Veliki motori (kao mašina, ne motocikl) troše više po gradu i kreni stani. Na otvorenom, ono što je tebi dovoljno na vr' gasa, neki mali motor mora da ga zavrće do limitera. Koliko god da ga dereš, ti sa svojim motorom ne možeš dugo da držiš otvoren gas, jednostavno ti to put ne dozvoljava.
Meni je ostalo u sjećanju kad sam sa drugarom išao od Novog Grada do BL, da odvezemo auto koje je prodao. On vozio Kadeta 1.8 GSI, ja Kadeta 1.3 (tog je prodao) (bem' te živote, al sam mator!). Dosta brzo se vozilo, na početku sipali do čepa obojica, baš da provjerimo potrošnju, u BL opet sipali i on potrošio oko litru manje. Kroz priču smo skontali da sva preticanja koja je on odrađivao u 4/5, ja sam morao u 3/4 i opet to moje preticanje traje i traje. Odatle i razlika.