Jump to content

Moto Zajednica

Granica

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Planiramo za godisnji odmor posjetiti Zlatibor i jos neke gradove JZ Srbije, pa me interesira kakav je obicaj kad  prelazite granicu...dali cekate u koloni ili se slobodno zaobiđe kolona?....U HR je zakonom dozvoljeno zaobilazenje kolone na granicnim prelazima, naplatama cestarina i sl.  ( osim na krizanjima) te cak i kaznjivo za vozace automobila ako negoduju zbog toga (nista slađe nego kad krkan izlazi iz auta da bi ti objasnio da ga nesmijes obilaziti a onda policija uvjeri njega da ipak smijes...izraz na njegovom licu...neprocjenjivo)...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1247 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Imas temu, mislim da je Preticanje kolone na rampama i prelazima, potrazi, tako nesto, bas ima rasprava kako i sta, 

Al svakako sve je do raspoloženja carinika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 717 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Versys vel'ki, onaj zeleni. HULK!

Kad sam sam onda ne obilazim ako je ispred mene 6-7 vozila. Ako je veća kolona, gledam da polako prolazim pored njih do tih 6-7 vozila. Ako je bas vruće, dodjem i do tih vozila pa priupitam (mahom rukama pokažem) da li im ne smeta da prodjem napred. U većini slučajeva se ljudi onda ne bune što ih prolaziš. Ako baš negoduje neko, ostanem iza njega. I ovako sam ih dovoljno prošao.

 

Kad sam u grupi onda je mentalitet krda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 321 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, Mandrake je napisao:

Planiramo za godisnji odmor posjetiti Zlatibor i jos neke gradove JZ Srbije, pa me interesira kakav je obicaj kad  prelazite granicu...dali cekate u koloni ili se slobodno zaobiđe kolona?....U HR je zakonom dozvoljeno zaobilazenje kolone na granicnim prelazima, naplatama cestarina i sl.  ( osim na krizanjima) te cak i kaznjivo za vozace automobila ako negoduju zbog toga (nista slađe nego kad krkan izlazi iz auta da bi ti objasnio da ga nesmijes obilaziti a onda policija uvjeri njega da ipak smijes...izraz na njegovom licu...neprocjenjivo)...

Ako ništa, ostaviš motor i odeš pješaka da pitaš čika policajce.

Sad već dosta davno, na GP Macelj ja i drugar kamionom obilazimo kolonu ostalih kamiona (da sad ne drvim zašto). Švabo izlazi iz svoje kabine i zaustavlja, ja samo produžim do mladog policajca koji mi je prvobitno i dao dozvolu da obiđem kolonu. 

Dovoljno je bilo samo blago kuckanje pendrekom po ramenu. Prolaz oslobođen.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2973 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Kad smo prelazili iz CG u Bosnu ....da obiđemo Trebinje.....bili smo deseti....žena otišla da pita pandura....i odjebao je na keca iako je video da je upeklo i da smo u moto opremi. Ona sedela u hladovini dok nismo došli na red. Ceni da je sve to individualno....kako se zalomi. Mi smo na "Jabuci" (Srb-CG) pustili pet motora ispred sebe.Mi u kolima ...klima , a oni gore od vručine 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1753 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

 

Pre 4 sati, Mandrake je napisao:

U HR je zakonom dozvoljeno zaobilazenje kolone na granicnim prelazima, naplatama cestarina i sl. 

 

Po kom zakonu?

Ne mislim da nije, nego me interesuje da vidim kako je to rešeno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Hrvatska je deo EU i tu važe pravila da dvotockasi imaju pravo prvenstva prolaza na granici, iz očiglednih razloga bezbednosti u saobraćaju tj da motoristi ne dobiju sunčanicu, toplotni udar ili da ne dehidriraju... Bosna, Srbija i Crna Gora su države za sebe i sve zavisi od dobre volje vozača, kao i policajaca na tom prelazu. Carinici se o tome ništa ne pitaju, niti odlučuju. Ja lično svuda idem napred-preko reda, ukoliko su gužve velike, a u okolinin zemljama kad prelazim pridržavam se one da lepa reč i gvozdena vrata otvara i potrudim se sa osmehom na licu da dobijem dozvolu.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Pitao sam ja u odlasku na Hr granici, Bajakovo.Bio sam motorom, nije bila guzva reko da pitam za povratak, da ne bude različitih tumačenja.

Rekao mi Hr graničar da je dozvoljeno,

kao što kaže Mangrake .

Kako kad idu biciklom pa stave bajs sa strane pa.priđu peške?

Tako sam i razmišljao zato sam i pitao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

U principu priđjes kod drugog, trećeg, četvrtog u redu pa onda lagano ili se ubaciš mahneš ili staneš sa strane pa.priđeš peške.

Isto je i sa parkingom za motore, nije svuda isto.

U Bg je kaznjivo da motorom  stanes na parking mesto,obelezeno u gradu,gde su zone,gde se placa parking i kao platis parking kao za auto.

To se smatra prekršajem.

Isto nije dozvoljeno ni u javnu parking garazu uci motorom kroz rampu.

(ima nekih mesta koje izdaju na duže ali to je drugo)

U Ljubljani je obavezno plaćanje parkinga za motocikle u centru i ima poseban parking za motore.

 

Promenio član Toreador
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Oko parkinga, na Slo primorju se ne plaća parking ali je obaveza u centru da bude motor na obeleženim mestima.

U manjim ulicama stajju gde ima mesta.

U ITA, Trst,Udine i okolnim gradovima se ne plaća parking za motore ali mora da bude propisno parkiran.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Ovo me uvek nasmeje.

U ITA, mala ulica, na početku ima znak zabrane saobraćaja za automobile.

Prolaze i parkiraju samo motori.

Hah, super.

20220704_124212.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Ša/NS
  • Motocikl: F800ST

Od petka sad, kolona na granici sa BiH baaas dugacka

Obidjem kao i uvek sve i dodjem 4-5 vozila od kucice i tu se ubacim.

Kad sam dosao na red, krece masiranje od strane carinika i to samo zato sto je u tom momentu lik na motoru dosao do kucice, stao pored mene i dao dokumenta i pravio se lud. Na sta je carinik prokomentarisao da ce malo da ceka. 

To sve sa nase strane, opet obilazim sve i na BiH strani prolazim lagano, bez ikakvih pitanja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 880 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Smanjice se i te guzve na granicama za koju godinu kad proradi obilaznica oko Srbije,  Via Carpathia. Mislim da ce guzve u SRB biti vise od 50% manje kada zazivi taj put u potpunosti. Naravno to ne ide u prilog postenim carinicina i drzavi koja zivi dobrim delom od tranzita ali ove kolone zato sto nismo sengen su nesnosne. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 15 postova
  • Lokacija: Apatin

Sve izgleda zavisi na koga se naleti. Nedavno nas na Hr granici nisu hteli policajci pustiti preko reda. Čekajte dok ne prođu ti što ste ih obišli


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 387 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 321 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 50 minuta, Vjeko je napisao:

Sad bi trebalo svu tu desetoricu propeglati, pa da se nauče pameti,  al jebi ga demokratija, ne može se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1405 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Trebalo bi šiptare propeglati. Doćiće nam glave. Svima! I Srbima i Hrvatima i Englezima i Švajcarcima i ...

 

Tolika skupina ne školovanih ljudi, ljudi koji su naučeni da slušaju glavnog, sa uskim pogledima na svet. 90% njih koji živi van matice je narko dilera i vlasnika javnih kuća. Jednostavno ne rade drugi posao. 

 

Ovo ne govorim iz mržnje, i nije nacionalizam, fasizam sta god, vec je stvar koja ozbiljno uzima maha.

Toliko su bahati, jer stoji ozbiljna mafija (pa i vojska), i ozbiljan novac iza njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1677 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
13 hours ago, Mandrake said:

Planiramo za godisnji odmor posjetiti Zlatibor i jos neke gradove JZ Srbije, pa me interesira kakav je obicaj kad  prelazite granicu...dali cekate u koloni ili se slobodno zaobiđe kolona?....U HR je zakonom dozvoljeno zaobilazenje kolone na granicnim prelazima, naplatama cestarina i sl.  ( osim na krizanjima) te cak i kaznjivo za vozace automobila ako negoduju zbog toga (nista slađe nego kad krkan izlazi iz auta da bi ti objasnio da ga nesmijes obilaziti a onda policija uvjeri njega da ipak smijes...izraz na njegovom licu...neprocjenjivo)...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja