Jump to content

Moto Zajednica

xenon svetla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja

sto se tice xenona, sve ima, kontaktirajte me na pp, jer ne stizem da razgledam sve teme po forumu

 

Odgovorio sam ti cujemo se u ponedeljak!

Ti si carrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

sto se tice xenona, sve ima, kontaktirajte me na pp, jer ne stizem da razgledam sve teme po forumu

 

Odgovorio sam ti cujemo se u ponedeljak!

Ti si carrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.............

 

 

???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

U ovom broju revije, hmm, ajmo sad da kažemo a da ne reklamiramo časopis  ??? se nalazi uporedni test između fabričkih i naknadno postavljenih Xsenona gde dokazuju da je razlika mala i da ne zaslepljuju druge učesnike pod uslivom da stakla farova vek budu čista ali baš, baš!

Takođe uporedni test 25 različitih sijalički...vredi pogledati i dati komentar. Značilo bi za sve koji se nečkaju oko ugradnje Xsenona. Ko pročita neka se baci na forum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Skapirao si koji davež radi te testove...prelistaj pa da prokementarišemo jer moje iskustvo sa autom je veoma pozitivno ali teško je svaki čas nekome objašnjavati i detalje, recimo da ne sme staklo biti masno itd...Recimo svi se plaše promene sijalica a ne znaju da u proseku traju 3x duže. Meni koji imam čoravitis, kokošije slepilo je Xsenon pomogao da ponovo progledam i da mi noćna prosečna brzina poraste za 20%!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

Skapirao si koji davež radi te testove...prelistaj pa da prokementarišemo jer moje iskustvo sa autom je veoma pozitivno ali teško je svaki čas nekome objašnjavati i detalje, recimo da ne sme staklo biti masno itd...Recimo svi se plaše promene sijalica a ne znaju da u proseku traju 3x duže. Meni koji imam čoravitis, kokošije slepilo je Xsenon pomogao da ponovo progledam i da mi noćna prosečna brzina poraste za 20%!

 

Predpostavljam jedan od dvojce Alvirovica? :D Ja sam imao problem da vidim rupe i tako neke stvari na skuteru bez xenona iako sasvim dobro vidim,licno sa xenonima nemam ama bas nikakvo iskustvo tako da nisam siguran koliko cu biti dobar sagovornik ali potrudicu se!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Lep pozdrav od daveža koji radi te testove  ;)

 

Oko ksenona zaista ima nedoumica.

 

S jedne strane onaj ko ih ima bolje vidi deo koji je osvetljen i lošije deo koji nije osvetljen.

S druge strane onaj na kojeg su usmerene je, zbog karakteristika prelamanja i raspršivanja plavljeg, svetla više zaslepljen ali istovremeno može dok je vozilo iz suprotnog smera dovoljno daleko i da prati šta se dešava pored puta i dal neka džukela merači da pretrčava.

 

Ima i treća strana. Takvi farivi moraju da imaju pranje i automatsku nivelaciju. Momentalno u Nemačkoj važi tumačenje iz Flensburga po kojem se ukida  registracija za naknadno ugrađene ksenone u kućišta za H sijalice ili zamena celog svetla ako nema pranje i automatsku nivelaciju.

 

Ajd sad rešite vi meni nedoumicu pa da ja pomognem vama u Pravilniku o tehničkim uslovima za vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Ako si jedan od Alvirovića onda po meni jesi davež ali ako nisi onda se epitet ne odnosi na tebe!

Ako si stručni saradnik koji je pratio ili realizovao ovaj uporedni test onda se nadam da češ sa nama podeliti saznanje koji je kineski set najbolji za ugradnju od milion setova koliko ih ima na tržištu. Takođe koja je sijalica najvalitetnija a koja ima najbolji odnos cena/kvalitet.

 

Postoji autmobil koji slučajno vozim a koji ima samonivelaciju stoga na njemu nije potrebno zasebno nivelisanje farova.

Kao prva pomoć za auta koje nemaju prskalice na farovima stoji; što češće brisanje sa mikrofiber krpom uz obavezno koriščenje tečnosti za stakla!

Plašim se da motori koji imaju ugrađen Xsenon, takođe nemaju prskalice!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

Nisam od Alvirovića a i ne ljutim se na "etiketu" jer u mojim godinama retko koji nije davež. Očeš da ti pričam malo o moja dva rata?  ;)

 

Ja sam onaj ćelavi debeli na slikama u mraku.

 

Što se tiče ksenona, nismo radili upoređenje različitih HID kitova iz iste one nedoumice zbog koje možda svi kitovi za zamenu umesto H sijalica budu nedozvoljeni. Kosi se homologacija HID Kita (ako je ima) sa homologacijom šolje i stakla. Možda budemo radili ispitivanje na ulici sa policijom, pa kad nakupimo pristojan broj za alnalizu nađemo obrazloženje. No o tom potom.

 

Najjednostavnije je zabraniti ko nemci, mnoooogo teže napraviti političku odluku kojom bi to bilo prihvatljivo kao i one davne zamene H sijalica sa plastičnim adapterom umesto R sijalica.

Zamisli kada bi se donela takva odluka pa onda nekom od naših skinu tablice u Nemčiji?? QQ i LL.

 

Za mene lično, koji takođe želim više svetla, zamena na HID kit nije loše rešenje - ima i za i protiv, ali možda nam jedino preostaje da stavljamo HID maglenke jer one nisu obuhvaćene obaveznim pranjem i nivelisanjem.

 

Ako je neko čuo za neko stranjsko rešenje koje zvuči iole prihvatljivo - izvolte.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Znam da nisi jedan od njij jer ti je nadimak izvučen od prezimena Pantelić ili Pantić.....

 

Nisam baš zagledao šta mi je majstor radio tako da ne znam je li se lako skida komplet i vraća na H. Jedina opcija ako može da nosim i dve H sijalice pa da na brzaka promenim jer kada sam ih stavljao nije bilo govora o novom zakonu a istini za volju ni stari to jest trenutni se ne sprovodi u onoj meri u kojoj bi trebalo. I dalje se pitam kako motor sa fabričkim Xsenonom nema prskalicu i brisač za far!?

Smešna zemlja sa smešnim zakonima a nama ostaje da se prilagodimo kako znamo i umemo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Egzotični, vočni kolaču...da li ti to mene malkice.. ;D...?

Zaista ne bih znao koji od novih imaju Xsenon ali sam čuo da su mnogi počeli sa ugradnjom. Video sam dosta novijih modela ali se ne smem zakleti da nisu nakdnadno ugradili. Obrati pažnju na ove sa led-migavcima, trebalo bi da imaju i Xsenone. Uostalom ako novija, skuplja vozila već furaju ta svetla što ne bi i motori!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Xenon...Sta ti je navika!-Kada sam uzeo motor,odmah sam ugradio releje za svetla da bi H4 imao napajanje bez pada napona,da svetli naj belije sto moze,i bio sam zadovoljan.Posle sam uzeo nightbreaker,i mislio sam da od toga stvarno ne moze bolje!A onda je dosao i xenon.Kako je dosao,tako je i crkao pa sada opet imam nightbreaker,i imam osecaj da svetli zuto kao petrolejka!Nadam se da necu dugo voziti sa njim :) Moram da vratim Xe,kad-tad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Voleo bih da pronađu neko rešenje jer meni baš znači. stavljao sa releje za H od 100w, pa night breker ali tek sa Xsenonom sam progledao.

Poslednji put sam sa H išao batajničkim drumom prema Zemunu a padala je kiša. Smetali su mi kontra farovi koji su se odbijali od mokrog kolovoza. Igrom slučaja kada sam stavio Xse...vračao sam se za Zemun istim putem ali iz Pazove, takođe po kiši i Xsenon je svojom belinom uspešno razbio žučkasti odsjaj od kontra farova, video sam mnogo bolje sam asfalt i išao znatno brže. Problem je u meni jer ostali vozači su me olako obilazili pre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

ja sam na mojoj hondi stavio i dugo i  kratko ksenon! to je strasno! kad vozimo u grupi svi me napusavaju i teraju da budem na celu kolone! U mom selu ,kada idem u centar namerno upalim duga svetla da svi znaju da ja dolazim! :)

po kisi nema niceg bolje od ksenona!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12093 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja moram da dodam da je izuzetno retko da me ne zaslepi neko ko dolazi u susret sa ksenonom. Koliko on vidi bolje, toliko ja vidim losije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 726 postova
  • Lokacija: Zemun

Primera je mnogo ali ja taj problem nemam iz 3 razloga. Prvo, auto mi je sa hidropneumatskom suspenzijom i sam se niveliše. Drugo, kada sam ugrađivao Xsenon, fotografisao sam (jedna fotka je negde na forumu) i plus obeležio crtu na zidu da bi proverio visinu svetla. Treće, kada vozim, svaki drugi dan isprskam sa Glass+alcohol i prebrišem mikrofiberom ali ne kao čistunac već meni znaći da bolje vidim.

Električar me je pitao da li sam pre toga nivelisao za H a kada sam ga potsetio da je upravo on to radio sa onom skalamerijom sa ogledalom na točkićima odgovorio mi je da sada ne treba jer sijalica ima svoju nošu i ako je pravilno legla ne treba dirati. Do sada mi niko nije ablendovao ali sam imao prilike ja drugome sa Xsenonom da blinkam jer ko zna iz kojih razloga nisu dobro ugradili i zaista zaslepljuju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja moram da dodam da je izuzetno retko da me ne zaslepi neko ko dolazi u susret sa ksenonom. Koliko on vidi bolje, toliko ja vidim losije...

Ili sa 3 ksenona  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

mnoga auta fabricki imaju xenone, i nemaju automatsku nivelaciju... ali, never mind

 

predlog je samo da se uvede na tehnickom pregledu redovna kontrola svetala i da ih steluju malo nize nego sto treba, i sve ce da bude ok.. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ja moram da dodam da je izuzetno retko da me ne zaslepi neko ko dolazi u susret sa ksenonom. Koliko on vidi bolje, toliko ja vidim losije...

Isti slucaj, ali po suvom i nekako. Na kisi sam zaslepljen totalno.

 

Xenoni bi imali mnogo vise smisla kada bi postojali na svakom vozilu. Ovako ili da vidis bolje i zaslepljujes druge, ili da ne smetas drugima, ali budes zaslepljen od strane xenona i onih sa rastelovanim farovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja