Jump to content

Moto Zajednica

Cene novih BMW motora nisu kako pišu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Bio sam u salonu BMW-a u Novom Sadu i motao se oko XR-a 900,sa prodavcem ćaskao i na kraju pitam kolika je cena?On  kaže 15800 ali može to malo manje da bude.Koliko manje?Pa,14800

Isto tako mi je rekao i za Gs-a 1250.Cena je 26 i nešto ali može to 1000 manje.

Jel to sajamski popust?Ne kaže,tako je uvek kod nas.

Pa eto info za one koji eventualno hoće da pazare,cene nisu kakve pišu u salonu i na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ja sam bez neke muke skinuo sa 27300 na 25000 za GSA sa sva 4 paketa, akrapom Trophy model. Uvijek ima prostora a ja i nisam neki trgovac

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ih ovo je oduvijek maltene..Kao klinac sam mislio, ako udješ u salon, u paru isučeš onoliko koliko piše, kao sok u marketu, inače će ljudi misliti da ih zaje*avaš. Jok, pijaca klasična, samo je proizvod nov, i prodavac je u kravati. Bilo šta da kupuješ, ne samo motori :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije to slučajno i dobra volja nego je to strategija. Neko je srećan što se nacenka, negde prođe i samo prebaci pare na račun.

 

Mislim, ionako nas šišaju kao majmune sa tim ADV sranjima, 25.000 za motor... Sve je psihologija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Istu pricu prica drugar letos. Otisao po novog BMW, spustili mu dve - tri hiljade eura. 

 

Nisi im ti ciljna grupa @Alekre, onaj ko plati u kesu 25.000 eura za motor, veruj mi kad ti kazem da mu to nije bio neki preveliki problem. A i uglavnom se kupuju na kredite, ona fora, 250 e kredit sa nekim mizernim ucescem i ne osecas narednih 8 godina. 😉

 

Svakako, slazem se, i meni je to preterano... smatram da je to mnogo para za nesto sto se relativno da sjebati veoma lako, kad bi ga kupio, stalno bi razmisljao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
51 minutes ago, Alekre said:

Nije to slučajno i dobra volja nego je to strategija. Neko je srećan što se nacenka, negde prođe i samo prebaci pare na račun.

 

Mislim, ionako nas šišaju kao majmune sa tim ADV sranjima, 25.000 za motor... Sve je psihologija.

Slazem se iako sam oshishan :)
Bio sam svjestan u sta ulazim i jos se nisam pokajao, vjerujem niti cu. Da se ne lazemo, prije 20ak godina sam mislio da nikad u zivotu necu imati saobracajnu na moje ime sa tim svetim gralom zvanim Golf 2. Medutim poklopile se kockice pa sam dosao u situaciju da si priustim neke djecije snove. Daleko od toga da je sav smisao zivota u tome, ali ako si mozes priustiti nesto sto zelis a da niko ne ispasta (porodica prvenstveno), zasto ne?

Ali i dalje je slatko nesto kupiti sa aliexpresa a da zadovoljava kvalitet koji trazis a ne platiti brend 3 puta skuplje.
Kako god, ja sretan i zadovoljan

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma nema šta, tu je sve jasno. Motor se kupuje od viška para. Ništa loše u tome ko ima taj višak. To je i ciljana grupa kupaca a ne obična sirotinja. Koliko god to ružno zvučalo. Zato su toliko i skupi.

 

Nekada si mogao na putu svašta mogao da vidiš. Sad čini mi se da se voze samo noviji motori. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Ne vidim razloga za potenciranje termina "sirotinja". To mi je nekako ruzna klasifikacija, i  ako neko ne moze da si priusti motor od 25K eura to ga ne cini neminovno sirotinjom.
Istovremeno kad se to na taj nacin predstavi ja kao neko ko je igrom slucaja dosao u situaciju da si moze to priustiti imam malo gorak ukus u ustima.
 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
52 minutes ago, Alekre said:

Sad čini mi se da se voze samo noviji motori

Cini ti se... 

 

Neke 2005-6, par godina nakon sto me je cale uveo u svet motora prvom voznjom na GPXu, moglo se videti dosta novih motora po ulici... Secam se da smo mi ko klinci parili oci po Kragujevcu, nema ko nije imao tad novog GSXR-a ili R1. 

 

Bio je popularan drugi tip motora, R. 

 

Sad je ta ADV klasa popularna, i u isto vreme privlacnija drugoj, starijoj ciljnoj grupi, kojih ima mnogo vise, pa je i procenat novijih motora veci.

 

Mnogo vise ima starijih ljudi sad koji su u stanju da priuste nov ADV motor sebi, nego sto je nekad imalo mladih ljudi koji su mogli da kupe novog R-a. 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125
pre 4 minuta, Paljevina je napisao:

Cini ti se... 

 

Secam se da smo mi ko klinci parili oci po Kragujevcu, nema ko nije imao tad novog GSXR-a ili R1. 

 

 

 

 

I svi bez rominga 😁

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 50 minuta, Paljevina je napisao:

 Secam se da smo mi ko klinci parili oci po Kragujevcu, nema ko nije imao tad novog GSXR-a ili R1. 

 

Bio je popularan drugi tip motora, R.

 

 

Jao da, tačno je bio momenat kad su počeli da niču kao pečurke posle kiše. I mi smo ko klinci znali svaki koji je u Užicu postojao.

 

Još uvek pamtim divljenje koje sam osećao prema GSXRu, o majko božija.

 

Sad bih ga vozio ako bi mi ga neko poklonio, možda 😀.

 

Promenio član ironhorse
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 3 minuta, ironhorse je napisao:

Sad bih ga vozio ako bi mi ga neko poklonio, možda 😀.

Isto i ja te takozvane ADV motore 😜

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Istorija se ponavlja... samo sto su proizvodjaci shvatili da treba da gadjaju na 40+, i da bacaju fokus na "avanturu", vetar u kosi, neka slicna filozofija putem koje Harly godinama prodaje svoje motore po amerikama. 

 

Dzabe pravis ti R-a, budzis ga, radis na dizajnu da to bude besno, atraktivno, ludo... kad coveka u poznim godinama koji je vec ostvaren i vec ima neka solidna primanja - ne interesuje da luduje, ceka ga kuci neko.

 

Njemu je u interesuje da stavi 3 alu kofera, obuce se u goretex wintex, scorpion adv-1 kaciga, i za vikend sa drugarima ode od BGa do Kote i pojede jednu pljesku s kajmakom. 😂 E... to je avantura ljudi moji!

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 249 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

To su sve zasluzni Boorman i McGregor - iako su sva tri Long Waya - fail.

 

Prvi dokazuje da nemos sa motorom od 300kila oko svita, drugi da izmedju picke i prijatelja triba birat prijatelja, a treci da nema buducnosti u elektrici.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Najbolji BMW-ov marketinski trik ikad. S tom emisijom su obezbedili GS-u mesto na trzistu. A negde sam procitao da su zapravo izmenjali par komada tokom snimanja emisije, odlazilo sve i svasta. 😂

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 25 minuta, Paljevina je napisao:

Istorija se ponavlja... samo sto su proizvodjaci shvatili da treba da gadjaju na 40+, i da bacaju fokus na "avanturu", vetar u kosi, neka slicna filozofija putem koje Harly godinama prodaje svoje motore po amerikama. 

 

Dzabe pravis ti R-a, budzis ga, radis na dizajnu da to bude besno, atraktivno, ludo... kad coveka u poznim godinama koji je vec ostvaren i vec ima neka solidna primanja - ne interesuje da luduje, ceka ga kuci neko.

 

Njemu je u interesuje da stavi 3 alu kofera, obuce se u goretex wintex, scorpion adv-1 kaciga, i za vikend sa drugarima ode od BGa do Kote i pojede jednu pljesku s kajmakom. 😂 E... to je avantura ljudi moji!

Ima nas raznih 😊, ja sam u toj kategoriji koju si naveo, ali me samo r motori privlače 😂 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 508 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
38 minutes ago, overtone said:

To su sve zasluzni Boorman i McGregor - iako su sva tri Long Waya - fail.

 

Prvi dokazuje da nemos sa motorom od 300kila oko svita, drugi da izmedju picke i prijatelja triba birat prijatelja, a treci da nema buducnosti u elektrici.

Ne bih se slozio, kako sam vec napisao negdje na bjb forumu, nekoliko forumasa, pocevsi od @severiansu ipak pokazatelj da nisi u pravu. Da ima boljih motora za takvu avanturu, to bi se i mozda slozio.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova
5 hours ago, Paljevina said:

Istorija se ponavlja... samo sto su proizvodjaci shvatili da treba da gadjaju na 40+, i da bacaju fokus na "avanturu", vetar u kosi, neka slicna filozofija putem koje Harly godinama prodaje svoje motore po amerikama. 

 

Dzabe pravis ti R-a, budzis ga, radis na dizajnu da to bude besno, atraktivno, ludo... kad coveka u poznim godinama koji je vec ostvaren i vec ima neka solidna primanja - ne interesuje da luduje, ceka ga kuci neko.

 

Njemu je u interesuje da stavi 3 alu kofera, obuce se u goretex wintex, scorpion adv-1 kaciga, i za vikend sa drugarima ode od BGa do Kote i pojede jednu pljesku s kajmakom. 😂 E... to je avantura ljudi moji!

Vetar u kosi a kosa sve redja :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Odavno vise ni kosa nije bitna, vaznije je sta ko ima u glavi. Cesto se setim one pesme: eh da sam malo mladji, al da mi je pamet ova. Osma decenija odavno pocela,jasem i dalje,bas,bas mi lepo,i ako bez kose.

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja