Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav ljudi

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: BMW F650ST

Pozdrav svim članovima!

 

Zovem se Vladimir, 29 godina, živim u Pančevu, a odrastao u Deliblatu. U novembru sam položio za A kategoriju i idem ka tome da ostvarim dugogodišnju želju da vozim motocikl. Motocikl još uvek nemam i trenutno sam u potrazi za prvim koji bih vozio. Interesuju me pre svega enduro motocikli, tako da merkam Hondu Transalp xl650, BMW F650GS, Suzuki DL650 v-strom i tome slično. Forum koristim kao izvor informacija pa neće škoditi i da se registrujem. Svaki savet je dobrodošao jer trenutno niti znam mnogo o motociklima, niti imam ljude u neposrednom okruženju koji su motociklisti.

 

Uzdravlje!

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: BMW F650ST

Pozdrav kolege,

 

Posle nekoliko meseci pretrage na oglasima i iščitavanja uglavnom ovog foruma, pre oko mesec dana sam kupio svoj prvi motocikl. BMW F650ST 1997. godina.

 

Ukratko, prvi primerak koji sam otišao da pogledam uživo sam i kupio. Ne razumem se u mehaniku i motocikle generalno. Vlasnik je bio mojih godina, nije preprodavac, motocikl u sasvim korektnom stanju za godine, ne dimi ni malo, ne troši ulje uopšte, tragova korišćenja jako malo i to tamo gde je i očekivano, diskovi u dobrom stanju, pločice stavljene nove. To je sve što sam ja uspeo da vidim na motoru pri kupovini. U suštini, cena mi je odgovarala, vlasnik je bio iskren, motor izgledao lepo i nisam mnogo razmišljao. Motor sam odmah odvezao kod majstora Bobana i zamenio sve tečnosti i filtere, stavio novi akumulator, očistio i podmazao lanac. Majstor kaže da je motor u jako dobrom stanju, tako da sam imao sreće. Vizir je napukao i to ću pokušati da nabavim kod čuvenog Ivana (nalepnica je zalepljena na napukli vizir pa sam u dilemi da li da pokušavam da skidam ili da čekam da istekne u junu i onda menjam). Sedište je baš ishabano pa ću ga presvući kod Neše tapetara u Kačarevu.

 

U prethodnih mesec dana sam prešao oko 600km i naravno da su utisci odlični. Ustalom, kako i ne bi bili kada sam ostvario dugogodišnju želju. Mane koje sam za sada primetio:

- očajna zaštita od vetra pri brzinama većim od 100km/h. Sigurno ću uraditi povišeni vizir jer sam visok 190cm i to prosto mora. 

- nema šestu brzinu, a dobro bi došla.

- nema pokazivač za nivo gorivo u rezervoaru (to sam znao i pre kupovine, a i realno nije neka mana.

 

Ko god da ima savet, predlog ili opasku, sve primam k znanju jer zaista nemam iskustva.

 

Šaljem i par slika da se pohvalim. 🙂

 

 

 

 

20240303_112724.jpg

20240217_103520.jpg

20240220_115736.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4691 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Odličan motor, čestitam !!! Savet, jedan klip ne voli preko 130 na sat, može ali  ....   :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja