Jump to content

Moto Zajednica

Tip motora za udobnu voznju

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova

Pozdrav narode imam dilemu i pitanje koji tip motora je najudobniji za voznju? Najvise bi se koristio po gradu, do posla i par puta mesecno negde van grada medjugradsko putovanje .

imam par modela na koje sam bacio oko ali posto sam neiskusan treba mi vase iskustvo sa istim da bih odabrao neki motor koji bi bio udoban a da ne odvale ledja ili ruke . Hvala

Zontes g125x, Zontes c125, Sym NHT 125, Zontes M125, QJ SRV 125, stim sto mi se jedino kod nht ne svidja sto ima vazdusno hladjenje.

image.jpeg.7f9e4cfd908e04b1e8f3a324a7f97550.jpeg

Matte-blue-spoke-7-1.jpg

a17628ad7e18455fabccc343acc0fbe5.jpg

79eb51c13a34-800x600-dw.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 268 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Koliko si visok/tezak? Generalno ovi motori sa spustenim zadnjim krajem su manje udobni i pokora za nase ceste pune rupa. Druga mana je sjedalo nisko pa nemas po gradu bas neku preglednost. Ako ces vozit do posla i zelis doc uredan, bez buba po jaketi - nekakav vjetrobran je obavezan. Ne mogu upratit nazive po slikama, al moj favorit je na trecoj slici, slikan u prirodi -  iako mi je vizualno najmanje privlacan :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

oko 182 i oko 80 kg tezak, taj u prirodi je Sym NHT 125 sa vazdusnim hladjenjem  ujedno i najjeftiniji od svih na slikama, uz njega idu i oni travel koferi, i mislim da mu je cena oko 2700 sve ukupno, dok ostali su od 3200-3500 eu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Pa šta fali vazdušnom hlađenju?

Mrsko ti što nećeš morati da razmišljaš o antifrizu, vodenoj pumpi, crevima, termostatu, termodavaču, ventilatoru...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Nemam iskustva pa sam poprimio razmisljanje iz okoline da bez vodenog hladjenja ne razmisljam o motoru, a sa druge strane opet cuo da ti sistemi opet zadaju muke vozacima sa vodenim hladjenjem, Iskreno Nht 125 mi se i nekako najvise svidja zato sto smatram da bi bio najudobniji i jos kad bih mu nakacio kofere taman bi bio po meri za ono sto trazim, dok ovi drugi kada bih im nakacio kofer izgledalo bi ko piletu sise da me prostite na izrazu . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Nht i gx125 mi se najvise svidjaju jedan ima vodeno drugi ne , e sad iz vaseg ugla sta je bolje  uzeti opisao sam sta bi eto bila voznja tj koliko bih ga koristio 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 940 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
oko 182 i oko 80 kg tezak, taj u prirodi je Sym NHT 125 sa vazdusnim hladjenjem  ujedno i najjeftiniji od svih na slikama, uz njega idu i oni travel koferi, i mislim da mu je cena oko 2700 sve ukupno, dok ostali su od 3200-3500 eu . 
Svrati do salona da uživo vidiš NHT, sedneš,čuješ kako radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1198 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 5 sati, Grggaa je napisao:

oko 182 i oko 80 kg tezak, taj u prirodi je Sym NHT 125 sa vazdusnim hladjenjem  ujedno i najjeftiniji od svih na slikama, uz njega idu i oni travel koferi, i mislim da mu je cena oko 2700 sve ukupno, dok ostali su od 3200-3500 eu . 

Gde je ta ponuda s koferima za 2700? To je još malo pa džaba. Sym je dosta pouzdana marka, a i taj advenčr izgled mu je super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2193 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Možda grešim, ali kada bih opet kupovao drugi motor (nadam se da hoću) , poslednja stavka bi mi bila da li je vazdušar ili vodeno hlađenje. Idi u salon kod Slobe, sedi, vidi, oseti motor, i pitaj svoje srce šta da uzmeš... 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Vazdušari su uglavnom slabiji od vodeno hlađenih, tipa 9kw vs 11kw, što u 125cc klasi nije baš da nije bitno. Sve zavisi kome šta treba...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Nht maximalno izvuce 122km na sat, gledao sam testove, iako na papiru ima isto konja kao peda tekken 125, ali sacekao bih i Pedu rx1 adventure da stigne kod nas pa da ga vidim, taj model ima ubrizgavanje za razliku od Tekkena ali nema vodeno hladjenje njemu je cena otprilike kao nht125

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja