Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Apollo

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ja ispazari neki kineski kros, zongestajn exporer heheh

Hteo sam apola ili pulsera, ali ispade tu blizu ovaj, nedelja dosadno bilo i ajd da pogledam onako samo, ali ispostavi se da je fino ocuvan, 2009 god, prva reg 2012, preso 4000km i super ocuvan, za 400e i kupih ga.. Licno mi se nesto i ne svidja ni boja ni model ni kubikaza ali  covek nas lepo ugosti i kafa i sve i dobra cena i dobar motor i ajde... Fino ide, veliki motor, dovezli smo ga nekih 60km sinoc lagano..

Sad kad pisem setih se za kolegu iz Bora, mogao sam da se javim, u okolini Bora sam ga kupio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ljudi prekosutra i meni stize novi poklopac filtera ulja za apolla jedva cekam da se i ja provozam po ovakom lepom vremenu. :jee1:

Darko SB za te pare to stvarno nisi pogresio ako je u dobrom stanju kao sto si rekao... Toliko je dobar Tomos APN 6 a to je ipak ozbiljniji motor meni ne izgleda lose.

Za te pare nebi nasao sigurno dobrog apolla jbg on je kategorija visa od tog. Pozdrav i nek je sa srecom  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ej ljudi koliko sipate ulja u apolla kad ga skroz iscedite i menjate i filter ulja? Meni drug kaze da je on sipao u njegovog dok ga je imao 1.3 litre kad menja filter jer kaze netreba gledati po staklu onom nego po meracu na cepu gde se sipa ulje  a kaze svi sto su sipali 1 litru sto ih on zna kasnije su imali problem sa menjacem da ode 1 ili 3 brzina zato sto zupcanici  nemaju dovoljno ulja to jeste podmazivanje  . Sta vi mi preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ej ljudi koliko sipate ulja u apolla kad ga skroz iscedite i menjate i filter ulja? Meni drug kaze da je on sipao u njegovog dok ga je imao 1.3 litre kad menja filter jer kaze netreba gledati po staklu onom nego po meracu na cepu gde se sipa ulje  a kaze svi sto su sipali 1 litru sto ih on zna kasnije su imali problem sa menjacem da ode 1 ili 3 brzina zato sto zupcanici  nemaju dovoljno ulja to jeste podmazivanje  . Sta vi mi preporucujete?

 

Ja kad god menjam ulje, menjam i filter. Nalivam mu odprilike negde izmedju 1.3 i 1.4 litara. Što se tiče merenja, ja ga stavim na štender i gledam na prozorčetu, sačekam malo pa dolivam. Dolivam do gornje crtice, mozda milimetar preko. Onda proverim i na meraču i uklapa se, prelazi sva 4 x-a. E sad, sećam se da je neko ovde pisao, da su mu u ovlašćenom servisu, dolivali ulje tako što je apollo bio na ćopavoj i sipali su do gornje granice na prozorčetu... :staa2::stabre:

Jbm li ga koliko je to dobro... :P

 

Džoni je gore pitao za ulje, ja sipam motul 5100 10w40. Zadovoljan sam kako se ponaša. Menjam ga na nekih gore-dole 2500km.

 

Darko, ti baš pretera, umesto 250ccm uze 50 ccm :P:jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

E da, pošto je došlo vreme da pored lanca, promenim i kočione pločice, jbg kinesko govno se istrošilo pa ću da stavim neke kvalitetnije... :jee1:

Elem, jel zna neko od vas koja je oznaka tih pločica, za zadnji i za prednji točak, kako da ih tražim i tome slično???

Ne mogu da skinem sa motora i premerim jer nisam kući, a naručio bih to što pre, pa reko' neko je menjao sigurno... :takoje:

Lanac sam našao, staviću did, doduše lančuga je bez ringova tj. bez gumica, no ne bi trebalo da bude strašno, to je za motore do 50ak konja. :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

 

Ej ljudi koliko sipate ulja u apolla kad ga skroz iscedite i menjate i filter ulja? Meni drug kaze da je on sipao u njegovog dok ga je imao 1.3 litre kad menja filter jer kaze netreba gledati po staklu onom nego po meracu na cepu gde se sipa ulje  a kaze svi sto su sipali 1 litru sto ih on zna kasnije su imali problem sa menjacem da ode 1 ili 3 brzina zato sto zupcanici  nemaju dovoljno ulja to jeste podmazivanje  . Sta vi mi preporucujete?

 

Ja kad god menjam ulje, menjam i filter. :takoje: Nalivam mu odprilike negde izmedju 1.3 i 1.4 litara. Što se tiče merenja, ja ga stavim na štender i gledam na prozorčetu, sačekam malo pa dolivam. Dolivam do gornje crtice, mozda milimetar preko. Onda proverim i na meraču i uklapa se, prelazi sva 4 x-a. E sad, sećam se da je neko ovde pisao, da su mu u ovlašćenom servisu, dolivali ulje tako što je apollo bio na ćopavoj i sipali su do gornje granice na prozorčetu... :staa2::stabre:

Jbm li ga koliko je to dobro... :P

 

Džoni je gore pitao za ulje, ja sipam motul 5100 10w40. Zadovoljan sam kako se ponaša. Menjam ga na nekih gore-dole 2500km.

 

Darko, ti baš pretera, umesto 250ccm uze 50 ccm :P:jee5:

 

Hvala Meteorologe onda mi je bio u pravu drug. :takoje: Koji si lanac i lancanike uzeo 530 ? I gde si uzeo? Posto cu i ja mozda jos malo morati menjati pa zato pitam i sta bi trebalo staviti veci ili manji prednji lancanik to jeste sa vise ili manje zuba nego orginal da dobije motor na snazi? Nije mi strasno da izgubi na krajnoj brzini bitnija mi je snaga i ubrzanje  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Lančanike nisam naručio, vizuelno mi deluju dobro, nisu krivi zubi, nisu oštri... :stabre::D

Lanac sam naručio didov 530 ali bez gumica. Kažu da je solidan za slabije motore, videćemo kako će da se ponaša. :hej:

Da dobiješ na ubrzanju i snazi, treba da staviš veći zadnji lančanik. Gliga je negde na početku teme pisao o lančanicama koji pasuju kod nas, a za 520 lanac su, cena je višestruko niža nego za 530 hod.

Sad kako ko voli, pošto zadržavam lančanike kupujem 530 lanac, da menjam sve, sigurno bih prešao na 520... :D:takoje:

 

EDIT:

Lanac sam naručio ovde: http://www.motodelovi.com/webshop/kategoria/did---lanci

 

EDIT 2:
Nego jel imao neko od vas iskustva sa rms kočionim pločicama ili je barem načuo nešto o njima??? :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

E jbg rado bi ti pomogao Meteorologe oko plocica ali stvarno neznam u svakom slucaju sve markirane su bolje od kineskih... ;)  Jbg neznam gde bi mogao naci veci zadnji lancanik za apola jel ga ko menjao? Posto u teme ovoj koju sam procitao celu nesecam se da je neko pisao da je zadnji menjao...   :stabre: Mislio sam da mogu to resiti da stavim prednji lancanik manji ali jbg  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

E jbg rado bi ti pomogao Meteorologe oko plocica ali stvarno neznam u svakom slucaju sve markirane su bolje od kineskih... ;)  Jbg neznam gde bi mogao naci veci zadnji lancanik za apola jel ga ko menjao? Posto u teme ovoj koju sam procitao celu nesecam se da je neko pisao da je zadnji menjao...   :stabre: Mislio sam da mogu to resiti da stavim prednji lancanik manji ali jbg  

 

Pa skineš stari i pretražuješ po radnjama prema njemu. To ti je skoro pa najsigurniji metod, ja ću tako sa svojim kočionim pločicama, da ne rizikujem poštarinu i tome slično... :)

Ne znam baš sa manjim prednjim koliko dobijaš, jer možeš eventualno da smanjiš sa zubac, dva, dakle ništa.

Eto ti jedan koristan link, Lord Oblivion ga je izbacio, jako korisno ko želi da proverava, pa preračunavaj odnos zubaca i snage na uštrb brzine:

http://www.sprocketcalculator.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Pa skineš stari i pretražuješ po radnjama prema njemu.

 

Ала ћеш да се нашеташ и потрошиш свог и туђег времена. По'ватај све мере са својих ланчаника, па лопатај ЈТ онлајн каталог. Јесте да је заморно, али наћићеш сигурно. Ја сам лако нашао предњи ланчаник за мој мотокултиватор, али је требало доста времена да ископам да ми задњи пасује са "Јамахе" YBR 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

 

Pa skineš stari i pretražuješ po radnjama prema njemu.

 

Ала ћеш да се нашеташ и потрошиш свог и туђег времена. По'ватај све мере са својих ланчаника, па лопатај ЈТ онлајн каталог. Јесте да је заморно, али наћићеш сигурно. Ја сам лако нашао предњи ланчаник за мој мотокултиватор, али је требало доста времена да ископам да ми задњи пасује са "Јамахе" YBR 125.

 

 

Slazem se, moze i tako. :D:takoje:

Samo ja kontam da se ode u neku vecu trgovinu sa delovima, pa kad "iskusni" prodavac pogleda, on bi trebalo da zna prema rupama, obliku itd. sta i kako moze da ponudi. :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Hvala vam drugari na pomoci pokusacu to da nadjem ali tek kad bude losih dana da nemogu voziti masinu ne raskopava mi se sad. Dobri su mi lancanici i lanac samo bi mi znacilo da malo dobije na snazi to jeste ubrzanju a krajna brzina mi nije bitna toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • YouTube.com/CrazySupermoto, 566 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX750F | Apollo RX250

Ulje na prozorcetu stoji na minimum kad je na nogari a kad je uspravan stoji max. Staje oko 1.3-1.4. A koliko se secam kad uspravim motor i izvadim cep pokazuje MAX, posto se motor vozi u takvom polozaju i zbog toga nebi valjalo da je iznad MAX kao sto ne valja da je i ispod MIN.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Hvala vam drugari na pomoci pokusacu to da nadjem ali tek kad bude losih dana da nemogu voziti masinu ne raskopava mi se sad. Dobri su mi lancanici i lanac samo bi mi znacilo da malo dobije na snazi to jeste ubrzanju a krajna brzina mi nije bitna toliko...

 

Ne znam kako ti to ne ubrzava dovoljno dobro???

Ovi naši ubrzavaju skladno sa svojom snagom, msm nije lenj motor. Nema veliku krajnju ali brzo se stiže do nje. :care::jee1:

Kako si ti stekao taj utisak, pogotovo posle lenštine čalendžera??? :P:stabre::sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

@ Meteorolog

Pa ide on mnogo bolje od challengera mislim da ta dva motora nemogu ni da se porede jer je ono chopper za laganu voznju a apollo je SM. Pa povlaci on lepo ali bilo bi mi bolje da jos bolje ubrzava nije mi bitno da mi bude krajna brzina velika dosta mi je 90 km na sat... Ma videcu kad nadjem vremena da se pozabavim sa tim

@ MileM

Hvala druze moram onda malo dodati ulja ja sipao 1 litru samo a i Meteorolog me je isto posavetovao da sipam oko 1.3 - 1.4 litre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

E ljudi bio sam danas i u kompp-u i u biker house-u...

Nigde nemaju to što nama treba.  :lol3:  :grr:

Sve nam je nestandardno, vozimo egzotiku jbg...  :moto1:  :P

Elem, imaju u katalogu ali nemaju na stanju.

Ako kojim slučajem i vama bude trebalo, kataloški broj RMS kočionih pločica za naš motor su:

Prednje: 22 510 0920

              22 510 0923

 

Zadnje: 22 510 1450

             22 510 1453.

 

Ako budete pretraživali i druge proizvođače, preko ovoga imate i dimenzije.

Momak iz biker house-a je rekao da će probati da mi pronađe glupe pločice, tako da javljam i kada budu stigle i montirane. :sampion:

Probali smo da pronađemo i u ferodo katalogu ali nije išlo a i cena je svakako 3 puta viša od rms-a.  :na_glavi:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Ajde javi kako ce se ponasati sa tim plocicama kad namestis i provozas dali cu biti bolje od kineskih  :jee:  Pozdrav

Biće bolje od kineskih njegovih, sigurno je. Pitanje je samo koliko puta bolje, cenim 10 minimum  :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Posle duge pretrage po Beogradu, svi imaju u katalogu a retko ko na stanju, ja popizdim i kupim najkvalitetnije kočione pločice, koje sam našao...

Nisam mogao više da čekam, i kupio sam nissin prednje i vicma zadnje. Suma 6000 za oba para.  :grr:  :'(

Nije to visoka cena za pločice, ali u odnosu na cenu našeg motora, itekako jeste.

Did lanac mi stiže sutra i kompletan sam. Neplanirano sam uložio u motorin, nešto više od 10000 dinara za ove potrošne delove.

 

Evo vam još informacija za kočione pločice.

Carbon Lorrain katalog:

Prednje: 2300

Zadnje: 1103.

Nissin: 

Prednje: 2P225NS

Za vicmu ću vam sutra napisati kada budu stigle.  :takoje:

 

Modeli motora čije pločice pašu i nama:

Prednje: Aprilia (RXV 450 i 550), Honda (Transalp, Africa, CRF 450...), Yamaha (WR 125, 250, 400, 450...), Suzuki (DR-Z 250, 400, RM-Z 250, 450)

Zadnje:  Aprilia (RXV 450 i 550), Suzuki (DR-Z 400, RM-Z 250, 450), Yamaha (WR 250, 450).

 

Da se ne mučite kada bude došlo vreme... :takoje:  :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...

Braćo ja promenih pločice i motor totalno drugačije koči (bolje :lol3: ).

Ujedno sam očistio cilindre iz klipova i proverio ceo sistem.

Za reparaciju toga se zahvaljujem Miletu (bunile su me one gumice u posudicama za kočiono ulje).

Promenio sam i lanac, tu ne primećujem neku razliku, sem što je sada zategnut. :sampion:

Onda mi se bila zapušila dizna. Skidaj onaj karb, traži gde je, šta je i pronašao sam.

Oduševio sam se kada sam video da na karbu piše ,,Made in Japan''  :care:

Tu se zahvaljujem Maretu (nisam znao da su dizne skroz ispod njega i da ga treba skinuti). Očekivao sam veću dostupnost karba.

 

I za kraj moram da se zahvalim i apollo-u, pored njega sam naučio dosta toga oko motocikla, sve sam radim i do sada sam promenio sve što treba bez ikakve muke. :jee1:  :jee:

 

 

lololo  :lol3:  :lol3:  :lol3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Sprint Challenger

Svaka ti cast i ja sam namestio pre neki dan poklopac uljnog filtera narucio mi covek na ebay posto u masstechniku nisu imali a nisu znali kad ce stici. Tako da mi sad ne slini vise ulje na oko poklopca i promenio sam ulje tako da sam se unapredio sad malo. A filter ulja sam stavio Hilfo racunam da je bolji od ovog kineskog sigurno... I da iscurio mi je zadnji amortizer nacisto svo ulje izaslo a u masstechniku naravno nisu imali na stanju pa za sad vozim bez ulja u amortizeru videcu sta cu ako im stigne promenicu ga i mozda posle prodati mog apolla posto planiram da uzmem nekog dzipa ali videcu dali cu moci da se odvojim lepo me sluzi. Pozdrav ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hard Enduro, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin 750 '01, Honda Dominator 650 '01 bili nekad Suzuki TS 125 R i Tomos ATX 01'

Pozdrav, da li neko moze da mi kaze koja je duzina zadnjeg amortizera od rupe do rupe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja