radi to kad radi motor.

 

Danas robaosam voznju, u ulicu. Jebote :!: Dok je radio (nije izgurao benzin), to nesto fantazija. Primeti se taj 260 Nm.

Sad razmisljam da kupim einspric komplett sa elektrikom. Jel zna neko gde moze kupiti :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
:shock: takva masina a napred samo jedan disk ? kako zaustavis ti tu zver :roll:

Drugi disk skinio sam' date=' zbog tezine. Svaki staza, za trk ubrzanje, ima toliko mesta za kocenje, koliko ima za ubrzanje. Ako trkamo na 402m onda ima 400m za kocenje.

 

[b']Gixxer[/b] :!:

Jel ti imas u airboxu na karburatorima levak :?: Jer ja nemam.

 

yBgtu_turbosemaxt3.th.jpg

Na sliku "A" verzije je moj verzija, mozda trebalo bi da napravim "B" verzija. Sta mislis ti :?:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Nema potrebe za ljevkom,meni je radilo i bez toga,a ono što sam vidio na slikama,niko to ne stavlja tako da što se toga tièe,nemaš brige.

Što se tièe pritiska,ja sam na svom motoru imao dva manometra,jedan za gorivo i jedan za zrak tako da sam mogao u vožnji da gledam šta mi se dešava sa pritiscima.

Tek kad sam sve podesio kako treba onda sam skinuo te manometre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Sad vec gotovo, po sto sutra nosim na izlozbu u Novi Sad. Bar sad nece biti kuci motor, imacu vreme da razmisljam, sta da radim. :wink: Imacu malo "slobodno" vreme. U subotu i nedelju bicu tamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

evo ja i drag smo se malo dopisivali pa da podelimo i sa ostalima... :D

 

 

 

Ra$a ::

evo ovako, brat mi je rekao nekoliko savete koji bi možda mogli da ti pomognu pa rekoh da ti pošaljem.

 

 

vidi se na slikama da si stavio blow-off ventil (kad šaltaš i smanjiš gas on pritisak iz usisa ispušta napolje kako ne bi došlo do usporavanja turbine, jer pritisak u usisu naglo poraste kada otpustiš gas i šiberi se zatvore), izlaz od tog blowoff ventila nemoj da izvodiš napolje veæ ga sprovedi izmeðu turbine i filtera za vazduh, tako æeš imati veæi zalet turbine pri ponovnom otvaranju gasa. ako si to veæ uradio onda se izvinjavam.

 

drag:

Tako sam hteo da napravim, ali nema mesto.

 

ra$a:

drugo, napisao si da imaš yoshimura bregaste. pretpostavljam da su to trkaèke bregaste, a one imaju velik preklop ventila to znaèi da su usisni i izduvni ventil otvoreni zajedno dosta dugo, a to se radi da bi se iskoristola inercija izduvnih gasova koji kako izlaze iz cilindra povlaèe sa sobom èist vazduh kroz usisni ventil i tako motor više usisa. e sad ako imaš turbo preklapanje ventila nije dobro je jedan deo vazduha turbina izbaci napolje kroz taj otvoreni izduvni ventil. probaj da naðeš neke bregaste koje imaju mali preklop ventila.

 

drag:

Jeste, takav bregasta imam, ali mogu da stelujem preklop. Kad je bio usisni motor, prekop je bio 34 stepen. Sad je 8

 

ra$a:

treæe, vidim da hoæeš da kupiš ajnšpric, obavezno uzmi nešto sa potpuno otvorenom upravljaèkom jedinicom, jer svi oni imaju senzore za pritisak vazduha u usisnoj grani, nijedan takav motor nema veæi pritisak od jedne atmosfere. ako na fabrièku upravljaèku jedinicu dodaš turbo mislim da æeš imati problema da je ušteluješ.

 

drag:

Ovo nisam znao

 

ra$a:

i obavezno ugradi interkuler, jer su ti gubici ogromni, pogotovo što je suzuki vazdušar. to je prosto, sa pritiskom raste i temperatura, a sa rastom temperature opada gustina, a to znaèi da smanjuješ efekat turbo punjenja. za razvijanje snage bitna ti je masa svežeg punjenja a ne zapremina. da ne komplikujem, 1 litar toplog vazduha ima manju masu od 1 litra hladnog, veæa masa - više snage.

 

 

drag:

Plan takav je bio, da stavicu. Ali jos nisam nasao tako malo koji mogu da stavim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo stigaosam da pisem tu malo. Ponedeljak opet biosam na dyno, ali sad odneo sam drugog majstora. Od ujutro do nocu 1 sati probalismo da popravimo. I nista. Doneosam kuci i trazio sam takav "majstora" na netu, ko vec pravio tako slicno, i jos pricao sam iz foruma sa Gixer-om. Danas dobio sam odgovor od engleza. Komsija mi je prevodio i sredio sam sitne problema. Sad malo pre probao sam u ulicu. Ovo nesto fantazija :!: Turbo pritisak bio je samo 0,5 bar. Ali kako gura, to ne mogu da izpisem. Posle tri kruga stavio sam u garazu, i rekao sam sinu da mi otvori pivo. Sad pijem pivo, pusim cigaru, pisem na forum i razmisljam sta sam napravio :!:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Jel' to znaèi da si SPREMAN za S.Mitrovicu?!?!?!? :twisted: :twisted: :twisted:

 

Sad za 1. maj idem na Kunmadaras. Ali vec tamo hocu da trkam minimum na 1,2-1,4 bar.

A sad za S. Mitrovicu da li da idem, to jos ne znam. Motor bice negde 380-420 ks i oko 280 Nm (bar toliko trebalo bi). A za toliko snagu na obican asfalt tesko mogu da stavim. :cry: Sad kako probao sam, na 0,5 bar ima 190 ks. (izracunat sa turbocalculatorom), samo crno trag ostavio na asfaltu.

Sad trebalo bi da nabavim takav zadnja guma, koji je za ovaj motor. Zove sa Mike Thompson, kosta oko 300 evrica, i moze da izdrzi negde 2 trka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
Sad za 1. maj idem na Kunmadaras. Ali vec tamo hocu da trkam minimum na 1' date='2-1,4 bar.[/quote'] Oæemo snimke iz Kunmadaraša... :oops:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Sad za 1. maj idem na Kunmadaras. Ali vec tamo hocu da trkam minimum na 1' date='2-1,4 bar.[/quote'] Oæemo snimke iz Kunmadaraša... :oops:

Bice. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Daj reci u èemu je bio problem ????

1. najbolje karburator je za turbo cv34.

2. moze svako cv karburator za turbo, samo tesko je ustelovanje.

3. za regulator posebno treba da vodim pritisak, sto blize za turbo.

 

Sad vec vise bolje, ali ako je dobro na gornji obrtaja (od 8000), nije dobro u sredinu, ako popravim u sredinu, nije dobro gore. :cry:

A sutra vec imam trku. :cry:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

To je sad veæ igranje za koje treba dosta vremena.

Moraš da pokušavaš sa puno kombinacija dizni i iglica .

Piši kako je prošla trka !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo stigao sam kuci. Juce nisam imao ni vreme ni zivca da pisem na forum. :cry: Pre dana 1. maj u 23sati ostavio sam masinu tako, kako je bio. Otisao sam na trku, da dobijem nekoliko tacke. Bio je 10 trkac iz mog kategorije, ali samo prvi 8 dobije. Imao sam najlose vreme na stazu, ali kad merili su drugi put, 2 masina je crknio. E tako ostao sam u 8 trkaca, i dobio sam nekoliko bona.

Za neki dan, kad imacu vreme, baci cu nekoliko slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Sad prepravim potpuno drugacije sistem. Turbo stavim umesto karburator, a na turbo stavim karburator. Uzeosam karburator S&S Super B81. Kazu da ovaj karburator je najbolje za turbomasinu. Toliko je jednostavan, kao sto imam na kosilicu za trave. Mozda de je jos jednostavnije. Samo velicina nije istina. Ovaj je 48 mm. :!: Od koga sam uzeo, rekao je da on koristio na ZZR1100. Nista nije radio na bloku i na 0.5 bar merili su 250ks. A kad je digao pritisak oko 1-1.2 bar izasao mu je klipnjaca.

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

turbo treba da bude što bliže glavi i to je jako bitno, a ovo da karburator stoji na ulazu u turbo, pa turbina da uduvava smesu vazduha i goriva :shock: , meni to lièi na onaj crtani "sinko to nikada neæe poleteti".

 

jesi ti video negde takav sistem pa odluèio da ga napraviš?

 

 

na sajmu sam malo gledao tvoj motor, što nisi stavio turbu uzdužno, da ti ne viri onoliko, odmah bi ti bila kraæa cev koja vodi vazduh do karburatora i nekako bi tu ubudžio interkuler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

opet sam prièao sa bratom...

 

mana ovog sistema je što kad oduzmeš gas i šiber se zatvori u karburatoru, u turbini æe biti veliki potpritisak (vakuum) i turbina æe uvlaèiti ulje, kaže da su neke ranije turbina raðene po ovom principu ali da to danas retko ko pravi.

 

moja savet ti je da ne udaljavaš turbinu toliko od glave i da ne stavljaš ovaj karburator na ulaz, mislim da neæe funkcionisati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja