Jump to content

Moto Zajednica

Muke sa banditom gsf400

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav dobri ljudi! Celu proslu sezonu sam mucila muka sa karburatorima. Otac je majstor sto se tice ovih stvari ali na zalost nismo uspeli da ih popravimo i u potrazi sam za nabavkom drugih. Da li znate neki sajt gde bih mogla da ih nabavim, evropa, amerika...? 

 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Pozdrav i dobrodosla na forum! 

 

Opusteno...

 

Sta je tacno problem s karburatorima, koji kvar imaju... ?

 

Jedino ako nisu polomljeni, ili imaju nekih zescih fizickih ostecenja... U suprotnom, mislim da bi ti ovaj repair kit zavrsio posao.

 

https://www.ebay.com/itm/235020858004?hash=item36b855b294:g:g3MAAOSwwdhka30o

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2843 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Osim što ne može da ih ćale popravi....šta još kaže ?? Valjda ume da izvrši defektažu ako je majstor. Inaće "majstori" obićno operu karbove i malo našteluju koliko toliko, a pravilno bi bilo da se sve promeni .... zato postoje ovi reparatur kit-ovi..... i nisu skupi. Barem tako nalaže struka 😉....Srećno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4405 postova

Ceo karburator nov tesko da ces naci ili ti se nece isplatiti da kupis i ako postoji. 

 

Mozes da trazis polovan, sto je opet macka u dzaku ili da repariras svoj. 

 

Evo sajta za delove.

 

Motorcycle Parts From Europe’s Number 1 - MSP (motorcyclespareparts.eu)

Promenio član Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT
pre 6 minuta, Disko Nindža je napisao:

Veliku Planu kod Unučeta

Da ih opere sa WD40, malo presmirgla i naplati 200 eura? To mogu i kuci sami da urade. 

 

(iz iskustva pisem)

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bravo Bane! 

Ti likovi koji "steluju" preko poste su mi od uvek bili impozantni! I ne peru oni WD-om, skupo je to...

 

Marija, ako je rezervoar iznutra los dzaba i drugi karburatori (eto smernica, nemam dovoljno informacija za neku konkretniju pomoc)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8431 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Radio sam "sevenfifiti" posle jednog "Brza posta majstora", ime bas zvucno a odradjeni posao katastrofa!

Svacega li se ljudi sete, da ne poverujes..

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Unuce radi s karburatorima ispred svoje garaze, na nekoj drvenoj radnoj povrsini od pre hrista, radni prostor mu je 2x2, meni je konkretno trebao da resi problem - da zameni kadicu koja je pukla i curela i da generalno pretrese ispravnost karburatora i zameni sve zamenske delove. Oba puta otisao kolima i pukao pare na gorivo.

 

Nista da objasni, nista da kaze, bukvalno mi je predao karburatore "ociscene" i masne od WD40, i malo presmirglane da dobiju sjaj. Na upit zasto nije promenio kadicu.. A pa ne curi ti tu nista, najverovatnije nisi povezao lepo creva (umesto to odmah da mi kaze), kaze trebao bi da zamenis i membrane, ali to ti je jos +80 eura na ovih 200e. 

 

Uh... Jos mi drugar pre toga kaze, ma sta nosis kod njega, ja i ti cemo kuci... Covek me izjeba, uze mi 200 eura ko nista za najobicnije ciscenje koje sam ja mogao sam kuci da uradim za 30 minuta. 

 

Ne mogu da prezalim sto sam mu dao pare, ali i sto ga nisam prijavio za neizdavanje fiskalnog racuna. 😒

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1850 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Sajtovi sa kojih ja naručujem delove,su Wemoto i Mega Zip,pogledaj,imaju sve delove za reparaciju karburatora.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Problem je sa tim setovima za reparaciju što ima dosta neprecizno napravljenih delova,više puta mi se desilo da su delovi koje sam izvadio ,stari,bili bolji nego novi koje su mi doneli da ih ugradim,pitanje je ima li neki pouzdano dobar proizvođač,ili dobavljač?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Lista delova, nova creva, šelne, eventualno nove flanše. Pod uslovom da je slavinica ispravna i što kaže NFS da rezervoar nije rđav. Tako kad se spakuje, sinhronizuje i podesi, spreman je za narednu deceniju vožnje. Ne postoji drugi način.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ja terao karburatore na sredjivanje da bi se ispostavilo da je slavina za gorivo zatvarala u vožnji, ali avaj, sredili smo ih preventivno iako im ništa nije falilo. Nego svi prvo posumnjaju na njih. Nekada i struja zeza, ljudi misle da su karburatori, moraju i svećice da se zamene, proveri varnica, ceo krug da se zatvori ako hoćeš da radi kako Bog zapoveda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Motor se gasi kad je hladan i sumnjamo da je slomljrn deo na dizni.. slavinu smo proveravali, svecice nove kupljene, rezervoar u super stanju tako da smo vecinu ostvari otpisali kao mogucnost da prave problem... 

 

 

😭

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Motor se gasi kad je hladan i sumnjamo da je slomljrn deo na dizni.. slavinu smo proveravali, svecice nove kupljene, rezervoar u super stanju tako da smo vecinu ostvari otpisali kao mogucnost da prave problem... 
 
 

Dok sam vozio motore 98mo godište prvo paljenje uvek sa saugom jer je hladan, dok sednem okrenem vratim saug na pola i do prvog semafora tako vozim sa saugom i mali gas. Od semafora na dalje vratim saug u vožnji i do sledećeg je dovoljno zagrejan. Reč je o suzuki dr650, kawasaki er5, zefir 550 itd.
Kasnije u toku dana paljenje zavisi dal se motor ohladio il ne. To mi je bila obavezna procedura u rano proleće il ovako ko sad temperatura preko dana 16, a osećaj je da je manje zbog vetra. Leti uvek bez sauga, mada ne smeta ni tad za prvo paljenje. Sve ovo napisah pod pretpostavkom da zagrejan lepo pali i ne gasi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja