Jump to content

Moto Zajednica

Cene motora

Recommended Posts

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 2 sati, Paljevina je napisao:

vek bi pre vozio dobar japanski polovan motor, nego se zarobljavao s "novim" kineskim.

Možeš tako da rezonuješ, jer si dugo u priči s motorima. Znaš da ih održavaš, popravljaš, ako i ti ne znaš sve, znaš ko zna...

Ali stavi se u cipele nekog početnika, koji tek ulazi u ove vode. Lakše mu 100% je da kupi novo, radi samo redovne servise i prs u uvo, nego da ide od nemila do nedraga, raznih lažnih majstora da mu kidaju živce.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 43 minuta, N.F.S. je napisao:

Opet licno, pre bih 15god starog japanca nego novo kinesko.

Nešo, koliko ja brojim, promenio si jedno 4-5 japanaca za vreme za koje ja imam ovog mog plastikanera tajvanca. Šta je sad onda bolje? ;)

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
pre 53 minuta, boza_kg je napisao:

Na PA, ako izabereš Hondu, svi modeli dvotočkaša od 125cc+, a mlađi od 2019.-og godišta, a polovni, izađe spisak od 92 motora. Za Benelli recimo je to broj od 35.

 

To sam i ja zapazio ali opet Honda ima xy modela u ponudi, sto iz uvoza sto kupljenih u Srbiji, a Benelli? 

 

Najvise modela u prodaji na PA sto se Honde tice su ADV 350 i 750... 

 

Nije to ni toliko bitno. Fora je u tome sto ce se kinezi dosta teze prodavati posle par godina i par stotina/desetina hiljada kilometara... A kako ce se pokazati u eksploataciji u tom periodu tek predstoji da se vidi... Japance smo videli sa 300/400k km, kineze nismo, vreme ce pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Rider000 dobro si zapazio za ADV modele. Mene i zanimaju skuteri, a Honda tu nema model koji meni ima smisla. Ili nudi premalo, ili je preskupo. Ima mnogo boljih alternativa, po meni, pa i od kineza.

A da kupujem nešto zato što će lakše posle da se proda, ni to mi nije baš nije neki dovoljan razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1759 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere
52 minutes ago, boza_kg said:

Treba meriti - klasa na klasu, novo na novo, pa onda da vidimo.


Evo, setih se jednog primera - Voge 300 Rally vs Honda CRF 300 Rally :

 

On 3/28/2023 at 2:53 PM, živke said:

Zašto je tako zanimljivo ? Ja bih rekao prvenstveno cena i uslovi: sajamska cena 4030 evra uz 30% učešća i beskamatni kredit na 24 meseca. To baš gađa ljude koji razmatraju da za ~ 2000 evra kupe 25 i više godina stare enduro krševe i ulože u njih još ko zna koliko da bi se vozili.
Motor vrlo lepo izgleda, baš je visok a ima ABS, koji se isključuje na zadnjem točku, 18 incha točak pozadi, crash bar, Bosch EFI , 240mm hod ogibljenja napred i pozadi i ok gume sa kramponima. Jednom rečju spreman je za off road avanture.

 

On 3/28/2023 at 4:22 PM, Andrej_Hotstepper said:

4030e je ozbiljno konkurentna cena. Voge nije mali brend, i ozbiljan je igrač, tako da, mi kao kupci konačno imamo čemu da se radujemo. Kao neko ko ima 300L smatram da je ova sadašnja cena preterana s obzirom da motor dolazi DOSLOVNO bez vešanje. Ne može niko da mi priča da ono tako treba. 

 

Ovo izda da ima daleko ozbiljnije ogibljenje, normalan rezervoar koji ti omogućava da neku pumpu i preskočiš i taj windscreen koji L fali donekle... 

Tako da, on je konkurencija Rally modelu, koji je trenutno 7200e.... Ozbiljna razlika u ceni.
 


Inače što je veća konkurencija - bolje je za nas, a neka vozi ko šta voli.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------
pre 45 minuta, boza_kg je napisao:

 

A da kupujem nešto zato što će lakše posle da se proda, ni to mi nije baš nije neki dovoljan razlog.

Ja sam se par puta umalo venčao sa vozilima, tako da mi to i jeste neki mali faktor pri kupovini.

Inace nemam zivaca da drzim vozilo u oglasima godinu+ dana, spustim cenu da ode sto pre i zbogom. 

 

Istini za volju, ADV 350 i 750 su bas nagrdjeni s cenama, kao i CRF 300 Rally kad ga vec pomenusmo. 

Promenio član Rider000

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 15 minuta, Rider000 je napisao:

Ja sam se par puta umalo venčao sa vozilima, tako da mi to i jeste neki mali faktor pri kupovini.

Kao što kažu, iskustva nas oblikuju i grade. Moj prvi skuter sam kupio kao potpuni laik, ništa o njima nisam znao. Pazario sam Pežo, poznata mi marka, a nije bio preskup. Bio mi je dobar. I tek kasnije saznam da je to u stvari SYM, sa lavić etiketom, i da sam mogao da kupim isti, samo jeftiniji... Onda ukapiram da često postoje i dobre alternative, samo moraš biti upućen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 5 minuta, boza_kg je napisao:

@Alexandra995 nikad ne reci nikad, živi bili :) Vozila si krš noname skuterić od 300€, pa nije baš za poređenje.

Ima istine. Spirit (negde Sprint) i Keeway su u pitanju. Kako god, ne bi se usudila dati velike pare za kineze, kakvi god da su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 663 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: EX Honda CB500X '23---------------------------------------EX Honda Africa Twin '17------------------------------------------V Strom 650XT '24-------------------------

Prva i najbitnija stavka kod kupovine motora mi je pouzdanost. Hocu pouzdano, dokazano vozilo i kraj price. Ne zelim da eksperimentisem i nemam zivaca da se jurim sa priucenim majstorima i servisima. No dobro, svaka roba ima svoga kupca, kao sto kolega gore rece, svako nek vozi ono sto voli.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1153 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 2 minuta, boza_kg je napisao:

Pa dobro, ako ti je lakše, većina novih Hondi se pravi na Tajlandu, ne u Kini ;)

Eeee dok ja dođem do nove Honde... :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 7 minuta, Rider000 je napisao:

Prva i najbitnija stavka kod kupovine motora mi je pouzdanost

To bi bilo super, kad bi to tako išlo - tolko i tolko dinara, za tolko i tolko pouzdanosti. Al nema toga dečko :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 870 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Poteglo se u temi negde pa da se prijavim kako sam svoj ADV 350 malopre turio na oglas :lol2:

 

Ne prodajem ga jer je loš ili što sam nezadovoljan, naprotiv. Zamenio bih ga "samo" za starijeg brata, ipak mi nedostaje snage za komfornija putovanja, ništa drugo. Takođe, nije pod moranje da se menja, ali ako se neko slučajno javi...

 

I da, preplatio sam ga pri kupovini debelo, kao što ću sigurno da preplatim i X-ADV, ali kada sve saberem ovaj veliki nema konkurenciju i dalje...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@QmBGD nek je sa srećom kupoprodaja, i taj ćeš sledeći da menjaš, bože zdravlja i para, kad mu dođe vreme.

Htedoh reći, poenta je da se manjaju i japanci, i ti tajlanđani, kao i kinezi, za brže jače bolje\drugačije, kao pa da mora da se ima neki debeo i suštinski razlog. Tako da teza da su japanci keeper-i, otpada.

Po mom utisku, slična je priča kao i sa kolima. Kada dođeš do momenta da ti motorin više znači i služi, nego što vredi u novcima, odnosno, ako treba ti mnogo para za nešto malo bolje, onda taj zadržavaš za duže. Jednostavno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ove godine su kinezi harali sa novim modelima i izbacili su svoje cene, sledece godine ce verovatno japanci izbacivati nove modele i shvaticete kako su kinezi jeftini.

Slicno ovome sam pisao pre nekih godinu ipo dana kada se kod nas pojavio cf 800mt sa cenom od 11000€ i svi vikali kako je preskup, malo posle toga je cena tracera9 sa 13 otisla na 18k €, tmax je sa 12 otisao na 17k €.

Azijati inace Evropu gledaju kao kontinent cicija koji gledaju samo najjeftinije da kupe, time se verovatno vode i kinezi pa gledaju da usklade cenu i kvalitet.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 870 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Jeste, ali nije za svakodnevnu vožnju po gradu, ipak nisam spreman da se odreknem praktičnosti skutera u svakodnevnom životu, tako da Afrika za sada ostaje samo san...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Do pre par meseci sam vozio skuter po gradu svakodnevno.

Presao sam na motor zbog snage i udobnosti, mislio sam da ce mi postati mrsko da saltam brzine po gradu i ideja je bila da sledece godine uz motor uzmem i neki polovni skuter samo za grad.

Posle par meseci voznje motora po gradu odustao sam od skutera, nije mi uopste mrsko i tesko da menjam brzine, teze je i veci proces menjati brzine na kolima nego na motoru, a i auto mi je sad postao neudoban posle motora :)

Sto rece @Rider000 u drugoj temi, sad mi se javlja zelja da uz ovaj motor uzmem 450MT za grad :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3455 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Sharky - Alex nije poenta u skuteru samo zbog šaltanja. Drugačije se tretira po gradu u odnosu na motore. I od strane drugih učesnika u saobraćaju, od pešaka... Pre neki petak, Lepenički bulevar krkljanac, saobraćaj stao, ja izašao sa ulice, i pičim paralelno trotoarom (nije bilo pešaka, da se zna, niti imam običaj to da radim, al muka priterala) da se uključim na skretanje, i vidi me saobraćajac. Ja mu pokazujem rukom na ulicu, sležem ramenima, on samo odmahnu rukom, po fazonu - ma teraj. Da si išao ti tuda tvojom motorčinom, pitanje je da li bi bio tako blagonaklon.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja