Jump to content

Moto Zajednica

Sta reci . . .

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd

Jutros sam , iduci na posao , izbrojao cak 6 ljudi na MOTORIMA ( ne skuterima ) bez kaciga . . .I to sve u potezu Bul. Revolucije - Lipov lad , preko Trscanske kroz D Tucovica (do broja 138 gde radim ) . Dva od sest su sa sobom imali suvozacice , koje takodje nisu nosili kacige !

Da li treba da kazem da treba da se svi cuvamo i vodimo racuna o nasim zivotima ! ! !

Koliko ljudi svaki boziji dan prica o nosenju opreme , ali , ne vredi . . . .

Nemam reci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: Beograd

Jutros sam , iduci na posao , izbrojao cak 6 ljudi na MOTORIMA ( ne skuterima ) bez kaciga . . .I to sve u potezu Bul. Revolucije - Lipov lad , preko Trscanske kroz D Tucovica (do broja 138 gde radim ) . Dva od sest su sa sobom imali suvozacice , koje takodje nisu nosili kacige !

Da li treba da kazem da treba da se svi cuvamo i vodimo racuna o nasim zivotima ! ! !

Koliko ljudi svaki boziji dan prica o nosenju opreme , ali , ne vredi . . . .

Nemam reci

 

Ma ja ih vidjam svaki dan bar po 10 njih bez ikakve opreme....To su ti napaljeni klinci koji misle netreba mi kaciga, vruce mi je sa njom a i niko nemoze da me vidi  ???  Ja sam u pocetku vozio skuter bez kacige, ali to je trajalo veoma kratko dok se nisam vracao jedno vece od devojke i iz nekog nepoznatog razloga stavio sam kacigu ( inace je stvarno pre nisam koristio al nesto sam stavljao ispod sedista i video kacigu i reko ma aj da je stavim ) i posle 10 minuta imao sam udes...lik me je udario sa strane, izlazio je iz neke bocne ulicice i opste nije gledao i pravo u mene....ja sam leteo jedno 5metara, pao na glavu, a motor je otisao u pm ( steta je bila 1100eur na motoru, sve plastike su mi popucale )i da nisam stavio kacigu nesmem ni da pomislim sta bi bilo....

 

Od tog dana kacigu nosim i kad idem kod komsije....to je bilo pre 5 godina....zato kad vidim nekog bez kacige nemogu da verujem da ce morati da im se desi nesto ko meni da bi se opametili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

Ajd sto je bez kacige, mada to ne odobravam, nego cesto vidim da voze u onim letnjim papucama.  >:

 

danas i debilima daju dozvolu samo da ih nebi non stop morali juriti...ali ja i dalje ne shvatam kako menjaju brzine u tim papucicama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 453 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z1000 Mk2 Piaggio Beverly 250

 

danas i debilima daju dozvolu samo da ih nebi non stop morali juriti...ali ja i dalje ne shvatam kako menjaju brzine u tim papucicama...

 

;D ;D Vidi ovako...Imaš ih, bar koliko sam ja to studirao, u 99,9% slučajeva, dve kategorije koji šetaju te papučice: prva, koja vozi skutere i druga koja vozi R-ove(da se razumemo - obrnuto ne važi tj. ako voziš R-a ili sqt NE MORA DA ZNAČI da nosiš papučice, ali ako nosiš papučice onda, kao što rekoh, 99% pripadaš nekoj od ovih kategorija). Ova druga kategorija uz papučice nosi i naočare za sunce i naravno zlatnu kajlu prst debelu, a bogami i tet na mišici. E sad, prvi ne menjaju brzine jer ih i nemaju a ovi drugi jer nemaju potrebe...R u prvoj ide kolko god 'oćeš a što mu više da gas u prvoj to mašina više urla pa njemu samo raste taj neki njegov filing ili šta već jbm li ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 450 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: otisao...

 

danas i debilima daju dozvolu samo da ih nebi non stop morali juriti...ali ja i dalje ne shvatam kako menjaju brzine u tim papucicama...

 

;D ;D Vidi ovako...Imaš ih, bar koliko sam ja to studirao, u 99,9% slučajeva, dve kategorije koji šetaju te papučice: prva, koja vozi skutere i druga koja vozi R-ove(da se razumemo - obrnuto ne važi tj. ako voziš R-a ili sqt NE MORA DA ZNAČI da nosiš papučice, ali ako nosiš papučice onda, kao što rekoh, 99% pripadaš nekoj od ovih kategorija). Ova druga kategorija uz papučice nosi i naočare za sunce i naravno zlatnu kajlu prst debelu, a bogami i tet na mišici. E sad, prvi ne menjaju brzine jer ih i nemaju a ovi drugi jer nemaju potrebe...R u prvoj ide kolko god 'oćeš a što mu više da gas u prvoj to mašina više urla pa njemu samo raste taj neki njegov filing ili šta već jbm li ga.

 

:D :D :D :D svaka cast floyde kako si lepo objasnio!  ;D ;D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Jesenas sam bio u Nisu nedelju dana, takodje ne videh skoro nikog da nosi kacigu, jedina "budala" sam bio samo ja. Postoji izreka da su motori za svakog, ali nije svako za motore. Ja mislim da bi se problem resio sa kaznom za nenosenje kacige od recimo 30000 din. Napomena: ovo se ne odnosi samo na velike gradove, u manjim gradovima se ljudi znaju pa i tu ne nose opremu, jer je plavac njihov komsija. Pa kako da komsiji naplati kaznu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Uz duzno postovanje svim dobronamjernim kreatorima  Postova na Temu "Nosenja kacige" meni je vec muka od toga.Hvatam se vec u razmisljanju kako postajem zao covjek uz komentar koji mi se sam namece u zadnje vrijeme, a to je:"Ako je neko vec odlucio da se tako ubije na motociklu, zasto ga sprecavati u tome".  ??? Kada on ne razmislja o sebi i svojima najblizima, porodici i prijateljima, zasto da ja razmisljam o njemu ili njima. ??? Znam da ovo nije lijepo, ali postoje institucije koje trebaju da vode racuna o tome u okviru zakonskih regulativa, a ja sam svatio da imam dovoljno svojih problema i briga da bih se bavio tudjim. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

Branko, sasvim si u pravu... Sta reci za:

Juce sam u cca 300 metara i 10-tak minuta bio svedok sledecih "akcija" nasih "kolega":

1. Baja, sa punom opremom, saputnicom, sa punom opremom se mrtav ladan voza Srpskih vladara, sto i ne bi bilo strasno da pored cetiri trake nije izabrao trotoar. Zaboravih reci, sve se zbiva u tri popodne i pesaka ima mali milion. Prvo pomislih da se penje na trotoar kod bivseg BMW-a da se parkira, ali ne brat se vozao ka Beogradjanci dok ga, u cudu, nisam izgubio iz vida.

2. Isti semafor 20 sekundi kasnije, cetri morona na dva motora i skuteru prolaze mrtvi ladni, ne brzo ali ladno, iz S. Markovica u Srpskih vladara. Opet sve bi bilo OK da na semaforu nije crveno i da na pesackom prelazu u tom momentu nije bilo dve bebe u kolicima, i jos dosta ljudi koji su prelazili na svoje zeleno, a koji su morali da propuste morone. Da imali su opremu, vecinom.

3. Idem ka bulevaru. Lik na KTM-u, u pravom kros maniru na zadnjem tocku pici kroz Djure Salaja. U kontra smeru. Ko zna ulicu zna i da onaj ko ide u pravom smeru ima jak prevoj i da vrlo malo moze da vidi. Da ne pricam o dve skole i pogresno parkiranim automobilima koji od dve trake zauzmu jednu i jos malo.

Uvece, izvedem kera na Tas... u parku dva klinca na skuterima vozikaju slalom izmedju dece od 2-3 godine, mase kucica, mora baba i deda, Ajd, reko, klinci, budale. Posle sto metara parkirana dva suzukija na sred trave u sred parka ??? I onda razmisljam da li sam ja budala sto ne setam kuce motorom po parku. Sve ovo je kaznjivo po sadasnjem zakonu, ne trebamo da se ceka novi da bi nam bilo bolje ili sigurnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

I ja sam isto jednom video jednog coveka bez kacige. Doduse nije bio motorom, al' ko zna, tako kada se navikne i danas - sutra kupi motor isto ce se ponasati. Lose navike se tesko iskorenjuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

I ja sam isto jednom video jednog coveka bez kacige. Doduse nije bio motorom, al' ko zna, tako kada se navikne i danas - sutra kupi motor isto ce se ponasati. Lose navike se tesko iskorenjuju.

 

И ти си видео то ђубре! Дошло ми је да га убијем, па да га печем на ражњу и на крају да га поједем! мора нешто да се предузме!!! Стање је крајње алармантно!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

Uz duzno postovanje svim dobronamjernim kreatorima  Postova na Temu "Nosenja kacige" meni je vec muka od toga.Hvatam se vec u razmisljanju kako postajem zao covjek uz komentar koji mi se sam namece u zadnje vrijeme, a to je:"Ako je neko vec odlucio da se tako ubije na motociklu, zasto ga sprecavati u tome".  ??? Kada on ne razmislja o sebi i svojima najblizima, porodici i prijateljima, zasto da ja razmisljam o njemu ili njima. ??? Znam da ovo nije lijepo, ali postoje institucije koje trebaju da vode racuna o tome u okviru zakonskih regulativa, a ja sam svatio da imam dovoljno svojih problema i briga da bih se bavio tudjim. :(

 

 

ideja ovog sajta je pozitivna promocija bezbedne voznje

 

niko nije primoran da ucestvuje u tome ali ne mora ni da izvrce celu pricu na besmisao i stav `ko hoce da se ubije, neka ga`

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Brmbrm, 448 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM Life Race

Na zalost ovakvih tema je sve vise!!!!!

 

Vozeci se ovih dana dosta pogradu mogao sam stvarno svasta da vidim....

Pozebno mi je bio interesantan slucaj klinca koji je vozio skuter (neki mali skuter bez porekla) u Ruzveltovoj ulici u BG u ponedeljak oko ponoci tako sto je savio skroz noge u kolenima i podigao stopala na sediste iza sebe!!!!  ??? Vozio je on u levoj traci, a ja kola u desnoj i te odjednom, kada se nalazio u liniji ispred mene, naglo, bez zmigavaca, sve u svojoj smekerskoj pozi, skrenu covek u moju traku i do trotoara pa stade ispred kafica!!! Toliko mi blizu prosao da sam ukocio u mestu i ugasio mi se auto!!!

Stvarno mi nije jasno kako nekog boli k.... za svoj zivot!!!!

 

Naravno od opreme je imao nosu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Uz duzno postovanje svim dobronamjernim kreatorima  Postova na Temu "Nosenja kacige" meni je vec muka od toga.Hvatam se vec u razmisljanju kako postajem zao covjek uz komentar koji mi se sam namece u zadnje vrijeme, a to je:"Ako je neko vec odlucio da se tako ubije na motociklu, zasto ga sprecavati u tome".  ??? Kada on ne razmislja o sebi i svojima najblizima, porodici i prijateljima, zasto da ja razmisljam o njemu ili njima. ??? Znam da ovo nije lijepo, ali postoje institucije koje trebaju da vode racuna o tome u okviru zakonskih regulativa, a ja sam svatio da imam dovoljno svojih problema i briga da bih se bavio tudjim. :(

 

 

ideja ovog sajta je pozitivna promocija bezbedne voznje

 

niko nije primoran da ucestvuje u tome ali ne mora ni da izvrce celu pricu na besmisao i stav `ko hoce da se ubije, neka ga`

 

Мрљо, идеја је супер, али ако се овако спроводи и свако је интерпретира на свој начин онда губи смисао баш као и кампање против пушења...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Multistrada 950S

ja tebe nikad nisam video bez kacige, i kako duze vozis motor od mene, to mi je dovoljno da znam sta mislis o tome

 

 

ali neko bi samo citajuci sta pises mogao da pomisli da se ne slazes sa celom pricom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Jagodina

Zbog toga od kako je pocelo lepo vreme svakog dana  imamo u proseku po jednog poginulog motorciklistu.

         

 

Rece neko  ,,Ko se cuva i Bog ga cuva'' a ja dodajem Bog cuva ali u tor ne zatvara.( za one koji neznaju ,TOR  je  mesto gde pastiri zatvaraju ovce ).  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

      A ja se samo pitam kad će farbach, spave i ekipa da prestanu da se javljaju u temama koje im se kose sa životnom filozofijom (ili teorijom) pošto u praksi provereno obojica nose kacige?? Koji je doprinos? Ovaj osudjuje alkohol i nosi kacigu, al' kad neko ne nosi to je OK! Jedan i ne osudjuje alkohol. Treći pak gotivi sve moguće poslastice, točkiranje, ''isticanje'' (gologlavo), C2H5OH, crveno je boja ljubavi, ja muriji i ne stajem.... da ne nabrajam. Četvrti....

    Koja je poenta vašeg raftinga, ako ćete večito uzvodno da veslate?

   Od prvog dana rada foruma, jasne su vrednosti koje se propagiraju, što veća bezbednos' i što bliže propisima. Koliki je problem shvatiti da neke ljude ne ''loži'' točkiranje i ispucavanje bez kacige na glavi. Ne moraju biti ljubomorni, ili (impotentni), ili ... da bi imali takvo mišljenje. Ko je sad tu ''tolerantan taman toliko da bi ubio sve koji to nisu''? Bilo je tema i o ''poslasticama'', ovo je tema za peršun i celer. U Italiji si bez kacige tehnički neispravan za put, ali ne!!  mi znamo bolje, šta znaju Žabari?

    Prestanite sa provokacijama, niko vas nije ni prozivao, ni vredjao. Koliko sam samo ''bajkera''  upoznao koji ne smeju da sednu u avion? Nikome se nisam potsmevao, plaši se čovek aviona, kaže nije bezbedno, a piči 270+ autoputem, opušteno. Kakva smo mi raja, za Ginisa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest farbach

evo vako.

Vest da neko ne nosi kacigu nije vest, posto malo ko nosi.

Na forumu ne postoji opozicija, niko se ne zalaze za nenosenje iste.

Znaci svi smo istomisljenici sto se toga tice.

Ovi sto voze bez kacige nisu na forumu i ne interesuje ih sta mi mislimo.

Kakva je svrha onda da se po stoti put zgrazavamo sto neko ne nosi kacigu, ima ko je placen da brine o tome.

Ponavljam jos jednom svoj stav. Ja svoju nosim, moja deca moraju, a za ostale me zabole.

Ovako mi sve to lici na drugi deo sremacke biografije.

Deo 1. Rodio se, tovio se, slogirao se.

Deo 2. Dok ceka slog, sedi ispred kuce na klupici i za svakog ko prodje kaze: " Vid' ovog pzda mu mterina, pa posle tog ide: kakvu frizuru ima, ne nosi kacigu, zena mu se svalera..."

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW GS ADV , Yamaha T MAX

evo vako.

Vest da neko ne nosi kacigu nije vest, posto malo ko nosi.

Na forumu ne postoji opozicija, niko se ne zalaze za nenosenje iste.

Znaci svi smo istomisljenici sto se toga tice.

Ovi sto voze bez kacige nisu na forumu i ne interesuje ih sta mi mislimo.

Kakva je svrha onda da se po stoti put zgrazavamo sto neko ne nosi kacigu, ima ko je placen da brine o tome.

Ponavljam jos jednom svoj stav. Ja svoju nosim, moja deca moraju, a za ostale me zabole.

Ovako mi sve to lici na drugi deo sremacke biografije.

Deo 1. Rodio se, tovio se, slogirao se.

Deo 2. Dok ceka slog, sedi ispred kuce na klupici i za svakog ko prodje kaze: " Vid' ovog pzda mu mterina, pa posle tog ide: kakvu frizuru ima, ne nosi kacigu, zena mu se svalera..."

 

Obozavam te.Udaj se za mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

evo vako.

Vest da neko ne nosi kacigu nije vest, posto malo ko nosi.

Na forumu ne postoji opozicija, niko se ne zalaze za nenosenje iste.

Znaci svi smo istomisljenici sto se toga tice.

Ovi sto voze bez kacige nisu na forumu i ne interesuje ih sta mi mislimo.

Kakva je svrha onda da se po stoti put zgrazavamo sto neko ne nosi kacigu, ima ko je placen da brine o tome.

Ponavljam jos jednom svoj stav. Ja svoju nosim, moja deca moraju, a za ostale me zabole.

Ovako mi sve to lici na drugi deo sremacke biografije.

Deo 1. Rodio se, tovio se, slogirao se.

Deo 2. Dok ceka slog, sedi ispred kuce na klupici i za svakog ko prodje kaze: " Vid' ovog pzda mu mterina, pa posle tog ide: kakvu frizuru ima, ne nosi kacigu, zena mu se svalera..."

 

Sve polazi iz Kuce, pa i navika nosenja kacige.Moj sin kada hoce samnom na voznju prvo uzima kacigu pa sve ostalo od opreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja