Jump to content

Moto Zajednica

Savet za prvi skuter (A1, ~3000 EUR)

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Pozdrav,

 

Pre oko godinu dana sam postavio prvu temu gde sam tražio savet za kupovinu prvog motocikla. U tom trenutku sam imao samo B + AM kategoriju i nisam imao pojma šta bih uzeo.

 

Sada sam stariji i mudriji i upisao sam obuku za A1, jer sam shvatio da mi je 50cc preslabo, da nemam para za Tricity 300 i slična čuda koja mogu da vozim sa B kategorijom, a i da mi za moje potrebe neće trebati ništa veće od 125cc (vožnja po gradu + povremeni izlet na periferiju, sve ukupno ne više od 150-200 km nedeljno i ne preko 80-90 km/h).

 

Kupio bih novi skuter, jer iz više razloga želim da izbegnem polovnjake. Trenutno sam malo više zainteresovan za "velika" imena (Honda PCX, Yamaha N-Max, Suzuki Burgman...). Međutim... Kada sam bio u auto-školi, pitao sam i instruktora za mišljenje i on je bio u fazonu: "Sve su to dobri motori, nema greške šta god da odabereš... ali ajd sačekaj da počnemo sa časovima i da vidiš ovo što mi imamo". Nisam dobro razumeo da li je u pitanju Sym ili Kymco, ali pogledam oba na internetu i pomislim - možda bi i oni mogli da dođu u obzir, jeftiniji su, a kakav god da je kvalitet poslužiće me bar 1-2 sezone, pa ću posle menjati.

 

Dakle, šta je meni bitno:

  • Da ne bude provereni krš koji će da otkaže posle 1000km
  • Što veći točkovi to bolje
  • Po mogućnosti da ispod sedišta ima mesta za full-face kacigu za glavatog čoveka (ili bar da ima mogućnost montaže kofera)
  • Verujem da ga bar u prve 2 godine neću nešto preterano vanredno servisirati i popravljati, ali bilo bi lepo da ima pristojnu servisnu mrežu i dostupnost delova
  • Budžet: oko 3000 EUR

 

Moje dosadašnje iskustvo - pre 25 godina sam nepunih godinu dana po malom mestu vozio jedan "no name" skuter od 50cc i Tomos automatic. Znam da sipam gorivo, da naduvam gume i da vozim (do sada bez padanja). 

 

Slušam vaše savete - da imate trenutno iskustvo i da opet morate da kupite svoj prvi skuter, šta biste odabrali i zašto?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
Pre sat vremena, overtone je napisao:

Odabra bi neki sa ravnom podnicom da stane boca plina.

Kapiram da je u pitanju duhovit odgovor, ali... Može objašnjenje? 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

@vtomic85 Nije zafrkancija, skuter sa ravnom podnicom moze cudo toga prebacit (vricu cementa, spizu iz Lidla, bocu plina) meni je to, pored velikih kotaca i smjestaja pod sicom - sto si i sam naveo - prilicno bitno kod skutera. I Sym i Kymco su provjereni proizvodjaci prisutni godinama. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3056 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Meni je nekako Grčka reper. Tamo se (valjda od nedavno) 125cc skuteri voze sa B dozvolom, i ogroman je broj vozača A1 klase skutera, koji ih voze iz praktičnih razloga, i ne filozofiraju mnogo. A nisu ni neki bogataši, kao ni mi, putevi su im isto puni rupa, jedino što im je klima zahvalnija za vožnju...

 

E tamo, po prodaji novih, SYM je ubedljivo prvi, modeli sa ravnim podom i većim točkom - Symhony ST i SR, Pa Jet modeli, skoro duplo više se kupuju od sledeće po redu - Honde PCX. Pa onda idu Piaggio Liberty i Medley, Yamaha Nmax, Kymco Agility...

 

Sve u svemu, svaki od navedeniih je dobar. Oni sa ravnim podom i visokim točkom su su praktični za po gradu, ali mana im je malo mesta pod sedištem i mali rezervoar, a opet ovi drugi imaju manji točak, niže težište, time i lošiji pregled saobraćaja, što je malo zeznuto za grad kad su gužve... i tako. Moraćeš ipak sam sa sobom da se dogovoriš šta ti paše i šta ti se sviđa.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc
Pre sat vremena, overtone je napisao:

@vtomic85 Nije zafrkancija, skuter sa ravnom podnicom moze cudo toga prebacit (vricu cementa, spizu iz Lidla, bocu plina) meni je to, pored velikih kotaca i smjestaja pod sicom - sto si i sam naveo - prilicno bitno kod skutera. I Sym i Kymco su provjereni proizvodjaci prisutni godinama. :takoje:

Ahaaa, onda ok, slažem se da bi mi veliki "cargo" prostor dobrodošao, nego mi nije bilo jasno što baš boca plina 🤣. Sve ok, razumeli smo se :) 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM Simphony ST 200i

Sym symphony ST 125cc euro 5

 

imam 200 stotku, mesta ispod sedišta za dve kacige, led svetla napred i nazad

abs. velike gume prednje 16", zadnje 14" , četvorotaktni motor, nema mešavine...

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Mustang 125cc

Hvala svima na odgovorima. Za sad mi Symphony ST 125 deluje kao skroz dobra opcija. Imam još samo jedno pitanje - da li postoji bitna razlika između njega i modela Jet 14 125?

 

U zvaničnom katalogu ne vidim ništa posebno (osim razlike u par KS i par litara u rezervoaru), ali me zanima da li je neko imao iskustva sa Jet 14 u stvarnom životu i kakvi su utisci. Cena im je za sada ista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
1 hour ago, vtomic85 said:

Hvala svima na odgovorima. Za sad mi Symphony ST 125 deluje kao skroz dobra opcija. Imam još samo jedno pitanje - da li postoji bitna razlika između njega i modela Jet 14 125?

 

U zvaničnom katalogu ne vidim ništa posebno (osim razlike u par KS i par litara u rezervoaru), ali me zanima da li je neko imao iskustva sa Jet 14 u stvarnom životu i kakvi su utisci. Cena im je za sada ista.

Osim vizuelnih razlika koje se vide na pvi pogled, razlika je u korist ST-a što ima disk na zadnjem točku kao i prostor ispod sedišta takođe u korist ST-a. 

 

U korist JET14 je što se sedište otvara na taster (korisno da ne mora motor da se gasi da se otvori sedište), malo je bolja pozicija sedenja (za neke klijente, to je subjektivno svakako). Nekima je JET14 dosta lepši....

 

Razlika u konjaži nema, isti je agregat kod oba. Mada, ni JET14 125 više neće biti na lageru, za sezonu 2024 dolazi JET14 200 modernizovan malo, tako da bez veze pišem ali eto neka ima za ostale ko ima slična pitanja.

 

Imaš razlike u 1ks i 2Nm između ST-a AC i LC ili između ST AC i JET X koji je LC

 

Ako imaš bilo kakva pitanja vezana za SYM skutere možeš mi se javiti na PP gde ću ti pustiti kontakt tel. ili svrati do salona pa ćemo većinu dilema možda iskristalisati uživo. 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja