Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Taj! Slikacu sutra jos koju sliku pa cu postaviti.... Covek od koga sam kupio je legenda i sacekao me i ispostovao maksmalno sve svaka mu cast.. Sve kako je rekao tako je i bilo... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Pozdrav!! Da se pridruzim Burgman ekipici....

2004 god

41000km

Ima bi xenone lepo izgleda lepo ide za sad nema nekih mana, jedino bi trebalo prednju gumu zameniti ali bice vremena.....

 

Postavicu jos koju sliku ova mi je jedina trenutnooooo

 

423141b53d0c07bab15e30941124ef2ac4b020ea7fbd5940.jpg

 

Znači ti si mi ga "mako" ispred nosa. Nikao nisam stizao poslednjih dana zbog obaveza da odem i pogledam. Baš me neće. Jurim već par meseci nešto, ali nikako da uzmem. Gledao jesam, ali sam sve naletao na neke koji su mi prilično mutni. Ili se foliraju sa cenom koja nije fiksna, ili i nisu u stanju kako opišu na oglasima. Neka te služi dugo, dobro i bezbedno. :moto3:

Piši kakav je da znam zbog čega da žalim :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Pa nije los, realno u ovakvom stanju traze dosta vise po oglasima, ovaj bio bas povoljan, iskreno i meni cena nije ulivala poverenje ali rekoh ajde da prodjem da pogledam nije mi daleko i ispade da nije los i uzeh ga....

E sad mane......

Kad ga zaletis preko 60 i pustis volan krene da trese napred, dok ga drzis i jednim prstom normalno ide, predpostavljam da je do gume (vizualno je losa celava i stara i trula heheh) mada je mozda i do felne to cemo videti.....

Trosi ulje kako vlasnik kaze oko 150grama na 1000 km sto smatram da nije mnogo za ovu kilometrazu... Ne izbacuje dim...

Ujutru teeeesko pali, muci se... Vergla lepo sve ali ne upali... jutros je na oko 0 stepeni upalio iz 7-8 put.. Palim ga bez gasa i pustim da zavergla do 3-4 sekunde, znaci ne ono drzi taster dok ne izvuce struju i slicno... Kad upali lep radi ima mada ne drzi visoke obrtaje... Mozda je dizna za ciscenje, mada ne trza u voznji, mozda pumpa ne znam...

Ostalo mu je za sada sve na mestu.. Sve radi, kocnice diskovi amortizer stapovi sve deluje ok...

I ide stvarno odlicno, od 60 do 120 ubija... Probao sam ga do 140 na kratko i ne bih vise dok ga ne sredim sve..

 

U svakom slucaje zreo je za jedan ozbiljan servis i to planiram sledece godine pred sezonu da odvezem i komplet sve sto treba da zamenim da budem miran sa njim....

 

Evo koje fotke od danas mada me mrak uhvati... Posao obaveze zivot heheh

 

 

20131004_181303.jpg

 

20131004_181320.jpg

 

20131004_181329.jpg

 

20131004_181338.jpg

 

20131004_181406.jpg

 

20131004_181419.jpg

 

20131004_181428.jpg

 

20131004_181446.jpg

 

20131004_181516.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Lep Bugi nema sta, nek te tako i sluzi 0takoje.gif

Panticu i Drandigo vezano za srednje svetlo.... ugradis prekidac, rele i resen problem, palis kad ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

20131008_075626_resized.jpg

 

Montiran termopokrivac, bio mi je pre Bugija na Madisonu, odlicna stvar, ima kao krzno iznutra da dodatno drzi toplotu....

Sad gledam neki nosac kofera posto imam kofer pa da ga nakacim nekako.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Danas se setih da imam jednu staru Burgmanovu bas prednju gumu, nije trula ni kriva ima i saru samo je stara i ne uliva mi poverenje ali rekoh ajde da je probam...

Skinem tocak i odnesem kod vulkanizera i prvo sto vidimo da je guma pogresno montirana,naopako, uz to trula i ispucala, stavili smo ovu drugu cisto za probu i za cudo nema da trese vise.. Na 80-100km slobodno pustim volan i ide kao strela..

U svakom slucaju ova je tu samo do kupovine nove koju planiram preko zime da pazarim, bitno da su viljuska i felna ok jer me to malo brinulo. E da ovde nemam vulkanizera koji moze da balansira felne za skutere, najblize u Nisu i kosta 1050 dinara balansiranje i zamena gume, delju.... Nova je 4800 cini mi se, pa ce to preko zime kad se garazira skut.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Pozdrav ljudi,planiram kupovinu bugija 400cc 2001-2002,pa zanima kolika bi bila carina i pdv i ostalo troškovi bez prevoza?Hvala unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Кonačno da se i ja učlanim u klub. Burgman 400 2001 god. Danas pazario. Biće sređivanja utisaka jer sam prvi put danas vozio 70-ak km ovakvu mašinu. A svakako će biti pitanja sa moje strane za iskusne "burgmandžije". :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Posto gledam bar svako vece ovu temu, da skontam sve boljke svoje masine, ulje proveravam pre svakog puta, a u sto nemam prozorcic :( .Znaci, vezano za meru ulja u motoru, vidim da je u uputstvu isto tako kako ste naveli, copava noga, pa drzim motor uspravno tako da je merac samo prislonjen, po toj osnovi, ja nemam ni "gram" ulja u motoru.

 

Ja kad sam radio servis( tacno 2l Castrol i filter nov), merio sam ulje tako da bude na ravnoj podlozi i stavim ciglu pod prednji tocak, tako sam ima blizu vrha ulja (merac zasrafljen), sad kad uradim isto tako imam malo vise od sredine, presao sam oko 2000 od servisa.

 

Sad Vi kazite... posto ja vise nisam pametan :neznam:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ja merim u garazi na istom mestu uvek na centralnom stenderu i cao.kada sam menjao ulje sipao sam 2l i bilo je na max,tako da je to moja mera i necu je menjati jer skuter nikad nemoz drzati skroz ravno kada je na oba tocka,naravno kad merim zasrafim merac i odsrafim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: Piaggio free 80cc, Kymco GD 80cc, Suzuki Burgman 400

Brz na okidacu kao i uvek :care: , hvala druze, ma ja odlepio, citao post kad si ti tek uzeo Burgmana, pa prepucavanja drugovi ovako cemo, drugovi onako cemo, i danas aj uradim po uputstvu cak mi se malo i izlilo kad sam uzimao papir da ponovo obrisem merac(e mozda ga nisam sasvim pravo drzao), znaci pun je. :jee:

 

Pozdrav i hvala. :zdravo:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Biće valjda neka vožnjica. Makar s proleća.... moraću zadnju gumu da zamenim jer je izlizana. Rekao bih da dobro ide. Ništa ne trese. Solidno "poteže", bez cimanja i štucanja. Kada pustim upravljač bije pravo, ne zanosi se. Max što sam probao je 110km i ne oseća se tolika brzina. Iskreno nisam smeo više jer sam praktično pre par meseci prvi put seo na 2 točka kada sam išao na polaganje.

 

Koje ulje sipate? To bih svakako odmah uradio sa zamenom filtera. Svašta sam čitao. 10w-40 15w-40 15w-50. Koje marke pošto se često nalaze komentari da se javljaju falševi Motul-a. Prethodni vlasnik reče da mu u servisu sipali full sintetiku ali ne zna koji proizvođač. I još nešto. Pošto nisam stručan, mogu li sam proveriti kakav je kaiš ili je za to ipak potreban odlazak u servis?

 

Inače, oko merenja ulja takođe postoji sve i svašta.... od centralnog štendera do držanja na ravnom, zavrtanja ili ne zavrtanja čepa. Kad zavrnem čep ima skoro pola, a kad ga samo ubacim, onda čep ostane suv...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Biće valjda neka vožnjica. Makar s proleća.... moraću zadnju gumu da zamenim jer je izlizana. Rekao bih da dobro ide. Ništa ne trese. Solidno "poteže", bez cimanja i štucanja. Kada pustim upravljač bije pravo, ne zanosi se. Max što sam probao je 110km i ne oseća se tolika brzina. Iskreno nisam smeo više jer sam praktično pre par meseci prvi put seo na 2 točka kada sam išao na polaganje.

 

Koje ulje sipate? To bih svakako odmah uradio sa zamenom filtera. Svašta sam čitao. 10w-40 15w-40 15w-50. Koje marke pošto se često nalaze komentari da se javljaju falševi Motul-a. Prethodni vlasnik reče da mu u servisu sipali full sintetiku ali ne zna koji proizvođač. I još nešto. Pošto nisam stručan, mogu li sam proveriti kakav je kaiš ili je za to ipak potreban odlazak u servis?

 

Inače, oko merenja ulja takođe postoji sve i svašta.... od centralnog štendera do držanja na ravnom, zavrtanja ili ne zavrtanja čepa. Kad zavrnem čep ima skoro pola, a kad ga samo ubacim, onda čep ostane suv...

 

od koga si kupio bugija? daj neku sliku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Brz na okidacu kao i uvek :care: , hvala druze, ma ja odlepio, citao post kad si ti tek uzeo Burgmana, pa prepucavanja drugovi ovako cemo, drugovi onako cemo, i danas aj uradim po uputstvu cak mi se malo i izlilo kad sam uzimao papir da ponovo obrisem merac(e mozda ga nisam sasvim pravo drzao), znaci pun je. :jee:

 

Pozdrav i hvala. :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Daj neku sliku stvarno!!

Kod mene je motul 15w50 sipano, i ja merim na stender zasrafim cep i odrsrafim i toliko...

Valjda je sipano to ulje jer je gusce pa da manje trosi ne znam :stabre:

 

A ne izbacuje dim na auspuhu i vrlo malo pusta na dihtungu poklopca ali bas malo navlazeno nije da curi...

 

Presao sam tek oko 200 km pa jos uvek ne znam koliko trosi ulja ali videcemo vec.. Presao je 41 000 km ( nadam se da su prave samo) pa je razumno i da pocne da trosi vreme mu je...

Nego, jel zna neko jel ima ovaj skut e. saug, nesto mi tesko pali samo kad je hladno znaci ispod 10 stepeni, i kad upali drzi 1500 obrtaja, kako je kod vas ujutru??

 

 

mr.no.

Ja sam kais sam proverio mada nisam bas strucan ali cisto onako informativno sam skinuo deklu, lako se skida bas, i sta znam deluje mi da je dobar kais, nije ispucao nije truo, nisam merio sirinu posto mi lepo ide lepo ubrzava sve ok pa nisam nista dirao...

 

Proverite antifriz samo jel imate to se lako zaboravi a presece ovo hladno vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Daj neku sliku stvarno!!

Kod mene je motul 15w50 sipano, i ja merim na stender zasrafim cep i odrsrafim i toliko...

Valjda je sipano to ulje jer je gusce pa da manje trosi ne znam :stabre:

 

A ne izbacuje dim na auspuhu i vrlo malo pusta na dihtungu poklopca ali bas malo navlazeno nije da curi...

 

Presao sam tek oko 200 km pa jos uvek ne znam koliko trosi ulja ali videcemo vec.. Presao je 41 000 km ( nadam se da su prave samo) pa je razumno i da pocne da trosi vreme mu je...

Nego, jel zna neko jel ima ovaj skut e. saug, nesto mi tesko pali samo kad je hladno znaci ispod 10 stepeni, i kad upali drzi 1500 obrtaja, kako je kod vas ujutru??

 

 

mr.no.

Ja sam kais sam proverio mada nisam bas strucan ali cisto onako informativno sam skinuo deklu, lako se skida bas, i sta znam deluje mi da je dobar kais, nije ispucao nije truo, nisam merio sirinu posto mi lepo ide lepo ubrzava sve ok pa nisam nista dirao...

 

Proverite antifriz samo jel imate to se lako zaboravi a presece ovo hladno vreme...

ima el sauh,a mislim da treba da mu se ocisti leptir gasa i treba da radi ok.

kad ga upalis hladnog da drzi oko 2000 dok se ne zagreje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Potrudiću se da sutra slikam. Imao sam danas nekih obaveza pa mi nije ni palo na pamet da ga uslikam. Kupio od čoveka iz Ćuprije. Bio je na oglasima u Polovnim automobilima. Više mi je dojadilo da gledam na oglasima, a i budžet mi nije dozvoljavao neke naročite kombinacije. Na cajgeru nema punih 24,000. Sad koliko je to stvarno za motor to godište. Svi prekidači su vrlo "čvrsti". Mnogo bolje doluju nego kod nekih koje sam gledao a koji su prelazili i preko 40,000. Nikakav dim ne izbacuje. Praktično se ništa i ne vidi. Inače tip se godinama voza na 2 točka i svašta je vozio. Nije on prvi vlasnik. Pokušaću da kaiš sutra proverim. I da dospem tečnost za hlađenje. To je dobra ideja da se uradi na vreme. Stvarno je grdosija od skutera. Sa ovom masom treba ekipa da se podigne na centralni štender :aha:.

 

Panto, ko u KG-u može da zameni gumu na zadnjem točku i da li neko ovde balansira gume za skutere?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

ulje merite kao sto panta rece ja sam sve moje bivse primerke ( 400 ) kontroliso na taj nacin 0takoje.gif

 

pozdrav za sve nove burgmaniste 1zdravo.gif ima nas i na fb

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja