Jump to content

Moto Zajednica

IV Akcija dobrovoljnog davanja krvi 1. Maj 2009. i svečani defile kroz grad

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Beograd

dolazim i ja, ali ne znam opet da li ce mi uzeti krv, nisam sigurna da imam dovoljno kila  ::)

 

Pa obuj neke moto cizme ako imas i stavi neko olovo u njih.  :)

 

Ne brini se mene nikada nisu odbili kao davaoca. Tako da cu te ja odmeniti ako ne budes dovoljno "teska".

 

Nego pitanje jedno za nadlezne. Ako ovaj deo poruke nije na mestu obrisite ga slobodno ali smatrao sam da mi je obaveza da ga postavim.

 

Kada sam letos davao krv pitali su me da me stave na listu dobrovoljnih donora kostane srzi. Dobio sam knjizicu sa rednim brojem 608. Ako sam dobro zapamtio da bi Srbija mogla da koristi svetsku bazu donora kostane srzi mora da ima barem 10000 donora. Mislim da je akcija krenula 21.12.2005. i do juna prosle godine skupili smo 608 donora. Molim sve da barem pogledaju sajt http://www.rdks.org.rs/. Mene su u novembru zvali na dodatne testove jer sam imao delimicno poklapaje, ali na zalost nisam bio dovoljno kompatibilan.

 

Zamolio bih nadlezne koji organizuju nase akcije da se informisu oko ovoga. Imamo ljudstvo, imamo solidarnost. Ta mala epruveta crvene tecnosti koju doniramo registru moze nekome da znaci mnogo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ako neko dolazi starim novosadskim mogu da ga cekam u Batajnici na Jugopetrolovoj pumpi nek samo javi na pp.

 

Ako Duleduka krene iz NS,dolazimo nas dvojica...al` ja sa 50cc on sa 200cc :)

Ma nije problem za toliko samo cemo krenuti malo ranije  ;)

Javite ako dolazite.

 

Dule jos nije siguran,tako da najbolje ti pici,pa se vidimo tamo..ja preko 50-60kmh ne mogu,a to ti je verovatno malo :D :D :D

 

Zemunci,eto me oko pola 10 kod Juge ako dolazim sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Dolazim i ja naravno. Imam i jednu suvozacicu koja bi isla ako ne bude kise (::)) ali nemam drugu kacigu (tj. imam al se raspada) pa ako neko ima viska da uzajmi...

 

Gile ako hoces, sacekacu te ja na ulazu u BG

 

Vidimo se  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

dolazim i ja, ali ne znam opet da li ce mi uzeti krv, nisam sigurna da imam dovoljno kila  ::)

 

<50 ?

 

poslednji put je bilo 49  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Ako neko dolazi starim novosadskim mogu da ga cekam u Batajnici na Jugopetrolovoj pumpi nek samo javi na pp.

 

Ako Duleduka krene iz NS,dolazimo nas dvojica...al` ja sa 50cc on sa 200cc :)

Ma nije problem za toliko samo cemo krenuti malo ranije  ;)

Javite ako dolazite.

 

Dule jos nije siguran,tako da najbolje ti pici,pa se vidimo tamo..ja preko 50-60kmh ne mogu,a to ti je verovatno malo :D :D :D

 

Zemunci,eto me oko pola 10 kod Juge ako dolazim sam!

Ok onda se mozda i ja pojavim kod Juge ako se probudim na vreme  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ljubaznoscu Sanje Lubardic, poznate voditeljke Studia B, sutra oko 9 sati ujutru Vuja i ja smo pozvani da jos jednom ponovimo pricu o bezbednosti u saobracaju, o novom zakonu o saobracaju i previsokim taxama za registraciju i naravno o nasedm defileu upozorenja i dobrovoljnom davanju krvi, a evo i teksta koji je poslat  medijima

 

      Asocijacija Motociklista Srbije (AMS) u petak 1. maja organizuje vožnju upozorenja uz podelu flajera o bezbednosti u saobraćaju koje je izradio Gradski Sekretarijat za Saobraćaj a zbog izuzetno visokog broja saobraćanih nesreća u kojima najviše stradaju motociklisti.

AMS podseća da je tokom dosadašnjih akcija stavljano do znanja svim učesnicima u saobraćaju da motociklisti postoje i da se loše navike moraju menjati jer su posledice tragične a broj unesrećenih sve veći. AMS je podržavala državne organe radi što bržeg donošenja zakona o bezbednosti saobraćaja iako zakonske odredbe u većini slučajeva predstavljaju sankcije za učinjene prekršaje a sam zakon se ne bavi preventivom kako do udesa ne bi došlo.

AMS energično protestvuje protiv iskrivljavanja činjenica i stereotipa kod kojih se krivica za saobraćajne udese obično pripisuje motociklistima iako je baš u interesu motociklista poštovanje propisa i nošenje zaštitne opreme.

AMS naglašava da su motociklisti ljudi širokog srca na motorima a da je prioritet činilaca šire društvene zajednice da se na nesreće preventivno deluje i time smanji broj udesa. Sve represivne mere prema izgrednicima nemogu da daju željene efekte jer do njih dolazi kasnije, onda kada do udesa dođe, pa je od kažnjavanja daleko efektivnija preventiva i razvoj kulture u saobraćaju.

Posebno nezadovoljstvo AMS izražava prema regulativama kojima su dažbine za registraciju motocikala neprihvatljivo visoke a način obračuna putarina za motocikle nelogičan pa se u tom smislu nada da će uslediti poziv nadležnih kako bi se pronašlo adekvatno rešenje i za Državu i za motocikliste.

Kao i svaku akciju, i ovu će obeležiti humanost jer će učesnici nakon vožnje upozorenja dati krv posle čega je organizovano druženje uz već tradicionalan bajkerski pasulj.

10:00 - 11:00h Okupljanje na platou ispred muzeja 25. Maj

11:00 -  12:30h Vožnja upozorenja do centra grada i povratak na plato ispred muzeja 25. Maj - Kuća Cveća

12:30 - 14:30h Davanje krvi

15:00 – 16:00h Druženje, tradicionalno najbolji pasulj sa mesom uz sokiće

 

Zato Vas sve jos jednom pozivam da dodjete da u sto vecem broju na miran i dostojanstven nacin projasemo gradom na nasim ljubimcima  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha xj600 S Diversion

Nazalost ni ovoga puta ne mogu dati krv...bolesna sam....obavezno kachite slike sutra,da vidimo mi koji ostajemo kako je sprovedena akcija.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 575 postova
  • Lokacija: New York
  • Motocikl: 2018 BMW C650 Sport

Zato Vas sve jos jednom pozivam da dodjete da u sto vecem broju na miran i dostojanstven nacin projasemo gradom na nasim ljubimcima  :)

 

koja je trasa za defile..?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 469 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX Blackbird SUZUKI DR 800 BIG, Yamaha DT125MX, Yamaha TZR 125

Na moju veliku zalost jos nisam uspeo da sredim sajlu od gasa tako da cu doci kolima  :(

Da li postoji mogucnost da se odmah ujutru oko 10-11da krv

posto u petak vece radim drugu nocnu za redom pa bi trebalo malo i da odspavam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ja se javljam iz Podgorice... ako bude popravni za davanje krvi tu sam... takodje zeljno iscekujem slike  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Na moju veliku zalost jos nisam uspeo da sredim sajlu od gasa tako da cu doci kolima  :(

Da li postoji mogucnost da se odmah ujutru oko 10-11da krv

posto u petak vece radim drugu nocnu za redom pa bi trebalo malo i da odspavam.

 

naravno da postoji ta mogucnost...steta za sajlu i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mislili ste da če i jedna akcija proći bez mene?

 

Grdno ste se zeznuli ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR

Da li krece neko iz blokova sa OMV pumpe? imamo i jednog novog neregistrovanog, uradio tehnicki ali za table i resto mora da ceka da prorade sluzbe pa pitam da li da ga vodimo?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

ja sam se prijavio na spisak ...

ali ako bude padala necu doci. to cemo videti sutra kad ustanem :)

 

tako da se (mozda) vidimo ... poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Da li krece neko iz blokova sa OMV pumpe? imamo i jednog novog neregistrovanog, uradio tehnicki ali za table i resto mora da ceka da prorade sluzbe pa pitam da li da ga vodimo?!

 

Поштовање Золтане,

 

Пар чланова се окупља код ауто-перионице хотела Југославија у 9:30, па ако вас не мрзи...

А што се новог, не регистрованог, члана тиче увек може да стави главу у торбу.  ::)

Лично, нисам за те варијанте, мислим да би било колегијалније да га повезете.

 

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja