Jump to content

Moto Zajednica

Most slobode 12.6.'24.

Recommended Posts

  • Drug član, 2432 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Evo ja nikad ne umem da procenim brzinu motorista, i kad je velicine tacke, i kad je blize, uvek sacekam da prodje, ko god da je, dal je samo skuter ili je pak ozbiljniji motor.
 

Dok za auto uvek mogu procenim.

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Forza 350

Zato i jeste uveden pojam ogranicenja brzine, da bi se uostalom dalo pravo i ostalima da koriste put, a ne samo nekome ko zeli da odvrne. Da ljudi mogu da se ukljuce, da mogu da se prestroje, jbg svestan sam da nije put samo moj.

 

Kao sto je krsenje zakona voziti pijan, koristiti tel, nepropisno prestrojavanje, tako je i prekoracenje brzine, sve je problem na svoj nacin. Znaci ja mogu da krsim zakon, da odvrnem, ali svi moraju da budu ko bubice, da se ne prestrojavaju, drndaju tel,  tesko da moze...

 

Ponajvise nam nasa brzina napravi situaciju da nas "nisu videli", ali jbg, to do nekih ne dopire.

 

Da napomenem, prvi nisam svetac, vec sam se naplacao za prekoracenja brzine (nove kamere snimaju i motore -  imam napismen dokaz :( ). Bitno je da nemam pravo da druge nazivam retardima ako me ne vide kada im priletim z'guza. 

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 926 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

To je i poenta da je gotovo nemoguće proceniti brzinu a tada dolazi do pretpostavke ( majka svih zaje*a) gde mnogi pretpostavljaju da i ostali učesnici u saobraćaju poštuju propise.

Sent from my M2006C3MII using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Južno-bački okrug
  • Motocikl: u potrazi
3 hours ago, joker-ns said:

Apsolutno!

Moram dragi gari da ti kažem da si ti sve u pravu sa tvoje tačke gledišta, ali…..mislim da je tvoje gledište s obzirom da si verovatno “mlad” ok ali ne i dobro za tvoju i bezbednost drugih učesnika u saobraćaju. Shvatam da voliš naš grad i da uživaš maksimalno u vožnji koju verujem da držiš u malom prstu. Ipak, kada krene brzina u nekontrolisanim uslovima, jedino treba da imaš sreće a umešnost koju imaš tada je bezkorisna. Čuvaj se i olabavi malo desni zglob, život je jedan. Pozdrav! 
da napomenem da sam i ja tako razmišljao i veruj mi da se često zapitam kako sam uopšte preživeo taj period(verovatno jer nije bilo mobilnih).

Promenio član DAR'C NS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova
3 hours ago, joker-ns said:

Tako je.

Niko ne znam pouzdano koliko je brzo vozio, ali svakako prebrzo za uslove na Mostu.

Onaj deo gde se ne razumem sa pojedinim je da je isključivo njegova greška.

 

On preterao u brzini, momak u kolima mlad vozač bez iskustva, pitanje da li je i pogledao. Epilog jedan mrtav, drugi sa traumom za čitav život.

Da li si siguran da je momak u kolima menjao traku? Ja sam cuo upravo suprotno, da je covek na motoru menjao traku i naleteo na ovog u kolima u srednjoj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 26 minuta, dvlns je napisao:

...da je covek na motoru menjao traku i naleteo na ovog u kolima u srednjo

 

Ma šta je koji kurac uopšte tražio na mostu gde može da se odvrne 200?!!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1705 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 4 sati, joker-ns je napisao:

Ako na otvorenom putu ravučeš 200km/h...

 

Nemaš opravdanja, možeš samo da budeš zahvalan što si živ, što nikog nisi ubio, i nije ti mesto u javnom saobraćaju, ni na javnom putu.

 

A retard...

Ima dosta zemalja u kojima bi nakon takve vožnje, bez ikakvog dodatnog ekscesa, vozač morao na više seansi kod psihologa pre nego bi ga pustili nazad u javni saobraćaj.

 

Takođe, ima zemalja u kojima je tako nešto krivično delo.

 

Kakvo bre gledanje u retrovizor ako ja vozim 70, a heroj 220?? (Svejedno da li je u kolima ili na motoru)

 

Baš u Novom Sadu je 2011-te automobil iz sporedne ulice "oduzeo prvenstvo prolaza" heroju u Lamborginiju u brišućem letu (kažu da je išao samo 160). Srećom, završilo se samo česanjem leve strane Lamba o prednji desni ćošak Partnera. Krivac po zakonu - pilot u Lambu.

 

NIKO nije u obavezi da pretpostavi da odnekud dolazi budala sa 200+.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 43 minuta, DAR'C NS je napisao:

Moram dragi gari da ti kažem da si ti sve u pravu sa tvoje tačke gledišta, ali…..mislim da je tvoje gledište s obzirom da si verovatno “mlad” ok ali ne i dobro za tvoju i bezbednost drugih učesnika u saobraćaju. Shvatam da voliš naš grad i da uživaš maksimalno u vožnji koju verujem da držiš u malom prstu. Ipak, kada krene brzina u nekontrolisanim uslovima, jedino treba da imaš sreće a umešnost koju imaš tada je bezkorisna. Čuvaj se i olabavi malo desni zglob, život je jedan. Pozdrav! 
da napomenem da sam i ja tako razmišljao i veruj mi da se često zapitam kako sam uopšte preživeo taj period(verovatno jer nije bilo mobilnih).

Više puta pokušavam da dam pravi odgovor i stalno brišem.

Sve si promašio Gari, ali OK.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4530 postova

Evo dodjite kod mene u Plavnu, imate 4-5km pravca gde nema zive duse pa isprobavajte. Ima i iza Bodjana prema bentu nov asfalt (bivsi predsednik sebi asfaltirao put do salasa....), nema zive duse mozete da testirate.

 

Al doduse nece vas niko ni videti tad.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
pre 45 minuta, dvlns je napisao:

Da li si siguran da je momak u kolima menjao traku? Ja sam cuo upravo suprotno, da je covek na motoru menjao traku i naleteo na ovog u kolima u srednjoj. 

Nije više ni bitno jer ova cela rasprava gubi smisao.

 

Malo mi je teško da poverujem da je iskusni čovek (64 godine) pri velikoj brzini ( preko 200 km/h) na R-u sa heblama menjao trake.

 

Ko zna šta se tu desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4530 postova
2 minutes ago, bdada said:

A jazavci? 

Mislis mravojedi? Nije bilo tako davno a vec si zaboravio! :popovanje:

 

Ja kada kupim motor, servisiram i jednom isprobam koliko moze i to je to. Imam strah od brzine jbg. Procedura je sledeca: izaberem jedan od tih puteva, prodjem deonicu tamo-nazad da se uverim da nema prepreka, zivotinja, poljoprivrednih masina u polju i onda uradim test run i to je to. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova
2 hours ago, joker-ns said:

Nije više ni bitno jer ova cela rasprava gubi smisao.

 

Malo mi je teško da poverujem da je iskusni čovek (64 godine) pri velikoj brzini ( preko 200 km/h) na R-u sa heblama menjao trake.

 

Ko zna šta se tu desilo.

To sto ima 64 godine ne znaci da je iskusan na R. Ne znam ko je pa necu da tvrdim nista. Receno mi je da je upravo menjao trake odnosno da je verovarno pokusao sa desne strane nekog da obidje a nije video momka u srednjoj. 

 

Svakako postoji snimak koji je dostupan policiji ali ne menja stvari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
4 hours ago, dvlns said:

To sto ima 64 godine ne znaci da je iskusan na R. Ne znam ko je pa necu da tvrdim nista. Receno mi je da je upravo menjao trake odnosno da je verovarno pokusao sa desne strane nekog da obidje a nije video momka u srednjoj. 

 

Svakako postoji snimak koji je dostupan policiji ali ne menja stvari

Problem nastaje kad motor preuzme primat i počne da upravlja čovekom, a ne da čovek upravlja motorom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Just now, dvlns said:

Nije to poenta, R motociklom je mnogo teze praviti cik cak manevre nego bilo kojim sa normalnim i sirokim kormanom

To mi je poznato, ali mi je poznato i to da sa 150-200 teško da ću da izbegnem bilo šta ako se desi iznenada (jer zakoni fizike važe za sve podjednako).

Uglavnom se ne strada zbog vrste motora, nego zbog "navigacije" u glavi.

I da se razumemo, pričam uopšteno (ne mora da se odnosi na ovaj slučaj pošto nemam nikakve informacije kako je i zbog čega čovek stradao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova

Ma niko ne spori ja sam coveku odgovorio na opasku da je neko iskusan ili nije. Mozes ceo zivot da vozis neki motor ali ako nikada nisi probao R u saobracaju ne znas koliko je to neprilagodjeno javnom saobracaju. 

 

Naravno moze da se vozi i vozi se ali uopste nije to okruzenje za takav motor

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
On 6/14/2024 at 7:55 PM, joker-ns said:

Verujem da ste svi pomalo upravu.

 

Čak i onima koji nisu Novosađani, pa si daju pravo da vode reč o načinu vožnje u delu Novog Sada.

 

Ja ću i dalje u večernjim satima sebi dati malo oduška uz Trandžament, preko Sr.Kamenice, dati malo gasa na obilaznici preko Paragova, okrenuti kod Sunca, pa preko Alibegovca kod Barutane posle bolnice dodati malo gasa na izlasku iz krivine prema pravcu, pa pred tunel opustiti gas i uživati spuštajući se u voljeni grad.

 

P.S. Iskustvo je čudo

Kako ja da znam, kad dođem u neki "tuđi" grad, koja pravila i šta da očekujem u delu neke saobraćajnice? Gde da naučim lokalna nepisana pravila? 

 

A cela ova situacija je sa relativno malo podataka (bar u ovoj temi). Znamo samo da se motorista bukvalno zabio u zadnji deo auta pri ogromnoj razlici u brzinama. Niti znamo u kojoj traci, niti koliko je vozila u tom trenutku bilo na mostu, niti kako je bilo ko od njih dvojice vozio (mislim na promenu traka, na mobilne u ruci...). 

 

Takođe mi se odbrana poginulog motoriste nimalo ne sviđa, jer je pristrasna. Naš je (vozio motor) i ne može da bude kriv ili se traži opravdanje. Pogrešio je, nije trebalo to da uradi, platio je najskuplje. Kraj. Kako, zašto... kriv je što se u datom momentu preračunao, sigurno nije imao nameru, ali ne vidim nijednu olakšavajuću okolnost. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre 1 sat, misa-pei je napisao:

Kako ja da znam, kad dođem u neki "tuđi" grad, koja pravila i šta da očekujem u delu neke saobraćajnice? Gde da naučim lokalna nepisana pravila? 

 

A cela ova situacija je sa relativno malo podataka (bar u ovoj temi). Znamo samo da se motorista bukvalno zabio u zadnji deo auta pri ogromnoj razlici u brzinama. Niti znamo u kojoj traci, niti koliko je vozila u tom trenutku bilo na mostu, niti kako je bilo ko od njih dvojice vozio (mislim na promenu traka, na mobilne u ruci...). 

 

Takođe mi se odbrana poginulog motoriste nimalo ne sviđa, jer je pristrasna. Naš je (vozio motor) i ne može da bude kriv ili se traži opravdanje. Pogrešio je, nije trebalo to da uradi, platio je najskuplje. Kraj. Kako, zašto... kriv je što se u datom momentu preračunao, sigurno nije imao nameru, ali ne vidim nijednu olakšavajuću okolnost. 

Moj način vožnje u "tuđem" gradu je da se uklopiti u saobraćaj većine. Kada sam u ili kod Bratislave na ograničenju 80 video da svi voze 110-120 i ja sam vozio istom brzinom. 

 

Nema opravdanje za divljanje mostom i to je plaćeno glavom.

Kao što niko nezna kako se stvarno udes dogodio, ali ovde svi pouzdano znaju da je motociklista kriv. To je ono što me iznenadjuje medju nama bajkerima, ako mogu da se svrstam u tu grupu, jer me ovde čereče kao sam naloženi klinac koji samo TT prati.

 

Ovo za R.

Zna se kako se R vozi po krivinama, pogotovo na većim brzinama.

Cik cak po mostu, preko 200! Kako?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija
7 minutes ago, joker-ns said:

Moj način vožnje u "tuđem" gradu je da se uklopiti u saobraćaj većine. Kada sam u ili kod Bratislave na ograničenju 80 video da svi voze 110-120 i ja sam vozio istom brzinom. 

 

Tačno. Isto i ja radim. Uvek smatram da lokalci znaju nešto što ja ne znam (radar, rupe, opasno mesto...).

 

10 minutes ago, joker-ns said:

Kao što niko nezna kako se stvarno udes dogodio, ali ovde svi pouzdano znaju da je motociklista kriv. To je ono što me iznenadjuje medju nama bajkerima,

Vidi, ako voziš ne nešto preko ograničenja, koje ovde baš i nije malo, nego ga pomnožiš sa dva, tri, svaka olakšavajuća okolnost prema mojim merilima pada u vodu. Kriv je. Platio je. Ne vidim zašto bih se trudio da ga opravdam samo zato što je bio motorista. Rođeni brat ili dete - ako je kriv, kriv je.

 

A i ko je, zapravo, čovek koji je poginuo? Možda ga znam, nisam nigde video ime/nadimak ili sliku. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3568 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
47 minutes ago, joker-ns said:

Moj način vožnje u "tuđem" gradu je da se uklopiti u saobraćaj većine. Kada sam u ili kod Bratislave na ograničenju 80 video da svi voze 110-120 i ja sam vozio istom brzinom. 

 

Nema opravdanje za divljanje mostom i to je plaćeno glavom.

Kao što niko nezna kako se stvarno udes dogodio, ali ovde svi pouzdano znaju da je motociklista kriv. To je ono što me iznenadjuje medju nama bajkerima, ako mogu da se svrstam u tu grupu, jer me ovde čereče kao sam naloženi klinac koji samo TT prati.

 

Ovo za R.

Zna se kako se R vozi po krivinama, pogotovo na većim brzinama.

Cik cak po mostu, preko 200! Kako?

 

 

1. Niko nije ovde direktno okrivio motociklista da je on krivac za udes, nego su ga okrivili zbog prevelike brzine kojom se kretao.

2. Šta podrazumevaš pod pojmom "bajker" (ili "bajkeri")?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5903 postova
1 hour ago, joker-ns said:

Moj način vožnje u "tuđem" gradu je da se uklopiti u saobraćaj većine. Kada sam u ili kod Bratislave na ograničenju 80 video da svi voze 110-120 i ja sam vozio istom brzinom. 

 

Nema opravdanje za divljanje mostom i to je plaćeno glavom.

Kao što niko nezna kako se stvarno udes dogodio, ali ovde svi pouzdano znaju da je motociklista kriv. To je ono što me iznenadjuje medju nama bajkerima, ako mogu da se svrstam u tu grupu, jer me ovde čereče kao sam naloženi klinac koji samo TT prati.

 

Ovo za R.

Zna se kako se R vozi po krivinama, pogotovo na većim brzinama.

Cik cak po mostu, preko 200! Kako?

 

 

Nije cik cal u tome je fora. Aj zamisli ovu situaciji, krece levom trakom puni gas i u levoj vidi auto ali ne vidi da je ispred njega y desnoj auto  zbog polozaja na motoru ili bilo koji drugi razlog krece u desnu a tamo momak sa c2 i to je to. Vrlo moguc scenario a tako sam i cuo

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Triumph Tiger 1200 Explorer XC
Pre 3 sati, dvlns je napisao:

Nije cik cal u tome je fora. Aj zamisli ovu situaciji, krece levom trakom puni gas i u levoj vidi auto ali ne vidi da je ispred njega y desnoj auto  zbog polozaja na motoru ili bilo koji drugi razlog krece u desnu a tamo momak sa c2 i to je to. Vrlo moguc scenario a tako sam i cuo

Realnije mi je da je u datom momentu pokušao da prodje izmedju dvoje kola, a da se prolaz suzio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2042 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Pored iskustva,cesto je potrebno puno srece da se izbegne sudar.Ovaj verovatno nije imao previse iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja