Jump to content

Moto Zajednica

Da li mi je realno potreban alarm ili mehanicka zastita za Yamahu MT-07 ?

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav, zivim u Beogradu (centar) i planiram da parkiram motor u ulici blizu Knez Mihajlove.. Stize mi nov motorcikl pa se pitam da li mi je realno potrebana neka vrsta zastite 😬? Ili kradja motora te klase je retka pa nema potrebe. Hvala unapred na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 368E

Ako hoces da budes spokojan u dusi, uzmi u Wobby hausu sajlu na kljuc, msm da je oko 1200 din, debela kao palac i jos malko pride, odlicna, vezi motor za neki saobracajni znak, ali da sajla ne lezi na zemlji, jos bolje iza neke betonske zardinjere ili neke prepreke do same ulice i duboko udahni. Pa ako ga tipuju, bar nek se muce dok seku i nek se okilave dok ga nose do kombija. Moj licni utisak da kradja motora nije bas nesto zastupljena u Bg i da je sve ovo radi tvog mira. A posto je nov i lep, uzmi neku ciradu u Lindi ili vec pa ga pokri, da ga nase nacionalno blago, vrane i gavranovi ne karamelizuju. Msm da ces brzo postici dusevni mir,kad shvatis da ta tvoja lepotica osim tebi, bas i nije nesto interesantna drugima

Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 505 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NX 500

Neko odavde je tražio od MUP-a podatak o broju ukradenih motora godišnje i mislim da je brojka od oko 30 ili 60, ako se dobro sećam što je prilično malo na ovoliki broj motora i ljudi. 

Međutim, da baš ti ne bi bio baksuz, prvo ga osiguraj (ima Grawe, ne znam da li ima još neko), stavljaj mu disk lock i, što reče kolega, veži ga sajlom/lancem za banderu.

Pokrivanje ceradom je uvek dobra stvar.

E sada, isto živim u krugu dvojke i kod mene su motori parkirani na sve strane bez ikakve zaštite.  Nova Afrika, Harli, mt07, gs-ovi...

I niko ih ne dira. Tako da, sve je na tebi kako proceniš da je najbolje.

Moj savet osiguraj ga obavezno, i kupi disk lock, sajlu i ceradu jer će ti trebati kada budeš putovao u druge zemlje

 

Promenio član markommarko
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3065 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Connect gy6 125

Mislim da moras obavezno da ga zakljucas,sailom,lancem i sl.Pokri ciradom da se ne vidi kako je obezbedjen.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 3460 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Osiguranje, za tvoj motor mozda izmedju 350-400e al sve ti pokriveno i spavaj mirno. 

Uslov je da ima nesto, sajilu ili disk lock, 

Ako ti nije blizu stan ili sta god da bi nekad ostavljao sajilu onda je disk lock milina, stane u dzep i uvek je s tobom. 

Pokrivati ga zbog ptica, rose, kise a i prolaznika da se ne penju pa mozda i obore. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala svima na odogovorima! 🏍️ 

Rekao bih da nije toliko rizicno bez alarma. Da li ste od nekoga motorcikliste cculi iz prve ruke da su mu ukrali motor? Ako jeste da li ga je pronasao?

Nije mi do cene alarma, vise mi je da mi taj alarm ne pravi probleme (sto mi se desavalo ranije). Koji alarm servis bih mogao posetitm u Beogradu ako se opredelim za ugradnju alarma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Zontes 368E

Kad sam kupio prvi skuter,bas mi se nije davalo za kasko, ali sam imao disklock, lock za rucicu kocnice, gore pomenutu prst debelu sajlu koju sam vezivao za stub. Plus je elektronika zakljucavala volan.Uvek pod ciradom, ne moraju da vide dal je lep ili nije....onda sam poceo jedno po jedno da skidam, lock za rucicu me nervirao, u medjuvremenu se disklock raspao,kad mi je ispao iz ruke...sad samo sajla preko noci, a i to cesto zaboravim. Slepo verujem da moj skuter nikome nije interesantan,a ako se zainteresuju, odnece ga na jedan...(Prijatelju su ispred porodicne kuce,ispod njegovog prozora, iz dvorista oterali Tuarega,koji je imao daljinsko obezbedjenje, u 3 ujutru su ga to obezbedjenje probudilo i pitali da li je krenuo negde kolima,a on u krevetu...pratili su signal do resnickog tunela, to je nekih 3km od njegove kuce,nakon toga nestade...nikada ga nije pronasao...imao je kasko....dakle kasko ili opusteno, prosto...


Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7937 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Frezer 600 Plavi Grom

Što masivniju lančugu i katančugu, neće 100% sprečiti lopove, ali će povećati šanse da izaberu neki drugi motor manje obezbeđen koji je lakše ukrasti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650S K3, Voge 300 Rally
On 16. 5. 2026. at 8:28, markommarko je napisao:

Neko odavde je tražio od MUP-a podatak o broju ukradenih motora godišnje i mislim da je brojka od oko 30 ili 60, ako se dobro sećam što je prilično malo na ovoliki broj motora i ljudi. 

Međutim, da baš ti ne bi bio baksuz, prvo ga osiguraj (ima Grawe, ne znam da li ima još neko), stavljaj mu disk lock i, što reče kolega, veži ga sajlom/lancem za banderu.

Pokrivanje ceradom je uvek dobra stvar.

E sada, isto živim u krugu dvojke i kod mene su motori parkirani na sve strane bez ikakve zaštite.  Nova Afrika, Harli, mt07, gs-ovi...

I niko ih ne dira. Tako da, sve je na tebi kako proceniš da je najbolje.

Moj savet osiguraj ga obavezno, i kupi disk lock, sajlu i ceradu jer će ti trebati kada budeš putovao u druge zemlje

 

https://forum.bjbikers.com/topic/234528-kako-vi-cuvate-motore/?do=findComment&comment=3218643

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Zabalj
  • Motocikl: BMW GSA 1250, Yamaha XJ600, Zontes G1-125 X

Ako je neko namislio da ukrade odneće ga kako god da ga zaštitiš. Ali opet i sam vežem lančinu pa mirnije spavam.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 559 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Apn 6

Slazem SE sa @bratislavr,Dobre savete si dobio od ostalih kolega da se ne ponavljam,dodao bih da izaberes neko mesto koje je obezbedjeno video nadzorom.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Beograd

Dvojici mojih drugara su motori ukradeni. Doduše, odavno. Jedan je bio na svetlu, vezan za lampion, a drugi je, zanimljivo, dignut iz dvorišta. Što je još zanimljivije, taj u dvorištu je bio GS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5187 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja u to nešto ne verujem. Može da bude izjava za javnost, a da je vlasnik dugovao nekom pare, ili se upustio u poslove sa smutnim likovima, pa dobio packu. Ili je osveta ostavljene švalerke... I ko zna šta sve ne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja