Jump to content

Moto Zajednica

Tema za diskusiju - sto dalje za sto krace vreme?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 142 postova

Ćomi, neko je gore dobro rekao.....restiraj prvo sebe. Odvoj jedan vikend knidi negde bez cilja, kako ti padne na pamet, kad bude vreme za spavanje negde naći prenoćište i sutra kući...kao i tebe, mene drpi živac i samo da idem negde. Zovnem druga i kažem mu da me čeka ujutro u 7h u Preljini na NIS ako će sa mnom. Kaže on gde ćemo, ja kažem da nemam pojma. Elem, da skratim...krenemo NP pa uđemo u CG pa na Gusinje i uđemo u AL na čuveni SH 20 i dođemo u Skadar. Odatle u Ulcinj pa kof drugarice u Sutomore. Odatle u PG pa u NK i to je već bilo 19h i to naćemo prenoćište. To je bila vožnjja od oko 580 km. Umorni, ali prezadovoljni. Sutradan na Žabljak, Pljevlja, Prijepolje i kući. Ili, isto jednom prilikom proradio živac....ustao, seo na motor pravac Durmitor, napravio polovinu prstena sišao u Plužine i prenoćio, sutra nadtavio krug i završio durmitorski prsten, pa sišao u Šavnik odatle levo na Boan i došao na početak kanjona Morače, pa usput neplanirano svratio u NP Biogradska gora, prelepo mesto, pa iz Mojkovca na Đurđevića Taru i odatle kući. Odradi nešto ovakomu dva dana, pa proceni jel to to.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Imamo ovde clana na forumu, iz Rusije, koji u dan obrne krug od cirka 500-700km za zagrevanje, a pravio ture od 3-4.000km u pravcu.

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 23 minuta, MaxiS je napisao:

Ako ste pratili, vozio multistradu, gs-a mrsavog, a sada ima ladju :)

 

Samo me brine što ga dugo nema.. Nadam se da je samo do zime..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: FZS 1000
Pre 10 sati, aca-pn je napisao:

Ako ti je merak da sedneš na motor i voziš od jutra do mraka autoputem, što da ne. Meni bi lično mnogo veće zadovoljstvo bilo ići planinskim putevima, pa makar prešao 3x manju kilometražu i 3x manje dobacio, ali bi bar uživao u vožnji. Opet kažem, ako ti uživaš u auto putu, samo napred, svi smo mi različiti.

Slažem se u potpunosti. Što bi se reklo kvalitet iznad kvantiteta,uvek bilo i biće.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1330 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 1 sat, ProMaster je napisao:

Samo me brine što ga dugo nema.. Nadam se da je samo do zime..

Njemu je sezona od maja :) Rusija je to. Nema njima +20° u januaru kao nama :D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Mostar, BiH
  • Motocikl: Honda NC 750X

Ova diskusija je kod mene dodatno učvrstila jednu odavno postavljenu podjelu ljubitelja motocikala:

a) brojači kilometara

b) sakupljači doživljalja

... i razmišljanje da se idealno putovanje stvara i idealanim omjerom izmedju a i b - za svakoga posebno!

 

Promenio član Limeni67
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Tivat
  • Motocikl: 2023 MT 10

Pozdrav Svima, u mom svetu nepostoji bolji osecaj nego sesti na mator i provesti sledecih 6, 8, 10, 12 pa cak i 18 sati na motoru. Uzivati na putu, obilaziti nove predele nase predivne planete, zaboraviti brige svakodnevnog zivota, ispricati se sam sa sobom i napraviti plan za sledecu Nedelju.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Hteo sam reci nesto pametno al vidim da ne vredi ali volim kad citam kako bi novopeceni vozaci sve i odma a iskustva 0:Mina: 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

kako bi novopeceni vozaci sve i odma a iskustva 0

 

Zar nije to normalno baš za novopečene?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Pa ne znam, ja kad sam bio nov nije mi bio cilj otici sto dalje za sto krace vreme, nego uzivati u voznji motora, makar to bilo i 100km za jedan dan, upoznati se sa njim, pa mic po mic. Prva ozbiljna tura sa bivsom curom (sadasnjom zenom) :D nam je bila Subotica - Tara, to sad kad pogledam mi je nista, al tad nisam mogao spavati od nervoze, a prva "duza" tura i za mene, ne samo za u paru. Posle kad sam isao sam tuda pa i jos dalje, izgledalo mi je kao maciji kasalj. Da ne kazem da je zapravo tura Su-Tara nista. Al sve to dolazi sa kilometrima i iskustvom. Zato mi je smesno za nekog ko jos nije nigde isao da bi tek tako otukao Barcelonu u 5 dana motorom. A i uzivancija ici autoputem u pm, al to opet dok jednom ne proba, ne zna kako je dosadno voziti po AP. Nas trojica smo sad otukli turu za spaniju bez stajanja, kombijem, za 23.5h 2500km, i nazad al 2700km, pa sam se smorio ziv i premorio, ne daj boze da to planiram motorom u 5 dana, ni u ludilu.  Zato kazem bolje da cutim i grickam kokice, svako ce na svojoj muci nauciti :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1581 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

100 ljudi, 100 ćudi, 100 žena... :)

 

Neko ide korak po korak, a nekom treba da se ukoči da bi shvatio koja mu je mera.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Upravo tako. 
@drmilan_ sigurno moze mnogo toga da me nauci, i ja i zelim da ucim od iskusnijih i boljih, zato sam i kreirao temu, da cujem sta imaju pametniji i iskusniji da kazu. 
 

Napisao sam lepo u jednom postu, videcemo sta ce reci prva izbiljnija voznja. Mozda me totalno ‘otrezni’ od ovakvih snova i ideja. 
 

Naravno, svako ima pravo na neke svoje snove, svoje planove i ocekivanja dok god time ne ugrozava druge. 
 

Zato sam u inicijanom postu i napisao da imam neki svoj tim i svoju bolest. Radije bih 5 dana vozio samo auto put samo da vidim jedan Baku nego da ga ne vidim uopste. Ja samo volim da odem stoooo dalje od kuce, da vidim kako zive gruzini, kako zive portugalci, kako zive na kavkazu, kako zivi narod u mongolskim stepama itd itd…a vremena neeemam za 19 gradova usput. Jebiga, realnost. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

@Ćomi-, pusti te iskusnije i bolje, svako je dobar sam sebi, nebitno je skroz da l' imas pola milki ispod bulje ili si tek seo, zagrej to sediste i vozi ako ti se vozi, na internetu ce uvek da se nadje neko "pametniji" ko ce imati sta da ti kaze kako da radis jer "to tako treba", a u stvari vecina ce samo da kenja u prazno. Stvar je da smo svi individualni i da svakom pasuje drugaciji ritam. Ja peglam i vozim dok se ne istrosim, tako "punim baterije", i uglavnom idem sam na dugacke voznje, bas zato sto me iritiraju i nerviraju oni sto zastaju na svakih 15 min na pus i pis pauze i da vide nesto sto mene ne zanima. Isto volim da upijam druge prostore, kulture i narode, al' mnogo me zabole da stanem ovde da se slikam, obavezno da posetim ono, ili vidim ovo, nisam takav tip, volim stvari kad se desavaju nasumicno i bez planova, turizam me ne zanima. 

  • Sviđa mi se 4
  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Nikog ne prozivam - da se razumemo, generalizujem! Samo savetujem decka da slusa sam svoje srce, a ne ljude po internetu. 😅

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2404 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Paljevina said:

Nikog ne prozivam - da se razumemo, generalizujem! Samo savetujem decka da slusa sam svoje srce, a ne ljude po internetu. 😅

pa to je logicno, zato je i besmisleno otvarati takve teme, vidim ljudi to rade i nije mi bas jasno, dok ne osetis bilo sta na svojoj kozi neces znati. @Ćomi- Samo cu ti jedno reci za kraj i iskljucujem se iz ove teme, kuci te cekaju zena i deca.

Promenio član drmilan_
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja