Jump to content

Moto Zajednica

MISLENJE o Sachs MadAss 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova

Sachs je originalno austriska firma i kupila ga je nekoja kineska firma. Sklapanje se obavlja u Kini, kako i sve sto gledamo oko nama  :D

 

Ja nisam ni rekao da je kineska firma, već sam rekao da je Sachs MadAss kineski motor. Potpuno isti agregat se ugrađuje na još gomilu kineza, dakle ne potiče od Sachsove tehnologije, jedino je malo bolja kontrola kvaliteta.

 

To što se japanski ili evropski motori sklapaju u Kini je sasvim druga priča, to je delo japanskih i evropskih inženjera, samo proizvodnja se vrši u Kini pod strogom kontrolom kvaliteta koju uglavnom vrše inženjeri iz Japana, odnosno Evrope, ali se plašim da je kod Sachsa generalno, a sigurno kod ovog modela tehnologija kompletno kineska. Isto kao sa onim novim Benelli skuterom, zaboravio sam ime, samo oklop liči na italijanski dizajn, a ispod sve kinesko.

 

Znači, kao što sam već napisao, ako se ne prži previše, trajaće, a ako se prži, kao što ga je pržio jedan član našeg kluba (MK Vatreni), onda će trajati jako kratko (čitaj mesec dana). Bolji je od noname kineza, to je sigurno.

 

Opet, koliko se secam MadAss je otpocet proizvodnje 2006 ali se planira i kontruise nesto ranije, sto znaci da to je pre kinesko preuzimanje. Znaci njega su konstruirali austrijci. Motor je jednocilindricni 4T, uglavnom sve ima taj motor, ali ovaj pojedini je po mustri Hondinog Cub-a ili Monkey-a. E sad sta se pravi u Kini i kakva je kontrola kvaliteta ne mogu znati... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

nema  veze gde se pravi nego koliko kosta pogledas motore jakih firmi u toj klasi i vidis odma sta kupujes . to sto je konstruisao nemac ili japanac a jeftino je radice kao najkvalitetnija jeftina busilica sa buvljaka . kao sto kolega rece ako ga nesilis i samo se vozikas lepo a ako budes silio mesec dana . ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Zajecar(centar grada)

a mnei nije jasno zasto ljudi lepo ne kupe CTX,daju 450-500ojra i imaju kvalitetan motor od 7,5 konja...nego daju duple pare za neproverene kineze,i sve je lutrija dal ce da ti zapadne totalno govno od mesec dana rada,ili govno od god dana rada...mislim stvarno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

a mnei nije jasno zasto ljudi lepo ne kupe CTX,daju 450-500ojra i imaju kvalitetan motor od 7,5 konja...nego daju duple pare za neproverene kineze,i sve je lutrija dal ce da ti zapadne totalno govno od mesec dana rada,ili govno od god dana rada...mislim stvarno

 

  Ni meni nije jasno zasto ti komentarises o motoru kojeg si samo video na slici i pljujes na to  a nemas pojma . Motor je odlican i izgleda fenomenalno . Na prvi pogled malo neobican ali vremenom se covek navikne . Vozljiv , idealan za grad i kao prvi motor sa brzinama . Nosi  200 kg bez ikakvih problema . Mana mali rezervoar i sediste suvozaca , sve ostalo je za respekt .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pljuje zato što nikad nije vozio i ne zna, jasno kao dan (al' zato vozi Tomasa). Kao i većina pljuvača i pljuvačina na ovom forumu, i ova je rezultat puke dosade i nemanja informacija o bilo čemu. Ljubomora, kućno (ne)vaspitanje, geografsko poreklo, sve su to nezaobilazni sastojci i začini forumskog doručka, samo opušteno. Ne znam dali se sećaš neke ozbiljnije pljuvačine ili prozivke bilo kog modela, a da je bila potkrepljena nekim (ličnim) iskustvom, ili nedajbože analizom?!?!? Pa to je GREH!!!!

 

[move] STOP PLJUVANJU!!!![/move]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

O boze.....pa covek kaze svoje mishljenje o kinezima a vi njega napljuvaste, pa mu prebacujete isto....:D

Salu na stranu....

 

Moje mishljenje, iako nisam vozio niti posedovao ovaj model, ce biti mozda povrshno, ali ja na ovaj model gledam ovako:

 

Dobre strane:

Na ovaj motor treba gledati prvenstveno kao na neki 'urbani' motocikl ili kao na neku pero-laku kategoriju trkalice za pocetnike.

Zanimljiv, lep i moderan...... veoma lepo izgledao kada sam video jedan zuti kod mene u komsiluku pre mesec dana.

Zbog relativno malih dimenzija, mislim da je ovakav motorchic idealan za one koji nemaju garazu i zive u zgradi.Mozes ga parkirati u biciklani bez problema.

 

Loshe strane:

Deluje mi krajnje suludo davati 2000e za KINEZA + za nesto sto vishe podseca na skuter nego na pravi motor.

Za istu cenu iz Nemacke mozete birati Japanske choppere kakve zelite od 125-250cc,pa vi vidite sta je kvalitetnije i bolje :)

MadAss je laksi svega 47 kg od jednog Viraga 125/250 na primer a vishlji je i ima losije gume, sto dovodi u pitanje argument upravljivosti.

Po pitanju kvaliteta smo sve culi od Acim-a.

 

Zbog toga potpuno razumem komentar tomos_ATX50-a (mada je izneo svoje mishljenje na pogresan nacin) jer ovo deluje kao veoma skupa zanimacija, da bi se vozikao po samo gradu, kada postoje mnogo bolje i na kraju krajeva jeftinije solucije, ako nekome treba prevoz kroz grad.

Ovako, placas registraciju od 100e godishnje na urbani skuter koji i nije bas trajan i pouzdan.

No, ako neko bas voli ovakav minimalisticki i urbani dizajn motora (definitivno ih nema mnogo u gradu), a nema gde da drzi motor osim u hodniku zgrade  ili biciklani (mada ja nesto do 2000e ne bi nikada drzao u hodniku) i pod uslovom da prezire skutere ili ima fobiju od istih, e tek tada je kupovina ovog motora deluje kao logican izbor.

 

Moj zakljucak je sledeci:

Za sopstvene pare ako zelim mogu i g***a da jedem. :D

Bitno je samo biti srecan i nositi osmeh na licu kada se vozis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

MadAss je laksi svega 47 kg od jednog Viraga 125/250 na primer a vishlji je i ima losije gume, sto dovodi u pitanje argument upravljivosti.

Upravljivost Buraga 250 nema blage veze sa ovom temom, kao ni sa pomenutim modelom, a izjava da je 46kg, u klasi ''svega'', a iznosi trećinu celog motocikla je krajnje neozbiljna i paušalna. Upravljanje Buragom 250 je tuga i očaj za tako lagan i mali motocikl! Od Aćima smo o kvalitetu pomenutog modela čuli samo da ga je jedan kolega ubio za mesec dana žestoke vožnje, ako to govori išta o kvalitetu. Slažem se da je 2000E skupo igranje u ovom segmentu, ali bilo je tu i popusta od preko 300E itd itd... Budimo barem malo realni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

za razliku do kineza tomos je dokazao svoj kvalitet....a CTX E90 i BT su svemirska tehnologija za kineze... :P

 

  Druze iz centra grada Zajecara , sa kim ti kasljes ? Momak koji je postavio temu je pitao za iskustva o motoru Sachs MadAss , jel tako ? Kakva ti imas iskustva sa tim motorom ili sa bilo kojim drugim a da nije tomos? Znaci vec na startu nemas razloga da postujes o necemu sto ne znas niti ces ikad znati zbog svojih uskih shvatanja. Sto se tice kineza i kineskih motora u velikoj si zabludi i tu . Milion svetlosnih godina su oni ispred Tomosa ali kod nas nazalost stizu jeftini motori sa kojima se oni probijaju na trziste . Tamo mozes kupiti motor koji je upola jeftiniji od tomosa a prepisace ga na svim poljima a da ne govorim o onima koji su u rangu sa cenom

. Motori koji se kod nas uvoze i prodaju su minimum 5 puta jeftiniji stoga je i normalno da je losiji kvalitet .

  Nadam se da ces bar nesto od ovoga shvatiti i iskoristiti u buducnosti , mada ruku na srce cisto sumnjam . Mozda je ipak bolje da ti pokazem na mom primeru . Pratim ovu temu vec par dana i ne postujem jer mislim da 5000 km koliko sam presao sa Sachom nije dovoljno iskustvo da bi nekom preneo . Onda se javjas ti i sa slike zakljucujes kako je to kinesko govno i kako je tomos svemiska tehnologija .

   Smesno !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

U potpunosti se slazem da je pomenuti Sachs MadAss precenjen, jer za 2000 eura moze stvarno da se bira nesto sto barem lici na motor ili kao sto kolega El Muerte rece neki dobar polovnjak. Da je u pitanju cifra od 1000-1200 eura imalo bi smisla, ovako je skuplji od svih ostalih kineza u ponudi, a ne nudi nista vise, cak nije ni nesto posebno kvalitetan. Nema dobre vozne karakteristike kao pravi motocikl, niti je praktican kao skuter, njegova prednost je jednostavnost a to nije nesto sto bi trebalo da bude skupo.

Evo i da odgovorim kolegi tomos_ATX50, zasto ljudi ne kupuju CTX za 450-500eura? Zadnji je proizveden prije 20 godina, djelovi postoje ali su preskupi i nekvalitetni, najmanje vozeni primjerak je bar 10 puta otvoren do sad, brezoni su mjenjani 5 puta, vecina navoja je busena i narezivana bar 3 puta do sada, neke elemente vjerovatno drze jos  samo tiplovi za metal, ja sam tako sebi morao da ucvrstim paljenje, bilo je ili to ili da trazim novu masinu, mnogi su buseni, sireni i vec su na izdisaju tako da o tih 7.5 konja nema ni govora. Jos u to dodaj zamor materijala poslje 20 godina voznje po nasim putevima, inace slabasnu konstrukciju svih Tomosovih motocikala i eto ti nesrece koja ceka da se desi. Sad ti razmisli i zapitaj se da li se isplati?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Upravljivost Buraga 250 nema blage veze sa ovom temom, kao ni sa pomenutim modelom, a izjava da je 46kg, u klasi ''svega'', a iznosi trećinu celog motocikla je krajnje neozbiljna i paušalna.

Ima veze, jer je najjacha strana ovog modela navodna upravljivost.

Napomenuo sam Virago(to mi prvo palo na pamet) jer za iste pare mozes imati nesto 1000x pouzdanije po gradu a bogami i van grada, sto me dovodi do sledeceg:

MadAss je bez ulja i goriva lakshi od napunjenog Viraga sa uljem i rezervoarom od 9-10l oko 46kg.

Kapacitet rezervoara MadAss-a je 16 litara sto dovodi do racunice: 146-116 = 30.

30 kg lakshi ali zato ima svega 8 KS, dok Japancke 125-ice (maruder,Virago, Rebel) imaju oko 10-11ks.

A da ga poredim sa  Japanskim 250-icama necu,  jer to bi bilo smeshno.

poenta je da postoje mnogo jachi modeli neznatno tezi koji su veoma upravljivi

Sto me dovodi do sledece izjave:

Upravljanje Buragom 250 je tuga i očaj za tako lagan i mali motocikl!

A ova izjava nije paushalna i neozbilja jel tako? :D

Na osnovu kakvog vishegodishnjeg iskustva sa doticnim modelom si zakljucio da je Virago 250 "tuga i ocaj"  po pitanju upravljanja bas me zanima?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      Burago-250 i MadAss-125 su dve nespojive kategorije motocikla, sem u domenu cene (ovaj polovan, a ovaj nov ::)).  A nema veze jer je dečko pitao za MadAss, a ne za Burago. Burago 250 sam vozio u A1 stanju, sa novim gumama, sveže servisiran, te za razliku od ostalih motocikala te težine (pošto je to jedini reper) je upravljiv ko rečni čamac po cunamiju, poredivši ga, recimo, sa jednim Hyosungom 250. Geometrija prednjeg kraja mu je na nivou od pre 30-tak godina (otprilike). Ništa lično, ni neozbiljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 569 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Streetfighter

Alo drugari... Tema je Sachs madass.. ko nije vozio taj motor nema sta da postuje... PROSTO I JEDNOSTAVNO  !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Upravljivost Buraga 250 nema blage veze sa ovom temom, kao ni sa pomenutim modelom, a izjava da je 46kg, u klasi ''svega'', a iznosi trećinu celog motocikla je krajnje neozbiljna i paušalna.

Ima veze, jer je najjacha strana ovog modela navodna upravljivost.

Napomenuo sam Virago(to mi prvo palo na pamet) jer za iste pare mozes imati nesto 1000x pouzdanije po gradu a bogami i van grada, sto me dovodi do sledeceg:

MadAss je bez ulja i goriva lakshi od napunjenog Viraga sa uljem i rezervoarom od 9-10l oko 46kg.

Kapacitet rezervoara MadAss-a je 16 litara sto dovodi do racunice: 146-116 = 30.

30 kg lakshi ali zato ima svega 8 KS, dok Japancke 125-ice (maruder,Virago, Rebel) imaju oko 10-11ks.

A da ga poredim sa  Japanskim 250-icama necu,  jer to bi bilo smeshno.

poenta je da postoje mnogo jachi modeli neznatno tezi koji su veoma upravljivi

Sto me dovodi do sledece izjave:

Upravljanje Buragom 250 je tuga i očaj za tako lagan i mali motocikl!

A ova izjava nije paushalna i neozbilja jel tako? :D

Na osnovu kakvog vishegodishnjeg iskustva sa doticnim modelom si zakljucio da je Virago 250 "tuga i ocaj"  po pitanju upravljanja bas me zanima?

 

 

 

 16 litara rezervoar ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

      Burago-250 i MadAss-125 su dve nespojive kategorije motocikla, sem u domenu cene (ovaj polovan, a ovaj nov ::)).  A nema veze jer je dečko pitao za MadAss, a ne za Burago. Burago 250 sam vozio u A1 stanju, sa novim gumama, sveže servisiran, te za razliku od ostalih motocikala te težine (pošto je to jedini reper) je upravljiv ko rečni čamac po cunamiju, poredivši ga, recimo, sa jednim Hyosungom 250. Geometrija prednjeg kraja mu je na nivou od pre 30-tak godina (otprilike). Ništa lično, ni neozbiljno.

Nisam vozio Hyosung 250 ali jesam vozio Dragstar 250 i mogu ti reci da je Virago mnogo upravljiviji od njega.

Mada ne razumem o kakvoj giometriji prichas!??!?!

U pitanju je chopper i tu nema mnogo menjanja kakva je razlika prednjeg kraja izmedju njega i Yamahe ?!?!?

Ugao viljuske Hyuosunga je 33 stepena a Viraga je 32 prema tome nije mi jasno o cemu prichas.

 

 

No da se vratim na TOPIC....

MadAss 125 mi deluje kao veoma skupa igracka, zbog svoje cene.Upravljivost mu mozda jeste jacha strana ali zbog svoje uzanosti a ne zbog tezine, kao sto sam hteo da ukazem.

Dosta kosta, sto znaci da imas dodatne muke oko njegovog cuvanja.Ne mozes ga tek tako ostaviti negde zajedno sa skuterima.Jednostavno zapada u oko lopovima.

Takodje, performanse koje dobijash za tu cenu su tragichne.

Ja razlishljam logicno: za iste pare, a tu racunam i istu cenu odrzavanja (delovi i registracija) mnogo je isplativije uzeti recimo Japanski ili u krajnjem slucaju Kineski chopper, koji su mnogo udobniji i odlicni po gradu i van grada.

Ali kao sto rekoh, imas ljudi koji ovo vole i mada mislim da ovakav potez nije bas racionalan u finansijskom smislu, ja ga pozdravljam, ako ce kupovina ovakvog motorchica nekoga jako usreciti.

16 litara rezervoar ???

Pa procitao sam 4 galona.....to je oko 16 litara ne ?

E sada jedino ako je neko permutovao litre i galone :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Napisao sam da je 2000 e kosrao u leto 2007. godine medjutim danas on kosta oko 1300 e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Napisao sam da je 2000 e kostao u leto 2007. godine medjutim danas on kosta oko 1300 e.

Pa dobro to i nije tako strasno, mada ne nudi nista osim te svoje jednostavnosti. Ali nekome ko trazi kompaktan gradski motor, koji ce morati da drzi u supi ili podrumu zgrade ovaj je kao izmisljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

imam saxbike 125 cc madass...

Motor je 2006 godiste prvi sam vlasnik, znaci odlican je.

Kada sam ga kupio iso je 110, sada 2012 ide i dalje 110. I plus ima fabricku blokadu.

Mali je potrosac oko 2 l na 100 km.

Preporucujem :)

Mane:

Premalo goriva staje u njega.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja