Jump to content

Moto Zajednica

Kakav je put do manastira Krka?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW F650, ex KLE 500, ex Honda Trans

Misilim se poodavno da se prošetam do manastira Krka. Kakav je put od Niša do manastira Krka?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
Pa preko Bosne i Hrvatske... znaš, ONAJ put!
 
Ja ne razumem koji to ONAJ put...ali ako misliš da ideš u manastir Krka koji se nalazi kod mesta Kistanje u Republici Hrvatskoj, možeš slobodno kuda god da kreneš....nećeš imati problema ni u okolini Knina ni Šibenika niti bilo gde drugo...ako se ponašaš normalno i kulturno....ja sam bio u oktobru prošle godine, spavili u Skradinu...samo je prava stvar odvojiti nekoliko dana za te krajeve jer ima se šta videti i obići

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Dalmatinska Zagora je izuzetno privlačna i lipa.
Odvoji vrimena, imaš puno toga za vidit.
Šteta bi bilo samo prohujati s vihorom.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW F650, ex KLE 500, ex Honda Trans

El classico... Kakav je put iz Niša do Manastira Krka? Nameravam da krenem iz Niša, pa preko Prokuplja, Kruševca, Raške, Sjenice, Priboje, Višegrada, Sarajeva, Visokog, Livna i Knina, da dodjem do manastira Krka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 34 minuta, bradivoje je napisao:

El classico... Kakav je put iz Niša do Manastira Krka? Nameravam da krenem iz Niša, pa preko Prokuplja, Kruševca, Raške, Sjenice, Priboje, Višegrada, Sarajeva, Visokog, Livna i Knina, da dodjem do manastira Krka.

Što se tiče BiH, moj savjet je od Višegrada na jug. Foča, Jablanica preko Kalinovika i Konjica, Prozor, Šuica pa dalje kako si napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
15 hours ago, bradivoje said:

El classico... Kakav je put iz Niša do Manastira Krka? Nameravam da krenem iz Niša, pa preko Prokuplja, Kruševca, Raške, Sjenice, Priboje, Višegrada, Sarajeva, Visokog, Livna i Knina, da dodjem do manastira Krka.

Što bi kružio na Kruševac, možeš preko Kopaonika ili Još. Banje pa dalje na Rašku, Sjenicu...mnogo lepša vožnja.

Inače pitanje je čudno formulisano jer ne postoji jedan put od Niša do Manastira Krka...Svi putevi su dobri (od solidnog do odličnog), BiH je odlična za vožnju gde god da kreneš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam mislio da je čovek pogrešio naziv manastira tj. da misli na neki u okolini Niša, bukvalno pešačka tura...:D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW F650, ex KLE 500, ex Honda Trans

admiki... je li put kod Tomislavgrada... obezbedjen? Nema više onih  navijača?

Promenio član bradivoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 1 sat, bradivoje je napisao:

admiki... je li put kod Tomislavgrada... obezbedjen? Nema više onih  navijača?

?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Samo je put za manastir loše obeležen, skretanje je iz nekog sela, zaboravio sam  ime, pa se informiši pre puta kako se dolazi do tamo. Ja sam letos sam lutao po jakoj kiši, nešto mi internet i telefon prestali raditi baš tada oko manastira. Stao pored puta da se presaberem pa se srećom zaustavio lokalac i objasnio mi da sam prošišao skretanje za 35km 😅

Ja sam išao preko BL za RI, pa odatle svratio do manastira na putu za PG, pa ti nisam merodavan.

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Do Manastira Krka se dolazi kroz mesto Kistanje.Ako dolazis iz pravca Knina onda treba da prodjes kroz par mesta, na tom putu imas dobru kafanu zove se "Kod Pere" kao i takodje najvece neke istorijske stvari, "Burnum" ,onda jedan ako ne i najveci buk u Evropi zove se Manojlovacki Buk,s vidikovca se vide slapovi pogled je odlican. Put do Manastira je asfaltiran,bez rupa,dosta velik nagib s nekoliko serpentina. 

Promenio član Bratislav 1973
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 97 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: BMW F650, ex KLE 500, ex Honda Trans

QmBGD da te pitam: jesi li za Podgoricu išao Jadranskom magistralom ?... kako sam shvatio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Jesam, u danu sam odvezao RI-PG. Prelepa i nezaboravna vožnja. Kada uđoh u CG kao na drugu planetu da sam sleteo što se kulture u vožnji tiče (isto je i kod nas).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 777 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ma kakvih poteškoća... Put savršen svugde, još sam ja imao 600-700 km kiše, da ne kažem potopa, gde se nebo i more spojili. Nigde klizavo nije bilo ili bilo šta problematično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
On 3/24/2024 at 7:24 PM, bradivoje said:

Bratislav 1973.. _"Kod Pere"... coffee ili kafana? 😯   Kakav je Manojlovački buk?

"Kod Pere" je kafana a moze i kafa. Manojlovacki Buk je odlican, pripada nacionalnom parku, ulaznica vazi i za "Burnum", lokalno se zove Supljaja. Ista ta ulaznica vazi za sve ulaze u nacionalni park Krka. Kao sto kolege vec rekose, ima dosta za videti, na potezu od Kistanja ka Djevrskama i dalje se snimao vestern film Vinetu, postoji stena koja se zove  Mackov kamen zabelezena u tom vesternu. U Kninu je zanimljiva tvrdjava i vodopad Krcic. Ima tu jos zanimljivosti, Manastir Krupa, Manastir Lazarica, Mauzolej Mestrovica u Sivericu, nekada davno Dositej Obradovic je bio predavac u skolama u obliznjim selima, izvor Zrmanje, itd. Svi putevi su asfaltirani i odlicni. U Kninu isto dobra kafana je "Lovac". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja