Jump to content

Moto Zajednica

Triumph Tiger 1050 ABS

Recommended Posts

  • Integrisan, 8611 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Istina ziva, sve je lakse kada kraj sebe imas nekoga ko te razume,

 podrzava tvoje prohteve, trudi se da ostvari zelje i snove!

Ovo iznad mora obostrano inace nije fer.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 289 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Čekaj,stani,polako... Ovu temu sam onako pomalo, iz prikrajka na preskoke pratio od samog početka. 

Jel ja to nešto loše kapiram ili je tigar POSLE SVEGA PRODAT???

 

Kad budem tražio idući motor,neću pratiti oglase nego kolegu @N.F.S.

  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8611 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nista me ne pitaj! :D 

Nikola (sa foruma) oglasio prodaju koja se ne propusta, reagovao sam impulsivno :D 

 

Ako nista, drago mi je sto ga upotrebljava covek koji se vozi! :takoje:

(I kaze da mu se svidja, ovo je meni vrlo bitno! )

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1314 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Једно питање...

Треба ми препорука за механичара за Тигра 1200.
Конкретно замена ланца брегасте.
Ако ко има кога на препоруку нека шаље.
Знам да није тема 1200 али ова је најчитанија што се Тигра тиче.😆
Хвала.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5512 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
1 minute ago, Marko05 said:

Једно питање...

Треба ми препорука за механичара за Тигра 1200.
Конкретно замена ланца брегасте.
Ако ко има кога на препоруку нека шаље.
Знам да није тема 1200 али ова је најчитанија што се Тигра тиче.😆
Хвала.:takoje:

Naš drugar iz kluba i serviser, takođe vozi Tigera 1200, nedavno je sebi menjao lanac bregaste.

Mile Kalčo 063351251

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1314 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
4 minutes ago, doktor said:

Naš drugar iz kluba i serviser, takođe vozi Tigera 1200, nedavno je sebi menjao lanac bregaste.

Mile Kalčo 063351251

Хвала пуно.:takoje:

Проследио сам другару број, окренуће га.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1620 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Evo preterah nešto preko 1000 km na ovom motoru, pa sam hteo da iznesem utiske, čisto ako ima interesenata za kupovinu ovog modela, da znaju šta da očekuju.

 

Glavne vrline po meni su: vrhunska ciklistika i povoznost, visok nivo udobnosti i odličan položaj sedenja, fina snaga i oštrina agregata, lep zvuk trocilindraša, vrlo dinamična sprava. Motor se veoma lako vozi, ko god je seo, imao je osećaj da je mesecima vozio ovaj motor. Još jedna stvar, možda ovo smešno zvuči, ali motor ima centralni štender u osnovi, a meni ova stavka puno znači, imajući u vidu koliko putujem i kako održavam pogonski lanac, nekome možda to nije bitno, ali za mene je ogroman +.

 

Od mana bih izdvojio sledeće: deo rama na koji naleže unutrašnja strana butina ume da se poprilično ugreje, doduše samo u gradskoj vožnji, i onda je neophodno odvojiti butine sa tog dela motora, mada, sedište se ne greje, a meni je to najbitnije. Dalje, motor je nekultivisan pri malim obrtajima u 1. i 2. stepenu prenosa, pa pri izrazito malim brzinama u gradskoj gužvi hoće da cima, trza i sl. To se reši "kvačilanjem" i odabirom pravih obrtaja, ali jbg ja sam neko ko je navikao na 4 redna cilindra, a troklipaši ne mogu da imaju nikada toliko ugladjen rad, iako je menjana mapa ubrizgavanja da bi se omekšao rad pri niskim obrtajima.

Kočnice su mogle biti bolje definitivno (mada su značajno bolje u odnosu na bandit 600 koji sam do sada vozio, ali sam imao prilike da probam pregršt novijih i skupljih motora, pa na osnovu toga i pravim poredjenje), kao i zaštita od vetra. 

 

Sve u svemu, motor za otvoren put, jak, brz, povozan, udoban, veoma zabavan za vožnju i "pun karaktera". Trenutno, uzimajući u obzir situaciju na tržištu polovnih motora u Srbiji, mislim da nema puno boljih izbora u ovoj klasi za te pare. Jako kvalitetan sklop koji naginje premijum segmentu u svetu motocikala.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1184 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja vozim GS 1200 i da treba da ga opišem i iznesem utiske, potpuno isto bih ga opisao.

Valjda je to odlika svih motora ovoga tipa.

Samo što je u gradu još gori jer ima samo dva cilindra ( u odnosu na tvoja tri), ali na "kvačilanje" sam navikao pa mi to stvarno nije nikakav problem.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8611 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Sto se kocnica tice,
dok Branko paljevina nije obezbedio semeringe i prasinare motor sam vozio u stanju kakvom je kupljen.
Plocice su zamenjene odmah po kupovini, brembo sinter napred, trw sinter nazad.
Stapovi su pustali jbg dok nisam uradio sve kako treba, kada sam primetio steta je vec nacinjena.
Ulje je zavrsilo na ferodama napred u jednom momentu.
Sve sam oprao, plocice osmirglao dobra 2mm i spalio brenerom (da ispari masnoca) ali kocenje nije vise isto.
Druge plocice bi popravile situaciju ali mi je bilo zao da bacim nove koje tek platih 5700din po disku.
U ovakvom stanju koci dobro ali za jak ugriz mora malo jaci stisak.
U odnosu na NC kocnica zaustavlja vreme!

Sent from my M2003J15SC using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumf Tiger 1050
Pre 21 sati, milomir22 je napisao:

Evo preterah nešto preko 1000 km na ovom motoru, pa sam hteo da iznesem utiske, čisto ako ima interesenata za kupovinu ovog modela, da znaju šta da očekuju.

 

Glavne vrline po meni su: vrhunska ciklistika i povoznost, visok nivo udobnosti i odličan položaj sedenja, fina snaga i oštrina agregata, lep zvuk trocilindraša, vrlo dinamična sprava. Motor se veoma lako vozi, ko god je seo, imao je osećaj da je mesecima vozio ovaj motor. Još jedna stvar, možda ovo smešno zvuči, ali motor ima centralni štender u osnovi, a meni ova stavka puno znači, imajući u vidu koliko putujem i kako održavam pogonski lanac, nekome možda to nije bitno, ali za mene je ogroman +.

 

Od mana bih izdvojio sledeće: deo rama na koji naleže unutrašnja strana butina ume da se poprilično ugreje, doduše samo u gradskoj vožnji, i onda je neophodno odvojiti butine sa tog dela motora, mada, sedište se ne greje, a meni je to najbitnije. Dalje, motor je nekultivisan pri malim obrtajima u 1. i 2. stepenu prenosa, pa pri izrazito malim brzinama u gradskoj gužvi hoće da cima, trza i sl. To se reši "kvačilanjem" i odabirom pravih obrtaja, ali jbg ja sam neko ko je navikao na 4 redna cilindra, a troklipaši ne mogu da imaju nikada toliko ugladjen rad, iako je menjana mapa ubrizgavanja da bi se omekšao rad pri niskim obrtajima.

Kočnice su mogle biti bolje definitivno (mada su značajno bolje u odnosu na bandit 600 koji sam do sada vozio, ali sam imao prilike da probam pregršt novijih i skupljih motora, pa na osnovu toga i pravim poredjenje), kao i zaštita od vetra. 

 

Sve u svemu, motor za otvoren put, jak, brz, povozan, udoban, veoma zabavan za vožnju i "pun karaktera". Trenutno, uzimajući u obzir situaciju na tržištu polovnih motora u Srbiji, mislim da nema puno boljih izbora u ovoj klasi za te pare. Jako kvalitetan sklop koji naginje premijum segmentu u svetu motocikala.

Za sve si u pravu ,za mene je kocenje odlicno ,ako ti treba auspuh imam sa celom granom Sc project verovatno cu prodavati ,i bisage Givi sa nosacima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumf Tiger 1050
Pre 2 sati, milomir22 je napisao:

Baci neku fotku bisaga, a auspuh me ne zanima, oduvek i jedino sam terao fabriku.

Screenshot_2024-04-12-00-23-28-568_com.android.chrome.thumb.jpg.e4ad3142926cee6b3433e06b5ff13c67.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Triumph Tiger 1050

Pozdrav ekipo,ne docekah ja sledeci mesec,tako da,stigao Tigric juce. 😀
2008 godiste,ABS i fabricki grejaci rucica,full koferi. Motor je vec spustan od prethodnog vlasnika tako da je meni taman.
Lagano pratim uputstva kako je @N.F.S. sredjivao svoj.Nesto cu odmah da sredim a nesto kasnije,ipak se treba malo i voziti. 😀

 

viber_image_2024-04-12_12-37-39-605.jpg

viber_image_2024-04-12_12-37-39-738.jpg

viber_image_2024-04-12_12-37-40-276.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8611 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Krenuli smo sa tigrovima :D 

Neka je sa srecim, kada prolazis kroz Kg svrati da mapu odradimo ugladjenu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Triumph Tiger 1050

E ovako,tehnicki smo prosli.U Ponedeljak po tablicu i nalepnicu. 🙂
Planiram za vikend da zamenim sva ulja i filtere. Al imam pitanje,ne mogu da nadjem nigde kod nas filter vazduha. Da li neko zna da li moze kod nas da se nadje ili da jurim preko? 
Primetio sam da je kvacilo dosta tvrdo pa sam planirao da zovem Triumph da narucim lamele i opruge.

Svaka preporuka je dobro dosla. 🙂

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

MAPS.APP.GOO.GL

★★★★★ · Motorradgeschäft
zastupnici za Triumph, kod njih sam uzeo proletos filter vazduha za nekih 40-ak evra. Čeka se neko vreme. Mada mislim da je neko ovde na forumu prodavao neki perivi.

Sent from my PGT-N19 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

R.TAPATALK.COM

Pipercross visokoprotočni, perivi filter vazduha kao K&N za Triumph Sprint ST 1050 i Tiger 1050, filter je nov neotoakovan.50 evra0638282122 Sent from my ThinkPhone by motorola using Tapatalk


Sent from my PGT-N19 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx, Triumph Tiger 1050
1 hour ago, BaneZ said:

 

R.TAPATALK.COM

Pipercross visokoprotočni, perivi filter vazduha kao K&N za Triumph Sprint ST 1050 i Tiger 1050, filter je nov neotoakovan.50 evra0638282122 Sent from my ThinkPhone...

 


Sent from my PGT-N19 using Tapatalk
 

 

Hvala puno!
Ne mogu da napisem odgovor na taj post ali zvacu coveka prvom prilikom sutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8611 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Drugari,

zamenio bih svoju hondicu za nekog lepog i ocuvanog tigra 1050! 

Hondu (NC750XA) sam pazario od naseg pedantnog druga Nikole, kupljena u "Stojanovu", u stanju novog trenutno. Presla 15000km, sve sam zamenio sto je trebalo, servisirao, dodao koje cega. Registrovao i za koji dan bice odradjeno sediste i guma zadnja.

Bukvalno je nova, bez tackice, peckice,krpacina... Trosi ispod 3L na 100km, u radu necujna.

Ponude molim na PP.

 

Ne zanimaju me motori koji su presli preko 40000km i koji su lomljeni pa krpljeni i farbani, hvala.

(Aj ponovo u krug :D )

 

P.S. Tiger 1050 sport prihvatam i bez doplate. ("Sport" je onaj sa mono viljuskom nazad.)

IMG_20240420_180638.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 434 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R, Integra 750

Samo sam te cekao, ali nisam mogao predpostaviti da ces opet na Tigera. Ali znam osjecaj. Isto mi je bilo kad sam prvog Bandita 1250 prodao i Versysa kupio. Htio ga covjeku dati glava za glavu da mi vrati Bandita nazad 😀
Dalje znas i sam, vozio neko vrijeme Versysa, prodao i jedva docekao da opet kupim "golog" Bandita.
I da te razocaram, drugi Bandit kojeg sam kupio mi nije ni dva mjeseca trajao. Jednostavno nije to vise bilo to.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja