Jump to content

Moto Zajednica

Ležeći policajci ili kako da ih drugačije nazovemo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Pre par dana sam se vozila ulicom Braće Radić u Subotici. Ulica tek nedavno otvorena za saobraćaj. Postavili su vrlo elegantne skoro nevidljive ležeće policajce - ili kako god da ih nazovemo. Nema naikakvog saobraćajnog znaka da vas upozori na njega,a dok se kroz ne približiš ne vidiš ga.

Koliko je funkcionalan što se tiče većih automobila džipova, kamiona i slično neznam. Za sada se pokazalo kao dobro mesto gde biciklisti padaju, a sa motorima i skuterima se pleše po putu.

Da li i u vašem gradu ima ovakvih policajaca?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: atar Stare Pazove

Бољи су они старински дужни, лако их приметимо и на време успоримо, али ти нови невидљиви ф117 ;D су мислим много опаснији, тј. незгоднији. Нисам имао прилике да прескачем преко тих каменчића :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Koliko ja vidim, ovo su "mačje oči" koje (rekao bih) služe umesto farbane "zebre" da označe pešački prelaz. Po fotografiji, onaj pravougaoni znak (iako je od pozadi), liči na znak za pešački. Takve oznake po putu uopšte nisu retkost na putevima Evrope i služe umesto linija na mestima gde je velika verovatnoća smanjene vidljivosti. Najviše ih ima u tunelima, a koriste se i na magistralnim putevima za razdvajanje traka i vizuelno i zvučno, jer kad naiđete točkovima na njih dobijate neki "rafalni" zvuk (trrrrr) ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ljudi nisu ovo lezeci policajci...To je kao neko machije oko koje to govori koja je traka za tebe a koja ne. Kod nas u KG-u su ih postavili duz duple pune linije da kad nocu prolazish bolje ih vidish. Takodje se nalaze POPREKO kod par peshachkih prelaza..Obelezavaju liniju do koje morash da stanesh. JBG kolima mi ne smetaju nimalo al za motore su sasvim neizvesni. Al se obichno nalaze u ulicama kojima se NE VOZI BRZO tako da ako to poshtujete  BEZBEDNI STE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Evo preteche me mishko kolo. Ovo je u stvari MNOGO bolja solucija za peshachki nego bela boja jer po beloj boji gume ne rade ni za Q. A kamoli po kishi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Ima smisla.

Ali ovaj sigurno nije pešački jer se on nalazi na nekih 100 m sa sve semaforom. a da bi bio dobro bi bilo i da trotoar dođe do njega a ne da se gazi po zelenoj površini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ima smisla.

Ali ovaj sigurno nije pešački jer se on nalazi na nekih 100 m sa sve semaforom.

 

 

BASH jeste za peshachki bash si u onoj slici slikala znak za peshachki sa ledja. Obrati paznju malo na znake da te neko ne "omlati" :-X

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Raskrsnica Cvijićeve i Venizelosove, na Karaburmi u par ulica kojima ne znam ime, na Kanarevom brdu... ima ih sve više u Bg. Isprobavao sam motorom i uopšte nije prijatno jer te baci ustranu kao kamenče. Laki su za obilaženje, kolima ne prave problem ali motorom treba izbegavati prelaženje jer neugodno bacaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Raskrsnica Cvijićeve i Venizelosove, na Karaburmi u par ulica kojima ne znam ime, na Kanarevom brdu... ima ih sve više u Bg. Isprobavao sam motorom i uopšte nije prijatno jer te baci ustranu kao kamenče. Laki su za obilaženje, kolima ne prave problem ali motorom treba izbegavati prelaženje jer neugodno bacaju.

 

Hm.... moje iskustvo je da nisu gori od bele boje peshachkog. Mozda su gori u krivini, al koliko ima peshachkih prelaza koji se nalaze u brzoj krivini ??? :) DEFINITIVNO poboljshavaju bezbednost u saobracaju, e  sad to shto nama bajkerima malo zasmetaju nekad JBG...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma pusti belu farbu za pešačke prelaze, ne znam ko izmisli takvu pogibelj. Ovo je nezgodno samo ako baš nagaziš u krivini jer te cimne. Na sreću ima ih manje i lakše se obiđu od onog pekmeza za zebre na kome letiš ustranu ko soko tica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Upravu su ljudi... :) Sluze za obelezavanje traka i pesackih prelaza. I ja sam se zacudio kad sam prvi put naleteo na njih... Vozio tuda nisam tako da neznam koliko smetaju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pa ni ovaj behoton od koga je ulica napravljena ne deluje bas naivno.

 

Sa slike ne mogu da ocenim kakav je taj konkretan, ali znam da je (ovaj normalan ;D) prilicno klizav, posebno mokar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

Pošto je ulica nekada bila popločana žutim klinker opekama, koliko se sada kliže je zanemarivo. Jednostavno nam je svima ostala u sećanju "najklizavija ulica u gradu" i prosto je svi izbegavamo. Mislim da sam je prevozila samo triput.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Ima ih po Beogradu i po mom misljenju su odlicna stvar bar sto se tice kola. Nisam ih vidjao na pesackim prelazima vec uglavnom kao obelezje za trake i mogu da vam kazem da znace jer lepo upozore nemarne ili zamisljene vozace kad pocnu da setaju po trakama na mestima gde je tako nesto prilicno nezgodno i rizicno za ostatak ucesnika u saobracaju. Jako su logicno postavljeni i ako se normalno vozi nema zime. Definitivno mnogo bolja stvar od masne farbe na zebrama i trakama,pogotovo po kisi,inace cesta pojava u gradovima na zapadu.

Sto se tice primera sa slike ne verujem da je pesacki jer nigde nema silazak sa trotoara,jos plus zelene povsine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova

Katerina, da li je to ulica u kojoj se nalazi predstavništvo Renoa?

 

Ako je to ta ulica, odmah da ti kažem da sam prošle zime imao neverovatno iskustvo kočenja na izlizanoj opeci, iako sam išao jako malom brzinom

 

Da su ovde stavljali belu liniju, kočenje bi bilo gore nego na ledu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

ovaki ozgleda iz sporedne ulice

Ovo je jako odlicna stvar da zveknes sa motora i pri maloj brzini! Al ga opravise svaka im cas', i da im pozdravis familiju!

post-8446-1287906080412_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: ...

 

 

  Vi ste odlicno prosli sta god da je u pitanju.Kod nas u Kuli postavise lezece policajce tako sto su majstori iz kamiona nalili asfalt preko puta malo oblikovali ofarbali fluo bojom i eto lececeg policajca.Naime radi se o tome sto su oni to nalivali odokativnom metodom pa su negde ti lezeci ispali kao klececi a negde i kao stojeci,uzas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

 

 

   Vi ste odlicno prosli sta god da je u pitanju.Kod nas u Kuli postavise lezece policajce tako sto su majstori iz kamiona nalili asfalt preko puta malo oblikovali ofarbali fluo bojom i eto lececeg policajca.Naime radi se o tome sto su oni to nalivali odokativnom metodom pa su negde ti lezeci ispali kao klececi a negde i kao stojeci,uzas.

 

aj knele ovde se prica o GRADSKIM lezecim sta ce vama bolji  ;D ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja