Jump to content

Moto Zajednica

Extremno dobra tehnika voznje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 701 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Covek vozi za sve pare,mada se jasno vidi da je prepravljen motor. Na zadnjem delu pise VFR ali se vidi da je skracena zadnja viljuska. Krace osovinsko rastojanje i samim tim vece manevarske sposobnosti. Ko hoce bolji snimak neka otkuca na youtube-u "motorcycle skill" i naci ce ga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Inace ko je vozio RC36 znace koliko je to dobar motor za ovakve stvari a pogotovo u malim obrtajima  ;)

A tek ako je stvarno skracivao zadnju viljusku  :o ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

c,c,c

Sta mislis. jel bi znao da uradi 8icu na polaganju?

;D ;D ;D

Haos

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 413 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vfr 750

Snimak sam gledao još ranije, ima izmena na VFR-u, od kormana pa nadalje. Nije mi baš jasno kako je moguće skratiti zadnju mono viljušku, meni ne liči da je kraća, iskreno nisam siguran da je to teoretski izvodljivo. Na linku teme ispod se nalazi ovaj snimak koji sam ranije postavio, i još jedan snimak japanske policije koja vozi varijantu VFR-a 750 prilagođenu vožnji koju policija praktikuje.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=28691.0

 

PS Ovakve barove, sa policijskih motora, zlatom bih platio. Na VFR treće generacije, za razliku od većine motora, crash barovi i slideri nemaju za šta da se zakače, a da se ne buše i razvaljuju plastike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

 

Covek vozi za sve pare,mada se jasno vidi da je prepravljen motor. Na zadnjem delu pise VFR ali se vidi da je skracena zadnja viljuska. Krace osovinsko rastojanje i samim tim vece manevarske sposobnosti. Ko hoce bolji snimak neka otkuca na youtube-u "motorcycle skill" i naci ce ga.

Ovo je VFR400, u Japanu ne smeju da se voze motori vece zapremine od 400cc, tako da velika vecina motora koje mi vozimo se prave i u verziji od 400cc za Japan. Znaci manji je i laksi od vfr750, pa i zgodniji za manevrisanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Eto zanimacije.Umesto da se divlja po srpskim (i drugim) putevima,stavljajuci na kocku svoj i zivote ostalih ucesnika u saobracaju,druzenje sa dvotockasima moze i ovako.Do ovakvog nivoa doci za dva vikenda sigurno je ne moguce.Posvetiti se ponekad svojoj tehnici na poligonu gde je 20 puta sigurnije nego na ulici,ucinilo bi nas bezbednijim i za sebe i za druge.Jos ako je to sve lepo organizovano....Ma jel' on uopste ubacio u drugu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd

Bez vezbe nema rezultata,da svako od nas moze sebi da priusti

po jedan onakav motor sa opremom za vozaca,sve se bojim da ne bi dosli u

iskusenje da naucimo tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Eto zanimacije.Umesto da se divlja po srpskim (i drugim) putevima,stavljajuci na kocku svoj i zivote ostalih ucesnika u saobracaju,druzenje sa dvotockasima moze i ovako.Do ovakvog nivoa doci za dva vikenda sigurno je ne moguce.Posvetiti se ponekad svojoj tehnici na poligonu gde je 20 puta sigurnije nego na ulici,ucinilo bi nas bezbednijim i za sebe i za druge.Jos ako je to sve lepo organizovano....Ma jel' on uopste ubacio u drugu?

 

Samo jedno pitanje...na kom poligonu? Kod nas nema poligona za igranje basketa, a ne za vezbanje osnovne voznje i jos manje ovakve malo extremnije.

Kad sam isao da vezbam osmicu za polaganje prvo sam isao u shumetinu da uberem grane i ocistim staklo, kamenje, kondome i ko zna sta sve sa poligona. Kada sam dosao na polaganje kasnili smo oko 2 sata jer je neki pametnjakovic istovario kamion shljunka direktno na osmicu i cekali smo da se to sve ukloni. Naravno uklonjeno je ono glavno, a instruktor i policajac su nogom kao razmakli ostatak da se "vidi" linija od osmice. Naravno nije se ni videla. Eto na tom poligonu sam polagao  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja