Jump to content

Moto Zajednica

Malo "tuning"

Recommended Posts

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600
Evo prepravjali mi turbo u Uzice' date=' Garrett servisu, na T3/T4 hibrid. Sad tako izgleda, da mogu staviti tako, da bude visje od nivoa ulje.[/quote']

 

Sta su mu tacno uradili???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Evo prepravjali mi turbo u Uzice' date=' Garrett servisu, na T3/T4 hibrid. Sad tako izgleda, da mogu staviti tako, da bude visje od nivoa ulje.[/quote']

 

Sta su mu tacno uradili???

 

Pre prerada imao sam turbo T4/T4, sto znaci da je turbina je T4 i kompresor je T4. Sad turbina su menjali na T3. Turbina je taj deo od turbo, gde se stavjaju auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Odlièno,znaèi ekipa je ok. i ima razumjevanja za ovekve kao što smo mi ! :lol:

Jesu ti rekli šta je trebalo napravit odnosno dali je bilo šta mašinske obrade ili su samo spojili promjenili turbinski dio i kuæište ?

Pošto ja imam obrnuti sluèaj, imam kompletnu T3 pa bi trebao nabaviti kompresorski dio od T4 !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Odlièno' date='znaèi ekipa je ok. i ima razumjevanja za ovekve kao što smo mi ! :lol:

Jesu ti rekli šta je trebalo napravit odnosno dali je bilo šta mašinske obrade ili su samo spojili promjenili turbinski dio i kuæište ?

Pošto ja imam obrnuti sluèaj, imam kompletnu T3 pa bi trebao nabaviti kompresorski dio od T4 ![/quote']

 

Neces verovati, kako sam nasao.

http://www.turbobygarrett.com/turbobygarrett/distributor_locator/european_distributors.html

Ovde sam nasao. :D Znaci ovlasceni servis za garrett.

 

http://www.turboservis.co.yu/

 

Ja mislim, da skinili su kompresor deo, pa stavili su od T3. Po sto kuciste za lezaj ostao od T4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Znam za taj servis,èak sam se i èuo sa njima i èinili su mi se stvarno ok.

Ajde slaži to sad pa da vidimo kako radi.

Sad je to ono pravo jer kompletan T4 sumnjam da bi dobro radio odnosno imao bi preveliki lag .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Sad je to ono pravo jer kompletan T4 sumnjam da bi dobro radio odnosno imao bi preveliki lag .

Da, i ja mislim tako. Samo na zalos ni ja ni majstor za varenje, nemamo slobodno vreme, da ga slozimo na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Radi li se sta na motoru???

Svaki dan radim nesto na motoru. Ali ovi radovi samo sitnice. Bas juce poceo sam nitro da preradim. Do sad dosta puno mesto oduzimao. Moram da smanjim. Poceo sam nove dizne da napravim, za 100 ks.

U vezi turbo cekam majstor za varenje da ima vreme, onda pocinjemo da montiramo. Vec dogovorio sam dyno za stelovanje karburator.

Tako izgleda (ali samo onda ako bice gotovo), da nosicu u Novi Sad, na motosajam u aprilu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Evo imam jos jedan problema. Ne znam koliko kapirate nitro? U kratko i jednostavno tako radi, da nitro je od 1/3 oxigen i 2/3 nitrogen. Po sto ima oxigen, moze dati vise benzina. Nitrogen je za hladanje motora, zato ne moze cisto oxigen jer ne bi imao hladanje (izgorio bi klipovi). Benzin prtisnimo breko dizne na 0,4 bar. I sa ovim podacima imam tabela, da koji velicine dizne treba za benzin i za nitro.

Na pr. ako za nitro koristim 0,0018 inc onda za benzin treba 0,002 (ovo je za +18ks). Ali ovo vazi samo onda ako je pritisak za nitro 60 bar, a za benzina ima 0,4 bar.

E sad mogu da pisem sta imam ja problema o tome. Posto hocu da koristim turbo oko 1,2-1,4 bar, a pumpa za benzin kod nitro ima 0,4 bar, to znaci da ne moze da prtisne benzin u motoru. Ali ako stavim pritisak za benzin 1,7 bar, onda moram drugacije dizne za benzin. Pitanje je sledeca: Koliko treba da bude velicina dizne za benzin :?: :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA
Ajd ako šta saznaš više o tome' date='napiši pa da još nešto nauèimo jer sa tim stvarno nemam iskustva.[/quote']

Nema vise. Samo toliko, koliko sam pisao.

Sta je pozitiv kod nitro?

1-Ovaj tuning je najjednostavnije.

2-Samo onda radi, kad ti hoces.

Sta je negativ?

1-toliko mozes da koristis, dok ima nitro u bocu. Ako imas dizne za 60ks, a boca ti je za 1 kg gasa (600 gram moze unutra), 3 puta mozes da koristis na 402m.

2-komplikovan punjenje. Veliki bocu moras da ga zagrijes, na pr. stavis na suncu (oko 60celzius). A mali bocu moras da ohladis, stavis u zamrzivac (-22 celzius), posle toga mozes da pustis iz veliki bocu u malu. Zanci na licu mesta, gde ima trk ne mozes da napunis. Na trk treba da nosis vise mali boca, koji je vec napunjeno.

Kriterium kad mozes, da koristis nitro:

1-kad je obrtaja preko 2500.

2-kad je leptiri za karburator potpuno otvoren.

3-obrtaja ne sme da ude u blokadu

4-kad ima dovojno benzin (kad koristis nitro i slucaju nestane benzin, izgorice klipovi!!!!)

 

Crta za nitro sistem.

 

BGjIT_noshq0.th.jpg

Elektro ventil za nitro, treba speciano, jer radi na 12v, a mora da otvori i da zatvori od 60-120 bar (zavisi od temperature)

E ovoliko u vezi nitro. Ako imate jos pitanja u vezi nitro, slobodno pitajte.

 

 

Evo stigao je i regulator za benzin. Tako radi da na primer ustelujem na 0,3 bar. Ali ako radi turbo on automatski steluje na veci pritisak. I ovako stalno ima razmak 0,3 bar. Ako turbo radi na 1,4 bar, onda pritisak benzina bice 1,7 bar.

Snod3_benzinnyomasyh0.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Što se tièe regulatora pritiska,ja sam isto imao razliku od 0,3 bara i radilo je dobro.

Samo pazi kad praviš povrat u rezervar da ideš sa cjevi do vrha rezervara jer u suprotnom imat æeš povratni pritisak i regulator ti neæe raditi onako kako si ga naštelao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Kod gsxr-a po fabricki ima 2 izlazak iz rezervar. Tako sam mislio, da jedan izlazak bice za pumpa, a drugi za povratnog benzina.

Kao na crta.

 

Qwt4i_regulatortm4.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Sisak

Moraš izvuæi cijev koja ide kao povrat iz regulatora u rezervar i to na naèin da je izvuèeš skoro do vrha i to iz razloga što ako je ostaviš na dnu rezervara imat æeš zazlike povratnom pritisku u ovisnosti dali je rezervar pun ili prazan.( ovo što je nacrtano plavom bojom ) !

Ja sam na svom motoru napravio povrat tako da sam izvadio plovak i umjesto njega sam ugurao cijev koja ide kroz rezervar skoro do vrha.404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Drugarice i drugari :!: :!: :!:

Zvizdi mi turbo na Gixxer :!: Sad "samo" treba da ustelujem vazduh-benzin mesavina, i mogu na trku ubrzanje.

Prvi put kad upalio sam, izbacio malo dim, a posle nekoliko sekundi nestao. Sad tako izgleda, da radice sa turbom, ne treba da bacim u smece :wink:

Namestio sam i nitro, na 100 ks :!: :wink: Sad treba da ide kao metak, ili ekspodirace. Nedelju ili ponedeljak nosim na dyno u Madarsku.

 

I jos nesto, ako neko hoce da vidi masinu u zivo, treba da ide u NS na motosajam od 19-22.04.2007. Ali to jos nije 100%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Sad malo pre opet upalio sam. Opet poceo je da dimi :cry: , ali posle nekoliko vreme, nestao dim. Ne znam zasto. Jos ima puno posla, na pr. iz kante uzima benzin, jos nisam stavio rezervoar. Stavio sam drugi merac za pritisak, ovaj radi.

 

Kad bice sve gotovo, onda stavicu slike. :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Sad malo pre opet upalio sam. Opet poceo je da dimi :cry: ' date=' ali posle nekoliko vreme, nestao dim. Ne znam zasto. Jos ima puno posla, na pr. iz kante uzima benzin, jos ni sam stavio rezervoar. Stavio sam drugi merac za pritisak, ovaj radi.

 

Kad bice sve gotovo, onda stavicu slike. :wink:[/quote'] Baš mi je drago što radove privodiš kraju ! Samo naprijed...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: VINKOVCI
Sad malo pre opet upalio sam. Opet poceo je da dimi :cry: ' date=' ali posle nekoliko vreme, nestao dim. Ne znam zasto. Jos ima puno posla, na pr. iz kante uzima benzin, jos ni sam stavio rezervoar. Stavio sam drugi merac za pritisak, ovaj radi.

 

Kad bice sve gotovo, onda stavicu slike. :wink:[/quote'] Baš mi je drago što radove privodiš kraju ! Samo naprijed...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: ADA

Traziliste, gledajte :!: :D

"Malo" siroko i dugacko, ali nisam imao dovojno mesto za turbo. Sad vec dosta dobro radi, ali nedelju nosim na dyno.

 

QLodk_20070413279nb7.th.jpg

 

OJGs6_20070413280si3.th.jpg

 

UUUCn_20070413281bp2.th.jpg

 

SNldW_20070413282og5.th.jpg

 

eP5s1_20070413283qd4.th.jpg

 

qCfE0_20070413284ed8.th.jpg

 

O4O3A_20070413285bv8.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad
I jos nesto, ako neko hoce da vidi masinu u zivo, treba da ide u NS na motosajam od 19-22.04.2007. Ali to jos nije 100%.

A jel cemo moci i da vozamo :-k , zasto li znam odgovor [-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

:shock: :shock: :shock: BEZ KOMENTARA!

Ako zbog neceg vredi dolaziti u NS na sajam, onda je to definitivno zbog ove zveri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja