Jump to content

Moto Zajednica

Da li kupiti motor na odlozeno plaćanje sa učešćem

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav

Zanima me iskustvo ljudi koji su kupili motor sa učešćem na rate uz otplatu na duži vremenski period.Isplatili se i kakva su vasa iskustva

Zadnjih par meseci sam ozbiljno zainteresovan za kupovinu motora i ako ulazim u svet motora totalno neiskusan kao vozač

U pitanju je motor Voge 525 DSX uz učešće od 2100 eura i otplatom na 84 rate koja iznosi 73 eura.Naravno ja bih to skratio vecim uplatama.Šta mislite o tome i o tom motoru,hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2965 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 27 minuta, tibor je napisao:

Bez razmisljanja

Nemoj tako da uleće.......nek' razmisli ......8 sekundi 😉......motor izgleda brutalno, a verovatno mu ne fali ništa ....srećna kupovina 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1708 postova
  • Motocikl: /

Ako vec imas nameru da dajes vece iznose, uzmi neki kes kredit na 2-3god, jeftinije ces da prodjes. Tipa 3000e kredit i 3000 dodas i uzmes ga za kes.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 606 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Nikada nisam bio za dugove, tj. kredite.

Sto se kaze "pokrijem se onoliko koliko mi je dugacak pokrivac". Najjeftinije kupovina bilo cega je za gotovinu kad sve na kraju saberes.

 

 -Za iznos ucesca mozes da kupis solidan polovan motor i da se uvezbas i utvrdis u motociklizmu.

- Mozda ti se ne svidi model koji si uzeo a mozda motociklizam ispadne da ipak nije za tebe. Onda ce manje da te "boli" ovakva skupa vezba u oba slucaja.

- Nisi opterecen da ces da ostetis motor, jer nije nov.

- Ako ga i ostetis, jeftinija je popravka.

- Manja je verovatnoca da ce biti ukraden.

- Nemas obavezu od 7 godina da placas bilo sta, pa makar i 5 centi mesecno.

- Vrednost novog vozila drasticno pada i kada hoces da ga prodas imas mnogo veci gubitak nego kod polovnog.

- Kinezi tek treba da se pokazu po pitanju kvaliteta.

- Mreza ovlascenih servisa za kineze je upitna.

- Ko zna sta sve moze da se dogodi/izmeni za 5-7 godina.

- ...itd.

 

Jedina primamljiva stvar kredita je da imas nov proizvod odmah, ali to kosta.

Neces imati nista veci osecaj motociklizmu time sto vozis noviji motor.

 

Moje licno iskustvo je podugacko i sto sam stariji, to sam sve manje sklon kupovini novih i skupih stvari. Pogotovo sto im je kvalitet u silaznoj putanji u odnosu na proizvode od pre 30-40 godina.

 

Ali posto je iskljucivo sve stvar licnog dozivljaja, svako na kraju odluci sta je za njih najbolje.

 

Sretna kupovina i nadam se da ce ti se svideti motociklizam! Skup je to hobi kako god okrenes.

 

 

Promenio član Deki Katana
  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 424 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki
pre 1 minut, Deki Katana je napisao:

Nikada nisam bio za dugove, tj. kredite.

Sto se kaze "pokrijem se onoliko koliko mi je dugacak pokrivac". Najjeftinije kupovina bilo cega je za gotovinu kad sve na kraju saberes.

 

 -Za iznos ucesca mozes da kupis solidan polovan motor i da se uvezbas i utvrdis u motociklizmu.

- Mozda ti se ne svidi model koji si uzeo a mozda motociklizam ispadne da ipak nije za tebe. Onda ce manje da te "boli" ovakva skupa vezba u oba slucaja.

- Nisi opterecen da ces da ostetis motor, jer nije nov.

- Ako ga i ostetis, jeftinija je popravka.

- Manja je verovatnoca da ce biti ukradjen.

- Nemas obavezu od 7 godina da placas bilo sta, pa makar i 5 centi mesecno.

- Vrednost novog vozila drasticno pada i kada hoces da ga prodas imas mnogo veci gubitak nego kod polovnog.

- Kinezi tek treba da se pokazu po pitanju kvaliteta.

- Mreza ovlascenih servisa za kineze je upitna.

- Ko zna sta sve moze da se dogodi/izmeni za 5-7 godina.

- ...itd.

 

Jedina primamljiva stvar kredita je da imas nov proizvod odmah, ali to kosta.

Neces imati nista veci osecaj motociklizmu time sto vozis noviji motor.

 

Moje licno iskustvo je podugacko i sto sam stariji, to sam sve manje sklon kupovini novih i skupih stvari. Pogotovo sto im je kvalitet u silaznoj putanji u odnosu na proizvode od pre 30-40 godina.

 

Ali posto je iskljucivo sve stvar licnog dozivljaja, svako na kraju odluci sta je za njih najbolje.

 

Sretna kupovina i nadam se da ce ti se svideti motociklizam! Skup je to hobi kako god okrenes.

 

 

Opet o kvalitetu! Koliko god da volim staro vreme mnogo gresis. Auta u to vreme sa 200+ hkm su bila vau. Sajtne, rubovi xastita ispod.... Terao Boru 400 hkm radjen menjac i amortizeri. 

Caddy 300 hkm samo amortizeri.

A klasa 300 hkm jbn prekidac ventilatora.

Limar me video nije, za dvaes godina dal 3-4 gume busne.

Ko je vozio cvaje zna sta su muke.

Novi motori imaju muke oko elektronike i to je to( stavljeno i sta treba u sta ne treba)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
pre 2 minuta, Skyrunner je napisao:

Kolika je tu kamata

Ispade ti preko 8000€ kineski motor od 500 kubika...

Pa da,ali to je nista ako ga neko otplacuje 84 meseca 

Nekih 1850 eura vise ,sto mu i nije puno na toliko meseci

Ja ne planiram toliko dugo da otplacujem ako se odlucim za njega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 841 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Ovde govorimo o iznosu koji se pokriva ucescem ili prodajom polovnjaka za kineski motor. Ja licno isto o tome razmisljam. Evo i zasto. Prvo svaki motor iz uvoza na satu ima 56000 km, bio star 20 ili 30 god. Drugo ja u taj motor treba da sprcam jos min 500 evra u najboljem slucaju. Servis ne racunam i registraciju. To mora pa mora. I kad spucam 500 evropskih pitanje sta ce sledece da crkne. Kod kineza jeste upitno tih 5-7 god. Dug je to period. Mogu uvoznici da se recimo povuku i cao. Ratno stanje, kriza, bankrot... Niko to ne moze da predvidi, samo lud moze da kaze bice tako i tako. Plus ljudi koji voze kineze samo mali procenat je kupio na kredit ako sam dobro shvatio, izvinjavam se ako nisam. Znaci taj neko ko moze sebi da priusti kes za kines moci ce posle dve godine da ga proda i kupi sledece. A ovi sa kreditima bas i ne. Nisam pametan.... Zaduziti se za neku spravu koja je u trendu i koju svi hvale, jer je opet to moderno. Ili kupiti ragu staru 30 god cistu mehaniku i krenuti od nule. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   2 članova



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja