Jump to content

Moto Zajednica

Sta sad kupiti

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Treba uzeti u obzir da je Strom pozadi dosta komforan u odnosu na većinu motora u klasi. Ako se vozi devojka često, treba da se uzme u obzir.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Svaki ciga svog konja hvali ali Tiger 800 (roadie ne XC) ti zadovoljava sve kriterijume. Odlican i na putu i na umerenom offroad-u. Dovoljno je jak za voznju sa suvozacem. Vodio sam se istm kriterijumima kada sam kupovao motor.

 

Za suvozaca je kapiram dobar, moja zena se ne zali mada je ona zaljubljenik i vozila bi se i na koferu ako treba :D. Suvozacevo sediste je veliko i deluje udobno.

 

Vidim da ti je frka zbog delova. Ja sam neke sitnice porucivao online stizale su brzo. Takodje i preko SNOW-a porucih skoro neke gluposti i cekao sam 2 meseca ali ne verujem da ce sledeci put biti tako. Bili novogodisnji/bozicni praznici a i oni sludjeni poslom pa zaboravili da poruce ali dobro desava se. Jako su korektni inace. Zelim da verujem da ce promeniti taj strah ljudi u Srbiji sa delovima za Triumph. Ako ne, pun je internet online prodavnica tako da me to ne bi brinulo.

 

E sad ne znam da li bi ti bio visok. Ja sam 193 pa nisam merodavan i obicno imam obrnuti problem. Meni je cak i nizak i to u visem polozaju sedista a sediste moze da se spusti jos za 2-3cm. Ako si u BG-u mozes kod mene da probas i vidis da li ti odgovara ili ne (ne prodajem motor tako da ne moras lovu da nosis :D)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
Pre 14 sati, N.F.S. je napisao:

 

IMG_20240227_164514.jpg

 

Po mojim kriterijumima mozda i najlepši motor trenutno u tom cenovno rangu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1896 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ne umem da ispravim prethodni pošto pošto sam moj odgovor umetnuo uz sliku ko da je NFS pisao.

Za postavljaca teme mozda da pogleda i bmw f700gs

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Treba uzeti u obzir da je Strom pozadi dosta komforan u odnosu na većinu motora u klasi. Ako se vozi devojka često, treba da se uzme u obzir.

Zbog toga mozda bi i uzeo Storma. Kazu da je manji cak i udobniji. Ja nzm tako sam cuo, prenosim sta drugi kazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 1 sat, DeusExMachina je napisao:

Svaki ciga svog konja hvali ali Tiger 800 (roadie ne XC) ti zadovoljava sve kriterijume. Odlican i na putu i na umerenom offroad-u. Dovoljno je jak za voznju sa suvozacem. Vodio sam se istm kriterijumima kada sam kupovao motor.

 

Za suvozaca je kapiram dobar, moja zena se ne zali mada je ona zaljubljenik i vozila bi se i na koferu ako treba :D. Suvozacevo sediste je veliko i deluje udobno.

 

Vidim da ti je frka zbog delova. Ja sam neke sitnice porucivao online stizale su brzo. Takodje i preko SNOW-a porucih skoro neke gluposti i cekao sam 2 meseca ali ne verujem da ce sledeci put biti tako. Bili novogodisnji/bozicni praznici a i oni sludjeni poslom pa zaboravili da poruce ali dobro desava se. Jako su korektni inace. Zelim da verujem da ce promeniti taj strah ljudi u Srbiji sa delovima za Triumph. Ako ne, pun je internet online prodavnica tako da me to ne bi brinulo.

 

E sad ne znam da li bi ti bio visok. Ja sam 193 pa nisam merodavan i obicno imam obrnuti problem. Meni je cak i nizak i to u visem polozaju sedista a sediste moze da se spusti jos za 2-3cm. Ako si u BG-u mozes kod mene da probas i vidis da li ti odgovara ili ne (ne prodajem motor tako da ne moras lovu da nosis :D)

Bas too, a mi Srbi smo plasljiv narod. Kola samo Švaba, i motor Japan😄 kakvi su im agregati, koliko je kod tebe? Pa ako budem u prolazu mogo bi da sednem na motor da vidim kako ce da mi legne :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 3 sati, grafigo je napisao:

Strom ti je mirniji za voznju od Tracera i Versysa (ovi su nesto nervozniji), malo mekse ogibljenje, a i moze malo da sidje i sa asvalta.

Ne bi ja bas mnogo isao van puta, ali po nekad negde. A samo malog Tracera bi uzeo, 09 ne bi smeo iskereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 4 sati, Blackened je napisao:

Tracer je dosta nizak i 17" tocak, nije nesto upotrebljiv van puta zbog toga. Tracer 140m, vstrom 170mm, cbx 180mm. Uporedi i visinu sedista.

Ne bi ja bas mnogo van puta isao, nego cisto po nekad kad je nesto lepo da se vidi. A visinu sedista obavezmo moram da proverim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900
10 minutes ago, Vitez Koja said:

Zbog toga mozda bi i uzeo Storma. Kazu da je manji cak i udobniji. Ja nzm tako sam cuo, prenosim sta drugi kazu

Tu je sve jasno. U celom izboru ti si najveća engima jer lutaš.

 

Međuosovinsko rastojanje Stroma 650: 1555mm, Versys 650: 1415, Tracer 700: 1460mm.

 

Za referencu: Varadero 1000: 1560mm.

 

Tako da, vidiš da je Strom 650 skoro pa full size motor u odnosu na ostalu srednju klasu među konkurencijom. Ako ćeš saputnika, a sa saputnikom ide prtljag, ne bih se mislio. Možda bi čak gledao i Deauville 700.

 

Naravno sa Stromom 650 nećeš moći da se juriš sa drugima po Rudniku i Ralji :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 hour ago, Vitez Koja said:

Bas too, a mi Srbi smo plasljiv narod. Kola samo Švaba, i motor Japan😄 kakvi su im agregati, koliko je kod tebe? Pa ako budem u prolazu mogo bi da sednem na motor da vidim kako ce da mi legne :)

Sve znam. Isto sam razmisljao ali sam odlucio da "rizikujem" jer mi se motor mnogo svideo. Kod mene je skoro godinu dana i presao sam nekih 10k do sada. Licno sam prezadovoljan. Kvalitet im je na vrhunskom nivou i ostavljaju utisak premium brenda. Nisam imao nikakvih kvarova na njemu. Preventivno sam mu zamenio neke sitnice na menjacu (na kraju se ispostavilo bespotrebno ali nema veze) jer sam sebi uvrteo u glavu da ne salta najbolje. Jednostavno malo je drugaciji menjac nego na Hondi pa mi je trebalo da se naviknem. 

Agregat mu je za moje potrebe i vise nego dobar. Vuce kao mazga u svim obrtajima (koliko ja mogu da procenim ali nisam ekspert). Ima taj specifican zvuk 3 cilindra pa se treba malo navici na sve to. Na kormanu vibracija skoro da nema i vrlo je prijatan za voznju.

U pocetku mi je smetalo malo vise teziste jer sam vozio dosta manji naked motor.  Sad vise to ne primecujem. 

 

U kojoj sam meri zadovoljan govori i cinjenica da ce mi i sledeci motor biti Triumph (bar za sada je tako). Razmisljam se cak i o kupovini novog pa da ga ne menjam sledecih 10 godina :D  Zao mi je sto je kod nas ponuda losa i treba obratiti paznju sta kupujes. U inostranstvu su cesto dosta skuplji nego ovde. Saberes 2 i 2 i skapiras da je kilometraza na mnogima vracena. Ovo verovatno vazi i za ostale motore iz uvoza jer prosto znamo svi gde zivimo. Ni jedan iz CH nije dosao sa vise od 30k na satu bilo da je 5 ili 15 godina star :) Ne znam da li CarVertical radi i kad su motori u pitanju ali za Triumph motore postoji sajt gde mozes videti servisnu istoriju (tacnije posete servisu sa datumom i kilometrazom ali ne i sta je radjeno) ako je servisiran u ovlascenom servisu i obavezno proveriti tamo VIN.

 

Ja sam na Vracaru kod Cuburskog parka. Ako si u prolazu svrati i vidi uzivo. 

 

Promenio član DeusExMachina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Zbog toga mozda bi i uzeo Storma. Kazu da je manji cak i udobniji. Ja nzm tako sam cuo, prenosim sta drugi kazu
A zašto ne Strom 1000?
Po ceni polovan 1000 skoro isto kao 650, možda 1000e razlika a vožnja ne može da se poredi.
Potrošnja skoro ista.
Dvoje ne oseća.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 259 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 8 minuta, vidakn je napisao:

A zašto ne Strom 1000?
Po ceni polovan 1000 skoro isto kao 650, možda 1000e razlika a vožnja ne može da se poredi.
Potrošnja skoro ista.
Dvoje ne oseća.

Ja manji nisam vozio, ali veliki jesam.

Taj motor ide kao vrag.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki V-Strom DL1000, Suzuki V-Strom DL650
2 hours ago, Vitez Koja said:

Zbog toga mozda bi i uzeo Storma. Kazu da je manji cak i udobniji. Ja nzm tako sam cuo, prenosim sta drugi kazu

Prodajem ja svog Stroma ako te to interesuje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Imao i malog i velikog stroma.

Prednost malom veće međuosovinsko rastojanje,manje dečijih bolesti za tu koncepciju sasvim dovoljno ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 2 sati, DeusExMachina je napisao:

Sve znam. Isto sam razmisljao ali sam odlucio da "rizikujem" jer mi se motor mnogo svideo. Kod mene je skoro godinu dana i presao sam nekih 10k do sada. Licno sam prezadovoljan. Kvalitet im je na vrhunskom nivou i ostavljaju utisak premium brenda. Nisam imao nikakvih kvarova na njemu. Preventivno sam mu zamenio neke sitnice na menjacu (na kraju se ispostavilo bespotrebno ali nema veze) jer sam sebi uvrteo u glavu da ne salta najbolje. Jednostavno malo je drugaciji menjac nego na Hondi pa mi je trebalo da se naviknem. 

Agregat mu je za moje potrebe i vise nego dobar. Vuce kao mazga u svim obrtajima (koliko ja mogu da procenim ali nisam ekspert). Ima taj specifican zvuk 3 cilindra pa se treba malo navici na sve to. Na kormanu vibracija skoro da nema i vrlo je prijatan za voznju.

U pocetku mi je smetalo malo vise teziste jer sam vozio dosta manji naked motor.  Sad vise to ne primecujem. 

 

U kojoj sam meri zadovoljan govori i cinjenica da ce mi i sledeci motor biti Triumph (bar za sada je tako). Razmisljam se cak i o kupovini novog pa da ga ne menjam sledecih 10 godina :D  Zao mi je sto je kod nas ponuda losa i treba obratiti paznju sta kupujes. U inostranstvu su cesto dosta skuplji nego ovde. Saberes 2 i 2 i skapiras da je kilometraza na mnogima vracena. Ovo verovatno vazi i za ostale motore iz uvoza jer prosto znamo svi gde zivimo. Ni jedan iz CH nije dosao sa vise od 30k na satu bilo da je 5 ili 15 godina star :) Ne znam da li CarVertical radi i kad su motori u pitanju ali za Triumph motore postoji sajt gde mozes videti servisnu istoriju (tacnije posete servisu sa datumom i kilometrazom ali ne i sta je radjeno) ako je servisiran u ovlascenom servisu i obavezno proveriti tamo VIN.

 

Ja sam na Vracaru kod Cuburskog parka. Ako si u prolazu svrati i vidi uzivo. 

 

Meni su isto lepi. Pogotovo sa zicanim felnama. Realno svaki motor koji uvezu je fazom 30.000km. A gore skuplji nego kod nas. Hvala, ako budem u prolazu javljam se :) mozda napravimo mi Triumph sektu, ko GS-ovci 🤣

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 1 sat, vidakn je napisao:

A zašto ne Strom 1000?
Po ceni polovan 1000 skoro isto kao 650, možda 1000e razlika a vožnja ne može da se poredi.
Potrošnja skoro ista.
Dvoje ne oseća.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


 

Pa nzm da nije mozda prejak za moje trenutne potrebe. A kazu tako sam cuo da je manji udobniji nego veci Strom malo mi cudno al ajd. Razmatram i 1000 ipak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre sat vremena, Efendija Skalin je napisao:

Prodajem ja svog Stroma ako te to interesuje

Pusti neku sliku ili link ako je na oglasima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
pre 55 minuta, JevtaNS je napisao:

Imao i malog i velikog stroma.

Prednost malom veće međuosovinsko rastojanje,manje dečijih bolesti za tu koncepciju sasvim dovoljno ide.

Koji ti je bolje lego?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
Pre 3 sati, Alekre je napisao:

Tu je sve jasno. U celom izboru ti si najveća engima jer lutaš.

 

Međuosovinsko rastojanje Stroma 650: 1555mm, Versys 650: 1415, Tracer 700: 1460mm.

 

Za referencu: Varadero 1000: 1560mm.

 

Tako da, vidiš da je Strom 650 skoro pa full size motor u odnosu na ostalu srednju klasu među konkurencijom. Ako ćeš saputnika, a sa saputnikom ide prtljag, ne bih se mislio. Možda bi čak gledao i Deauville 700.

 

Naravno sa Stromom 650 nećeš moći da se juriš sa drugima po Rudniku i Ralji :D

 

Znam i ja da sam najveci problem 🤣 jer bi SVEEE 😄 Ali polako suzavam izbor (nadam se)

Haha necu moci, moracu polako na Rudnik klaj,klajj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pa nzm da nije mozda prejak za moje trenutne potrebe. A kazu tako sam cuo da je manji udobniji nego veci Strom malo mi cudno al ajd. Razmatram i 1000 ipak
Kako može da bude udobniji, nema šanse.
Ja šričam o generaciji Stroma 1000 od 2014+
Na njemu je vešanje podesivo, osetno bolje kočnice, veći motor, dosta jači i udobniji.
Mali potrošač a ide sasvim korektno, mnogo bolje od 650.
Sve je za jedan stepenik bolje u odnosu na 650, kao recimo da poredimo Golf i Pasat.
Eto


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 181 postova
  • Lokacija: Selevac
  • Motocikl: F800GS
pre 30 minuta, vidakn je napisao:

Kako može da bude udobniji, nema šanse.
Ja šričam o generaciji Stroma 1000 od 2014+
Na njemu je vešanje podesivo, osetno bolje kočnice, veći motor, dosta jači i udobniji.
Mali potrošač a ide sasvim korektno, mnogo bolje od 650.
Sve je za jedan stepenik bolje u odnosu na 650, kao recimo da poredimo Golf i Pasat.
Eto


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


 

Kapiram, ja prenosim sta mi drugi rekli. Ali to su bili verovatno stariji Stromici. Ovi noviji su 99% mnogo bolji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6819 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ma tu je razlika velika između dve generacije velikog Stroma a sa 650 nije za porediti. 

 

Ja sam probao starog 1000. Taj motor je podcenjen. Njegova jedina mana je postojanje 650ice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
2 minutes ago, Alekre said:

Ma tu je razlika velika između dve generacije velikog Stroma a sa 650 nije za porediti. 

 

Ja sam probao starog 1000. Taj motor je podcenjen. Njegova jedina mana je postojanje 650ice.

Stari 1000 je najveće razočarenje u motor koje sam doživeo ikada. Nisam verovao koji je ono traktor. KLR je za njega sprava. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4403 postova

Probao bih Stroma 650 i Tracera 7 pa odlucio, posto vidim da se dvoumis.

 

Verovatno bih uzeo Stroma XT verziju jer sam se posle voznje KTM 890 ADV napalio ko mali majmun!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 minute ago, Motorcyclist said:

Probao bih Stroma 650 i Tracera 7 pa odlucio, posto vidim da se dvoumis.

 

Verovatno bih uzeo Stroma XT verziju jer sam se posle voznje KTM 890 ADV napalio ko mali majmun!

🤣

Nemoš ni porediti ta dva motora.

XT je najveće bacanje para jer to isti motor ko i običan (kratki hod vešanja, mlohav), nizak a te felne su totalno nepotrebne jer njime nikad nećeš voziti off. 

890adv je druga galaksija. 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja