Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Od originala nema ništa, jedino nešto polovno  :moto2:

Kupuj taj i obradi ga za taj 1mm, nije to ništa, ni primetno neće biti i cepaj... :sampion:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Koje ulje da sipam u njega ?

 

Ja sipam motul 5100 10w40, polusintetika je u pitanju i dobro mi se pokazalo.

Menjač klizi, agregat ne troši. Menjam ga na 3000km. Ranije sam menjao na 2500km ali vidim da i ovako ništa ne fali.

Znam da neki sipaju i ipon i elf i bardahl, pa kako kome volja...  :takoje:  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Setih se za bjbikers pa reko da podelim i sa vama pozitivne utiske sto se tice Apolla.

 

 

Preso sam u jednom danu 500km ~9h voznje uzastopne. 

 

Prvih 250km, prosecna 80kmh sa 3 pauze ne vece od 5-10min

Drugih 250km, prosecna 90-100kmh 0 pauze (nije bilo mnogo opasno posto sam nazad imao veliku torbu koja je imala ulogu naslona, pa sam lepo bio zavaljen kao u fotelju, pored toga imao sam i ranac na ledjima veliki pa sam mogao da podesavam polozaj  :D)

 

Evo par slika:

 

post-29350-0-23309700-1472594802.jpg

 

post-29350-0-30897500-1472594822.jpg

 

 

Iskreno ocekivao sam da ce biti nekih problema (ne vecih), ali naprotiv vrlo sam se prijatno iznenadio da je motor lagano podneo put bez ikakvih problema. Oko 1h-2h popdne znam da je bilo oko 39C i gazio sam ga lagano 100kmh bez ikakvih problema.

 

Posto me je odusevio kako je podneo put i dokazao da mogu i u buducnosti da planiram neke duze puteve sa njim odlucio sam da ga pocastim sa novim ruckama i hidroulicnim kvacilom. 

 

Slike ce biti uskoro a planiram i neki klip da zakacim cisto da vidite kako to izgleda uzivo :D. Evo 2 slicice njega pre apgrejda :):

 

post-29350-0-29447000-1472595636.jpg

 

post-29350-0-98320400-1472595660.jpg

 

 

 

----

 

Naravno da ne bude previse pohvala, zelim da napomenem da su hladnjaci cisto sranje i jedino dugotrajno resenje je zamena za neke normalne. pre 4-5 dana sam iso da se vozim oko 150km puta. I posle voznje sutra dan sam primetio da je propisao levi hladnjak. Nije opasno danas sam ga zakrpio tecnim metalom ali kvari celokupni utisak o motoru, za 8500km koliko sam preso promenio sam bobinu jos na pocetku i 3 puta krpio hladnjake uracunato je i danasnje krpljenje. Sad planiram da kupim druge hladnjake i da ih lepo upakujem umesto ovih njegovih kesa za hladjenje :D.

 

 

Sve u svemu zadovoljan  :jee1:  :care:  :sampion:

 

 

Pozdrav!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beocin
  • Motocikl: Sprint Apollo

 

Koje ulje da sipam u njega ?

Ja sipam motul 5100 10w40, polusintetika je u pitanju i dobro mi se pokazalo.

Menjač klizi, agregat ne troši. Menjam ga na 3000km. Ranije sam menjao na 2500km ali vidim da i ovako ništa ne fali.

Znam da neki sipaju i ipon i elf i bardahl, pa kako kome volja... :takoje::P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Lemi tebra  :P  :P  :P

Jesi to sa 3.14 išao negde?  :lol3:

Svaka ti čast kako si izdržao na sedištu duže od 250 km bez većih prekida  :care:  :takoje:  :sampion:

Ja posle 200km nisam mogao da sedim. Mada imam i preko 93 kg  :lol3:  :lol3:  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Ja moj amortizer remontovao i funkcioniše .; nego može li se negde naći komplet dihtunga za glavu ; cilindar i ostalo , sad kad nema prodavnice u Novom Sadu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Jedina varijanta je da kupiš neke krštene prema dimenzijama.

A video sam i da neki, za druge motocikle, prave dihtinge, sad jbm li ga koliko je to pouzdano...  :neznam:  :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja moj amortizer remontovao i funkcioniše .; nego može li se negde naći komplet dihtunga za glavu ; cilindar i ostalo , sad kad nema prodavnice u Novom Sadu ?

 

Kako si odradio opisi posto i ja planiram moj da odradim samo prvo prikupljam informacije. Da li si menjao semering ako jesi koji si stavio i gde si ga kupio? Na koliko si ga napumpao?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Pre nekoliko godina i meni je neko pravio dihtung za nekog dizela , alizgubih adresu ,. To i dan danas lepo funcionise. moracu  da potrazim gde je to . 

    A amortizer je prava avantura i trazi dobrog strugara . Odvrne se donji deo amortizera , ispusti ulje i itd.. Zatim sam pocupao sve one bezvezne gumice i razbusijo kuciste da u njega udju tri semeringa i urezao kanal za seger  (koji osigurava od ispadanja semeringa ). Mislim da su semerinzi 22 x 14 x 6 mm , dva se okrenu prema unutra , a spoljnji prema napolje . .. Treba mnogo vestine i iskustva oko pakovanja da ne ostane  vazduha u amortizeru . .Umesto ulja moze i ekstra bistra tovat mast  , jer u slucaju da opet procuri  -  nece da slini i da se pojavljuje fleka ispod motora ....sve u  svemu pet dana gnjavaze ..... Bavijo sam se motokrosom i radijo sam i ranije te stvari , .Sanse za uspeh su pola pola . Ko god se upusti u to nek mu je sa srecom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Uuu mnogo. meni nije curio tj. nikad nisam naso fleku ispod motora, samo mi je donji deo mastan, ali mislim da je mastan od lanca posto mi je takva i felna, samo felnu obrisem a ne mogu bas da se guram da brisem amort. Ali mi odskace e sad da li mozda trebam samo da napumpam amort, ja ga nisam dirao od kad sam kupio nov apollo.?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Sprint Apolo

Možeš i da ga napumpaš , ali bolje ne diraj jer verovatno nije ispustio gas  , nego ga dole na amortizeru malo stegni na onom šrafu za štelovanje , kao na slici . Za pumpanje treba priprema koja se navrne na ventil ,( jer bez te pripreme vazduh izađe čim skineš priključak za pumpanje) . A i trebalo bi gurnuti azot unutra umesto vazduha...

 

 

 

.555.bmp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

To za pumpanje sam video u nekoj temi ovde...

Pravi se neka sprava za to od dodatka za pumpe za bajseve, ili da se kupi gotova.  :neznam:

Mile cimaj Lorda Obliviona, on je to objašnjavao, samo ne mogu da se setim gde beše  :jee5:  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ja moj amortizer remontovao i funkcioniše .; nego može li se negde naći komplet dihtunga za glavu ; cilindar i ostalo , sad kad nema prodavnice u Novom Sadu ?

 

 

Svi dihtunzi: http://www.ebay.com/itm/250cc-Engine-Gaskets-Set-For-Loncin-CB250-Water-Cooled-Dirt-Bike-ATV-Quad-/162171876963?hash=item25c2327663:g:3j0AAOSwZVlXs~kD&vxp=mtr

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

.A i nasao sam ko pravi dihtunge kod nas , rade ih  negde u Mladenovcu ..

 

E to je dobro znati  :takoje:

Dihtunzi u Mladenovcu, a gumice u Zrenjaninu  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja