Jump to content

Moto Zajednica

Serviseri za motore

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki EN450 LTD

Da li neko mozda zna majstora koji bi "izasao na teren" da pogleda jedan motor samnom? Naravno uz novcanu naknadu... S' obzirom da sam ja pocetnik, koji jos polaze, a motor nije registrovan. Ne mogu nikako da ga doteram do majstora.

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Hm.... majstori kojih i ovako ima malo.... mislim da su više nego zauzeti. Jedino ako je neko u blizini motora koji hoćeš da pogledaš pa bi bolje bilo da objaviš ovde šta si to gledao i gde pa možda ima i neko s foruma ko poznaje taj motor i može da ti pomogne. Hm... ne znam da li si se predstavio u obaveznom predstavljanju …. mislim da te admini ne bi blokirali, ako nisi predstavi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki EN450 LTD
Hm.... majstori kojih i ovako ima malo.... mislim da su više nego zauzeti. Jedino ako je neko u blizini motora koji hoćeš da pogledaš pa bi bolje bilo da objaviš ovde šta si to gledao i gde pa možda ima i neko s foruma ko poznaje taj motor i može da ti pomogne. Hm... ne znam da li si se predstavio u obaveznom predstavljanju …. mislim da te admini ne bi blokirali, ako nisi predstavi se.

Jesam predstavio sam se, cak sam i tamo postavio isto pitanje, ali nije mi niko odgovorio, pa reko’ ajd’ da probam i ovde. Ajde pokacicu slike motora onda, pa mozete da pogledate, mada mene interesuje najvise kais, i da li je ok, a to se bas i ne vidi sa slika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki EN450 LTD
Hm.... majstori kojih i ovako ima malo.... mislim da su više nego zauzeti. Jedino ako je neko u blizini motora koji hoćeš da pogledaš pa bi bolje bilo da objaviš ovde šta si to gledao i gde pa možda ima i neko s foruma ko poznaje taj motor i može da ti pomogne. Hm... ne znam da li si se predstavio u obaveznom predstavljanju …. mislim da te admini ne bi blokirali, ako nisi predstavi se.

Jesam predstavio sam se, cak sam i tamo postavio isto pitanje, ali nije mi niko odgovorio, pa reko’ ajd’ da probam i ovde. Ajde pokacicu slike motora onda, pa mozete da pogledate, mada mene interesuje najvise kais, i da li je ok, a to se bas i ne vidi sa slika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Da li ima neki majstor u Beogradu koji bi mi zamenio ulje i filter? Imam i ulje i filter. Yamaha xj600 diversion je u pitanju. Zamenio bi sam nego nemam alat i to me zeza.

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Nisam do sad gledao ovu temu. Ako nekome treba nesto, radim u NS. Nije mi osnovna delatnost (jos uvek), radim u garazi od 35 kvadrata. Alata imam jer sve sto ne ode na klinca odlazi na kupovinu alata. :)

Bavim se ovim poslom 20+ godina, inace apsolvent (vec duzi niz godina jer dobih ponudu na 4. godini koju nisam mogao da odbijam) motora i vozila na FTNu. Ima ljudi sa foruma kojima odrzavam motore, cak sam sa nekima i isao da im pomognem prilikom kupovine.  

Najveci problem je u tome sto se i kod mene ceka, nazalost. Uvek ima par motora, a ja radim pedantno a to trazi mnogo vremena. Kad nekome gori, onda se resava brzo, ali u tom slucaju musterija postaje segrt i dolazi tad kad sam rekao. I dozvoljavam mladim (po stazu) momcima i devojkama, da sednu i gledaju, da nauce sami neke osnove. Makar mali servis da urade. 

Niti se hvalim, niti nesto reklamiram, volim da sa ljudima radim na drugarskoj osnovi, ali su majstori za dvotockase u deficitu, pa mozda nekome znaci ova informacija.

;)

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Ostavi neki broj telefona. Sto kazes majstora za dvotoskase je uvek u deficitu. U nekom momentu će mi sigurno trebati pa da posle ne jurim po forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

Pozdrav svima,

 

jel zna neko nekog ok majstora, koji je tu radi musterije a ne musterija radi njega, i koji se bavi starijim modelima japanaca (konkretno imam neku hondu cb400n,1985).

Pare nisu problem, samo da moze da se zakaze, da se dogovorimo oko delova i da uradi sta treba.

I da je u Beogradu.

 

Pozdrav,

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 2 sati, aleksandar k je napisao:

el zna neko nekog ok majstora, koji je tu radi musterije a ne musterija radi njega

 

To u Srbiji teško  :) Lakše je naći i iskomunicirati nuklearnog fizičara da ti nešto završi nego majstor za motocikle da je tu radi nas i motora.... i da ti ne palamudi jedno 3,5 sata pre nego što kao pristane da ti eto pogleda motor i to onako preko... k … a sve zbog toga da ga ne bi pitao kad će biti gotov... ako ga to pitaš... kraj... bolje vozi odmah motor kući.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

@bokilic biva hvaljen sa svih strana a takodje i majstor@djunta poznat po svojoj izuzetnoj preciznošću, pedantnoscu, a pre svega izuzetno dobroj potkovanoscu znanjem o materiji kojom se bavi.

Obojicu bije glas da su ljubazni, uslužni a nalaze se i u Beogradu. Pa ti vidi šta ćeš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
9 minutes ago, aleksandar k said:

..ja sam raumeo da je Bokilic u Pazovi..a za Djuntu ne znam gde je, ako je u BG, kontaktiracu ga..hvaala

 

Pozdrav,

 

Aleksandar

Jeste @bokilic je u N.Pazovi ali to ti je maltene Bgd, naravno osim ako ides iz Grocke onda je malo dalje :D predpostavljam da si video Bokijevu temu... necu da ga hvalim ali cu da ti ga preporucim :) 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
14 minutes ago, Savan said:

@bokilic biva hvaljen sa svih strana a takodje i majstor@djunta poznat po svojoj izuzetnoj preciznošću, pedantnoscu, a pre svega izuzetno dobroj potkovanoscu znanjem o materiji kojom se bavi.

Obojicu bije glas da su ljubazni, uslužni a nalaze se i u Beogradu. Pa ti vidi šta ćeš.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

1 minute ago, Golub said:

Jeste @bokilic je u N.Pazovi ali to ti je maltene Bgd, naravno osim ako ides iz Grocke onda je malo dalje :D predpostavljam da si video Bokijevu temu... necu da ga hvalim ali cu da ti ga preporucim :) 

 

znam, i cuo sam za njega da je super..al nezgodno mi je posle iz Pazove taksijem do Beograda..kazem ako je nesto bas bas onda bi isao ...bolje da platim taksi nego da mi makar ko radi po motoru...mada bi najsretniji bio ako bi nasao nekog u samom BG da se bas tolko ne cimam

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Djunta je čini mi se bas u BG. Par km gore dole za dobrog majstora nije ništa.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
1 minute ago, Golub said:

Izvini na pitanju, sta treba da se radi na motoru?

pa sad su neki brezoni u pitanju, to ce mi bivsi vlasnih odraditi..nego mi treba neko i za servise redovne,kočnice zadnje prednje, lanac , ..i te potrošne stvari..a i za one slučajeve kad mašina ne pali, ne daj Bože generalna..da imam nekog u kog se mogu uzdati kad to sve dodje na red a ne da onda trčim od jednog do drugog..

 

Pozdrav

 

Aleksandar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥
3 minutes ago, aleksandar k said:

pa sad su neki brezoni u pitanju, to ce mi bivsi vlasnih odraditi..nego mi treba neko i za servise redovne,kočnice zadnje prednje, lanac , ..i te potrošne stvari..a i za one slučajeve kad mašina ne pali, ne daj Bože generalna..da imam nekog u kog se mogu uzdati kad to sve dodje na red a ne da onda trčim od jednog do drugog..

 

Pozdrav

 

Aleksandar

Nadam se da dobro poznajes bivseg vlasnika, jer po nekom iskustvu to sredjivanje u trosku bivsih vlasnika obicno ispadne...pa ne bas kako treba...

Imas dosta star motor (pricam iz iskustva moji je mladi samo koju god) i mnogi majstori po Bgd prevrcu oci kada vide to...jednostavno nemaju zivaca vise za to...

Kada motor nece da upali malo ko ce ti izaci na teren, redovan servis (svecice, ulje i filteri) to ti je najbolje sam pa i zamena plocica i lanca... Ja sve ovo sto sam ti napisao radim sam i vise od toga ono sto ne mogu teram kod @bokilic. Naravno ako si u ratu sa mehanikom onda nadji nekoga... Moju preporuku si dobio

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS
Pozdrav svima,
 
jel zna neko nekog ok majstora, koji je tu radi musterije a ne musterija radi njega, i koji se bavi starijim modelima japanaca (konkretno imam neku hondu cb400n,1985).
Pare nisu problem, samo da moze da se zakaze, da se dogovorimo oko delova i da uradi sta treba.
I da je u Beogradu.
 
Pozdrav,
 
Aleksandar


Pored već navedenih majstora, starije japanske motore (mada najviše voli britance) radi i Zare. Ima servis kod plavog mosta i ne retko je pun. Iskreno ne volim da ga preporučujem iz više razloga ali ako zagusti možeš da mu se obratiš. U centru je jedan koji je sredjiva cb-ejke razne. Mislim u Višnjićevoj. Javi se na pp za Zaretov br.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 6 sati, dragan d je napisao:
Pre 9 sati, aleksandar k je napisao:

el zna neko nekog ok majstora, koji je tu radi musterije a ne musterija radi njega

 

To u Srbiji teško  :) Lakše je naći i iskomunicirati nuklearnog fizičara da ti nešto završi nego majstor za motocikle da je tu radi nas i motora.... i da ti ne palamudi jedno 3,5 sata pre nego što kao pristane da ti eto pogleda motor i to onako preko... k … a sve zbog toga da ga ne bi pitao kad će biti gotov... ako ga to pitaš... kraj... bolje vozi odmah motor kući.

 

Ne možeš tako da pričaš zato što si imao verovatno negativno iskustvo, uostalom, svako od nas ih je imao al to nije tako. Recimo, primio sam vanredno motor iz Crne Gore u petak veče, radio preko vikenda i isporučio nešto pre 22h večeras jer izjutra mora nazad, uz izvinjenje sam odbio ko zna kolko telefonskih razgovora ne zbog palamuđenja već zbog prezauzetosti, sem toga, niko nije dužan da bude dežurni, niti tolko vidovit  da može da predpostavi iznenađenja.

 

Pre 6 sati, Savan je napisao:

@bokilic biva hvaljen sa svih strana a takodje i majstor@djunta poznat po

 

Jesam rođen, školovan i živim u Beogradu-Singidunumu. Osim BMW-a i nekh opštih univerzalnih stvari kod drugih marki, ne vatam se, a poslednji karburator sam čačkao lane,  neki redak i specifičan Bing pa čisto kao izazov, tako da je Boki prava adresa, hvala u svakom slučaju.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco People 250

Zna li neko nekoga ko radi plastike na skuterima? Kompletna priča da se radi sa popravkom žabica, sitnih ogrebotina, pripremom i farbanjem...? Planiram da to sređujem pa da se raspitam koliko to zadovoljstvo može da košta :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 9/10/2018 at 6:00 PM, Golub said:

Nadam se da dobro poznajes bivseg vlasnika, jer po nekom iskustvu to sredjivanje u trosku bivsih vlasnika obicno ispadne...pa ne bas kako treba...

Imas dosta star motor (pricam iz iskustva moji je mladi samo koju god) i mnogi majstori po Bgd prevrcu oci kada vide to...jednostavno nemaju zivaca vise za to...

Kada motor nece da upali malo ko ce ti izaci na teren, redovan servis (svecice, ulje i filteri) to ti je najbolje sam pa i zamena plocica i lanca... Ja sve ovo sto sam ti napisao radim sam i vise od toga ono sto ne mogu teram kod @bokilic. Naravno ako si u ratu sa mehanikom onda nadji nekoga... Moju preporuku si dobio

Da cuo sam ovde za Bokilića imacu ga na umu, hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja