Jump to content

Moto Zajednica

xenon svetla

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Xenoni bi imali mnogo vise smisla kada bi postojali na svakom vozilu. Ovako ili da vidis bolje i zaslepljujes druge, ili da ne smetas drugima, ali budes zaslepljen od strane xenona i onih sa rastelovanim farovima.

 

Zamisli: kisna noc na Ibarskoj magistrali, u susret ti dolazi kolona automobila sa xenonima... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja stavljao xenone skoro na motor i morao da ih skinem. Kad bi imala leva i desna sijalica bilo bi dobro. Meni rade oba fara, koji su inace jedan do drugog (H4), i na desnoj sijalici mi pravi senku sa strane pored puta, na jedno 3 metra visine. Razlog je onaj usmerivac svetlosti koji stoji ispod vlakna. Isto je postavljen na obe sijalice i na desnoj strani odbija negde u kraj fara i pravi takvu senku. Da li je imao jos neko slican problem i da li je uspeo da ga resi? Inace sijalo je stvarno opasno, premda i bez xenona ima jaka svetla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

A da li je neko upoznat sa novim zakonom a u vezi naknadno ugrađenih Xsenona? Npr kao sa atestima za plin!

 

Na sajtu ministarstva infrastrukture http://doku.mi.gov.rs/sektor%20za%20puteve%20i%20bezbednost%20saobracaja.htm

predlog pravilnika o tehničkim uslovima za vozila (i obrazloženje).

 

Elem, da ne vadim samo deo o ksenonima, sigurno ima i drugih interesantnih stvari. Vrlo verovatno je da će vrlo brzo biti potpisan. Verovatno se čekaju samo pismene primedbe od MUPa (kojih će da bude mnogo jer im se mnoge stvari ne sviđaju , npr. dozvojavanje zatamnjivanja stakala).

 

I, da odgovorim i na nepostavljeno pitanje, bio sam deo radnog tima. Naređenje je bilo da se piše kao da smo već u EU, znači prepisivati njihove direktive, spisak je u obrazloženjima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jasenovo - Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Dominator 650

Pozz svima,kupio sam xenon sa ovog linka:

H4 bi-xenon

kada sam sve povezao ostale su mi dve zice (plava i crna) koje neznam na sta da povezem.kratko radi ok,al nemogu da ukljucim dugo svetlo.

montirao sam na Hondu Dominator 650, na negov onaj ulaz koji sestavlja na sijalicu h4.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ajd slikaj te dve zice ako nije prob pa da ti kazemo gde idu. Ovako napamet malo verovatno da ti pomognemo obzirom da se kompleti razlikuji i da ih ima raznih kod nas dostupnih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kod bi xenona montaza ide ovako... zice sa sijalice idu 2 na balast, 1 na kontorler... iz balasta zica ide u kontrolor, iz kontrolora dzek ide na dzek sa halogenog svetla, a + ide direktno na akumulator, - kacis negde na masi... e sad kontrolor ti sluzi da menja sa kratkog na dugo, po tome se bi xenon i razlikuje od obicnog xenona...

 

 

ako treba kazi da ti posaljem semu za montiranje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jasenovo - Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Dominator 650

Problem je sto ja nisam dobio taj kontrolor... :(

Ako nije problem,postavite semu.

 

Evo slike seme koji sam ja dobio (malo prepravljena jer ne odgovara mom rasporedu) :

 

img20121030183900-.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

sad sam pogledao oglas, nigde ne pise kontrolor....

 

evo sema povezivanja za oba, za h7 je gore levo, a ovo dole je za h4...

 

 

 

a ovo je kontroler

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

na oglasu puse h4 bi-henon -bas ovaj sam kupio:

http://www.kupindo.c...-xenon-za-motor

 

 

ovako izgleda sijalica vidi se da ima kratko i dugo:

http://www.bikudo.co...tock/347254.jpg

 

347254.jpg

 

Ova sijalica nije bixenon već je H7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

nebih se slozio s tobom da je to h7 sijalica...

 

evo mojih slika sa setova koje prodajem:

 

sijalica h7:

 

 

a evo i h4 bi xenon koja je kod mene na motoru:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

da li ima posebno da se nabavi taj kontroler?

da li moze nesto drugo da se poveze?

 

 

ocigledno tvoja sijalica nije Hi/Lo, sto znaci da nemas bi xenon, vec obican h7 xenon...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Jasenovo - Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Dominator 650

evo sad sam uslikao sijalicu zar nije oznaceno kratko crno a dugo crveno(ili obrnuto) :

img20121030192420-copy.jpg

 

a taj kontrolor, da li moze nesto drugo da posluzi umesto njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Ajd ovako da te resim muke sa nedoumicom, xenon sijalica ima u sebi gas i upravo u tom srednjem delu u toj ampulici se javlja svetlost, ovo sto si ti oznacio crveno i crno nisu vlakna sijalice za dugo i kratko.

H4 bi-xenon ima dugo i kratko svetlo zahvaljujući tome da se cela ampula sijalice uvlači ili izvlači iz čaurice pod dejstvom elektromagneta. Ukoliko se tvoja sijalica na blagi dodir odozgo iznad crvene oznake ne pomera put unutra u samo grlo radi se o xenon H7 ili H3 ili H1 ili H11 sijalici i nećeš moći da dobijes i dugo i oboreno svetlo :'(

 

Inače umesto kontrolera možeš da iskoristiš kao pobudu elektromagneta + sa žice dugog svetla ali u tvom slučaju to neće da radi jer nemas bi već običan H7 xenon

 

edit

Gledajući ovaj tvoj gornji post sa slikom celog kompleta - taj komplet je Bixenon. Ukoliko je tvoj isti takav, onda bi trebalo da na sijalici imaš 4 kabla, dva su sa velikim plastičnim konektorima i dva su tanja, sa jednim konektorom koji ima dva male rupice. Ako se radi o takvoj sijalici uzmi lepo i proveri na koju od te dve tanke zice ide + a na koju minus, probaj da povezes sa akumulatorom-neces nista da spalis samo će u slučaju da pogodiš pravi plus elektromagnet da cakne i uvućiće se sijalica, a ako se ništa ne desi onda okreni zice. Xenon uzmi i spoji normalno kako si ga već i spojio a na plus od sijalice dovedi zicu sa dugačkog svetla sa konektora na motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Stavio sam bi xenon na motor i imam problem po nekad kada upalim migavac on se ugasi ja ga onda prebacin na dugo i vratim na kratko i on radi i kada udarim na rupu ponekad se ugasi i pa opet prebacim na dugo i vratim na kratko i radi.

isto tako po nekad kada prebacujem sa kratkog na dugo dugo se ne upali ja ponovim ono radi.U cemu moze da bude problem? Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja