Jump to content

Moto Zajednica

Kuda do Starigrada, a kroz BiH?

Recommended Posts

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Pomoć! :)

 

Idem početkom Juna na neku svadbu u te krajeve, i u odlasku ne žurim, imam ceo dan na raspolaganju za putovanje, pa neću na autoput, nego kroz Bosnu, a u povratku će morati autoput i cigla na gas.

 

Kad ubacim rutu u tri različita planera - Google, Igo, TomTom - daju različite tri različite rute :D  (na Garminu su mi stare mape, pa ni ne pokušavam...bila bi četvrta verovatno)

Nije velika razlika, ali, svakako me čeka ceo dan putovanja, i ne bih baš da ustanovljavam pogrešno ucrtane puteve :)

 

Generalno, idem Bijeljina - Banja Luka - Bihać, ali i tu očigledno ima nekih razlika.
Naravno, problematika je u rutiranju - ako su uključeni autoputevi, stalno me odvlače tamo, a ako ih isključim, onda svako ima svoju politiku :)

 

Ja ni ne znam koliko autoputa ima u BiH, tj. odakle i dokle ga ima - nemam problem da neku kraću deonicu prođem i autoputem ako je iz nekog razloga najpametnije, i isto tako, nemam problem da negde idem dužim putem, ako je lepši put.

 

Molim vas za predloge :) 

 

Naravno, idem kolima, s porodicom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 317 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Autoput kroz BiH ti je od Doboja do BL, nekih 100 km. Ništa naročito ne propuštaš ako ideš pored autoputa, eventualno preko Stanara do Prnjavora, pa na autoput. Možda da ideš Doboj, Teslić, BL, ali ja odavno nisam išao tim putem.

Od BL do Bihaća imaš 2 opcije: na Manjaču (meni super dionica) pa preko Ključa i Petrovca (dosta pravo, skoro ko autoput).

Druga je Prijedor, Novi (ništa naročito) pa pored Une do Bihaća. S tim što te čeka kanjon posle Bosanske Krupe, usko i u zavisnosti od dana, dosta kamiona.

Promenio član admiki
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Od BL do Bihaca definitivno preko Manjace, Kljuca i B. petrovca. 

Preko Prijedora i N. Grada je dosta saobracaja. Put od N. Grada do Bihaca jeste fin i je jako uzak i preopterecen. 

Poslije B. Petrovca imas etno selo Cardaklije. Fina klopa i ambijent.

Od Bijeljine do BL je jako dosadna dionica. Opterecena saobracajem i nema nista posebno da se vidi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Prošao pre koji dan.. Kakav put... 

 

"Kakav put..." kao "lepo, dobro, sjajno", ili "ne d'o bog nikome"? :D 

 

Pre 3 sati, mali_veseljak je napisao:

Od Bijeljine do BL je jako dosadna dionica. Opterecena saobracajem i nema nista posebno da se vidi.

 

Razumem, ali nikad nisam prošao, pa ono...ajde čisto da prođem.

Ne znam samo da li od Bijeljine da idem Brčko-Modriča ili preko Tuzle? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1340 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
1 hour ago, zaludan said:

 

"Kakav put..." kao "lepo, dobro, sjajno", ili "ne d'o bog nikome"? :D 

 

 

Razumem, ali nikad nisam prošao, pa ono...ajde čisto da prođem.

Ne znam samo da li od Bijeljine da idem Brčko-Modriča ili preko Tuzle? 

Ako mislis na put od Bijeljine ka Brckom, Samcu, Modrici i Doboju, bio je to krvavih devedesetih ratni koridor RS , pa mozes proci i tuda.

Od Bijeljine ka Ugljeviku i Tuzli, je malo interesantnije samo preko planine Majevice. Tuzla je dug grad sa mnogo semafora. Al imaju dobri cevapi , zaboravio sam ime lokala, u parku.  Zatim ka Doboju ide Lukavac, Gracanica dolinom prljave reke Sprece. I to je malo dosadno takodje.  Puno sela , ogranicenja, smorices se dok ne dodjes u planine.

Banja Luku sam zapamtio kroz guzve u saobracaju, ali kad izadjes i krenes preko Manjace sve ces zaboraviti. Do KLjuca , a posle mozes da svratis u turisticko mesto Ribnik. Naziv po istoimenoj reci . Reka kao mnoge u Bosni , iste sirine je na vrelu kao i na uscu. 😀

Kad bi imao vremena od Petrovca na Martin Brod ili Drvar itd. Ali mislim da treba malo vise vremena da bi uzivao u svemu tome. BAr ja volim tako , inace ni ne svracam, da ne bih kvario uzivanje jednog lepog dana planiranog za to.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2702 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, zaludan said:

 

"Kakav put..." kao "lepo, dobro, sjajno", ili "ne d'o bog nikome"? :D 

 

 

Jedan od najlepših ikada. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ako sam dobro razumeo, opšti konsenzus za put od Banja Luke bi bio ovo:

image.thumb.png.7219fd5b8bd9b3bd99db16ba3bf9f142.png

 

 

Pre 2 sati, slave74 je napisao:

Od Bijeljine ka Ugljeviku i Tuzli, je malo interesantnije samo preko planine Majevice. Tuzla je dug grad sa mnogo semafora. Al imaju dobri cevapi , zaboravio sam ime lokala, u parku. 

 

Lokal je Limenka :D 

Živeo sam kao klinac u Priboju kod Lopara, i od tad je pamtim, a bio sam pre 4 godine - i dalje su odlični.

 

Pre 2 sati, slave74 je napisao:

Ako mislis na put od Bijeljine ka Brckom, Samcu, Modrici i Doboju, bio je to krvavih devedesetih ratni koridor RS , pa mozes proci i tuda.

 

Najverovatnije ću ovuda - čak razmišljam i da idem autoputem do prve ili druge izlazne rampe u Hrvatskoj, i da predjem u BiH u Brčko ili Orašje. Do tamo stižem stalno, i znam put i okolinu maltene napamet, pa ću možda gledati da taj deo što brže "preletim" da za ostatak imam vremena da guslam :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 985 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Bilo kuda samo nemoj na Tuzlu. Zahvalices mi poslije. :)

 

Ako je i auto put opcija, idi onda na GP Svilaj. Nije gizva nikada. 

Odatle ides Odzak, Modrica, Derventa, Prnjavor BL. To ti nije auto put a fino je za provozati se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre sat vremena, mali_veseljak je napisao:

Bilo kuda samo nemoj na Tuzlu. Zahvalices mi poslije. :)

 

Ako je i auto put opcija, idi onda na GP Svilaj. Nije gizva nikada. 

Odatle ides Odzak, Modrica, Derventa, Prnjavor BL. To ti nije auto put a fino je za provozati se.

 

Autoput jeste opcija delom, ali će realno zavisiti od stanja na graničnim prelazima tog jutra kad krenem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1340 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, zaludan said:

Ako sam dobro razumeo, opšti konsenzus za put od Banja Luke bi bio ovo:

image.thumb.png.7219fd5b8bd9b3bd99db16ba3bf9f142.png

 

 

 

Lokal je Limenka :D 

Živeo sam kao klinac u Priboju kod Lopara, i od tad je pamtim, a bio sam pre 4 godine - i dalje su odlični.

 

 

Najverovatnije ću ovuda - čak razmišljam i da idem autoputem do prve ili druge izlazne rampe u Hrvatskoj, i da predjem u BiH u Brčko ili Orašje. Do tamo stižem stalno, i znam put i okolinu maltene napamet, pa ću možda gledati da taj deo što brže "preletim" da za ostatak imam vremena da guslam :) 

Kad idem preko RH onda na Babinu Gredu izlaz sa ap. Ide Samac, Modrica, Doboj. Ali ti skreces pre Doboja. Ja bih bio slobodan da preporucim autoput od DOboja do Banja Luke. Isao sam doduse jedared starim putem. Pamtim ga, nikad stic do BL.

Limenka da. Odlicni cevapi.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Ako putuješ preko dana slobodno Auto Put. Magistralom ja idem stalno ali noću putujem, preko dana ne može da se mrdne od gužve i radara. Kad već ideš delić kroz HR, spali onda do Okučana, Gradiška pa BL. Da ne gubiš vreme. Onda od BL lagano...možeš i na Drvar pa Grahovo...lepo je za vožnju... Ja jednom išao do Grahova. Dalje nisam pa ne znam kako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 9 sati, slobasuper9 je napisao:

Ako putuješ preko dana slobodno Auto Put. Magistralom ja idem stalno ali noću putujem, preko dana ne može da se mrdne od gužve i radara. Kad već ideš delić kroz HR, spali onda do Okučana, Gradiška pa BL. Da ne gubiš vreme. Onda od BL lagano...možeš i na Drvar pa Grahovo...lepo je za vožnju... Ja jednom išao do Grahova. Dalje nisam pa ne znam kako je.
 

 

Verujem da je gužva preko dana, ali jednostavno, hoću da prođem što više putevima kojima nisam išao, i što manje autoputem, pa mi je u toj kombinaciji mnogo da idem skroz do Okučana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova
  • Lokacija: Beograd
Pre 5 sati, zaludan je napisao:

 

Verujem da je gužva preko dana, ali jednostavno, hoću da prođem što više putevima kojima nisam išao, i što manje autoputem, pa mi je u toj kombinaciji mnogo da idem skroz do Okučana.

Aaaa to hoces!? Pa druže onda lepo kupis motor!:jee: 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1340 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Gledam sad kamere na Batrovcima. Guzva. Stvarno je postalo problem uci u ovakvu EU. Cak i samo proci i za par desetina km izaci u BIH.

Medjutim postoji jedna varijanta ukoliko se guzva zatekne na prelazu Batrovci. 

Okrenes se i vratis jedno 2km nazad ap i ima jedan izlaz za Morovic Titovu lovacku vilu. Pa selo Morovic.  E tuda se iskombinije puticima i izadje se negde pre Race u selo Bosut. Pa na Racu. Tako da i nije mnogo grdna situacija , za onog ko ne voli da ceka u kolonama.

 

Nekada , kada sam vozio strance i bila skupa putarina za njih. Tuda sam izbegao naplatnu rampu i ap,  te sremskim selima stizao u BG rodnoj grudi 😀.

Najsladje mi je bilo kad onako posle skoro 2000km voznje u Morovicu svratim u onu kafanu na centru i roknem veliko pivo. Samo jedno. Inace nisam pivopija, al od umora me onako bas uhvati jedno,taman. Bilo je to devedesetih, pa da ne moralisemo zbog ovoga. Drukcije se zivelo i ponasalo. A tamo starija , a dobra kelnerica. Ne secam se izgleda, al pamtim jos figuru i to da je bila dobra. 😀

U danasnje vreme , retko je kafani sresti kelnericu, sve muski rade...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 36 minuta, slave74 je napisao:

Gledam sad kamere na Batrovcima. Guzva.

 

Sad pogledah - ovo se nešto čudno desilo.

Ja idem od jednom u dva meseca, do dva puta mesečno, i ne znam da li sam ikada video ovoliku gužvu s obe strane.

Naravno, kamioni su priča za sebe, ali ovoliko automobila s obe strane baš nikad nisam video. A prošle godine sam prolazio i u sezoni, samo sam pazio da ne odem ono 1, 10, 15...petak, nedelja.

Najviše što sam čekao je bilo nešto pre par meseci, mislim u Februaru - blizu dva sata mi je trebalo da prođem obe kontrole.

 

Ali svakako, za ovo ću negde pre Kovina da pogledam kamere i da odlučim tad - Rača ili Batrovci. Na Raču mi se ne ide, ali šta mi vredi autoput ako ću na granici da sedim dva sata...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

A da ne zaboravim - znam i za put preko Morovića - živeo sam nekad davno i u Jameni, pa sam baš pred koronu išao da se vidim sa nekim ljudima tamo, i tuda sam prošao :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 317 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 20 sati, zaludan je napisao:

Ako sam dobro razumeo, opšti konsenzus za put od Banja Luke bi bio ovo:

image.thumb.png.7219fd5b8bd9b3bd99db16ba3bf9f142.png

 

 

 

Lokal je Limenka :D 

Živeo sam kao klinac u Priboju kod Lopara, i od tad je pamtim, a bio sam pre 4 godine - i dalje su odlični.

 

 

Najverovatnije ću ovuda - čak razmišljam i da idem autoputem do prve ili druge izlazne rampe u Hrvatskoj, i da predjem u BiH u Brčko ili Orašje. Do tamo stižem stalno, i znam put i okolinu maltene napamet, pa ću možda gledati da taj deo što brže "preletim" da za ostatak imam vremena da guslam :) 

Posle Korenice možeš i na Gospić, pa preko Karlobaga Jadrankom. Ni ova tvoja alternativa preko Gračaca nije loša. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 1032 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

Preko Gračca je meni bolje, onaj uspon,  pa spust poslije Gračca mi je fenomenalan!! 

Što se tiče RS.. gore sve objašnjeno.. Ali ukratko...

Koridor smor,do Modriče ,poslije Modriče uz Bosnu ok,može se, najbolje skrenuti ka Doboju pa presijeći autoputem do Banja Luke, jer je magistralni put Derventa,Prnjavor, Banja Luka opterećen!

Ili pak Doboj -Teslić (istrpiš gužvu između kroz Federaciju) pa poslije Teslića - Banja Luka (preko Borja) pa poslije Banja Luka ,preko Manjače,Ribnika,Ključa,Petrovca,Bihaća ,Izačić.. pa CRO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1751 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 3 sati, admiki je napisao:

Posle Korenice možeš i na Gospić, pa preko Karlobaga Jadrankom. Ni ova tvoja alternativa preko Gračaca nije loša. 

 

U Gospiću sam odrastao, put Gospić-Karlobag sam znao bukvalno napamet, svaku krivinu (leti se išlo kao što ljudi u Bg idu na Adu), i to parče Jadranke, Velebit (Kubus) i kroz Gospić na autoput možda prođem u povratku, ali u odlasku tamo mi je to već kraj puta kad ću tu verovatno već samo gledati da što pre stignem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Preko Gračca je meni bolje, onaj uspon,  pa spust poslije Gračca mi je fenomenalan!! 
Što se tiče RS.. gore sve objašnjeno.. Ali ukratko...
Koridor smor,do Modriče ,poslije Modriče uz Bosnu ok,može se, najbolje skrenuti ka Doboju pa presijeći autoputem do Banja Luke, jer je magistralni put Derventa,Prnjavor, Banja Luka opterećen!
Ili pak Doboj -Teslić (istrpiš gužvu između kroz Federaciju) pa poslije Teslića - Banja Luka (preko Borja) pa poslije Banja Luka ,preko Manjače,Ribnika,Ključa,Petrovca,Bihaća ,Izačić.. pa CRO.
Ja idem na Kotor Varoš preko Borja. Dobar je put za vožnju, meni je uživanje baš. Ali sad kad kreće sezona GO i preko dana tamo ići...ja sam kroz Vilah jednom prolazio sat vremena. Takođe obilaznica oko Doboja stoji, otišao sam kroz centar Doboja i uštinuo 30ak minuta.

U principu, zbog gužve na ulasku u HR ja bi na Raču išao. Dobar je put,brzo se vozi. Posle Bijeljina a oko Brčkog je napravljena obilaznica ti se napravi lepa ušteda. Pa dalje tamo prema Doboju... Ako si za malo akrobacije možeš negde na pola te obilaznice levo prema Tuzli (pored Arizone), al ne odeš do Tuzle nego se odvojiš na Gračanicu pa dođeš direktno na Doboj preko mosta i onda Vilah pa dalje da li Kotor Varoš pa BL ili Teslić pa BL...

Ja poslednji nekoliko puta idem na Borje pa Kotor Varoš selo mi odmah gore iznad a put iz Banja Luke (leva strana Vrbasa) je kataklizma, točkovi otpadaju.
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1340 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja cu verovatno za dva tri dana na tu stranu. Ali od Samca prema Tuzli, pa na Bratunac u Srbiju. Ka Valjevu.

Trebalo bi i u Sekovice da svratim, ako bude  vremena.

Davno me tamo otac vodio. Nekim  poslom je isao.

Zapamtio sam onu lepu recicu i ribnjak pastrmke. Ima tome kako sam mu iskukao da me povede skoro pola veka, a mog oca vise od cetvrt veka nema...

Nekako volim da prodjem gde je on nekada boravio radeci i slicno. Dok sam mladji bio, i kada sam mogao saznati vise o njemu, mene nije zanimalo. Sad vise nema zivih, koji to znaju.

 

Pa ce biti i neka info, mozda ce znaciti nekom putniku namerniku.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja