Jump to content

Moto Zajednica

Dakar 2024

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Jarkovo / Vojvodina
  • Motocikl: Adventure sports 750

Bzvz sto nema prenosa zadnje etape , s obzirom da je kratka... 

Ako orgarnizatori dakara citaju forum neka razmotre predlog da se do godine prenosi direktno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Puče bajk na pola.

Nisam nasao vise informacija ali u pitanju je elektro pogon, spanski proizvodjac. Vozac je dobro, aktivirao se vazdusni jastuk.🙂

VID_172401022_004940_810-ezgif.com-optimize.gif

  • Hvala 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Čestitke Brabecu, vozio je drugu nedelju bez greške i zasluženo pobedio. Isto važi i za Rosa i Hero tim, koji su došli do samog vrha. Beveren konačno na postolju posle svih ranijih malera. Prva 3 vozača u skoro 10 min, zaista spektakularno. Svitko opet u top 10, ima ranije i jedno pobedničko postolje i za mene je on istinski heroj poslednje decenije, računajući sve vozače i sve kategorije.

 

Žao mi Leba, bio je brz, ali to nije jedini uslov. Nije imao pomoć drugih vozača kao Audi tim, maleri sa gumama i dizalicom, kvar...Na to se ipak precenio pred maratonsku etapu i kao što rekoh pucao sebi u noge. Stari lisac Sainz je vozio konstantno, imao je dobru timsku podršku, dobru taktiku i rutinski priveo kraju i zasluženo pobedio.

 

Za kraj sramota je što se Dakar odrekao starijih vozača na dva točka. Većina njih ima status legendi kao Gabor, neki su i bivši osvajači i ljudi koji su doprineli na popularnosti i da trka bude to što jeste. I siguran sam da bi svako od njih ostavio iza sebe, barem one najsporije takmičare. Ako ništa mogli su da naprave posebnu kategoriju kao što ima u Africa eco race. Pored toliko vozila mislim da im nije bio problem da obezbede asistenciju i za ovih dvadesetak takmičara koji su ostavili tragove u pesku.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 638 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Tek se završio, a već kreću pripreme za sledeći. Ovo mi je bilo krajnje interesentno:

 

WWW.B92.NET

Dacia je dobro poznata kao proizvoðaè priu�tivih automobila, ali su sada odluèili da uðu u svet motosporta - i za to su spremili ozbiljno "èudovi�te".

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5242 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ali ga onaj Naser napljuva, u fazonu u ovo ne sjedam više

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja