Jump to content

Moto Zajednica

QJMOTOR SRT550S i SRT550X 2024

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ili nešto ne vidim dobro ili zaista ne postoji odvojena tema samo za SRT550. Elem, iz Autoprometa su mi javili da u julu stiže novi SRT550S (livena felna) i SRT550SX (žbičana felna). Ono što će biti najveća novna je 20 kg manja masa (215 kg sa svim tečnostima). Dobija i novu instrument tablu, a paket standardne opreme i dalje ostaje isti.

 

Cena još nije poznata

 

BJBIKERS.COM

Iz firme Autopromet Motors, zvaničnog uvoznika za QJMOTOR i Zontes dobili smo informaciju da nam ove godine stižu novi SRT550S i SRT550SX.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Posle GS-look-a, sad malo gadjaju KTM ::)

 

Meni je to sve ok ali tih 54 ccm mi bode oči samo tako <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT
pre 32 minuta, Jovan Ristic je napisao:

 * * *

 

Cena još nije poznata

 

 * * *

 

Nije da nije navedeno u prvom postu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2225 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre sat vremena, OgiBG je napisao:

Da li se stvarno isplati placati 100€ vise reg. zbog tih 50cc.

Iskreno ne isplati se....da je drugačija stvar sa ovim ubogim sistemom registracije kod nas bio bi pun pogodak. Ovako nekako nit tamo nit ovamo...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Iz Autoprometa mi prosledili cene:


QJMOTOR SRT550S - 6.090 EUR
QJMOTOR SRT550SX - 6.390 EUR

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 422 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Bogami ovo je dobra ponuda, sredili su najvece mane starog (tabla, težina, vešanje, tcs), ostavili svu opremu koju je imao i stari (možda i najviše od svih motora na tržištu).

 

Dizajn vrh, podseća na staru buljavu Multistradu 😁

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SRT 550X
On 3. 5. 2024. at 21:17, sasa_f1 je napisao:

Joj meni licno je dizajn kriminalan, SRT550X mi je lepsi 3x

Potpisujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie

Uff,dobro je

Vec sam pomislio da sam jedini kome se ne svidja nov model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Srbija :

QJMOTOR SRT550SX - 6.390 EUR

Italija , isti mode : 5290 EUR ! 

Van pameti razlika što se mene tiče .

 

 

Screenshot_20240623-071452.thumb.png.e4202de8f208312e3e82da194b4569aa.png

Promenio član Jim Goose
Pogršne informacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovaj me motor apsolutno ne zanima...ali bih da objasnim nešto, što možda i znate...ali ovako postavljeno ispada da nije baš tako.

"Prezzo franco concessionario" nije cena po kojoj se bilo šta prodaje. Da znate za u buduće....ne vezano samo za motocikle. Na nju treba dodati troškove manipulacije...a pošto su žabari veliki majstori manipulacije to može da bude iznos raznih vrednosti.

Za neko malo realnije poređenje, treba tražiti cenu uz koju piše "chiavi in mano"...ključ u ruke...mada i tada, to može da bude samo osnovni model, bez dodatne opreme ili tako nešto. Uvek neka zamka. Uz njihove cene obično bude zvezdica, pa se u sitnim slovima bistri šta je šta.

@Jim Goose

Vidim piše da si u Breši....trebalo bi onda da znaš šta je f.f..f.c...c.i.m..i razne druge varijacije na temu.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
Pre 9 sati, pronto je napisao:

Ovaj me motor apsolutno ne zanima...ali bih da objasnim nešto, što možda i znate...ali ovako postavljeno ispada da nije baš tako.

"Prezzo franco concessionario" nije cena po kojoj se bilo šta prodaje. Da znate za u buduće....ne vezano samo za motocikle. Na nju treba dodati troškove manipulacije...a pošto su žabari veliki majstori manipulacije to može da bude iznos raznih vrednosti.

Za neko malo realnije poređenje, treba tražiti cenu uz koju piše "chiavi in mano"...ključ u ruke...mada i tada, to može da bude samo osnovni model, bez dodatne opreme ili tako nešto. Uvek neka zamka. Uz njihove cene obično bude zvezdica, pa se u sitnim slovima bistri šta je šta.

@Jim Goose

Vidim piše da si u Breši....trebalo bi onda da znaš šta je f.f..f.c...c.i.m..i razne druge varijacije na temu.

Treba se razumjeti kako funkcioniše sistem u Italiji a to je slobodno tržište i formiranje cena kako se kome svidi ! 

Da , prevaranti su vrhunski za medalju !

Čak i kad nađeš natpis chiave a mano i budi siguran da će i tu da bude zajeb, iza ćoška naravno .

 

Nije mi se svidelo ono zadnje što ste napisali pa da pojasnim

 "prezzo franco concessionario" jer bi trebalo to da znam :

to definitivno jeste cena koja pod kojom se motor prodaje i to je to , !

Na tu cenu treba da se doda 450-480 eura za pripremu motora , pranje , registracija, administracija .... 

To jednostavno tako funkcioniše za sva vozila i uvek postoje ti dodatni troškovi , daklen taj deo nije nikakva prevara . 

E sad , imate slučajeve kada se ciganišemo pa ko koga zaskoči , kupac uvek gleda smanji cifru a prodavač da napumpa , tako da ....

 

Evo jučer sam išao u Morini da se raspitam za X-Cape 650 , tip mi daje extra ponudu i to

Crna boja sa livenim felnama , tris koferi u vrednosti 1500€ ( to oni kažu da toliko vredi ) nosači za kofere + popust 300€ i finalna cena 7350€ ! 

Na to ide 450€ priprema i registracija + 150€ za montiranje nosača za kofere pa ti sad vidi ... 

 

A varijacija ima more ,možemo o tome do sutra jer nakon 25 godina peglanja mozga u njihovom sistemu valjda sam i ja naučio nešto .

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6468 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

E...uopšte nemam nameru da se ovo pretvori u raspravu, niti tebe lično nešto napadam. Pošto imamo običaj da gledamo šta se dešava "okolo", u smislu cena...ovo je bio odličan primer da objasnim barem jedan detalj vezan za pomenutu cenu...sa klauzulom "p.f.c"..(nije u pitanju Partizan). Tamo sam dovoljno dugo živeo i radio, pa su mi neke stvari prilično poznate.

I sam kažeš da se na pomenutu cifru dodaju troškovi (razni, otprilike nešto fiksno, nešto po želji)....pa je u tom smislu poređenje nepotpuno, jer je srpska cena..iako viša, da tako kažem, bliža krajnjem iznosu. Tačnije, smatram da bi mogla i da se ispregovara za niže, što kod žabara (i u ovom slučaju) ide mnogo teže.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7131 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Pa žabari su bogatiji od nas i primaju platu u evrima. Tako da, nije to nešto za poređenje sa nama sirotinjom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
pre 30 minuta, pronto je napisao:

E...uopšte nemam nameru da se ovo pretvori u raspravu, niti tebe lično nešto napadam. Pošto imamo običaj da gledamo šta se dešava "okolo", u smislu cena...ovo je bio odličan primer da objasnim barem jedan detalj vezan za pomenutu cenu...sa klauzulom "p.f.c"..(nije u pitanju Partizan). Tamo sam dovoljno dugo živeo i radio, 

Ja se izvinjavam jer one zadnje reči su meni djelovale kao kritika a eto nisu ! 

Sve ok , moj komentar je bio upućen na cenu i ništa više .

pre 22 minuta, Alekre je napisao:

Pa žabari su bogatiji od nas i primaju platu u evrima. Tako da, nije to nešto za poređenje sa nama sirotinjom.

...ali bi bilo logičnije da u toj bogatoj Europi oni imaju višu cenu a mi sirotinja nižu , ne ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 772 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83
pre 7 minuta, Jim Goose je napisao:

Ja se izvinjavam jer one zadnje reči su meni djelovale kao kritika a eto nisu ! 

Sve ok , moj komentar je bio upućen na cenu i ništa više .

...ali bi bilo logičnije da u toj bogatoj Europi oni imaju višu cenu a mi sirotinja nižu , ne ?

Moja logika kaze da veci promet obara cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
2 hours ago, Alekre said:

Pa žabari su bogatiji od nas i primaju platu u evrima. Tako da, nije to nešto za poređenje sa nama sirotinjom.

Ma ko bre sirotinja, daj pet karata.

 

Morao sam 🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4729 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Navozah se poslednjih nedelju dana sa SRT550SX, prešao nešto preko 1.200 km. Pravo da vam kažem, odličan motor za tu cenu,  čak bih da verovatno uzeo pre nego SRT700SX (i njega sam testirao, biće tekst sledeće nedelje).

 

Agregat, sasvim solidno nosi s obzirom da je 35 kW, malo troši (4,6 litara)
Ogibljenje i ciklistika generalno, odlično! 

Puno opreme  (štitici ruku, kreš barovi, štitnik kartera, centralni štender, nosači bočnih i gornjeg kofera)

 

Negativne stavke:

 

Sedište nije najudobnije
Lošije zaštita od vetra

 

Malo  detaljnije u tekstu:

 

BJBIKERS.COM

Sada, četiri godine kasnije stigli su na test i prvi primerci novog SRT550SX modela sa kojim je QJMOTOR napravio ozbiljan iskorak napred.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja