Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zatonje

Burgman generalno ne vrti nesto preterano brzo,ali definitivno ima neki problem. Ima li varnicu na svecici?

Ima varnicu, samo ne pocne da baca odma,kao da okrene jedan krug i onda pocne, probo sam i drugu svecicu isto. Da li on moze da vergla sa svecicom ili bi on moro iz prvog da upali,mislim da 400 kubika jaka kompresija da bi vrteo tako lako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Nisam bas siguran sta si hteo da pitas?

Sa obzirom da je dugo stajao moze da bude svasta nesto.one osnovne stvari pretpostavljam da si vec gledao, ima li ulha, jel ga podigao uopste?Moze i benzin da bude problem,pogledaj jos to i mislim da je to sve sto se moze ovako virtuelno..odakle si mozda ti neko od nasih moze pomoci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zatonje

Nisam bas siguran sta si hteo da pitas?

Sa obzirom da je dugo stajao moze da bude svasta nesto.one osnovne stvari pretpostavljam da si vec gledao, ima li ulha, jel ga podigao uopste?Moze i benzin da bude problem,pogledaj jos to i mislim da je to sve sto se moze ovako virtuelno..odakle si mozda ti neko od nasih moze pomoci?

 

Ja sa iz Velikog Gradista ( srebrno jezero )

Ne uvlaci vodu svecica je suva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Poz

Proveri prvo i osnovno jel ima goriva, vazduha i struje.

Svecica kazes da baca, a jel ima goriva?

Cini mi se da taj model ima elektricnu pumpu goriva pa proveri jel radi, proveri nakon verglanja jel je svecica mokra, ako nije nema goriva. Proveri vazduha jel ima, ne sme da vuce negde vise nego sto mu treba.

E sad kako kazes sumnjas da sporo vrti pa nema dovoljno "brzine" da upali...

Najbolje bi bilo da napravis jedan klip da cujemo koliko je to sporo...

 

Ovaj na klipu je noviji ali tako vergla ispravan burgman, moj recimo za nijansu sporije od ovog na klipu.

 

 

 

Ovaj je model kao tvoj

 

 

 

I na ovom poslednjem se cuje da kao zastane dok vergla ali ipak upali

 

 

 

Tako da bih ja opet proverio ove osnovne stvari vezane za dovod goriva struju i vazduh. Ocisti karb mozda se zaprljao.

Cini mi se da ima neke fore da se prespoji alnaser dirktno na akumulator pa da na taj nacin utrvrdis ispravnost instalacije koja vodi do njega ali to bolje pitaj nekog strucnijeg..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 24 postova

Uceloj priči ima samo jedan pravi tehnički pojam: - bez svećice vergla, a sa svećicom nemože da prebaci.

- akumulator: provereno i uredu

- anlaser(četkice): provereno

ostaje ono što sam izneo u prethodnom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Нема јефтиније варијанте,(мислим има за 500-600 дин)боље да даш једном 2-3000 дин него много више за сезону или у наредних пар година.

Мени је јуче стигла из Луиса цирада коју ми је колега препоручио а данас ту исту видим у Луису 5 евра појефтинила 1hmm.gif,била је 25 а сада је 20.

Мој савет је купи мало скупљу али је купи једном за пар година.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Thn za info. 20 evrića je ok. Mislio sam ne one od 50-100 ili više. Neka adresa, sajt, tel. za kontakt odakle si poručio. Pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Имаш код нас у мото радљама да их не рекламирам сад овде.

А ја сам поручио из Луиса,Секула ми је донео.

Послаћу ти бр на ПП

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Jel zna neko kako da ocistim klapnu gasa a da ne skidam ceo ovaj usis??

Skinuo sam diznu danas, ljudi koja je to muka, sama dizna da se skine je laganica, ali ono crevo sto ide na diznu ima neku selnu koja se ne skida izgleda uopste, namenjena vecno da stoji tu heheh

Vuci mazi lazi nema sanse da se skine, na kraju list bonseka u ruke i seci sat vremena pazljivo da crevo ne ostetim.

Odnesem diznu kod majstora kad ono metalna lula se odvaja od dizne, nisam morao ni da skidam selnu heheh

Sutra ce biti gotova, nesto mi sumnjivo da je do dizne ali videcemo...

Usput reko svecicu da zamenim, jos pola skutera rasrafih.. Nezgodan je ovaj burgman samo tako, sve zavuceno nepristupacno...

Cime da cistim klapnu?? Jel bi trebalo jos nesto proveriti dok je rasparcan??

Inace problem je sto ne pali iz prve, nego iz 6-7 puta po 2-3 sekunde verglanja.. U voznji blago stucne na nekih 3000 obrtaja, lampica za diznu ne gori u voznji... Kad upali onda je kad je hladan na 2000 obrtaja i manje...

 

Evo lulice dizne

IMG_20140403_201256.jpg

 

IMG_20140403_201320.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ja sam ga cistio sa benzinom, peres dok ne izgleda kao novo. Nemoj nikako skidati leptir... Posle kada sve vratis nazad moras da podesis senzor polozaja leptira. Posle cu ti sa kompa okaciti slikz dzeka gde treba da gurnes zicu i kako da ga podesis. .A skini ga obavezno samo ces da se izcimas bezveze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

evo ga

B1EA61C6-7EF6-794C-89F5-266BECCF3CD4_thumb.jpg

iza fara ces naci ovaj dzek ubudi ovu zicu kao na slici .ubodes u dzek i das kontakt,onda ces videti na displeju 3 linijice pomerajuci sensor polozaja leptira menjace se polozaj na displeju,treba da ga namestis tako da najduza linija bude na sredini.kada ga podesis ,stegni senzor lept.,i proveri jos jedan put.i podesavanje je gotovo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ovo sto si mi napisao nisam nista razumeo dok nisam procitao detaljno servise manual....

Kako sam ja shvatio, burman sam odradi dijagnostiku i prijavi ako neki senzor nije u redu jel tako??

Treba specijalni dzek sa prekidacem a ako ga nema onda se umetne ta zica u postojeci dzek???

Meni je sad skinurta dizna pa necu nista da radim dok je ne namestim, pa kad je namestim onda cu probatio to.

E sad me zanima kako ide taj postupak, znaci kontakt na off, umetnem zicu kao na slici i dam kontakt, onda ako neki senzor ne radi izbacice mi kod na displeju jel tako??

 

 

Jel imate vi filter goriva? Ja nemam pa ne znam jel treba da ima? Ne znam dali smem da ubacim filter izmadju rezervoara i dizne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1396601385[/url]' post='1620470']

Ovo sto si mi napisao nisam nista razumeo dok nisam procitao detaljno servise manual....

Kako sam ja shvatio, burman sam odradi dijagnostiku i prijavi ako neki senzor nije u redu jel tako??

Treba specijalni dzek sa prekidacem a ako ga nema onda se umetne ta zica u postojeci dzek???

Meni je sad skinurta dizna pa necu nista da radim dok je ne namestim, pa kad je namestim onda cu probatio to.

E sad me zanima kako ide taj postupak, znaci kontakt na off, umetnem zicu kao na slici i dam kontakt, onda ako neki senzor ne radi izbacice mi kod na displeju jel tako??

 

 

Jel imate vi filter goriva? Ja nemam pa ne znam jel treba da ima? Ne znam dali smem da ubacim filter izmadju rezervoara i dizne?

 

filter goriva je u rezervoaru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Ociscena dizna i opet nece, ako mu rukom zatvorim usis upali odmah. Sve mi lici to na e sauh a? A kako su mu ugradili xenone onaj dzek za dijagnostiku sad ne mogu da nadjem smuvali ga negde, izgleda da cu morati celu masku da skinem..

Sad gledam u uputstvu nigde se ne spominje sauh, jedino ako to nije ovaj IAC ventil. Moguce je da on zeza nesto

http://ljiljana1201....aznom-hodu-iac/

 

Da se nadovezem..

Ocistio sam ovaj ventil wd sprejem, unutra je neki valjkasti klip koji ide napred nazad kroz kanal, sve bilo prekriveno nekim crnim slojem ne znam kako da opisem, lepo sam ocistio sve i upali skuter iz prve i prvi put da vidim da radi na nesto malo preko 2000 obrtaja, nakon par minuta smanjio obrtaje na oko 1500 tu negde.

 

Nadam se da sam resio problem.

 

Sad bi hteo da ugradim prekidac za svetla pa me interesuje jel neko to radio na burgmanu do sada??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Burgman 400, 2002g

Zdravo svima, ja sam od nedavno novi clan i trebo bi informaciju, hteo bi da promenim filter goriva na Burgmanu 400, 2002g, i dali mozete da mi kazete de da ga trazim, ja sam iz okoline Novog Sada, unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1396982192[/url]' post='1622042']

I na karb. verziji je u rezervoaru?

 

hm....tek sad vidim da nije isti covek postavio pitanje....nemam pojma....ali mislim da je isto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

kod karburator verzije ima filter sa desne strane skines prag i kolko se secam stoji u limenom nosacu 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Silbaš
  • Motocikl: Burgman 400, 2002g

filter sam nasao di je ali me zanima di mogu da nadjem filtere za motore, ima li neki sajt ili neka prodavnica de bi to mogo da porucim, u okolini Novog Sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Pozdrav Burgmandzijama :) Jutros sam imao cudan trip sa burgmanom(2008) pa rekoh da priupitam ovdi mozda neko znade nesto...

Na davanje kontakta posle klasicnog zujanja pumpe kao da sam cuo jos neki zvuk.. slican.. i nista, pali normalno voznja, normalno..... kad na sledecem davanju kontakta opet zvuk i fI svetlo se upalilo! i dalje sve sljaka normalno ide vuce, ler ok, sve ok.

Posle par paljenja gasenja nestalo je FI upozorenje ali definitivno ima neki cudan zvuk kod "ubrizgivaca" kao neko "krkljanje-srkanje" dve tri sekunde i onda sve normalno, pali itd.. Nadam se da nije pumpa, mada kazem radi normalno samo na kontakt ima taj zvuk nekad dva tri puta i onda sve ok , mozda relej pumpe ili sta?

Motor je stajao par meseci moguce da se nesto "zapusilo"?... Ne bi bas da ignorisem problem pa ako neko ima neki savet sta da prverim bio bi zahvalan pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja