Jump to content

Moto Zajednica

kako da izbijem kosuljicu lezaja?

Recommended Posts

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

kosuljica je ostala unutra jer se lezaj raspao, sa zadnje strane je nemoguce jer je precnik rupe manji od precnika kosuljice???

oznaka lezaja je 6006c3 pa ako neko zna gde da ga kupim neka mi kaze takodje mi treba i semening oznake pjn 40 55 8

 

11042009079.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: b.n.s.

Ako imas Co2 ili elektro aparat za varenje resio si problem. Malo bolje pecni neki komad gvozdja unutra (sa jedne na drugu stranu kosuljice) i izlupaj je napolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

nemam >:( jedva sam iskopao alat da skinem tocak. nisam bas neki majstor ali me je stankara sa cenama podstakao da ucim zanat :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Koliko mogu da vidim cini mi se da ima malo lufta izmedju kosuljice lezaja i one druge strane koja je uza od nje.

U tom slucaju pokusaj da napravis alat.savij neku sipku, nesto pljosnato u obliku L pa kracu stranu zavuci izmedju kucista i lezaja a onda laganim udarcima uz promenu mesta udaranja izbij napolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

Ja samo mogu da ti kažem da nerdiš ništa na silu. Znači, ako neće uzmeš veći čekić i središ stvar  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

kosuljica izbijena, kupljen lezaj i semening, sad vracanje pa na voznju ;) jedino sto sam nasao zatvoren lezaj a originalni je bio otvoren pa ne znam da li da ga otvaram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

kosuljica izbijena, kupljen lezaj i semening, sad vracanje pa na voznju ;) jedino sto sam nasao zatvoren lezaj a originalni je bio otvoren pa ne znam da li da ga otvaram?

Uzmi tanak nozic ili iglu i pazljivo skini poklopac sa jedne strane lezaja. Napuni 1/3 lezaja tovatnom mascu i vrati poklopac. Fabricki lezajevi obicno nisu podmazani dovoljno, pa mu ova operacija visestruko produzava vek. Nemoj da preterujes i punis ga mascu skroz, samo 1/3.

 

Zatvoreni lezajevi su bolji jer su zasticeni od prasine, vode i ostalih stetnih uticaja, zato ne brini, bolje sto si uzeo zatvoren.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Malo sam zakasnio ali mozda nekome pomogne u nedaj boze slucaju, Uzmes lepo tri cetiri kuglice i zalepis ih tovatnom mascu u kanal u kome trebaju da stoje jednu do druge onda uzmes stari unutrasnji deo lezaja ubacis ga u unutrasnji deo gde mu je i bilo mesto tankim srafcigerom rasporedis kuglice koje su do tog trena bile jedna uz drugu u zavisnosti koliko ih ima ako su tri na 120 stepeni ako su cetiri na 90 stepeni jednu od druge i tada je lezaj kao sklopljen okrenes drugu stranu felne (ili lancanika) i lepo opalis cekicem preko nekog nastavka i sve leti napolje . mada je i prethodni sistem sa brenerom odlican !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja