Jump to content

Moto Zajednica

xenon svetla

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

malo pre sam sa drugarom hteo da stavim ksenon h7 sijalicu na kratko svetlo! povezao on sve to(on kaze da zna) dam ja kontakt,upali  se sijalica ali mi se pumpa za gorivo nije odma upalila nego posle nekih 5 sekundi! da naznacim da nemam prekidac za svetlo nego non stop radi! upalio ja motor,radi sijalica sve super! upalili mi dugo svetlo kad se ono ugasi ksenon!!!  :-\ :-\ :-\  ugasimo dugo ,a ono nece da se upali ksenon!

zna li noko u cemu je problem i da li moze na moj motor uopste ksenon???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

hmmm... niko da mi pomogne?  ;) ;) ;)

 

raspitivao sam se malo po gradu! kazu mi da se ksenon povezuje direktno na akumulator preko nekog relea!!!

 

ja se stvarno ne razumem i svaka pomoc bi mi dobro dosla!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Nije da nece niko da pomogne,ali ako se ne razumes u elektriku,bilo sta da napisemo tebi ne vredi :(

Na onu sijalicu koju ste izvadili idu dve zice(H7),i te dve bi trebalo da se vezu na napojne vodove ballast-a Xe sijalice,i to je cela prica.

Moze inace i preko releja,pa direkno sa akumulatora,a relejom da upravlja ili prekidac za kratko/dugo,ili kontakt kljuc.

Sto ne odes do nekog elektricara da ti to sredi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

Nije da nece niko da pomogne,ali ako se ne razumes u elektriku,bilo sta da napisemo tebi ne vredi :(

Na onu sijalicu koju ste izvadili idu dve zice(H7),i te dve bi trebalo da se vezu na napojne vodove ballast-a Xe sijalice,i to je cela prica.

 

Ne razumem se ali znam kako smo povezali ,a to je bas ovaj primer sto si mi ti rekao!!! ali tako ne funkcionise!!!

 

ici cu do nekog majstora da vidi to! u svakom slucaju hvala!!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

stavio sam danas xenone na mojoj hondi! extra izgleda,  bolje se vidi ,a jos bolje me primecuju na putu sto je najbitnije! Na auto putu su mi se pomerali kao da vizim avion!!! kad budem uslikao(ako budem znao kako) stavljam slike pa da vidite kako izgleda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

od danas ima i cene bez ugradnje, jer sam se namucio sa BAKLAVinom hondom,  :D

a ima i cena sa ugradnjom, ali je malo veca nego sto je bila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

od danas ima i cene bez ugradnje, jer sam se namucio sa BAKLAVinom hondom,  :D

a ima i cena sa ugradnjom, ali je malo veca nego sto je bila

 

sad ce mene ljudi da napusavaju zbog poskupljenja!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: CBR 954RR

Pre par dana sam ugradio xenon na apriliu .. inace je na njoj far od ktm duke-a 690 - H4 sijalica... lepo svetli ali kratko svetlo mi mnogo kratko baca snop , a dugo mnogo rasprsuje svetlost ili baca visoko , nema snop .. probao sam sraf za podesavanje na faru i podigao sam do max ali je isto .. da probam da podignem komplet far ili ..? ovako trenutno stoji far na motoru

15032009960_Large.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

ja sam ugradio xenon u socivu kratkog svetla ( levi far ) a u desnom mi je obicna zuta sijalica i desni far skoro i da ne koristim od kad sam stavio xenon... ne mogu da upalim oba fara od jednom, nemoj da mislite da mi se desni pokvario  :D

post-4369-12879035549234_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 423 postova
  • Lokacija: Cuprija

ja sam ugradio xenon u socivu kratkog svetla ( levi far ) a u desnom mi je obicna zuta sijalica i desni far skoro i da ne koristim od kad sam stavio xenon... ne mogu da upalim oba fara od jednom, nemoj da mislite da mi se desni pokvario  :D

Pa drzi dugme za blinkanje i gorece opa fara....Ili ti mozda ne radi xenon kada ti se upali i dugo???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

od danas ima i cene bez ugradnje, jer sam se namucio sa BAKLAVinom hondom,  :D

a ima i cena sa ugradnjom, ali je malo veca nego sto je bila

 

sad ce mene ljudi da napusavaju zbog poskupljenja!!!

 

neboj se nece, jer ima i cena ako sami ugradjuju, malo muke, ali i ustede u novcu, a video si i sam kolika je muka :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 180 postova
  • Lokacija: kovin

od danas ima i cene bez ugradnje, jer sam se namucio sa BAKLAVinom hondom,  :D

a ima i cena sa ugradnjom, ali je malo veca nego sto je bila

 

sad ce mene ljudi da napusavaju zbog poskupljenja!!!

 

neboj se nece, jer ima i cena ako sami ugradjuju, malo muke, ali i ustede u novcu, a video si i sam kolika je muka :D

 

nezna se kome je veca muka bila,tebi ili meni!!! smrzo sam se do kuce!! ej imas pm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

ja sam ugradio xenon u socivu kratkog svetla ( levi far ) a u desnom mi je obicna zuta sijalica i desni far skoro i da ne koristim od kad sam stavio xenon... ne mogu da upalim oba fara od jednom, nemoj da mislite da mi se desni pokvario  :D

Pa drzi dugme za blinkanje i gorece opa fara....Ili ti mozda ne radi xenon kada ti se upali i dugo???

 

naravno da radi, kad stisnem dugme za blinkanje, rade oba, ali obicna sijalica za dugo svetlo mi kvari izgled xenona :) tako da je ovako najbolje...kad hocu kratko imam xenon, kad hocu dugo, imam u desnom faru dugo a u levom poziciju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BGD

potrebne su  mi sijalice  H4 35/35 za malaguti 150 ili ako ima neka druga varijanta ali da daju belo plavo svetlo,ako neko zna gde mogu da nabavim te sijalice pozeljno Beograd ali ne mora

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Potrebna mi je biksenon sijalica 6000 Kelvina.Balast(trafo,pretvarac...) mi ne treba,imam ih 3 komada,samo sijalica.Zna li neko gde ima da se kupi?Moja je crkla :(  Sijalica ustvari je i ispravna,ali se desio kratak spoj na kablovima na samom ulzau u sijalicu,u onom delu koji je zaliven necim belim sto je tvrdo kao porcelan.Rasturio sam je skroz,prikacio na balast i radi,ali ovako se vise ne moze vratiti u far.

Ako neko prodaje te sijalice,ili zna gde ima,kupovina pouzecem bi bila idealna,neka mi se javi na pp,a moze i ovde jer verujem da i druge interesuje.

Hvala vam unapred!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: OBRENOVAC
  • Motocikl: Bez motora

Potrebna mi je biksenon sijalica 6000 Kelvina.Balast(trafo,pretvarac...) mi ne treba,imam ih 3 komada,samo sijalica.Zna li neko gde ima da se kupi?Moja je crkla :(  Sijalica ustvari je i ispravna,ali se desio kratak spoj na kablovima na samom ulzau u sijalicu,u onom delu koji je zaliven necim belim sto je tvrdo kao porcelan.Rasturio sam je skroz,prikacio na balast i radi,ali ovako se vise ne moze vratiti u far.

Ako neko prodaje te sijalice,ili zna gde ima,kupovina pouzecem bi bila idealna,neka mi se javi na pp,a moze i ovde jer verujem da i druge interesuje.

Hvala vam unapred!

 

Mogu da nabavim samo sijalice za Xenon ali mi moras reci koje su ti potrebne?  H1,H4,H7,H11 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nesvrstan, 756 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R21A

U prijatelju, pa masina jos nije stiga, a ti je stavljas i xenon...

Jel ces i top da menjas?

 

 

 

Moram na vreme da sredjujem jedno po jedno,mozda i top videcemo! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja