Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2024

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Opet Africa Twin
Pre 4 sati, Gliga je napisao:

Bar 100000€ treba da bi se učestvovalo, plus motor. Koliko motorista u Srbiji ima mogućnost da to skurca u reli?

Retko ko moze da kupi i nov motor ali eto ti si kupio i dobar si u pesku sad samo da nadjemo sponzore i da nam predstavis Srbiju opet na Dakaru💪💪💪

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Svake godine se ponavlja priča, ali učešće u kofer klasi je nekih 40.000 - 45.000 evra (kotizacija, oprema, delovi, gume, put...). Na to treba dodati i motor minimum nekih 10.000 evra, po takmičenju. Znači minimum nekih 50.000 evra po učešću, a naravno može i dosta preko.

 

Nije mali novac, naročito u Srbiji, ali verujem da ima ljudi koji mogu to delom i sami da finansiraju. Ko ima znanja, istinsku želju i kohones da ode na Dakar, verujem da može da pokrpi budžet, da barem jednom izađe na start. Mnogo veći problem je sve ovo drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5496 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
3 hours ago, max80 said:

Svake godine se ponavlja priča, ali učešće u kofer klasi je nekih 40.000 - 45.000 evra (kotizacija, oprema, delovi, gume, put...). Na to treba dodati i motor minimum nekih 10.000 evra, po takmičenju. Znači minimum nekih 50.000 evra po učešću, a naravno može i dosta preko.

 

Nije mali novac, naročito u Srbiji, ali verujem da ima ljudi koji mogu to delom i sami da finansiraju. Ko ima znanja, istinsku želju i kohones da ode na Dakar, verujem da može da pokrpi budžet, da barem jednom izađe na start. Mnogo veći problem je sve ovo drugo.

S kojim motorom od 10000€ može da se ide na Dakar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu
13 minutes ago, doktor said:

S kojim motorom od 10000€ može da se ide na Dakar?

Napisao sam da motor košta oko 10.000 evra po sezoni, a ne da je to vrednost  motora. To znači da  toliko dođe amortizacija motora za jedan Dakar, a približno toliko je i da se iznajmi. Jasno je da sam motor košta mnogo više, ali može i da se koristi više sezona. Ko neće da ga koristi više puta ima opciju da ga proda ili prosto samo iznajmi motor za to takmičenje.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6299 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prošle godine su sva tri motora koja su imali izvezli bez problema, ove godine su verovatno nešto unapredjivali mašinu što im se nije baš pokazalo kako treba. U svakom slučaju, držim im palčeve.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Na konto bonusa definitivno postoje... Ja sam to laički povezao da je 6 minuta, pošto je toliko bilo u jednoj od etapa na početku, pa je posle nešto spominjao sekunda po kilometru, ali definitivno zavisi od više faktora.  Vidimo na poslednjem preseku da je Benavides koji je i prvi startovao dobio bonus 3:42, a i Quintanilla.

 

Ako je neko rasčivijao kako se dodeljuju, može da nas prosvetli :).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1794 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 11 sati, aca-pn je napisao:

Prošle godine su sva tri motora koja su imali izvezli bez problema, ove godine su verovatno nešto unapredjivali mašinu što im se nije baš pokazalo kako treba. U svakom slučaju, držim im palčeve.

Ove godine Mason Klein i još neko od fabričkih vozača voze potpuno novi model (450 EX). Predstavljen je na EICMA, realno nisu ni stigli da ga ozbiljno testiraju. Koliko sam ispratio, čak nisu ni planirali da ga ove godine voze na Dakaru. Ceo agregat je nov, Kove proizvod. Ko zna šta je još izmenjeno. Koštaće preko 21000€, i ograničena je godišnja proizvodnja.

 

Onaj model koji je vožen i na prošlom Dakaru (450 Rally Pro) ni sada nema problema. Taj košta 13-14 hiljada i dostupan je svima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8144 postova
Pre sat vremena, Gliga je napisao:

Onaj model koji je vožen i na prošlom Dakaru (450 Rally Pro) ni sada nema problema. Taj košta 13-14 hiljada i dostupan je svima.

Mislim da je taj Rally pro sa Dakara oko 18k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ajte molim vas, pomozite kako se prošlih godina (mislim da ga nije bilo u poslednje dvije, tri) zvao vozač na zelenom motoru i zelenom odijelu..Dali su mu nadimak žaba, bio je među prvih desetak otprilike..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 753 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000
Pre 4 sati, SlobodanR1 je napisao:

Ajte molim vas, pomozite kako se prošlih godina (mislim da ga nije bilo u poslednje dvije, tri) zvao vozač na zelenom motoru i zelenom odijelu..Dali su mu nadimak žaba, bio je među prvih desetak otprilike..

Mislim da je bio Šveđanin... piz..m, ne mogu da se sjetim... uleval seter ili tako nekako

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3255 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 5 sati, SlobodanR1 je napisao:

Ajte molim vas, pomozite kako se prošlih godina (mislim da ga nije bilo u poslednje dvije, tri) zvao vozač na zelenom motoru i zelenom odijelu..Dali su mu nadimak žaba, bio je među prvih desetak otprilike..

Ovaj?

 

image.thumb.png.319c868e6ce54352baa858e77d7c1b8e.png

 

Promenio član Fredi
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3976 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Pol Anders Ullewalseters
Norveška


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1026 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Daaa Ulevalseter, znam da sam stalno izgovarao Ulevalester 🙂 Bio mi je nesto gotivan, dal zbog motora dal zbog nekako gotivnog imena..slučajno ga se sjetih..Mada on je i vise od samo "simpaticnog", brutalan vozač..Svaka čast ljudi 🙂

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja