Jump to content

Moto Zajednica

Napala me tri ludaka

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

sumnjam da bih se ti ili ja ili bilo ko drugi izvinuo kad bi mi gospodin prvo pokazao da sam ludak ili slicno,po tvome onaj ko je napravio gresku ima pravo samo da se izvini a ovaj drugi i da mu se posere na glavu i odlomi retrovizor. Stavite sebe u situaciju da slucajno izletite nekom i da ti taj namerno posle napravi stetu na vozilu. Cekaj ako si iznerviran i isprovociran sta ti je auto kriv,resi to sa vozacem ako mislis da treba da resavas ili iskuliraj i nastavi dalje. A ne kao majmune sto ne gledas kud vozis pa kad majmun krene da izadje da te pita sta ti nije jasno ti gas.

 

Nisam mislio da ga vredjam, ali mislim da treba da ocekuje recenicu tipa : pa pazi malo covece, oces da padnem i slicno, kao sto i ja ocekujem kada pogresim. Desilo mi se milion puta da mi neki iznervirani krelac opsuje pa samo iskuliram, ok sta me briga, ali ako je neko stvarno idiot onda mu tako treba i vratiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

sumnjam da bih se ti ili ja ili bilo ko drugi izvinuo kad bi mi gospodin prvo pokazao da sam ludak ili slicno,po tvome onaj ko je napravio gresku ima pravo samo da se izvini a ovaj drugi i da mu se posere na glavu i odlomi retrovizor. Stavite sebe u situaciju da slucajno izletite nekom i da ti taj namerno posle napravi stetu na vozilu. Cekaj ako si iznerviran i isprovociran sta ti je auto kriv,resi to sa vozacem ako mislis da treba da resavas ili iskuliraj i nastavi dalje. A ne kao majmune sto ne gledas kud vozis pa kad majmun krene da izadje da te pita sta ti nije jasno ti gas.

 

Nisam mislio da ga vredjam, ali mislim da treba da ocekuje recenicu tipa : pa pazi malo covece, oces da padnem i slicno, kao sto i ja ocekujem kada pogresim. Desilo mi se milion puta da mi neki iznervirani krelac opsuje pa samo iskuliram, ok sta me briga, ali ako je neko stvarno idiot onda mu tako treba i vratiti.

pricamo o ovoj situaciji gde je kolega bajker prvi pokazao momcima u kolima da su ludi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

fudbal, trcanje, bicikla, body building, kik boks, brazilska jiujitsa, roleri, klizanje, ultimate fight...

sve trenirao, tim redom, i treniram jos uvek nesto od toga

 

te price koje kruze prosipajte nekom drugom

 

samare ne lupam, bilo sta iz kikboksa pa ako ne prodje onda davim u parteru...

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Freewind XF650

Meni je sada u nedelju pukla guma u 29tom novembru .. mislis da je neko stao da pita treba li pomoc ? ... vazi :)

PS. Posto nigde u nedelju nisam nasao rezervu gumu za sve koji imaju zadnji tocak 18ticu ... pasuje unutrasnja 13tica od juga :) :) :)

 

 

 

 

mada ne valja ni to,,a bas me cudi da niko nije stao da pomogne kolegi na motoru... >:( >:(>:(

 

A ko da stane ??? Pozeri ??? Pa Thelord-u je pukla guma i kako mi Zlajabgd isprica juce, prodjose pored njega 10-ak motora niko ni da pogleda >:(

Iskreno mene bi bilo sramota da me stavljaju u isti kos sa njima >:(

Samo bih molio da ne bude komentara tipa "znas kakva su vremena, nije to moj problem", jer da je stalo 5-6 motora ova trojica bi pobegla i sve bi se nogama tukli u guzicu >:(

 

@kobra

Vojna legitimacija? A jel imas ti sluzbeni GUN ;D ;D ;D ;D ako imas sledeci put ga upakuj zajedno sa kacigom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

 

sto se tice traktora, jesam vozio, pa mora od neceg da se pocne, 650cc traktor za pocetak

 

 

brazilska jiujitsa je borba u parteru slicna rvanju samo mnogo vishe na tehniku ide a manje na snagu, davljenja, poluge, sve na zemlji, najefikasnije za borbu 1:1

 

 

 

sto se tice stajanja nekome kome je pukla guma - ma de ti zivish imaju ljudi svojih problema oce sa tvojom gumom da se zezaju, a i ne mogu ti pomoci nikako???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1137 postova
  • Lokacija: Beograd

Potpuno ste u pravu svi. Ali, otkud frajeru pravo da udara nekome po kolima i onda pun gas? Ako te je isekao, stanes lepo napusis ga i budes spreman za frku, naravno ako imas 00, ako je situacija drugacija, i nisi tip za svadju palis dalje i cao. Ali da mi neko lupa po kolima?! Pa isekao bi i njega i motor iako sam i sam bajker i najbolje razumem takve probleme. Nego baja, lupio po retrovizoru i zapalio a ti se druze namesti  majmunima da te peglaju?  Strasno brate moj,pojedini klinci su danas pijani,drogirani,imaju kintu i misle da su popili svu pamet ovog sveta. Zato ,ako niste tip koji voli ili ume da se frka ,sklonite se!

 

Ako sam miran treba da dopustim da me majmuni koji neznaju ni da voze ta kola skidaju s motora?? Ma sigurno cu, i naravno da cu da odvalim retrovizor, najmanje sto mogu i onda pun gas pa nek se *ebe. Prvo napus ako se buni i psuje onda ode retrovizor, zasigurno cu to odsad da radim, dosad nisam, al sad hocu i to sa zadovoljstvom!

 

 

ima mentola koji su itekako zasluzili...

 

 

ja uglavnom kad odvaljujem retrovizore radim udar nogom ako ima vishe prostora ili cekicanje rukom u guzvi, nema potrebe za bezanjem, mozda hoce repeta sa druge strane kola...

 

u slucaju idiotskog parkiranja, najlakse je cupati brisace, mada to i ne spada u moto sferu jer idemo peske ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

Sto se mene tice naravno da cu stati da pitam sta je ako neko ima problem, treba se staviti u svoju situaciju i zamisliti kako bi ti bilo da ti sevne guma ili ti se pokvari motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Motocikl: Trenutno nista

hahhahahaha, valjda znate sta mi je smesno :) haha  ::) .

 

takodje!  ;)

 

Ejh, editovah post odma nakon pisanija, al si me uhvatila na brzaka...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja ispod sedista nosim sprej za gume, a kada napustam Beograd onda nosim i kompresor za pumpanje guma, osigurace i sl stvari.

Svako od vas na forumu kao i oni koji koji nisu mogu racunati na moju pomoc, kao i kolegama koji ne staju jer se nadam da ce sledeci put razumeti motoristu u nevolji. Takodje sam napisao gde zivim pa me mozete i nazvati.

Danas sam ,vracajuci se sa posla kolima video motoristu koji je stao tamo gde nema nista interesantno. Odmah sam stao da pitam da li treba pomoc i video naseg drugara NikolaCruss-a koji je stao da obuce postavu jakne.

Razmenili smo 2-3 recenice jer sam ja stajao u traci i svako je nastavio svojim putem.

 

Dobro se dobrim vraca.

 

Sori za off

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Jako zeznuta situacija. 3 na 1 + uhvatili su te u nezgodnom polozaju dok si sedeo na motoru pa se i ne mozes braniti kao covek. Ono sto me najvise nervira je da su te oni tako cerecili i drkali na sred Slavije a da je to svima okolo bilo normalno i da niko nije stao da pomogne ili bar zove policiju  >:( >:(>:(

Jos sam zelen ali posto sam sada vec stekao malo vise  iskustva na motoru u saobracaju mogu da kazem sledece: Daleko sam izlozeniji na motoru nego u autu i logicno je da cu burnije reagovati na neke situacije u saobracaju koje bi inace da sam u kolima jako brzo oprostio/zaboravio.

Moje razmisljanje je veoma prosto "NE ZELIM DA ZAVRSIM U CRNOJ HRONICI" . Posto me naravno niko drugi (drzava, policija, ostali vozaci) nece zastititi vec moram sam,  sva sredstva odbrane su dozvoljena (naravno ako sam ja u pravu) a to su blicanje, sviranje, vikanje, psovanje, pokazivanje srednjeg prsta, lupanje po kolima ili staklu, pomeranje retrovizora ili odvaljivanje istog, pa cak i fizicko nasilje ukoliko je neophodno. 2 na 1 bi jos i mogao da podnesem posto sam u full opremi pa bi bilo malo zanimljivo ali 3 na 1 je stvarno cist kukavicluk. Napominjem, ovo sve su sredstva ukoliko sam siguran da sam ja u pravu.

Podrzavam gest i reakciju vozaca Honde. Covek je u pravu sto ime je hebo sve po spisku. Pa sta je trebalo da ga razmazu po asfaltu? Verovatno bi  on stao i "objasnjavao" se da je bio sam vozac Seat-a ili eventualno dvojica a ovako sa trojicom se kaciti je vec lutrija. Ti si se kobra jednostavno tada nasao na pogresnom mestu u pogresno vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Meni je cilj da se vozim i uzivam u voznji, mislim da sam ja neki napaljeni klinac sigurno bi se svadjao i na kraju potukao sa njima, ali brate mili dosta toga.Posle sest godina provedenih u profesionalnij vojnoj sluzbi nagledao sam se svacega tako da mi je nasilje na zadnjem mestu. Da su me udarili sigurno bi reagovao, pistolja imam kolko hoces i jos dosta vojno tehnickih sredstava tako da ni ratovanje nije problem. Ali treba biti fleksibilan , luda su vremena ,svaki dan neko zavijen u crno dosta toga. Hocu da kazem da sam bio veoma pribran i smiren i zato je sve proslo skoro ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Pa voli decko da "lepo" izgleda ... misici ovo ono ... roleri i biciklisticke ... vidis da sve "najbolje" ribe u gradu zna zahvaljujuci tome :)

ocigledno sarm, romantika, inteligencija, duhovitost, lepi maniri itd. nisu vise u modi ... sad samo R1 ili roleri, napumpas se k'o popaj ;D , namazes se uljem kao krmenadla i setas "najbolje" ribe :)

 

Sto se tice samih ludaka u saobracaju, ja sam skoro imao situaciju da mi kod opstine na novom beogradu uleti lik iz pravca bioskopa Fontana (ja sam isao iz pravca merkatora) i ukocim jedva, on me propusti i zalepi mi se u "rep". krecem ka Yu-biznis centru, stajem na crveno a on iza mene i krene da dobacuje i provocira .. ja krenem da spustim copavu i krenem da silazim sa motora da ga malo prevaspitam i povadim par zuba .. al' onda mi proslo kroz glavu .. kad sidjem sa motora on moze da da gas i s*ebe mi bajk (inace je vozio neko razdr*anog forda) .. a druga stvar, snimim malo dete sa njim na suvozacevom mestu ...

samo sam vratio copavu, sacekao zeleno i laganica ... :) posle mi bilo zao sto mu nisam objasnio "po srpski" pa stvari al' opet .. bilo mi drago sto sam uspeo da iskuliram :)

 

ne znam kako bih odreagovao da sam se nasao u tvojoj situaciji Kobra, al' verujem da nije bilo ni malo prijatno ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Taj lik na Dominatoru je totalni kreten....

Zamisli samo obrnutu situaciju: Da je on motom isjekao auto(sto uopste nije rijedak slucaj) i ovaj iz auta izasao(jer se prepao da mu ovaj ne sjebe auto ili ne daj boze uleti kroz sajbu) zveknuo ga po retrovizoru motora ili recimo,gurnuo ga sa motora i pobjegao!

Pa svi bi ovde bili spremni na revoluciju i linc vozaca automobila!

Ko mu daje za pravo da udara po retrovizoru....i da je slucajno uadrio moj retrovizor, namjerno i ja bih ga jurio i nalupao ako bi ga stigao!

Vozim motopr vec 20 godina ali extra sam alergican na "kurc...te" vozace motora!

Saobracaj je zlo koji svi dijelimo i ako nece svi biti tolerantni nastace haos i ljudi ce se ubijati zbog gluposti...samo lijepa rijec i izvinjenje...hiljadu puta sam se i sam uvjerio da je "motoriste"( u masi situacija )nemoguce vidjeti....a on ti samo prodje kraj auta kao metak...i onda ide prica "Isjekao ga autom...."

Ljetos sam vozio kroz Rijeku ka Opatiji i pogledam u retrovizo i vidim samo kolonu auta iza sebe....za par secundi 3 motora su prozujala kraj mene sa obe strane auta kao metak....unutra su bili i zena i djeca! Znaci samo sto sam pogledao kroz retrovizor oni su prosli!

Suvisno bi bilo ;pricati sta bi se desilo da sam samo izbacio ruku kroz prozor a da ne spominjem da je  zena htjela "da malo bolje zatvori vrata"(navika iz Yuga)...a slicne situacije se desavaju svaki dan! Jednostavno svi vozimo motore mimo pravila...preticemo i obilazimo "kako ne treba",uvjek je to i preko ogranicenja,3x smo manje uocljivi...pa normalno je da nas neko isjece,obori...ali tu je policija i zakon...sjedanjem na motor "svjesno" rizikujemo sve ovo sto se desava!

Ne podrzavam to lupanje po tudjim autima jer znam kako bi ja reagovao da lupi po mojim kolima....

 

Ti si druze, po meni samo bio kolateralna steta a sve zahvaljujuci kolegi bajkeru koji ti je to namjestio...momci iz auta su se ocigledno nasilno ponasali ali opet si dobro prosao jer su mogli biti i gori .... ne opravdavam ni njih!

Jedino ispravno si ti postupio i svaka ti cast na tome...prosao si bez povreda i nisi izvukao "deblji kraj"...policija je odradila svoje ...

Strpljenje se isplati...ipak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Evo da i ja napisem sta sam juce video, ali prvo da kazem da verujem da nije bilo ni malo prijatno, cak i da su bila dvojica ne mozes im nista.

 

Juce oko 11h pre podne sam bio na spensu i krecem kolima sa parkinga ispred i izadjem tamo prema merkatoru ali ne nastavljam pravo vec skrecem prema strandu, uhvatilo me crveno na semaforu, stanem i odjednom cujem neku skripu guma neki blag udarac pogledam desno kad lik sa puntom preprecio put nekom autu i iz ovog izlaze cetvorica i iz punta isto tako cetvorica petorica, lik iz punta otvara gepek i kazem devojci gledaj sad kad izvadi bejzbolku kad lik ladno vadi bunt armatura i likovi svako po jednu a jos jedno desetak armatura se nalazi na betonu  ??? i pocinje opsta tucnjava. Znaci stojim i ne verujem sta se desava u sred bela dana kada ima gomila ljudi na ulici. Nisam odgledao tucu do kraja ali verujem da je bilo osakacenih, slomljenih ruku, razbijenih glava,...

 

Sta ne daj boze da su u kobrinom slucaju tako izleteli likovi sa nekim palicama...

Nisam bas u potpunosti za to lomljenje retrovizora sto ne znaci da u nekim extremnim situacijama ne bih i ja uradio isto, ali lomiti retrovizore za svaku sitnicu koja se desi je malo preterano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Meni se desilo par napetih situacija gde je bilo jedan ili vise ucesnika sto malih prgavih, sto nabildovanih, gologlavih s kajlama mrkog pogleda.

 

Ja sam poslednji fizicki obracun imao pre 12 godina, sve se zavrsilo na sudu tip koji me je fizicki napao je bio manji od makovog zrna na sudu i cvileo kako je on dobar ko leba tako da ga mozes mazati na leba  ;D.

 

Da sam se ja nasao u situaciji 3/1 pa jos na motoru, lepo bi bio miran ne bih odgovarao na psovke ( nezavidna situacija), ja bih mirno pitao jednu stvar:

 

"Momci ako mislite da ce tuca (fizicki obracun) da resi neki problem ? Nije frka ajde da zavrsimo to, ja ne znam da se tucem al nema to veze imam dobrog advokata koji ce vam uzeti sve sto imate"

 

Ako mozete da budete smireni i dokazete da se niste uplasili (ja se nikog ne bojim i smem svakom da kazem sta mislim) svojom mirnocom i jasnim stavom i ne reagujete na psovke verujte mi to pomera mentalni sklop svakog potencijalnog napadaca-provokatora i iz situacije izlazite potpuno mirni a oni ostaju zbunjeni.

 

Napomena, to ne vazi ako vas napadnu iz koristoljublja tu nema razgovora vec tutanj, jer zivot i zdravlje je vrednije od bilo kavkvog materijalnog dobra.

Neko ce reci da sam pi*ka uplasena zbog poslednje napomene.

Ja imam odgovor na to. Sta ce mi motor koji sam odbranio od lopova ako su me unakazili (npr. upucali i povredili kicmu) da budem invalid i ne mogu da sednem na isti ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a zamisli situaciju,da nekom opalis samar da ga udaris sve jedno,a taj neko ima bolesno srce ,povredjenu kicmu itd,ja tako napao sluzbenika el distribucije,jbg,doso covek greskom nekom da iskljuci struju,za divno cudo redovno je placam,i placam uvek malo vise zbog popusta/5%/ ,kaze on ja gasim a ti idi tamo pa se zali,,nista krene verbalna svadja,on podize ruku,imao sam i 3 svedoka da me prvi napao  ;D ;D ;D ja ga odalamim jednom,seljacko mehanicarska saka,nisam ja kriv sto u njoj ima neka sila  ;D ;D ;D,on se covek onesvesti,,jao kuku lele,onog drugog sam jurio /njegovog kolegu/ po ulici,dosla milicija hitna,na sudu,ok,nisam kriv prvi me kao napao,al sam zato platio sve troskove njegovog navodnog lecenja,neke troskove za strah i traume,kostao me skoro 1000e...pa ti vidi,dal se isplati tek tako da udjes u konflikt..... :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • DR.Mr, 214 postova
  • Lokacija: Pancevo

a zamisli situaciju,da nekom opalis samar da ga udaris sve jedno,a taj neko ima bolesno srce ,povredjenu kicmu itd,ja tako napao sluzbenika el distribucije,jbg,doso covek greskom nekom da iskljuci struju,za divno cudo redovno je placam,i placam uvek malo vise zbog popusta/5%/ ,kaze on ja gasim a ti idi tamo pa se zali,,nista krene verbalna svadja,on podize ruku,imao sam i 3 svedoka da me prvi napao  ;D ;D ;D ja ga odalamim jednom,seljacko mehanicarska saka,nisam ja kriv sto u njoj ima neka sila  ;D ;D ;D,on se covek onesvesti,,jao kuku lele,onog drugog sam jurio /njegovog kolegu/ po ulici,dosla milicija hitna,na sudu,ok,nisam kriv prvi me kao napao,al sam zato platio sve troskove njegovog navodnog lecenja,neke troskove za strah i traume,kostao me skoro 1000e...pa ti vidi,dal se isplati tek tako da udjes u konflikt..... :) :) :)

 

Bokilicu bre ima nesto u tebi ta neka kosmicka energija  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja