Jump to content

Moto Zajednica

Elektro moped / bicikl, valja li?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Ima li ko ovo ili ovako nešto slično?

 

Deda navalio da kupi ovo za vozikanje po selu. Ima Tomos automatik ali su ga neki majstori budžili i stalno nešto zeza pa neće da ulaže i da se bakće više sa tim. A i hteo bi da udari đir do prodavnice sa novom makinom, iako je 1941. godište :popovanje:

 

Pogledao sam u lokalnoj moto prodavnici, zapravo ne znam ni šta da gledam. Točak je 17, što je dobro i za broj je veći u odnosu na Tomosa. Baterija će mu svakako raditi posao, preko 10km dnevno neće sigurno prelaziti. Cena 550e.

Ovo se u stvari vodi kao elektro bicikl pa nije potrebna nikakva registracija ili slično.

Model koji sam video je 48V (4 baterije 12V 10Ah) i max brzina je 25km/h, mada sam na KP video i verziju 60V (5 baterija) koja ima veću autonomiju i brzinu 45km/h, za 30e svega veću cenu (+dostava kurirškom službom, Subotica je u pitanju).

Deluje mi korektno za navedenu svrhu, ali čisto da pitam je l ima pozitvnih/negativnih iskustava, neka kosla i slično

134733495_63d1218a073624-822773268fa669b5-8d26-4.thumb.jpg.0185298530fdcb393a85b1b1925b50e3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 163 postova
  • Motocikl: Yamaha xj 900 S

moj rođak istog godišta kao tvoj deda kupio sličan iz Subotice . Prednja vila uopšte ne radi  pa mu puklo staklo retrovizora od neravnog puta . 

Ostalo radi normalno .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova
On 15. 3. 2024. at 12:13, AndjeoPakla je napisao:

Ima li ko ovo ili ovako nešto slično?

 

Deda navalio da kupi ovo za vozikanje po selu. Ima Tomos automatik ali su ga neki majstori budžili i stalno nešto zeza pa neće da ulaže i da se bakće više sa tim. A i hteo bi da udari đir do prodavnice sa novom makinom, iako je 1941. godište :popovanje:

 

Pogledao sam u lokalnoj moto prodavnici, zapravo ne znam ni šta da gledam. Točak je 17, što je dobro i za broj je veći u odnosu na Tomosa. Baterija će mu svakako raditi posao, preko 10km dnevno neće sigurno prelaziti. Cena 550e.

Ovo se u stvari vodi kao elektro bicikl pa nije potrebna nikakva registracija ili slično.

Model koji sam video je 48V (4 baterije 12V 10Ah) i max brzina je 25km/h, mada sam na KP video i verziju 60V (5 baterija) koja ima veću autonomiju i brzinu 45km/h, za 30e svega veću cenu (+dostava kurirškom službom, Subotica je u pitanju).

Deluje mi korektno za navedenu svrhu, ali čisto da pitam je l ima pozitvnih/negativnih iskustava, neka kosla i slično

134733495_63d1218a073624-822773268fa669b5-8d26-4.thumb.jpg.0185298530fdcb393a85b1b1925b50e3.jpg

što se tiče računa iz subotice ne dobija se nikakav račun

ovakvih nekakvih je pun novi sad,dobijaju obojene manjine kao neka inkluzija u društvo..... vidim da ih ne paze ni malo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Ovaj veci model je mozda naj izdrzljiviji.Jaci tockovi i gume.Akumulatori su olovni ,to je jedina mana.Opet su jeftiniji od lion baterije.

CSM2017 mislim da daje racun i garanciju,nisam siguran.Pogledacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
On 15. 3. 2024. at 12:13, AndjeoPakla je napisao:

Ima li ko ovo ili ovako nešto slično?

 

Deda navalio da kupi ovo za vozikanje po selu. Ima Tomos automatik ali su ga neki majstori budžili i stalno nešto zeza pa neće da ulaže i da se bakće više sa tim. A i hteo bi da udari đir do prodavnice sa novom makinom, iako je 1941. godište :popovanje:

 

Pogledao sam u lokalnoj moto prodavnici, zapravo ne znam ni šta da gledam. Točak je 17, što je dobro i za broj je veći u odnosu na Tomosa. Baterija će mu svakako raditi posao, preko 10km dnevno neće sigurno prelaziti. Cena 550e.

Ovo se u stvari vodi kao elektro bicikl pa nije potrebna nikakva registracija ili slično.

Model koji sam video je 48V (4 baterije 12V 10Ah) i max brzina je 25km/h, mada sam na KP video i verziju 60V (5 baterija) koja ima veću autonomiju i brzinu 45km/h, za 30e svega veću cenu (+dostava kurirškom službom, Subotica je u pitanju).

Deluje mi korektno za navedenu svrhu, ali čisto da pitam je l ima pozitvnih/negativnih iskustava, neka kosla i slično

134733495_63d1218a073624-822773268fa669b5-8d26-4.thumb.jpg.0185298530fdcb393a85b1b1925b50e3.jpg

Ima ih kod nas par komada. Idu i voze bez problema

Promenio član sale600
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Trenutno nisu obuhvaceni zakonom,Limitirani su do 25km/h.Bicikl sa el. motorom 250w.

Sad sam naleteo na nesto slicno iz prvog posta.Daje fiskalni racun.

https://www.kupujemprodajem.com/bicikli/elektricni/elektro-bickil-icon-10-akcija/oglas/164549841?filterId=4252818914

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 411 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

To je taj isti prodavac. Slika koju sam okacio je sa drugog oglasa, ICON DS. On ima 5 baterija (60V), veci domet, vece sediste, hidraulicnu viljusku, livene tockove, max. brzina 45kmh. To je kao neki top model od ponudjenih.

Razgovarao sam sa covekom, sve mi je detaljno objasnio i u vezi servisa i reklamacija, dobija se fiskalni racun. Preferira slanje autobusima jer preko kurirskih sluzbi ne moze da garantuje za ostecenja.

Korektna prica.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Valpovo
  • Motocikl: MT 07
pre 35 minuta, AndjeoPakla je napisao:

To je taj isti prodavac. Slika koju sam okacio je sa drugog oglasa, ICON DS. On ima 5 baterija (60V), veci domet, vece sediste, hidraulicnu viljusku, livene tockove, max. brzina 45kmh. To je kao neki top model od ponudjenih.
 

Malo je problem jer su dosta teški, škripe plastike, ali nekih problema nema s njima.

Muka je kad se probuši zadnja guma.

To rastaviti i sastaviti, a joj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pored mog posla ima picerija koja ima sopstvenu dostavu. Prošle godine su imali jedno 4 kom takvih nekih elektro skutera. Ne znam sad tačno koji model, nisam mnogo zagledao. Ali vidim da su se ove godine vratili na klasične 50cc skutere na benzin. Koji je razlog, ne znam.

Pretpostavljam da su previše spori i nebezbedni za po gradu, pogotovo ako ima uzbrdica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moguće. Moj tast tera neki Scarabeo 50cc 4T, po selu i pri gradu, dušu mu vadi, mislim da mu nikad ni ulje nije promenio. Meni dođe žao, ali skuterić i dalje nekako fercera. Ne može mislim ova elektro igračkica da se sa time meri, nikako.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

Par poznanika je uzelo u Subotici, donešeno im kući, dobili neko uputstvo sa datumom i garancijom, bez računa. Ja sam koristio par puta neki što liči na skuter i strahovito je neudobno jer posle 500 metara poćne da boli zadnjica. Kilometar sat laže oko 10 km. Ide kao trećom 45 i piše na satu. Ja vidim nema šanse i po navigaciji 10 km manje. Baterija je trajala 1 godinu i 10hiljada km. Mogla je još ali ne više od 15km pre ponovnog punjenja i to leti. Nova baterija Gora od fabričke je platio 350 evra 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1914 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Imao sam vise razlicitih komada,olovne i Lion baterije,ali sam vozio godinu dana pa prodao.Inace slab kvalitet,laze brzinomer,ne pamti predjene kilometre,na drugom losi amortizeri,na trecem sic za pedere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3051 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Koliko para, toliko muzike. Za 550€ teško da može bolje. Svakako, nije to za dedu za po selu, ako je to bilo pitanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kymco Visa R 50

Iskreno bolje uzeti polovan električni bicikl klasične forme, probao sam neki sa Bosch CX motorom na kome je skunuta blokada, to leti! Ergonomija opet zadržana sa bicikla, mala masa i dobra upravljivost, nema ručice za gas, već okrećeš pedale a motor asistira sa 25/50/75%. Mana naravno nema skladištnog prostora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja