Jump to content

Moto Zajednica

CF Moto 450 MT

Recommended Posts

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Dogovoren Thunderbox sa koleZom ZelenimZubom, hvala koleZi @vidakn na "dojavi", iskreno, nisam znao da ovako nešto i postoji :neznam:
Smislili ljudi da paše i na kineze!!!

Sent from my SM-A556B using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Elem, redno bi bilo da se ovaj spisak updateuje :)

@alexanto (i @JunioR.) - plava
@kaichi.xo - plava
@LukaJovanovic - siva
@riderOfTheStorm - siva
@Denaki - ?
@Skittles - siva
@zippacope (Jela) - plava
@tamburikus - plava
@živke - plava

Nije loše, skoro polovina motora iz prve ture (ako ih je bilo 20) je na forumu :)

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Inače, kad sam prvi put video ovu temu pre nekih šest meseci - uopšte mi nije bilo jasno zašto se digla frka oko ovog modela. Nije mi bio zanimljiv ni najmanje. I onda, mic po mic, korak po korak - dođoh do toga da sutra idem da ga preuzmem. Prvo novo vozilo koje sam kupio.

Kad sam kupovao svoj prvi i trenutni motor - tačno sam znao da samo taj model želim. Dugo sam ga tražio, i kad sam ga uzeo - znao sam da je to motor stvoren za mene. Isto tako - znao sam da kad nekad budem želeo da ga promenim - nemam šta da razmišljam - samo novi Tenere dolazi u obzir. Dok sam čitao teme ljudi koje traže savete koji motor da kupe (između ostalih i @Skittles prošle godine) bilo mi je u najmanju ruku drago što ja tih problema nemam :)
Međutim nekako u to vreme "otkrijem" Apriliju Tuareg. I može se reći da sam se baš zaljubio u taj motor. Ovome je doprinelo to što sam u to vreme i probao par različitih adventure modela i konačno shvatio da težina na papiru vrlo malo znači. Bitnije je kako je ona raspoređena, i kako je motor nosi. A na Tuaregu je to odlično rešeno. I što sam više testova gledao i iskustava čuo - to mi se taj motor više sviđao.

 

Ok, dakle kada u nekom trenutku dođe vreme da menjam motor - biće Tuareg ili T7. Jer kao što sam rekao - prezadovoljan sam svojim motorom i uopšte ne moram da žurim sa promenom.

Ali dve "situacije" kasnije - ipak shvatam da treba da pređem na motor sa ABSom, i to što pre. U međuvremenu, počinjem da pratim ovu temu, i 450tica počinje sve više da mi se sviđa. Vrlo je sličan mom trenutnom motoru, a ima ABS, niže težište i mnogo nekih drugih "sitnica" koje puno znače. Cena je veliki faktor. Mogu da priuštim i prva dva motora koja sam pomenuo - ali očigledno je da je za kineza to duplo lakše :)  Velika stvar, pogotovo ako se u obzir uzme i tip vožnje koju ja volim da vozim.
Da ne bude da je sve idealno - problem je što sam ja visok čovek. Ili što bi neke kolege rekle - mali mi je. :D Ali valjda bi u tom slučaju uzeo nešto bavarsko, dvadesetak godina staro, od litre i nešto, sa 120 hiljada pravih! :D

 

Šalu na stranu - svestan sam da je 450mt manji i od mog trenutnog motora a i od druga dva koja sam razmatrao, ali posle kratke probe stekao sam utisak da ću ergonomiju moći da poboljšam na prihvatljiv nivo. A jedini način da vidim da li sam u pravu je da probam, tj. da kupim motor. Ovakvo razmišljanje bi mi do pre možda pola godine bilo skroz nezamislivo - jer kad ja kupim svoj sledeći motor - kupujem ga za barem narednih 10 godina! Ali onda sam shvatio, možda najviše iz Nemanjinog iskustva - da nije bauk ni da se proba, pogreši i promeni motor - zašto da ne ?
I na kraju, dok sam se lomio da li da ga kupim ili ne - stvorila se prilika da možda odvozam jednu fantastičnu vožnju o kojoj dugo razmišljam, a koja ne bi bila moguća bez ovog mopeda ... I šta više da se priča, to je cela suština. Ne motor - već vožnja.
Vreme je za advenčr bajo :D :D :D
#zzz#

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Drago mi je da sam pomogao u donošenju odluke, makar ga i menjao sledeće godine :)

Da se zna javno da ga nisam navlačio na 450, svaki ciga svoga, čak suprotno.

 

Ali bolje 6k na motor i 6k u rezervoar nego 12k da ti sedi u dvorištu.

Ili 6k za mesec dana neplaćenog odmora i gorivo...

 

Uskoro će da se menja onaj spisak, moj sivi je sada klot sivo bez drečave zelene, a uskoro će biti... plavo crveno žut 😂

A @riderOfTheStorm ima sivi, da se zapiše tamo.

 

 

edit: ima i viber grupa, javite se @LukaJovanovic @kaichi.xo @Sharky - Alex @živke @riderOfTheStorm ili meni.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1728 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT; ex: Yamaha XT660Z Tenere

Da dodam da mi nije bilo teško da se iscimam i da sam odem do osiguranja i sup-a, i bilo mi je potrebno oko sat vremena da sve završim (verovatno sam imao sreće što se redova tiče). Registracija mi je izašla 19.700 dinara.
Preko agencije, sa kompletnom uslugom tj. bez odlaska u sup - bilo bi 23.200 ili čak 24.100 dinara (pitao sam u dve agencije).

Promenio član živke
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 443 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 9 sati, Sharky - Alex je napisao:

Lepo ja napisah pre par meseci 

 

IMG_4354.jpeg

Ajd pošalji mi brojeve za loto?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Za tu lokaciju su primereniji neki naked, ne ova kategorija. ;) Ipak - lepi.

Promenio član Nimmin
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks
8 hours ago, Gliga said:

Kakva sekta! 👍

Ovi su najgori do sada!! 😎

Za*ebali su  Afrikance i Tenerase, sve Propelerase, Maxi skuterase i ceo podforum Kineska imperija.

 

Momci i devojke, srecno svima sa novim sokocalima! 💪

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1
  • Haha 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije ni čudo sto se prodaje - definitvno jefan od najlepsih enduro motora, kad se na to doda i pristupačna cena, eto recepta za uspeh. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

@aca-pn Nije samo izgled i korektna cena recept za uspeh, treba na to dodati i solidne performanse i pristojne ugrađene komponente a sve to je u paketu ove makinice.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V
Dva na Adi Bojani
image.jpeg.a996cbbefee2cc4d82e260a7efc7e34b.jpeg
Reci mi da si hipsteraj iz kruga dvojke a da mi ne kazes da si hipsteraj iz kruga dvojke
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: MT450
26 minutes ago, Punktmann said:

Reci mi da si hipsteraj iz kruga dvojke a da mi ne kazes da si hipsteraj iz kruga dvojke emoji23.pngemoji7.png

Normalno , krug dvojke u Pazaru i krug dvojke u Novoj Varosi

 

IMG_6863.png

Promenio član kaichi.xo
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Jel ko radio poredjenje il vozio ovaj i voge 525? Razmisljam se izmednju njih dvoje mada i honda nx500 je tu u prici

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1333 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF RedBull 450 MT

Ako hoćeš da prodaš sutra motor za maltene iste pare za koje si ga kupio, a nećeš offroad - Honda.
Ako ti se sviđa kako izgleda, i nećeš da platiš Hondu niti offroad - Voge.

Ako ti se sviđa kako izgleda, nećeš da platiš Hondu i hoćeš bilo kakav offroad - CF.

 

Najbolje je da ih probaš, ili makar pogledaš sve uživo. Sedneš, pipneš i to. Pogledaš gde je šta kako.

CF je dostupan za probu, verujem da je i Voge, a za Hondu ne verujem ali možeš da se konsultuješ sa ljudima koji imaju CB500X.

 

Da li je neko razmišljao o iridijumskim svećicama, da li bi to pomoglo oštrom gasu na niskim obrtajima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

90% gradska voznja bi bilo, offroad blagi ili neki manji adv fazon sto da ne. Pitacu za probu ako imaju, honda odmah prodje isto pa ne stignu da imaju test modele..

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Bio danas da ga vidim, nema testa do iduce nedjelje al bas odusevljen ovako na sjedjenje cackanjen paljenje, da vidim test voznju .
Zna li ko rok isporuke u Srbiji kod koga kod, ne znam ko je u BG zastupnik, na netu mi izlaze nis i ns

Sent from my SM-S908B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5966 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Guevara je generalni zastupnik, ostali su ovlašćeni dileri...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   1 član



×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja