Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd

Kolege, da li je neko imao slican problem, i kako ga je rešio.Motor ne dimi na auspuhu ni pri maksimalnom gasu, ali troši ulje, po slobodnoj proceni oko 0,6-0,7 l na 1000 km.Da li je to normalna potrošnja ili je u pitanju nešto drugo.Unapred hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Apollo 250

Poz drugari

 

Imam problem sa apolom, motor nece da radi hladan na leru. Radi extra kada je vruc, pali bez problema lepo radi na leru vuce extra. Ali hladan moram da ga palim sa gasom i tako dok ne dostigne neku temperaturu.

 

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Kolege, da li je neko imao slican problem, i kako ga je rešio.Motor ne dimi na auspuhu ni pri maksimalnom gasu, ali troši ulje, po slobodnoj proceni oko 0,6-0,7 l na 1000 km.Da li je to normalna potrošnja ili je u pitanju nešto drugo.Unapred hvala.

Jbm li ga, nisam primetio da moj troši...

Kako ga voziš?

Hoće da potroši malo ako ga gariš tipa 10km i više na maks gasu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Poz drugari

 

Imam problem sa apolom, motor nece da radi hladan na leru. Radi extra kada je vruc, pali bez problema lepo radi na leru vuce extra. Ali hladan moram da ga palim sa gasom i tako dok ne dostigne neku temperaturu.

 

Hvala unapred

Ne znaš da pališ po hladnom  :P  :jee5:

Na koliko ti je naštelovan ler gas?

Kod mene je na 1.7-1.8.

E sad kad je hladno, podigneš polugu sauga skroz naviše. Zaverglaš. On štucne ili se upali, zavisi od temperature.

Spustiš polugu na stepen niže dok on radi ili zaverglaš opet i upališ ga. Pustiš ga, on malo varira sa gasom dok se ne ustali i postigne radnu temperaturu, a za to mu treba tipa 2 minuta... Spustiš skroz polugu sauga i cepaš  :hvala:  :vlajko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Izmedju 90 i 100, mislim da nije preterivanje ... :jok:

Ma nije preterivanje, ali pitam te za obrtaje???

Znam da onda hoće SM da sagori malo ulja...  :neznam:

Jel uvek toliko potroši?

 

EDIT:

Gledam sad, pa to nije mala potrošnja. Nama staje 1.3 litra, a tvoj potroši više od pola za 1000km.

Koliko to već traje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: ub
  • Motocikl: sprint apollo 250,kawaski kle 500,peugeot vclic,sprint exactly,bivsi honda cbr f2 stunt

Pozdrav evo danas sam postao vlasnik Sprint apolla 250ccm,vozio sam dosta motora i posedovao najbolje mi se pokazao kvinki 200 postavicu sliku ako budete hteli da vidite kako ej izgledao...a ovo je moj apollo koji za par dana ide pod noz na sredjivanje farbanje,stavljanje veceg lancanika za stunt,roll bar zadnji i jos par sitnica

42273276217420934705.jpg...96683614192441961511.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Eee sećam se ovog apolona, sa topom dole...

Dobrodošao u našu sm sektu  :lol3:  :sampion:

Kada budeš završio sređivanje, baci koju sliku i napiši kako, šta, gde... :P  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: ub
  • Motocikl: sprint apollo 250,kawaski kle 500,peugeot vclic,sprint exactly,bivsi honda cbr f2 stunt

evo za sad,danas sam sklopio vremena i da ga upalim ne moze prezupcio motor,u petak se otvara da se sredi to,narucena sticker folija,farba za felne ktm narandzasta metalik,kn filter moram drugi da uzmem posto je stavljen od kola,danas sam rasirio zadnje viljuske da bih stavio 160gumu,uzete su mere za stunt bar nazad,skinut rep i stavljena mala stopka led,postavicu slike u petak kako se krece operacija,i koliko sam procitao negativnih komentara za apola upustio sam se da ga uzmem i nisam se pokajao motor je lep za rad i na snazi je ubica,i izvinite za off ako nekom treba apollo 2013 kao nov preaso 1000km udaren ram savijen kod viljuski 500ee nasi papiri vodi se u lazarevcu ako nekog interesuje nek me kontaktira NINE

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: ub
  • Motocikl: sprint apollo 250,kawaski kle 500,peugeot vclic,sprint exactly,bivsi honda cbr f2 stunt

Juce se malo igrali sa apolom raskolip sam ga.mislio sam da nije uzupcen ali na kraju smo utvrdili da je izgoreo dihtung glave,tako da je narucen sutra idem po njega i Cdi bez limita,sveze informacije u petak....70426768401246531481.jpg59310718679314255850.jpg48671840870766170543.jpg54295713598995230349.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: ub
  • Motocikl: sprint apollo 250,kawaski kle 500,peugeot vclic,sprint exactly,bivsi honda cbr f2 stunt

Ispravka stigli su i hladnjaci koji pasu na sraf od ktm exc 125 2t,i od husqvarne sm 125 2t....kome trebaju delovi nek mi se obrati....pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Obrenovac

Pozdrav ljudi, pratim temu vec par dana jer nameravam da moj prvi dvotockas bude upravo Apollo.
E sad, ja sam se sa Apollom vec susretao 2009, moj prijatelj ga je kupio potpuno novog i nije se pokazao bas najbolje. Ustvari sta se desilo, decko ga je gazio kao cigance patiku i motor je stradao nakon nepune 2 nedelje. Sta cete danak neiskustvu.

Posto stvarno planiram da kupim ovaj motor, hteo bih da se raspitam malo ovde kod vas, kako vam se pokazao, jel ima problema sa paljenjem, sa hladnjacima, koliko dugo ga vozite i koji su cesti problemi.
Meni je cena ekstremno primamljiva i zato kapiram da neku jeftiku ima e sad koju to bih bas voleo da znam, mnogo bi mi znacilo da mi kazete vasa iskustva i dal vredi da ga uzmem

 

 Hvala svima unapred na odgovorima i pozdrav!  ;)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ispravka stigli su i hladnjaci koji pasu na sraf od ktm exc 125 2t,i od husqvarne sm 125 2t....kome trebaju delovi nek mi se obrati....pozdrav

E tebra, meni trebaju lageri/semerinzi za prednji trougao...

To moram sad promeniti, pa ako imaš nešto, da trgujemo...  :jee1:  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Pozdrav ljudi, pratim temu vec par dana jer nameravam da moj prvi dvotockas bude upravo Apollo.

E sad, ja sam se sa Apollom vec susretao 2009, moj prijatelj ga je kupio potpuno novog i nije se pokazao bas najbolje. Ustvari sta se desilo, decko ga je gazio kao cigance patiku i motor je stradao nakon nepune 2 nedelje. Sta cete danak neiskustvu.

Posto stvarno planiram da kupim ovaj motor, hteo bih da se raspitam malo ovde kod vas, kako vam se pokazao, jel ima problema sa paljenjem, sa hladnjacima, koliko dugo ga vozite i koji su cesti problemi.

Meni je cena ekstremno primamljiva i zato kapiram da neku jeftiku ima e sad koju to bih bas voleo da znam, mnogo bi mi znacilo da mi kazete vasa iskustva i dal vredi da ga uzmem

 

 Hvala svima unapred na odgovorima i pozdrav!  ;)  

 

Nema veze, što ga je gazio, nego je nerazrađen motor terao tako i verovatno je produvao ili šta već... Jbg, svaki se razrađuje do određene kilometraže, msm opšta stvar  :stabre:  :tras2:

Najbolje ti je da prešaltaš malo ovu temu, sve smo već pisali i apsorvirali. Svaki apollo je imao problema sa zadnjim amortom i desnim hladnjakom. Kad se to sredi, nema više fabričkih oboljenja. Nekad strada nešto sitno ali to zameniš kvalitetnim krštenim delom i teraš dalje... Npr., pločice, lanac, gume, lageri u točku, trouglu, semerinzi...

Održavaj ga lepo i garantujem da će te služiti lepo. Uvek menjaj i filter kada radiš servis i nemaš frke sa agregatom. Srećom tu kinezi nisu štedeli pa je kvalitetan i može da gura dosta. Išli su ljudi i na more sa njim, ja sam letos prešao nekih 600km za dva dana i nije bilo problema. Fora je da nađeš polovan i očuvan, jer mu je verovatno sve već sređeno, ali to je tako sa svim polovnim stvarima, i može a i ne mora da znači. :jee5:

Ako budeš imao nekih problema, iscimaš nas i rešavamo sve. Od ovih koje ja znam, niko nije imao nekih problema sa apolonom, sem tih nekih sitnica koje kad se reše kvalitetnim delovima, budu kul skroz.

Uzmi u obzir sve ovo pa sam izvagaj hoćeš li ga kupiti ili ne.

Srećno  :D  :takoje:

 

EDIT:

Postavljaj konkretna pitanja da bi dobio što precizniji odgovor i pitaj slobodno šta god te zanima.  :P  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • AMATEUR, 293 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Ma svasta:)

Pozdrav

Drugari, od skoro sam postao vlasnik jednog Apolla 250 2012god, motor mi je trenutno zatrpan u garazi gde ce da prezimi..  Motor  je reklo bi se u ,,stock" stanju tj nije nesto menjano u izgledu i na motoru. Presao 11500km, Amort, hladnjaci, kurbla, anlaser sve ok, nalepnice, gume sve seriski ali nije nov tako da ima nesto da se poradi u svakom slucaju..

Retrovizore mi ukrali:), stop svetlo je naprslo-jos u komadu ali za zamenu. zadnji levi migavac mi polomila suvozacica-naplatio sam ga u naturi:), osecam da je auspuh unutra raspadnut e tu ne znam sta mi je ciniti ( a voleo bih duple kao kolega Mile) pre zime ispustio sve iz rashladnog sistema(danas kupio G12 antifriz i destilovanu)

 

E sad planirao sam neke modifikacije za preko zime:

Carbonifikacija za pocetak (dajte preporuku gde ste kupovali a video sam u temi da je 1.5x1.5m dovoljno)

Felne u oranz, mada tu se lomim da li da to radim.

Nove retrovizore svidjaju mi se neki vec pa cu poruciti.

Skratio bi mao nosac tablice.

Stitnike i grejace rucki bi dodao a i rucke bi promenio..

Migavac za pozadi cu tesko naci pa pitanje da li bi se neki standarni na 12v radili jer cu napred zadrzzati original led??

Auspuh da sredim da utisam landaranje koje cujem iznutra. A ako nadjemo jos jedan lonac odma cu duplex :)

Nalivanje antifriza (dajte neki savet kako da to uradim ili na sta treba obratiti paznu, zamena ulja i filtera ulja, filtera goriva, filtera za vazduh..

 

Ukoliko vas put nanese u Jagodinu javite se!

Za sada toliko i unapred hvala:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Mani se sminkanja , prvo skidaj deklu od paljenja  i  proveri ima  li lufta u lezaju radilice .  Evo  moj  je presao i manje, a lezajevi dobili lufta i magnet poceo da  dodiruje  namotaje paljenja , i sad sam rasklopio ceo motor da  ih izmenjam . Ako se ne zamene  , prvoi strada paljenje , .....klasican  rezultat  nekontrolisanja  .  Nije na odmet proveriti .  A delove imas na aliekspresu ,na temi u prethodnoj strani   sam postavijo jedan link .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja