Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi, Kinroad, Sprint ili Hyosung ili .....

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd - Petrovac
  • Motocikl: zxmco 150-15

Posto planiram kupovinu mog prvog motora racnije nekog copera (Kineza posto iskustva i para trenutno nemam u izobilju :):

kakva su iskustva, citao sam po forumu ali bas je prvise informacija a ja bih uzeo 250 kubika zbog duzih putovanja, da ne kupujem 125 pa da se posle prebacujem na 250...

Verujem da su ovi modeli potanko opisani pa bi mi dosta znacio i link do njih...

Neko moje laicko glediste:

 

Qingqi QM250 - je malo skuplji kinez da li se isplati uzimati nov ili ipak traziti nekog polovnjaka?

Hyosung - Aquila GV 250 - za mene je i ovaj polovnjak nesto mnoogo dobro ali ako se naidje

Kinroad XT250-16 - je jeftiniji ali se plasim posto nemam iskustva da ce se raspasiti ako kupim nov

Sprint Prince 250 cc - skroz sam sumljicav u vezi ovog motora (dosta losih komenara u vezi sa prince 125cc)

 

Sve u svemo da li je dobro uzeti nekog 125cc da skupim iskustvo pa preci na 250cc (Hyosung - Aquila GV 250) koji ce trajati?

 

Puno mi znaci da nadjem motor koji ima dubok zvuk za ovu kubikazu posto nisam ljubitelj brze voznje, ali mi udobnost i uzivanje kao i sigurnost mi mnooogo znaci (bar koliko mogu biti sigurni kineski motori  ;)...

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova

Moj savet ti je da ako razmisljas izmedju 125 i 250,uzmi odmah 250. Jer nije ti neka razlika da bi posle morao da prelazis sa 125 na 250,mozes da predjes samo na neke vece kubikaze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Ja vozim Princa od 125 i odlicno me sluzi,jedina mu je mana sto se tice mene je to da nije 250ccm.Nisam imao nikakvih kvarova ni ulaganja u njega,samo servis i teraj.Samo ti uzmi masinu od 250ccm i nema da brines.Blackbite vozi quinchi i super ga sluzi,nije imao probleme sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Hyosung je ubedljivo bolji po svim parametrima, ali su i polovni skupi, a problem mogu da budu i delovi jer vise nema uvoznika, pa ne znam koliko je pametno uzeti ga.

 

QM 250 je poskupeo, ali i kinroad. Na kinroadu se dosta stvari doplacuje, dok isto to kod QM250 spada u standardnu opremu. Maglenke, crash bar i koferi bi izasle jos oko 100e na cenu motora.

 

Takodje bolja je boja i obrada na qm250, i jos nekoliko stvari su kvalitetnije,  koje sam naveo u "kineskoj" temi, pa probaj da nadjes moj odgovor tamo. U principu, koliko je skuplji toliko je i bolji. Takodje je najudobniji od ova tri.

Kinroad je isplativiji u sanduk varijanti, bez garancije, za one malo spretnije i spremnije na rizik, a cak i da se nesto pokvari ili nije uredu, za 150e koliko je razlika moze da se kupi bas dosta delova.

Najveca i potencijalno najnezgodnija mana mu je previse tanak i slab lanac.

 

Princ je slicne cene kao qm250, najneudobniji je od ova tri i deli sve prednosti i mane sa princ 125, osim agregata koji je na 125-ici bila i najveca zamerka u smislu nedostatka snage, a cini mi se da je i malo jeftinije izrade od 125-ice. Njega bih stavio na poslednje mesto.

 

Agregati su isti na sva tri, a razlike se svode na metalni cep gde se doliva ulje i sraf sa magnetom za ispustanje ulja koji postoje na qm250.

Na princa ne znam kako je.

 

 

Zvuk se lako sredi zamenom ili modifikacijom auspuha i mogu jako lepo da se cuju. Sprint verovatno ima najtisi fabricki auspuh, sudeci prema 125-ici.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

mislim da ima jedna virago 250ccm u oglasima forumasa za male pare...svakako je po meni bolje od bilo kojeg kineza

Mislim da si u pravu! :) Prodaje ga clan foruma Brmbrm, motor je povoljan i bolji je od kineza. Jes' da ganjam kineza ali realno ta makina je bolja ;) A i ima 250 ccm i V masinu ;D

 

PozZ!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

prijatelju ne razmisljaj se nego pojuri ovaj oglas sa jamahom, stvarno super izgleda i veruj neces se sa njom razocarati... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd - Petrovac
  • Motocikl: zxmco 150-15

Ispravka: stvarno je na oglasima samo 1 yamaha virago 250ccm (zeznula me godina oglasa :)... malo sam skeptican posto su polovnjaci a i svi su stariji od 10 godina!

Najgore mi je ako bih kupio jedan od njih da nadjem dobrog mehanicara da ga istestira, posto ja nemam iskustva,ne znam u kakvom su stanju...

Da li zaista V motor proizvodi mnooogo dubli i bolji zvuk od klasicnog, koji imaju ovi gore pomenuti kinezi?

Iskreno nisam imao priliku da ga cujem, cisto mi treba neka potrvrda, poredjenje...

iz dosadasnjih postova definitivno odustajem od prince,. cak mi i ovaj kinroad sto je potencionalno bio moj adut sada pada u senku pored ful opremljenog Qm250, ali ova yamaha mi zadaje problemcice...

nisam uopste nacisto... :(

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
Da li zaista V motor proizvodi mnooogo dubli i bolji zvuk od klasicnog, koji imaju ovi gore pomenuti kinezi?

Ne. Tipicne V masine koje se stavljaju su niskoturazne, a velike kubikaze i odatle takac mocan zvuk.

 

250ccm mora da se vrti malo vise da bi proizveo dovoljnu snagu i taj "V" efekat neces dobiti ni sa cim u toj klasi, ali grunfovanjem auspuha moze lepo da se sredi.

 

Kako zvuci Yamaha sa igranjem sa auspusima nemam pojma, na mom QM250 je modifikovan i lepo se cuje, a cuo sam i jedan sa otvorenim auspusima i  brutalno zvuci, ali je verovatno i brutalna i duza voznja za usi.

 

Virago je odlican i veoma lep motor, ali je dosta sitnija od kineza i vise je namenjena zenama i nizoj populaciji pa bi najbolje bilo da sednes na jedan i drugi ili cak provozas ako si u mogucnosti i onda doneses sud u zavisnosti od toga kako se osecas na kojem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Vidi kontaktiraj vlasnika Viraga i sigurno ce ti dati da probas motor, i pojuri nekog sa foruma sa Qm250 pa uporedi, tako ces najbolje znati sta odgovara tvojim potrebama...

iskreno, navijam da se odlucis za Yamahu  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

mlivan, јеси ли баш решио да то што купиш буде неки "чопер" или може да буде и нешто класично?

 

Колико оно беше да код "Спринта"  кошта "Рептор" СПТ 350? Је ли 1900 евра или сам погрешио?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nizak bre virago, ko igracka

ako je on ko igracka ne znam sta su onda ovi pomenuti kinezi na kojim samo sto jos i lancanici nisu plasticni,posle 500km sve se rastrese kao da ce da otpadne(po nesto i odpadne) ja znam klinca koji je u sapcu sa virago 125 prsao oko 75k km verovali ili ne i to bez i jedne popavke,pitanje je da li je 3-4puta menjao ulje,vratio sat na 32k i prodao i covek jos uvek vozi. Dok je drugar kupio novog princa i posle 3k km su mu rekli da je normalno sto sve odpada sa njega i sto mora lanac i lancanike da menja....ti sad sam prosudi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

nizak bre virago, ko igracka

ako je on ko igracka ne znam sta su onda ovi pomenuti kinezi na kojim samo sto jos i lancanici nisu plasticni,posle 500km sve se rastrese kao da ce da otpadne(po nesto i odpadne) ja znam klinca koji je u sapcu sa virago 125 prsao oko 75k km verovali ili ne i to bez i jedne popavke,pitanje je da li je 3-4puta menjao ulje,vratio sat na 32k i prodao i covek jos uvek vozi. Dok je drugar kupio novog princa i posle 3k km su mu rekli da je normalno sto sve odpada sa njega i sto mora lanac i lancanike da menja....ti sad sam prosudi....

 

Moj kinez broji nesto preko 15000km, pa nista nije otpalo, a lancanici su skoro kao novi, jedino lanac treba da menjam uskoro, ostalo fercera.

Nisu svi kinezi isti, iako lice jedan na drugi, a vrlo moguce je da je tvoj drugar dobio lose sastavljen primerak, a nije se potrudio da to proveri.

 

@Zorge

Nisi pogresio, 1900e je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

nizak bre virago, ko igracka

ako je on ko igracka ne znam sta su onda ovi pomenuti kinezi na kojim samo sto jos i lancanici nisu plasticni,posle 500km sve se rastrese kao da ce da otpadne(po nesto i odpadne) ja znam klinca koji je u sapcu sa virago 125 prsao oko 75k km verovali ili ne i to bez i jedne popavke,pitanje je da li je 3-4puta menjao ulje,vratio sat na 32k i prodao i covek jos uvek vozi. Dok je drugar kupio novog princa i posle 3k km su mu rekli da je normalno sto sve odpada sa njega i sto mora lanac i lancanike da menja....ti sad sam prosudi....

 

evo jos jedan hejter kineske moto-industrije,pa dokle vise?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

nizak bre virago, ko igracka

ako je on ko igracka ne znam sta su onda ovi pomenuti kinezi na kojim samo sto jos i lancanici nisu plasticni,posle 500km sve se rastrese kao da ce da otpadne(po nesto i odpadne) ja znam klinca koji je u sapcu sa virago 125 prsao oko 75k km verovali ili ne i to bez i jedne popavke,pitanje je da li je 3-4puta menjao ulje,vratio sat na 32k i prodao i covek jos uvek vozi. Dok je drugar kupio novog princa i posle 3k km su mu rekli da je normalno sto sve odpada sa njega i sto mora lanac i lancanike da menja....ti sad sam prosudi....

 

evo jos jedan hejter kineske moto-industrije,pa dokle vise?

sve dok proizvode te krseve i nazivaju ih motorima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd - Petrovac
  • Motocikl: zxmco 150-15

Зорге jel mislis na ovog  Рептор СПТ 350

http://www.sprintscooters.com/Raptor.html

Iskreno ako je taj to i nije veliki novac ali je problem kubikaza ima li sa vecom kubikazom, ako ono 350 nije kubikaza, posto nisam bio na sajmu !

Mislim da idem sa njim i sa saputnicom na duza putovanja...

Koja je sada cena QM250 na sajtu im stoji 1789e ali mi se cini da je to dosta stara cena...

P.s.

Polako me odvajate od onih najeftinijih kineza :), jes da sam mislio da uzmem nazovi najlepsi ali najeftiniji (kinroad od 250cc)

Reptor je stvarno izvrstan ali mi se cini previse skup, bar dok je stojala na sajtu cena, nesto preko 2500e, ako se dobro secam

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Jedino što bih mmogao da ti kažem jeste da sam imao prilike da vozim Sprint Prince 125

i zaista sam uživao. Motor ok kao i svaki drugi. Koliko sam čuo Prince je dosta dobro urađen

i ne žale se puno ljudi na njega. Raptor je malo šmekerskiji od Princa pa ako ti se to

više sviđa....

 

Pošto vozim kineski motor i imam predstavu šta znači voziti kineza, mogu samo da te posavetujem

da se obavezno raspitaš o garanciji i o servisima.

 

Moja preporuka Prince 250!

 

pozzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Зорге jel mislis na ovog  Рептор СПТ 350

http://www.sprintscooters.com/Raptor.html

Iskreno ako je taj to i nije veliki novac ali je problem kubikaza ima li sa vecom kubikazom, ako ono 350 nije kubikaza, posto nisam bio na sajmu !

Mislim da idem sa njim i sa saputnicom na duza putovanja...

Koja je sada cena QM250 na sajtu im stoji 1789e ali mi se cini da je to dosta stara cena...

P.s.

Polako me odvajate od onih najeftinijih kineza :), jes da sam mislio da uzmem nazovi najlepsi ali najeftiniji (kinroad od 250cc)

Reptor je stvarno izvrstan ali mi se cini previse skup, bar dok je stojala na sajtu cena, nesto preko 2500e, ako se dobro secam

 

Nije to taj, nema tog motora na sajtu i nije kruzer nego neki naked visine i polozaja endura, a ima 350ccm, strasno je udoban i dosta visok i kosta 1900e, ako te interesuje i ta klasa motora.

Taj Raptor na kog si mislio ima 125ccm, jako je lep motor i kvalitetniji od svih spomenutih, ali mu snaga nikako ne ide u prilog i ja bih ga zaobisao iz tih razloga. Da su ga uvezli u verziji od 300ccm ili 350ccm, onda bi vec imalo smisla govoriti i o njemu.

 

To sto stoji na saju je nova cena, jer krece sezona, a bio je jeftiniji preko zime.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja