Jump to content

Moto Zajednica

Vulkanizer - Moto Klub Bezbednost sve pohvale?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Pozdrav kolege,

Da podinelim svoje iskustvo a i momci su zasluzili pohvalu ovde. 
 

Promijenjene gume u Moto Klubu Bezbednost kod Pancevca, jako zadovoljan. Ako nekom treba brza promjena samo se pozovi na Milenko. 

Adresa ovde kod Pancevca, 

Broj Tel: Aca +38165 6822 685

Jako pedantni i pazljivi, moze se sve dogovoriti, meni izasli u susred ta zamijene u nedelju. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 619 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A

Pozivanjem navedenog broja obaveštenje je da biram nepostojeċi broj!

Послато са 2201116SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 360 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Zamenjene gume,balansiranje ,zamena pločica i kočionog ulja (izmeren procenat vlage),servis čeljusti,sve veoma pedantno odrađeno, majstor Aca za svaku preporuku :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 360 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

2500 po točku zamena guma i balansiranje ,2000 pločice ,1000 zamena ulja u kočnicama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

Evo mog iskustva sa pomenutim servisom znači u pitanju je zamena zadnje, gume jedan zavrtanj na zadnjoj celjusti na dva navoja drugi ispao, dobro te sam pregledao motor kuci. Ne mogu da kazem da nisu pedantni i da mi nisu ukazali na neke nedostatke, ali ovakav propust...

 

 

IMG_20240602_083203.jpg

Promenio član MatorKonj
  • Zbunjen 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9234 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Propust, greška svakako... dešava se.

Otidji u ponedeljak i pokaži im sliku, ukazi (dobronamerno) na propust.

Verujem da im neće biti sve jedno, takodjer verujem da će u buduće više paziti dok rade.

 

Iz takvih ili sličnih razloga ne volim bilo kakav razgovor sa musterijom. Čak se ni na telefon ne javljam, propust se sa čas može desiti.

Može priča pre i posle posla, ne i za vreme rada.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9272 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
pre 47 minuta, MatorKonj je napisao:

ali ovakav propust

...i taj spaner lanca koji se vidi deluje labavo, proveri i to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 10 minuta, N.F.S. je napisao:

...i taj spaner lanca koji se vidi deluje labavo, proveri i to!

Bravo i to sam video al ajd ne moram sve da napisem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500
pre 39 minuta, Satelis je napisao:

Propust, greška svakako... dešava se.

Otidji u ponedeljak i pokaži im sliku, ukazi (dobronamerno) na propust.

Verujem da im neće biti sve jedno, takodjer verujem da će u buduće više paziti dok rade.

 

Iz takvih ili sličnih razloga ne volim bilo kakav razgovor sa musterijom. Čak se ni na telefon ne javljam, propust se sa čas može desiti.

Može priča pre i posle posla, ne i za vreme rada.

Vidi u retkim slučajevima kad me mrzi ili ne znam nesto da uradim vozim motor ili auto kod majstora. 

 E mrzelo me da skidam točak. 

 Ne volim da budem nad glavom kad neko nešto radi pa i ako su me zvali u radionicu pošto ima klima nisam hteo da uđem al izgleda da sam trebao. 

 Poslao sam mu slike a dečko tvrdi da je on lično stego muški što nikako ne pije vodu. 

 @N.F.S. Poslao i snimak labavog spanera, kaže nema sigurnosnog srafa na pločicu i tako... J.bes posao ako ja posle moram da kontrolišem i ispravljam krive drine

 

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9234 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Sve razumem i upravu si.

Samo mislim da si trebao otići i lično porazgovarati, oči u oči što bi rekli. 

Drugačiji dojam bude.

 

Dečko je očigledno slagao jer da je stegao valjano do toga ne bi došlo.

Mene više nervira što je teško ako ne i najteže reći "pogrešio sam, izvini hajde da ispravimo".... već se odmah loptica prebacuje na nešto drugo.

Ni za spaner lanca nije u pravu.

Nek ima samo jednu maticu, kad se stegne neće popustiti.

Jos jednu ubaci i miran si.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 466 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD, Tomos A3 SL, Sherco SEF-300

Za kritične pozicije šrafova, najjeftinije je uraditi po PSu odmah. Stezni moment, i paint markerom označavati. Ma pogrešim ja sam svoj motor kad radim, a neće profesionalac sa 10 motora u garaži. Naravno, i nakon pogreške treba biti profi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

@Satelisnemam želju da posle  nekog da ne budem grub, nelogičnog objašnjenja više polimesem sa njima, pogotovo što postoji i neka pozadina priče na nekim mojim pretpostavkama, ali predpostavke neretko mogu da budu i pogresne, a ovo je zasnovano na dokazima. Jesu su se ponudili da mi nabave nove zavrtnje. Iskreno da nisu počeli da mi malo "sole pamet" ne bih verovatno ni pisao ovo.

@JevtaNS kao što tema kaže samo prenosim iskustvo sa servisima a nemam nameru da ih kudim, jer možda su stotini ljudi uradili sve kako treba, moje iskustvo je kako jeste, mozda sam i ja baksuz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki sv650N

Po meni, jedino fer rešenje u ovakvom slučaju jeste da glavni majstor lično dođe na adresu da ispravi nedostatak i da uz to vrati novac za kompletno naplaćenu uslugu (ne da se ponudi da se vrati novac, već da se novac ostavi!). To je čin poštovanja, ljudskosti, kulture i pokazatelj odgovornosti prema, pre svega, sebi i svom radu. I bolja recenzija od takve ne postoji!

 

Ja kada napravim grešku, mene to toliko pogodi da vam ja to ne mogu opisati, meni veća kazna od te ne treba, ne mogu uveče da spavam, vrtim se i razmišljam koje sam sve posledice mogao da napravim tom greškom. Kako rešavam grešku, prekovremeni rad, višednevne kontrole kompletnog procesa ponovo, kontrola svih poslatih izveštaja, uvođenje novih kontrolnih mera, pisanje instrukcija, itd., itd., to je ozbiljan utrošen resurs zbog moje greške. Pristupam odgovorno samo, i isključivo, zbog sebe!

 

Za onoga kome ukažem na grešku, ako me oladi, ili mi kaže nešto poput toga ja sam to zavrnuo muški, nema šanse da se to desilo, priznajem da je u pravu i do kraja života prenosim to iskustvo svakome ko ga pomene.

 

Zamislite da je u pitanju kompanija koja vam je uradila npr. kupatilo u stanu, desi se posle nedelju dana da zove komšija ispod vas da mu je stan poplavljen, javljaš im da dođu hitno, a oni ti kažu nema šanse da je do nas, sve smo mi to lepo sredili i montirali. Kako bi reagovali?

 

E zbog takvih stvari retko u koga imam poverenje i sve ispitujem i tražim i proveravam. Više nije ni pitanje u novcu, ja sam spreman da platim koliko god da treba samo da mi sve bude urađeno profesionalno, samo da ja ne moram da razmišljam da li je sve kako treba. Imam dva auta i motor i ne mogu da razmišljam da li će, kada će i gde će nešto da me ostavi, hoću bre sve da bude po PS-u!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Pozdrav svima, vozim r6, bio sam kod momka na servisu i zameni guma, momak je sjajan stvarno. Samo da podelim svoje iskustvo, vidi se da je jako posvecen, svaki sraf je ocistio i podmazao. Vidi se da je mlad i to sve i greske se mogu desavati, ko radi taj i gresi, ali mislim da bi trebalo da mu se skrene paznja na takvu stvar. Sto se tice mog iskustva i vise je nego pozitivno, vodi racuna o svakoj sitnici. Ne lici mi ni malo ova situacija na njega, ali ko to moze znati, najvaznije je da se trudi, svako ko radi meni je drago. I svima mnogo lepih kilometara zelim u ovoj sezoni:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Servis motokluba je od skoro krenuo da radi i iskreno mi je sto nisu vise hvaljeni, ja sam radio na mom motoru zamenu guma zamenu ulja u kocnicama dakle skidani su tockovi. I nikakav problem nije bio, rade 2 momka i skrenuli su mi paznju da mi prosli majstor nije podmazao osovine. Sto se tice odvrnutij srafova smatram da je to jako smesno i absurdno da momci rade jednu stvar i da je ne odrade kako treba, ja licno nisam imao losa iskustva a vidim da jos dosta njih nije. Dakle ili momci ne znaju sta rade ili je nesto 6 u pitanju sta je niko znati nece, otidjite sami i uverite se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova

Zdravo drugari.

Ja sam bio kod momka na servisu,na zameni guma i menjanju ulja u kocnicama, nisam bio u garazi dok je momak radio, sedeo sam u klubu i pio sam pice, momak je dosao u klub cim je zavrsio i pozvao me je da probam kocnice i da sednem na motor da vidi da li treba da se dotegne lanac jos. Probao sam motor i sve je bilo i savrsenom stanju, svaki sraf je bio na svom mestu cak mi je i felne oprao gratis i ako su bile jako prljave, iznenadio sam se s obizro da je jako mlad a jako profesionalan, nikakvu zamerku nema za decka cak i sta vise bi preporucio svakome da ode tamo jer je jako dobar i ispostovao me se maksimalno, nikakvih problema nisam imao. Ukazao mi je da i plocice treba u skorije vreme sa promenim i ako ga nisam pitao to, takodje mi je rekao da mi je i disk pri kraju i da je to za menjanje. Svaki sraf koji mi je bio rdjav a on je takav imao mi je stavio novi, ako nema takav isti ocisti ga maksimalno, takodje mi je i zategao salju gasa i kvacila i nije mi to naplatio.


Sve pohvale za momka i svaka preporuka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 362 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
16 minutes ago, Mateja_K said:

Pozdrav svima, vozim r6, bio sam kod momka na servisu i zameni guma, momak je sjajan stvarno. Samo da podelim svoje iskustvo, vidi se da je jako posvecen, svaki sraf je ocistio i podmazao. Vidi se da je mlad i to sve i greske se mogu desavati, ko radi taj i gresi, ali mislim da bi trebalo da mu se skrene paznja na takvu stvar. Sto se tice mog iskustva i vise je nego pozitivno, vodi racuna o svakoj sitnici. Ne lici mi ni malo ova situacija na njega, ali ko to moze znati, najvaznije je da se trudi, svako ko radi meni je drago. I svima mnogo lepih kilometara zelim u ovoj sezoni:)

Prvi post pa eto baš da pohvališ mehaničara koji čoveku nije ušrafio ni manje ni više nego KOČNICU??? Pa genijalno!

I da, nisam napisao PRITEGAO nego UŠRAFIO jer ovo samo od sebe nije moglo da se odvije nikako. 

 

P.S. Dok se ja nakanih da ovo otkucam evo još dvojice sa NULA prethodnih postova da hvale servis koji je čoveka pustio u saobraćaj takoreći bez kočnica?!?!

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Mali Pozarevac,Sopot
  • Motocikl: Suzuki GS 500

@Filipmihajlovic187, @Mateja_K, @Aleksamisic ja znam da ste vi Acini drugari i skroz je u redu da mu držite stranu, jeste pedantan i posvećen poslu, kod mene je napravljen propust, a ako se iole razumete u mehaniku znate da oni zavrtnji da su bili stegnuti nebi se odvrnuli u tri života, jednostavno su zaboravljeni da se stegnu. E problem je u tome što ne volim da me neko pravi retardiranim više nego što jesam. U životu nije pogrešio samo onaj koji nije radio. Poenta je priznati grešku a ne nekog praviti ludim. Tebi Aleksa hvala jos jednom što si mi organizovali da uzmem motor. Svako dobro i vama trojici i Aci i dobro došli na forum

Promenio član MatorKonj
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9234 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mateja, Filip i Aleksa....kako ste se momci maltene odjedared stvorili sa ovim postovima.... Ovo sad baš izgleda smešno, da ne kažem tužno.

 

JevtoNS

Da, trebao je otići jer se ovakve stvari upravo resavaju odlaskom i normalnim razgovorom.

A sad da ti a i ostalima koji čitaju objasnim zašto se to tako radi, nema tu ničeg sramnog.

 

Radih u firmi gde je na jednom mestu bilo 10-ak mehaničara i 8 elektricara.

Kad dodje do (ozbiljnog) propusta, musterija se vrati i obrati servisu....da skratim priču.

Šef vidi očigledan propust kolege iz servisa, preuzme vozilo i ubaci ga tj parkira na sred servisa.

Momentalno svi majstori prekidaju sa radom, šef svima ukaže na propust, ne upirajući prstom u kolegu koji je napravio grešku.

 

Takvi problemi se resavaju na takav način, dolazak i normalan razgovor dovešće do obostranog zadovoljstva.

Musterija je ispoštovana, kolegi je ukazan propust, ostali su naučili nešto novo!

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2442 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Meni je ovo tragi-komedija. 

Mislim da je jasno šta je tragično, a sta smešno... 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja