Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi, Kinroad, Sprint ili Hyosung ili .....

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Зорге jel mislis na ovog  Рептор СПТ 350

http://www.sprintscooters.com/Raptor.html

 

Јок, мислим на овог. Део мог поста у "кинеској теми":

 

Има и овај трећи "Рептор“ – СПТ 350. Два цилиндра, 350 кубова, поприлично велик и комфоран (барем сам такав "фидбек" добио од буље)... Први поглед на резервоар асоцирао ме је на "Априлиу" 6,5 Мото, али само на први. Није лоше... Лепо је што је пристојних диманзија за ту класу, седи се У мотору, ал' није што изгледа као неки Франкенштајн састављен од рама и ослањања (који нису ништа посебно – low tech) неког мањег мотоцикла и резервоара, седишта и високо постављених ауспуха неке софт-ендуро 650-ке. А ауспуси су, као и финиш читавог мотоцикла, очајни. То к'о да су их деца радила на ОТО-у. Нису ни они проблем колико је она зјапећа рупа озмеђу резервоара и рама. Ваљда им је идеа да се ту завуку новине и багет кад кренете из маркета. Да не дужим – нешто фали том мотора. Да су на пар места дали још неку стотину евра, овај модел би био много занимљивији. На знам шта им је у фабрици била идеја са оваквим моделом какав је био на сајму.

 

EOafp_raptorspt.th.jpg  2hhVK_raptorspt1.th.jpg  6fSfK_raptorspt2.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ja bi sad najradije uzeo indijskog apache-a. Za cenu od manje od 1400e kod nas prva liga. Ali to samo da mi bude drugi motor ovog krosica od "50ccm"  ::) se sad ne bi odrekao...

http://www.dancewithshadows.com/autoindia/tvs-apache.asp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja bi sad najradije uzeo indijskog apache-a. Za cenu od manje od 1400e kod nas prva liga. Ali to samo da mi bude drugi motor ovog krosica od "50ccm"  ::) se sad ne bi odrekao...

http://www.dancewithshadows.com/autoindia/tvs-apache.asp

Solidno spakovan i dobro opremljen motorcic, jedina mana dobos pozadi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Ja bi sad najradije uzeo indijskog apache-a. Za cenu od manje od 1400e kod nas prva liga. Ali to samo da mi bude drugi motor ovog krosica od "50ccm"  ::) se sad ne bi odrekao...

http://www.dancewithshadows.com/autoindia/tvs-apache.asp

Solidno spakovan i dobro opremljen motorcic, jedina mana dobos pozadi

Dobar motor, gledao sam ga na sajmu, ali je mali!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Ove godine na sajmu se pojavio i SYM sa modelom XS 125.

http://www.sym-serbia.com/xs.php

Isto kao i Apache, Qingqi 125 2d, Keeway speed.... kopija YBR-a.

Uz cenu od 1400 evra je sasvim ok ponuda.

Zaista taj Apache nekako deluje trunku niži i uži od konkurencije!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Prince 125 je dobar i pouzdan,ali ako vec planiras duza putovanja uzmi nesto o 250.Kinroad je ok motorce,ali ako mozes da podrzis finansijski uzmi qm,eto blackbite je uradio crash test i rezultat je ispao povoljan.Izdrzljiv je blackbite.......i motor  :D :D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

jesi li razmisljao o keeway-u, recimo superlight iako je od 150 ccm snage mu ne nedostaje, vozim ga vec trecu sezonu, preso oko 10k km bez problema nosi nekih 160 kg (ja i suvozac) brzina oko 90km-h , lagano krstari sa 80km/h, sasvim ok izrada i dobra mreza servisa, cena je bila oko 2000 e kada sam ga ja kupovao mada cini mi se da su sada nesto nize

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova

Ove godine na sajmu se pojavio i SYM sa modelom XS 125.

http://www.sym-serbia.com/xs.php

Isto kao i Apache, Qingqi 125 2d, Keeway speed.... kopija YBR-a.

Uz cenu od 1400 evra je sasvim ok ponuda.

Zaista taj Apache nekako deluje trunku niži i uži od konkurencije!

 

Ispravka.SYM se pojavio se prosle godine Masina je ne kopija nego puna licenca Hondinog modela CB-125 S.Proizvodnja je iz SYM pogona u Kini.Po kvalitetu je superioran u odnosu na cenu poredeci ga sa bilo kojim modelom 125.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Ove godine na sajmu se pojavio i SYM sa modelom XS 125.

http://www.sym-serbia.com/xs.php

Isto kao i Apache, Qingqi 125 2d, Keeway speed.... kopija YBR-a.

Uz cenu od 1400 evra je sasvim ok ponuda.

Zaista taj Apache nekako deluje trunku niži i uži od konkurencije!

 

Ispravka.SYM se pojavio se posle godine Masina je ne kopija nego puna licenca Hondinog modela CB-125 S.Proizvodnja je iz SYM pogona u Kini.Po kvalitetu je superioran u odnosu na cenu poredeci ga sa bilo kojim modelom 125.

+1 za SYM

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Qingqi, Kinroad, Sprint ili Hyosung ili .....

ma, ne!

Bolje Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha,...

 

Izvinjavam se za ocigledan off!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd - Petrovac
  • Motocikl: zxmco 150-15

Pre svega se izvinjavam sto ovako retko ucestvujem u mojoj temi ali sam kuci a ne u BG pa se kacim na dial-up (vrlo mucni)...

NE planiram da uzimam zujalice ili nesto slicno. Pripadnik rock n roll-a, stalne brade i naravno piva - jednostavno mi ne stoji ;)

Cruzer mi je najprivlacniki za tanak dzep..

Definitivno bih uzeo oblakov custom koji stoji u oglasu (ako vec nije prodat) ali je problem sto imam stalnu saputnicu...

Razimsljam za Qingqi 250, ne znam samo da li da cekam mozda naidje neki polovni japanac... :/

...............

Iskreno da vam kazem otvarate mi oci, novajlija sam ali podrska na forumu je ogromna...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: novi bgd i zvezdara,united blok 70 kineska četvrt
  • Motocikl: TDM 3vd

Evo ako mogu da pomognem glasam za Keeway speed,razlozi za:( vrline)

1.Za grad Beograd savršen motor troši ispod 3 litre,udoban mekan je na rupama do 80,90kmh stiže lako i brzo lak za upravljanje,može da sidje i van asvalta dosta je visok pa mu zemljani put nepredstavlja problem(idem često na plac sa njim)

2.Provlačenje kroz gužvu je i više nego dobro zato što nije mnogo širok to je meni bilo bitno kada sam kupovao jbg neznam da li je tebi

3.Keeway daje 2 god garanciju i NEOGRANIČENU kilometražu servis u Bataji koliko sam čuo vrlo korektan i poslovan(nisam posećivao isti)

4.Jednostavan je za održavanje ja ga održavam sam

5.Vožnja na otvorenom: pa nije za otvoren put ali uz malo muke nagura i preko stotke 105,110kmh ja sam išao evo baš ovih dana par puta do Obrenovca i nazad i može opušteno ali nisam još putovao negde dalje mada vidim da drugi ljudi jesu

6.Meni se svidja njegov izgled ali naravno ukusi se razlikuju

Qingqi 250cc crusser sam imao prilike da probam osecaj na tom motoru je zaista super ima nisko težište i dosta je povozan što se tiče toga mnogo bolji od keeway speeda,ali provlačenje kroz užasne beogradske gužve ide dosta teže sa njim.bar je moj subjektivni osećaj takav.

Sve u svemu i Qingqi i Keeway za uloženi novac pružaju zaista puno,ja sa speedom nisam imao ni jedan jedini kvar evo ovih dana ga baš puno vozim i sad je na satu 3100 km.Pozdrav nadam se da sam pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

Blackbite sve je lepo rekao u svom poredjenju motora, samo ga je sada dopunio Uketic sa primedbom o provlacenju QM250 koja je skroz tacna iako mozda zvuci cudno.

 

Ko nije probao da sedne na Virago da ga neko slika pa mu to pokaze kasnije, taj ce prekasno shvatiti koliko je promasena dimenzija tog motora, kao i na Rebelu i ostalima iz iste kategorije. Nesto malo veci kineski pandami taman su toliko veci koliko je dovoljno da se ne izgleda komicno na njima ako covek nije prirodno predimenzionisan. Virago sa svojih 250 ccm pruza zaista ugodjaj V masine ali nista vise u odnosu na ostale kineske konkurente. Price o lancima i lancanicima naravno da nisu tacne, cak stavise, komplet tecnosti za ciscenje lanca i sprej za podmazivanje su skuplji od novog lanca za kineza, a bez ikakvog posebnog odrzavanja, pa cak i redovnog podmazivanja, ti lanci izvlace 10-15+ K kilometara. Naravno, ne treba to shvatiti bukvalno jer se i lancanici onda prilagodjavaju deformisanom lancu, ali nikako ne treba gutati prazne price o "krsevima" i plasticnim lancima i lancanicima jer one nemaju dodirnih tacaka sa stvarnim stanjem.

 

Problem kod kineskih motora je neusaglasen standard kvaliteta pa ima solidnih i losih primeraka, ali zanimljivo je da poredjenje vrse upravo oni koji kupuju polovne japance na kojima je tada, bozemoj, sasvim normalno da imaju kvarova, a da pritom zaboravljaju da su isto ili cak i vise platili te iste polovne japance koji svakako imaju problema bar koliko i novi kinezi...a najbolje od svega je sto se ti problemi uopste ne otklanjaju tako lako kao kod kineza ;)

 

Sve u svemu, kineski motocikli jos uvek nisu na nivou koji obecava voznju bez onih, makar sitnih, problema koji umeju da pozderu zivce, ali na svakome je da izvaga sta tacno zeli za svoj novac. Kinezi se ne kradu jos uvek, pa i o tome moze da se povede prica, trose izuzetno malo, a uz nesto discipline, zamene ponekog vaznog srafa, pregleda svih srafova koji su dostupni, i glavobolje se znacajno smanjuju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da napisem ja nesto o Kinroadu, ja vozim 150icu,i za sada znaci godinu i malo vise, nisam imao nikakvih problema, motor za 150 ccm ide kao i keeway sped, moze da izvuce do 110 kmh ali lep osecaj je na nekih 80-90kmh, trosi ispod 3l/100km, nije bas za beogradske guzve ali ni jedan kruzer nije za guzve, cini mi se da su ljudi sa Kinroadom od 250ccm imali malo vise problema nego vlasnici 150ica, i naravno jedan od glavnih aduta je cena koja je 1000e, ako preuzimas u sanduku bez garancije, i oko 1200e sklopljen sa garancijom u Top Shopu, servis je ok ali je u Novoj Pazovi, tako da je to malo veca mana. Kada sam ga uzimao prosle godine gledao sam i Princa i Quinqija i nisam primetio neke specijalne razlike u kvalitetu izrade i u zavrsnoj obradi, Princ mi je bio preterano tih a Quinqi dosta skuplji u tom trenutku i tako je odluka pala na Kinroad :)

Specijalna pohvala ide za menjac, pre ovog motora se nisam sreo sa takvim menjacem, nesto kao sekvent, izvinjavam se na nepoznavanju pravog termina, ali nije klasican menjac, i to cini njegovu voznju po gradu uzivanjem.

Nisam isao na duze puteve sa njim, tj. nista preko 100km.

Eto, toliko od mene :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 245 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 500ie Cruiser

nizak bre virago, ko igracka

ako je on ko igracka ne znam sta su onda ovi pomenuti kinezi na kojim samo sto jos i lancanici nisu plasticni,posle 500km sve se rastrese kao da ce da otpadne(po nesto i odpadne) ja znam klinca koji je u sapcu sa virago 125 prsao oko 75k km verovali ili ne i to bez i jedne popavke,pitanje je da li je 3-4puta menjao ulje,vratio sat na 32k i prodao i covek jos uvek vozi. Dok je drugar kupio novog princa i posle 3k km su mu rekli da je normalno sto sve odpada sa njega i sto mora lanac i lancanike da menja....ti sad sam prosudi....

 

..jedna od stvari zasto zazirem od kupovine polovnog motora, brate kinez ovo ono, ne bih se ja bunio za japanca ali kako niko nece da mi da pare, a nesto mi se vozi, kinez je ipak neko resenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...i to dobro rešenje! Nov, pali radi ide, malo popravljaš ali najvažnije je da si "u sedlu" ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Moja topla preporuka je Hyosung - Aquila GV 250.

Ranije sam lupao glavu, zeleo sam da ga kupim ali ga nije bilo.......tada (pre 2-3 godine) je bio veoma trazen i omiljen.

Dobre mashine a vidjam ih na ulici i dan danas.Jedan od clanova iz N.Sada je ovde na forumu.Svojevremeno sam pricao sa njim, covek je isao u Grcku sa svojim.

Najtoplija preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Beograd

Slazem se za El Muerte za Hyosung -Aquila GV 250, ubedljivo najbolji ali i najskuplji od pomenutih motora, mada 4 ventila po cilindru i oko 30KS mu daje dovoljno snage da sve dalje puteve savljada bez ikakvih problema i zamora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne, ubedljivo zasigurno nije najbolji iako nesumnjivo jeste najbolji a od bas ubedljivosti mozemo samo pomenuti skupocu u odnosu na konkurente. Sustina je 250 ccm i to obezbedjuje onaj donji minimum neophodan za iole komforno duze putovanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Feketic

Pozdrav.

 

Ja ti preporucujem da ipak kupis polovnog japanca...ovde iz moje okoline svi koji su kupili kineza vidim i cujem da bi ga rado prodali, naravno za iste pare koliko su i platili ali to ne ide tako sa kinezima....cena polovnih je smesna a stari samo par godina....sta ti to govori...ipak je japanac, japanac, drzi cenu i kvalitet!!! Evo na primer uzmi Hondu VT 125....lutka....

post-5644-12879028489743_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Beograd,Srbija
  • Motocikl: Liberty 125&KLE 500

Leeepo motorche -nema shta da se kaze ! Mada sam mishljenja da je kod kineza slichno pravilo kao i kod yuga,zavisi na shta naletish,ja sam se sa ovim mojim slatko navozao evo vec treca godina  uz promenu lanca, lanchanika i plochica. Pravio sam ture do Kragijevca i nazad , Topola , Oplenac , Avala ,malo po Vojvodini uz pratnju ortaka na kinroadu 250  i nije bilo nikakvih problema...naravno , prijalo bi mi k'o budali shamar da me neko izgadja sa par somica evra pa da sednem i odaberem neshto "ozbiljnije"..do tada cu nastaviti da uzivam u ovoj zverini od 150 ccm koja me do sada nije nikada izneverila .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Ja na te stvari gledam drugacije, npr. kazem sebi da nemam nikakav motor , molio bih Boga da nekako nabavim bar kineza da se djiram okolo.  A da imam pare sigurno bi palo nesto mnogo ozbiljnije. (BMW) ovako nasi slepci ne uvoze nikakve motore kineske proizvodnje od preko 250ccm samo obecavaju.

A to sto kaze neko gore da se motori prodaju polovni po smesnoj ceni, pa jeste, i kupuju se novi po smemsnoj ceni  8) 8) 8)

 

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja