Jump to content

Moto Zajednica

Skrivanje tablice ispod repa: kamikaza u najavi?

Recommended Posts

  • Drug član, 1095 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Većina R motora kod nas u LE skrivaju tablicu ili je uopšte nemaju. Nemam ništa protiv njih, dok god ne ugrožavaju druge, svoju glavu svakako stavljaju u torbu. Ako svesno jurcaš, moraš da očekuješ da drugi učesnici ne mogu da te vide - mala silueta + velika brzina.


Univerzalni nosač na CBR-u mi je uredno prikazivao tablicu, nije mi padalo na pamet da je krijem, pa da se bespotrebno cimam od policajaca koji su me u više navrata zaustavljali zbog glasnog izduva, a prvo što su gledali je da li je nosač na preklop.

 

Sa CBF-om me uopšte i ne primećuju jer se čuje kao fen za kosu. :)

 

Prekoračenje može samo van grada i to nešto minimalno, koliko bi mogla sebi da priuštim da platim ako me nahvataju (20-30 km/h). :jee:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1360 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 2 sati, Paljevina je napisao:

idi do Rtnja preko Paracina. I javi da l' si vozio po ogranicenju 80/60/50 km/h svuda, ili je i tebe povukao djavo pa si prekoracio brzinu.

Lele, citam smejem se razmislajm kolko ne znam da vozim. Ja tu prolazim sa 70/50/40. Hahahahahhahah. Zadnja guma mi kockasta :D

 

Krivine mi slabo idu mamu mu... Nikako da podignem pogled. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Svaki put kada se otvori ovakva neka tema, prosto se zacudim koliko svetaca ima na ovom forumu. Dodatno me jos iznenadi koliko ljudi slobodnog vremena imaju, da bi ulazili u rasprave i pokusali da nametnu svoje misljenje drugima, bilo ono ispravno ili ne.
Vozite svoju voznju, pazite na sebe i na druge, vratite se kuci u jednom komadu, a price dajte da svedemo na ribe, gume, sarafanje i zezanje. Kratak je zivot da ga trosimo na tupljenje i ubedjivanje drugih da grese, samo se stvara kontra efekat.

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Ova tema je suluda. Jer niko od nas ovde sa foruma ne vozi kao ti sto ginu zbog ne prilagodjene brzine niti divljamo kao manijaci u saobracaju, a bivamo ismevani od pojedinaca koji kao fol postuju sve propise i nikad ne predju preko dozvoljene brzine. To je tako od pamtiveka i nece se promeniti. Tako da ajde da svi budemo realni a ne da se raspravljamo ciji je veci

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Ja vozio u Beču po ograničenju, kad svira mi neko iza, hoće da me preskoči, zalepio mi se na metar. 

Kad je uspeo da me obiđe pokaza mi srednji prst i kao vrti rukom da sam lud. 

Mora da je neki naš iskompleksirani, ko bi drugi. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 288 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

I ja ne nađoh da je iko ovde za sebe rekao da poštuje >>sva<< pravila 🙂

Napomenuo sam da je pitanje retoričko, i da nisam nikakav svetac koji gleda da nekog menja. 

Dodatno me još iznenadi koliko ljudi slobodnog vremena imaju da pišu ofrlje a da nisu ni pročitali o čemu se priča, samo naslov verovatno.

Ova tema je stvarno suluda, zamisli, gurnuo sam prst u oko jer sam pomenuo da je baš često da motor sa sakrivenom tablicom jaše neki napaljenko.

Štaš, tako je. 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 468 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS
14 hours ago, Paljevina said:

Ocigledno nikad nisi vozio auto koji lagano ide 200 km/h. Pa razmisljao je taj proizvodjaca i o stajanju, ne brini se.

Uh... Pa ovako, fizika je neumoljiva pa ovo jednostavno nema mnogo smisla što si napisao.

 

Da objasnim šta mislim:

Nije problem u tome što neko vozilo može da ide lagano 200 km/h. Nije problem ni u kočnicama i ogibljenju koje to vozilo treba da ima a uglavnom i ima sasvim zadovoljavajuće i jedno i drugo. 

 

Problem je u tome što su to velike brzine i što je potrebno JAAAAAAKO puno vremena da se zaustavi vozilo.

 

Da banalizujem:

1. sa 100 km/h (što je 27 m/s) za vreme reakcije vozača (recimo 1 s)  vozilo pređe oko 27 metara pa tek onda počne da koči. Ukupno rastojanje koje vozilo pređe od trenutka reakcije do zaustavljanja je oko 85 metara

 

2. sa 200 km/h (što je 54 m/s) za vreme reakcije vozača (recimo 1 s) vozilo pređe duplo više tj. oko 54 metra do trenutka dok ne počne kočenje. U ovom slučaju posle 54 metra se vozilo i dalje kreće brzinom 200 km/h i tek počinje da koči a od početka kočenja do zaustavljanja ne treba više 50-tak metara već oko 200 metara (total zaustavni put od trenutka reakcije je čak 280 metara)!

 

Tu je problem kada su velike brzine u pitanju i nema tog vozila koje može značajnije da promeni ove rezultate.

 

 

I da, znam da postoje različita vremena reakcije, koeficijenti trenja i sve ostalo - inženjer sam saobraćaja i ovo mi je struka!

 

I da, jesam vozio (i vozim) jako dobra, bezbedna i brza vozila u saobraćaju ali sam vozio i na stazama gde sam mogao i da se uverim da koliko god vozilo dobro, novo, brzo, skupo (i šta god još dodaš) vozilo i dalje se ne zaustavljaš mnogo brže od gore navedenog.

 

Nikakav nije problem voziti 200 km/h. Na našim autoputevima, koji ni sada nisu baš za jurcanje, sam ranije vozio i mnogo brže od toga - bliže 300 km/h ali je to jednostavno ludost i realno više je sreće potrebno da se to preživi nego umeća u vožnji i dobrog automobila (o motociklu tek da ne pričam)!

To shvatiš kada na 100-tinak metara od tebe autobus koji ide jedva 100 km/h se prestroji u levu traku misleći da si daleko a ti voziš dosta preko tih 200 km/h i kočiš kao lud i ne možeš da se zaustaviš i gledaš kako ćeš da ga udariš i ceo život ti prođe pred očima u tih par sekundi..... Džabe ti tada auto koji lagano ide preko 200 km/h i što su ga pravili najbolji inženjeri - setiš se Njutna i svi njegovi zakoni ti odmah budu jasni!  🤣

 

  • Sviđa mi se 14
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
15 hours ago, Kursulla said:

Postovanje znakova i pravila nije nikakva utopija, kako neko gore napisa. To je realnost vecine civilizovanih zemalja. Kada vidis divljaka na putu, možeš da se kladis da je to nas idiot!

I gle cuda, te zemlje imaju manju smrtnost od nas pametnih koji ne volimo znak 60 gde mozemo da teramo 120.

Verovatnoca da stradas na motoru u Srbiji je 3x veca nego u Nemackoj (statisticki gledano). Ne, nije do para, puta, automobila, motora, kazni....vec postovanja pravila i nemanje kompleksa nize vresnosti. 

Evo, za vikend vozim iza GT3RS. Svako ogranicenje covek postuje. Idemo 30 na sat, ja vec pizdim... izlazimo na autoput, dize ga na 120 (po ogranicenju). Dolazimo do znaka za kraj ogranicenja, covek nestade ispred mene. Nema kompleks, ne divlja, poštuje pravila...

 

A te fore kako navezbani mogu brze da prolaze od drugih.... Puna je statistika navezbanih...

 

I ne, nije "gledaj svoju voznju" jer takvi "navezbani" ce napraviti sranje i zbog njih svi ispadamo losi i narod nas ne voli na ulici...

 

 

Nisam hteo da pisem u temi, ali da se ukljucim :) Vidim zivis u Minhenu i sam sam proveo 10 godina van i u vise zemalja. Siguran sam da odlicno znas, pogotovu u Nemackoj da 99% vozaca koristi zmigavce, da staju i 5 metara pre pesackog kada vide da je neko samo prisao pesackom. Da, ne da gledaju na retrovizore, nego cak i na desni, sto bi kod nas 90% vozaca moglo da skine kao i migavce i takodje ne misle da su Boga uhvatili za k**** jer su kupili auto od 50k, a da ne pricam o klincima u starudijama od 25+ godina koji umisle da su reli vozaci. Tamo jednostavno postoji kultura saobracaja. Da, vise se postuju ogranicenja jer je mnogo manje veza i vezica, ali isto tako vecina vozaca nije bahata.

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1059 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Ja se uvek setim kako je "kolega" pokupio kolegu otpozadi na magistrali negde kod Rudnika, iza krivine, išao je koliko je mogao i umeo, ali nekako nije računao da na putu ima i drugih vozila...

I dosta stvarno s tim "koliko ima svetaca na forumu".

Ono što mene zanima, šta radite sa skrivenom tablicom kad vas zaustavlja policija? Bežite?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
pre 43 minuta, Gordak985 je napisao:

Ono što mene zanima, šta radite sa skrivenom tablicom kad vas zaustavlja policija? Bežite?

Zavisi sta vozim, motorom mi je malo zajebano da gazim pa gledam da obidjem i pobegnem. Autom samo upalim brisace i gas. Preporucujem da budu OEM, kineski su znali da mi puknu ;)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 2110 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 ABS aka Black Widow

Joj, kakva tema...🤣

Evo, ja prvi uvek vozim po ogranicenju...

grad do 50 max...

magistrala do 80...

auto put do 120...

i nemam preklopivi nosac tablice...

jbg, takav mi i motor, ne moze vise i da hoces...🤭

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 716 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006
4 minutes ago, BokyBoy said:

jbg, takav mi i motor, ne moze vise i da hoces...🤭

Ubaci u drugu eeej :lol2:

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 8
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 8 minuta, BokyBoy je napisao:

Joj, kakva tema...🤣

Evo, ja prvi uvek vozim po ogranicenju...

grad do 50 max...

magistrala do 80...

auto put do 120...

i nemam preklopivi nosac tablice...

jbg, takav mi i motor, ne moze vise i da hoces...🤭

Ti da ideš u munšen da živiš, jerbo tamo taki ki ti, kulturni. A ne da mi ovde kočiš saobraćaj

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
1 hour ago, Atorn said:

U pravu je kulturni Nemac, mi smo govna. 

 

Nazalost, u saobracaju jednim, mozda cak i dobrim delom - jesmo. Bahati i bezobrzani barem, mozda ne govna.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep
1 hour ago, Gordak985 said:


Ono što mene zanima, šta radite sa skrivenom tablicom kad vas zaustavlja policija? Bežite?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Ja sam bio stavio preklopivu na proslom motoru iz jednog jedinog razloga sto nisam znao da li kamere na autoputu snimaju samo od napred ili ne. Meni licno autoput sluzi da jurcam kada mi se jurca, jer smatram da je (ne racunajuci stazu) dosta bezbedniji nego ici 250kmh oko grada ili kroz sela i slicno. Za druge jebem li ga. Kada sam vozio neregistrovan i bez tablice uredno sam stao sto me je kostalo 32.000 dinara i 6 kaznenih poena.

Promenio član Abi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 1 minut, Abi je napisao:

U saobracaju jednim, mozda cak i dobrim delom - jesmo.

Ja bih te zamolio da me ne stavljaš u taj Deutsche koš. 

Prvo kažeš da kod njih postoji kultura saobraćaja, a odmah zatim u sledećoj rečenici kažeš da više poštuju saobraćaj jer imaju manje veza i vezica. 

Pa dobro, odluči se, jel poštuju saobraćaj zato što su kulturni, ili zato što ne mogu lako da se izvuku? 

Sve je druže moj pitanje koliko te gde odrape po džepu. 

Ne poštujem Nemce kao kulturniji narod od Srba, a to i nisu. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 828 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

@Atorn Zar je bitno? Ali ozbiljno, da li je bitno? Da se razumemo, ja Nemacku ne volim i zato sam tamo najkrace i bio, ne svidja mi se, ne prija mi. Sa te strane nas mentalitet mi mnogo vise prija. Ali da postoji kultura u saobracaju postoji, postoji i tek kako. A da li je to zato jer nema podmicivanja ili je zato jer ne znam ni ja sta je apsolutno nebitno. I jos jednom, pricamo o saobracaju, ne o tome da li su oni u globalu kulturni ili nisu, to misljenje cu zadrzati za sebe, ovde pricamo o ponasanju u saobracaju.

Promenio član Abi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3517 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
5 minutes ago, Atorn said:

Ja bih te zamolio da me ne stavljaš u taj Deutsche koš. 

Prvo kažeš da kod njih postoji kultura saobraćaja, a odmah zatim u sledećoj rečenici kažeš da više poštuju saobraćaj jer imaju manje veza i vezica. 

Pa dobro, odluči se, jel poštuju saobraćaj zato što su kulturni, ili zato što ne mogu lako da se izvuku? 

Sve je druže moj pitanje koliko te gde odrape po džepu. 

Ne poštujem Nemce kao kulturniji narod od Srba, a to i nisu. 

Nije kod Nemaca u pitanju kultura, nego je u pitanju dresura, (ali mi u svakom slučaju manje stresno da provezem motor kroz Minheh ili kroz Beč, nego kroz Beograd ili Niš).

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Motocikl: Dl 650/22
pre 8 minuta, zika56 je napisao:

Nije kod Nemaca u pitanju kultura, nego je u pitanju dresura, (ali mi u svakom slučaju manje stresno da provezem motor kroz Minheh ili kroz Beč, nego kroz Beograd ili Niš).

 

Ovo mislite zbog motora ili ostalih ucesnika u saobraćaju?

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 766 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

To bata Žile i hoću da kažem... Dresura bato, dresura, a ne kultura. 

Manje stresna vožnja kroz DE, naravno. Provozao celu Evropu na 4 točka, sve mi je jasno ko dan. 

A i rodjen sam u genocidnoj Nemačkoj, jbg. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6893 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Moj lični utisak je da je saobraćaj posle korone osetno agresivniji. Za razliku od EU saobraćaja gde se propisi više poštuju, kod nas je princip ličnog poimanja saobraćaja. Ostavim auto sa sva četiri gde meni treba, isečem onog kog smatram da je slabiji, jer je moje vreme preče od tuđeg pa zato ću da teram oboje u makazicama da koče i beže u stranu zbog mene. Dok mi i dalje ne možemo bazične stvari da rešimo u Švedskoj je protekla godina protekla sa 0 nastradale dece u saobraćaju. Jebi ga, mora da se radi, ne može da se tupi po emisijama.

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Dosta sam putovao sa motorom, vozio mnogo puta i po toj čuvenoj švabiji, proveo bezbrojne vikende po Ajfelu ( nacionalni park blizu Ahena ), koliko sam samo tu brzih ( divljaka?) vozača sreo.. pa recimo u Harzu ( nacionalni park između Kasela i Hanovera)   na jednom poznatom prevoju gde se okupljaju motoristi, sreo sam lika koji vozi gore-dole na slikovima i na motoru bez tablica.. popričah malo sa njim na vrhu prevoja, oo i da lik je žuti originalni švabo...kaze radnim danima tu ne dolazi murija pa koristi da malo trenira, pošto se bavi moto trkama.. i tako.. Onaj ko kaze da samo kod nas postoje oni koji krše pravila ili je  mnogo zelen u švabiji ili nije makao dalje od svoje štrase ili ga boja zelenog prsluka zaslepi pa ne vidi bas najbolje sta se desava oko njega. Elem ja ih i ne krivim jer sam i sam nekada vozikao sa zelenim prslukom touring motor i čudio se manijacima koji peglaju krivine na kolenu ali kad malo vratim film u nazad, shvatio sam da tad nisam imao blage veze sa vožnjom i da sam bio katastrofa u najavi i pored poštovanja svih živih propisa i ograničenja..

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre 10 sati, Alekre je napisao:

Moj lični utisak je da je saobraćaj posle korone osetno agresivniji. Za razliku od EU saobraćaja gde se propisi više poštuju, kod nas je princip ličnog poimanja saobraćaja. Ostavim auto sa sva četiri gde meni treba, isečem onog kog smatram da je slabiji, jer je moje vreme preče od tuđeg pa zato ću da teram oboje u makazicama da koče i beže u stranu zbog mene. Dok mi i dalje ne možemo bazične stvari da rešimo u Švedskoj je protekla godina protekla sa 0 nastradale dece u saobraćaju. Jebi ga, mora da se radi, ne može da se tupi po emisijama.

Jbg sloboda nekada ima i cenu. A u Srbiji koliko je god pojedini kudili i dalje narod ima dosta slobode i živi opušteno, makar to značilo i stajanje sa 4 žmigavca.. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja