Jump to content

Moto Zajednica

IV Akcija dobrovoljnog davanja krvi 1. Maj 2009. i svečani defile kroz grad

Recommended Posts

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

            Ovih dana smo svedoci brojnih saobraćajnih nesreća i apela za dobrovoljnim davanjem krvi jer su rezerve na minimumu, a krv je i dalje svakodnevno neophodna mnogima. Pošto je taman prošlo četiri meseca od prethodne akcije, dobar je trenutak da se ponovo sastanemo i družimo istim povodom   :)

 

          Dakle, 1. maja 2009.  godine Asocijacija Motociklista Srbije organizuje dobrovoljno davanje krvi. Sa čelnim ljudima opštine Savski Venac i Zavoda za Transfuziju Krvi dogovoreno je da za ovu priliku dobijemo  plato ispred muzeja 25. Maj i prostorije obližnje mesne zajednice u kojima će se smestiti ekipe Zavoda za Transfuziju Krvi. Znači mesto događanja je muzej 25. Maj odmah do Kuće Cveća.

         U cilju povećanja bezbednosti svih učesnika u saobraćaju, a posebno motociklista i prevencije saobraćajnih nesreća iskoristićemo i ovo okupljanje da se organizujemo kao i za Uskršnju akciju i podelimo flajere koje smo dobili od gradskog sekretarijata za saobraćaj, a zatim krenemo u organizovanu voznju-svečani  defile ulicama Beograda, tako da pozivam sve motocikliste dobre volje da dođu i da svojim gestom davanja krvi pomognu onima kojima je to najpotrebnije. Takodje, što nas više bude na defileu, to će poruka koju ćemo poslati ostalim učesnicima u saobraćaju biti jača  :)

 

  Plan aktivnosti:

10:00 - 11:00h Okupljanje na platou ispred muzeja 25. Maj

11:00 -  12:30h Defile do centra grada i povratak na plato ispred muzeja 25. Maj tj. Kuća Cveća

12:30 - 14:30h Davanje krvi

15:00 – 16:00h Druzenje uz legendarni pasulj sa mesom  uz sokiće

 

      Prostor ispred muzeja će biti potpuno u funkciji naše akcije  ;) Parking za motore će biti obeležen i čuvan od strane redarske službe AMS. Ponećemo određeni broj BJB majica, nalepnica i nosača za tablice, za sve one koji to budu želeli da pazare  :)

 

    Svaki motorista koji bude dao krv će dobiti lunch paket i majicu od Zavoda, a paralelno sa tim AMS će za sve organizovati kazan sa pasuljem i još ponešto  ;)

 

    Zbog važnosti ove akcije, molim sve da obavezno procitaju sledeće napomene:

- jako je bitno da napomenem svima da je NEOPHODNO da se svi koji planiraju da daju krv, uzdrže od alkohola barem 24 sata pre samog davanja krvi.

 

-neobično je vazno, radi samih logističkih problema (parking, procena osoblja, količina hrane i sokova itd.), da na samom forumu tokom prijavljivanja budemo što ekspeditivniji kako bismo mogli da što preciznije procenimo broj ljudi koji bi učestvovali.

 

- BJB forum okuplja ljude iz svih republika bivše Jugoslavije. SVI su pozvani i dobrodošli na ovo druženje i na samu akciju davanja krvi .Ako nekome bude trebao smeštaj,  bićete smešteni kod drugara iz Beograda sa sve bezbednim mestom za čuvanje motora  ;)

 

   

   Ova akcija je još jedan način da svojim humanim gestom pokažemo svima da smo pozitivni, složni i pre svega društveno korisni jer ćemo društvu dati nešto najvrednije - krv. Zato treba da budemo složni i da iskoristimo humani povod da se međusobno vidimo, družimo i u što većem broju damo krv i iskoristimo priliku da u svečanom defileu što više skrenemo pažnju na motocikliste i naše probleme u saobraćaju  :)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Evo da se utefterim kao br 1 ;D ;D

Valjda cu uspeti ovog puta da dam krv :)

 

 

 

10:00 - 11:00h Okupljanje na platou ispred muzeja 25. Maj

11:00 -  13:00h Davanje krvi

13:00 - 14:30h Druzenje uz lendarni pasulj sa mesom i slaninicom uz sokiće

15:00 – 16:00h Defile do centra grada i povratak na plato ispred muzeja 25. Maja-Kuće Cveća

 

E sad jedno ozbiljno pitanje:

Cemu ovaj defile?? Da paradiramo i onda? Mislim da ce cesti defilei doneti kontra efekat ;)

Samo opaska, ako joj nije mesto ovde neka admini izbrisu post ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

defile mozemo iskoristiti za promovisanje ideje povecanja bezbednosti u saobracaju, trenutno je to u sirovoj fazi ali bi se moglo uvezati i sa idejom koju je izneo Nikola Cruss u temi koja bas obradjuje ovu tematiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Pozdrav,

 

defile mozemo iskoristiti za promovisanje ideje povecanja bezbednosti u saobracaju, trenutno je to u sirovoj fazi ali bi se moglo uvezati i sa idejom koju je izneo Nikola Cruss u temi koja bas obradjuje ovu tematiku.

 

Upravo tako sam i mislio nesto, da bude "radni" deo akcije, a ne samo puko paradiranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Zasto ne pomerite akciju dan u nazad ili dan unapred? Mnogi nece doci bas zbog prvomajskog uranka koji je uvek pracen alkoholom i mnogima je to jedini odmor posle toliko radnih dana. A vama nista ne znaci dan ranije ili kasnije ili se ipak varam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

a koji datum bi odgovarao svima?

Ko hoce da pije, zna svoje prioritete i tu nikakvi datumi ne pomazu.

 

Vise smo puta vec naglasavali da je posebno 1.maj kritican zbog zaliha krvi koje prakticno i ne postoje dosta cesto na taj datum i da je to sugestija Zavoda. Svako prema svojoj savesti i zelji, nema tu neceg loseg, svi smo mi ljudi i imamo isti taj praznik za sta god da se odlucimo da ga upotrebimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Vise smo puta vec naglasavali da je posebno 1.maj kritican zbog zaliha krvi koje prakticno i ne postoje dosta cesto na taj datum i da je to sugestija Zavoda. Svako prema svojoj savesti i zelji, nema tu neceg loseg, svi smo mi ljudi i imamo isti taj praznik za sta god da se odlucimo da ga upotrebimo.

 

Ovo je meni malo nelogično da zavod kaže da im baš za 1. maj trebaju donori krvi jer je tad najpotrebnija tj. ima je najmanje. Koliko sam ja upućen oni tu krv ne mogu nikako da koriste tog dana jer prvo moraju da se urade analize na HIV, Hepatitis i još neke da sad ne nabrajam,(a i ne verujem da im laboratorija radi baš za 1.maj)  a za to je potrebno vreme, tako da ne znam zašto kažu da im baš tad treba krv  ???

 

Po meni bi bilo najlogičnije da im je krv potrebna par dana ranije, da mogu da je pripreme za slučaj povećane potrebe za praznike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kako to da im krv treba bas za 1. Maj, to ni meni nikako nije jasno ali ajd... Ne moram ni ja bas tog dana da dam krv, nije problem i da nekoliko nas ode par dana kasnije, nikad nije kasno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

samo da proverim, jel' meni neko ne veruje ili se indivudualno istrazuje logika kojom funkcionise Zavod?

Oko ovog drugog ne mogu da pomognem jer je meni savrseno jasno da oni koji rade taj posao racunaju na par dana iza praznika kada nema davalaca soro uopste i kada ukalkulisu te dane sa danima potrebnim za obradu krvi (a to je inace sve u istom danu, kao i davanje krvi direktno iz vene u venu u ne-daj-Boze slucajevima), oni nama saopste da treba da dajemo krv za prvi maj. Cak stavise, ljude iz iste MZ u kojoj organizujemo samo davanje koji su, iz istih razloga apelovanja od strane Zavoda, odlucili da 2.maja daju krvi, Zavod je zamolio da se prikljuce nama da ne bi u dva dana radili na istom mestu stvari. To nam, opet, govori o tome da je jos neko imao ovakvu informaciju o kriticnim zalihama.

 

Ako je ono prvo u pitanju, tu mogu da pomognem ali radije ne bih, kako ono kazu, samo pijan covek stoji na jednoj nozi, i to da bi dokazao da nije pijan, treznom to ne pada napamet ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Tu sam

 

p.s. Oćemo li malo i da obiđemo Čedin grob :D

 

Pa drugu Titi cemo se sigurno javiti-zvucima iz auspuha i kratkim pesmicama iz stomaka posle pasuljice, a obraticemo se i nasim sugradjanima, tako sto cemo se opet podeliti u grupe koje ce deliti flajere o bezbednosti u saobracaju, a kasnije cemo zbog iste stvari da se provozamo kroz centar grada, tako da TV ekipe nece morati da nas jure i zaobilaze jer ce nas biti svuda, sto njima olaksava stvar oko izvestavanja  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

ma bre... ja sam za al za 1. maj nisam u Beogradu...  ??? jel ima neka mogucnost da se organizuje samo davanje par dana ranije za one koji nisu tu za prvi maj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

krv se moze davati bilo kada, jedino sto onda nije ova prica sa druzenjem i bezbednoscu saobracaja koju guramo, ali se efekat humanosti postize bez sumnje. Popsy, mislim da Ti ne mozes nikako davati pre prvog maja, preracunaj se jos jednom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Pozdrav,

 

krv se moze davati bilo kada, jedino sto onda nije ova prica sa druzenjem i bezbednoscu saobracaja koju guramo, ali se efekat humanosti postize bez sumnje. Popsy, mislim da Ti ne mozes nikako davati pre prvog maja, preracunaj se jos jednom ;)

ma mogao sam ja da dam krv vec posle mesec i po dana  ;D  ona prica o tri meseca, ja je vise dozivljavam kao ideju vodilju...  ;D ;D ;D

znam da se moze davati krv kad god ali mi je cast i izuzetno drago da to uradim kao deo BJB akcije, posto  se ovde na forumu nalazi veliki broj dobrih i kvalitetnih ljudi ...

takodje tada mogu da smaram ljude sa pocetnickim pitanjima vezanim za motore  :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Odlicno ja dolazim! Sto se tice defilea mislim da je od IZUZETNE vaznosti da izadjemo u grad i skrenemo ljudima paznju da postojimo i da smo dobro organizovani a da nismo banda koja divlja gradom na dva tocka(neko i na jednom)! Mislim da bi bilo isto tako jako vazno da se deljenje letaka sprovede kako treba npr. da se prijavimo u odvojenoj temi u grupe po 5-6 nas i da nezavisno od prvog maja skupimo i delimo letke!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1673 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

U dogovoru sa nasim lepsim polovinama tj. zenskim timom AMS dogovoreno je da ce na svakom punktu- raskrsnici, semaforu biti troclana ekipa, koju ce sacinjavati 2 nase ljupke moto manekenke i jedan motorista kako bi efekat deljenja flajera koji govore vec sami za sebe bio sto poptuniji i prijatniji  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Mislim da bi sada trebalo napraviti spisak svih koji sigurno dolaze da se neposredno pre akcije ne bi pogubili u brojanju među ostalim postovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja