Jump to content

Moto Zajednica

Beta Motard 4.0

Recommended Posts

  • Drug član, 1912 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Samo da podsetim,videvši kako si pokušao da provučeš merni listić po jednoj strani,pretpostavljam da si hteo listić od 0.04 stotih da prođe.Ako je ukupni zazor 0,04,onda ti je postrani zazor 0,02,a ako bi uspeo da prođe listić od 0,04,onda bi zazor bio 0,08.Možda te je to samo povuklo  da sumnjaš. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 22 minuta, gebee&co je napisao:

Samo da podsetim,videvši kako si pokušao da provučeš merni listić po jednoj strani,pretpostavljam da si hteo listić od 0.04 stotih da prođe.Ako je ukupni zazor 0,04,onda ti je postrani zazor 0,02,a ako bi uspeo da prođe listić od 0,04,onda bi zazor bio 0,08.Možda te je to samo povuklo  da sumnjaš. 

Svašta sam u stanju da smislim i napravim dramu, ali mi je u ovom slučaju utisak bas bio da je tesno. Verovatno jer sam ocekivao ne znam kakvav luft jer je klip kovan, pa kao ide veći zazor. Svakako sad je na pravom mestu, ne bih miran bio da sam ga onakvog montirao. Ako oni sad kažu da je dobro, šta ja tu ima više da petljam, onda je stvarno dobro:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Uzeo sam klip i cilindar iz MR-a danas. Nije bilo nikakve potrebe za dodatnim busenjem, kazu da je sve kako treba. Verujem, šta ću drugo.

Idemo dalje uskoro:takoje:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Imam i ja ponešto delova da je malo namunjim kad proradi, ako proradi:jee1:.

Motor je po meni super, bilo da je Alp ili Motard, ali kao neka lajt varijanta, za početnike i ne preterano ambiciozne korisnike. Kažu da bi mu agregat od DRZ-a 400 mnogo bolje odgovarao, jer je ovaj postojeći 350 prilično ograničen pa i ne može dalje od tog nivoa.

Na ovom sajtu se vidim svasta nudi za podizanje snage,1-2-3 ks po artiklu. Skupi se na kraju nekoliko konja više i nekoliko soma u dzepu manje:takoje:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Obicni klipovi idu 3-4 stote i to je to sto taj majstor kaze. Kovani klipovi idu vise, 5- 8 stotih.

Na forumima govore da dominator Wiseco kovani fi 100 ide 6-7 stotih

Tvoj je na 4 stote tako da kad ga budes upalio i prvih 1000km ne teraj preko 4000rpm i bice sve ok.

Zbog takvih obrada i majstora sam kupio stubitore i mikrometre do 125mm.

Par puta sam skalapajuci motor imao situaciju da klip tesko ide. Premerimo,  kad ono 00,1 mm zazor. Merio blok na vruce posle obrade. Kad se ohladilo skupilo se. Jedan 240d mercedes sam morao ponovo da rasturam i da nosim na honovanje. Rekao je izvini. :D
To upali i radi 3 min i ugasi se, blokira. Posle minut ponovo upali....

  Bice to dobro sa 00,4. Kad bude radio pola sata vec ce biti 00,5  :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 8 sati, srbac je napisao:

Obicni klipovi idu 3-4 stote i to je to sto taj majstor kaze. Kovani klipovi idu vise, 5- 8 stotih.

Na forumima govore da dominator Wiseco kovani fi 100 ide 6-7 stotih

Tvoj je na 4 stote tako da kad ga budes upalio i prvih 1000km ne teraj preko 4000rpm i bice sve ok.

Zbog takvih obrada i majstora sam kupio stubitore i mikrometre do 125mm.

Par puta sam skalapajuci motor imao situaciju da klip tesko ide. Premerimo,  kad ono 00,1 mm zazor. Merio blok na vruce posle obrade. Kad se ohladilo skupilo se. Jedan 240d mercedes sam morao ponovo da rasturam i da nosim na honovanje. Rekao je izvini. :D
To upali i radi 3 min i ugasi se, blokira. Posle minut ponovo upali....

  Bice to dobro sa 00,4. Kad bude radio pola sata vec ce biti 00,5  :takoje:

Rekao sam ja njima da je klip kovan, na šta su se oni nadovezali da ide veći zazor, bez da sam ja nesto mnogo to pominjao. 0.04 je izmerio na hladno, tek posto sam ga opet doneo na "reviziju". Tad su mi rekli da ni to merenje nije potpuno pouzdano I da moraju  temperature delova da se izjednace i da treba da odstoje kod njih, kako je i bilo.

Rekoše potom da je opet mereno i da ništa nije potrebno dirati.

🙌Na kraju ostadoh u dilemi da li da turpijam karike i njihov zazor dovedem na preporucenu meru(2-4stote) ili ostavim kako jeste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 5 sati, malitomic je napisao:

Imam i ja ponešto delova da je malo namunjim kad proradi, ako proradi:jee1:.

Motor je po meni super, bilo da je Alp ili Motard, ali kao neka lajt varijanta, za početnike i ne preterano ambiciozne korisnike. Kažu da bi mu agregat od DRZ-a 400 mnogo bolje odgovarao, jer je ovaj postojeći 350 prilično ograničen pa i ne može dalje od tog nivoa.

Na ovom sajtu se vidim svasta nudi za podizanje snage,1-2-3 ks po artiklu. Skupi se na kraju nekoliko konja više i nekoliko soma manje:takoje:

 

Ako si hteo da munjiš odmah si trebao da narucis veći klip, ionako si kupovao klip cena za veći je maltene ista, a i razbusivao si cilindar, znači ni tu nije dodatni trošak. Posle bi samo trebao da staviš veće dizne u karburator i dobitak bi bio osetan za sitne pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 2 minuta, aca-pn je napisao:

Ako si hteo da munjiš odmah si trebao da narucis veći klip, ionako si kupovao klip cena za veći je maltene ista, a i razbusivao si cilindar, znači ni tu nije dodatni trošak. Posle bi samo trebao da staviš veće dizne u karburator i dobitak bi bio osetan za sitne pare.

Ma nee, nisam mislio snagu da dižem i munjim  na taj nacin. Mislio sam malo estetski da je doteram uz neki auspuh, fat bar volan, imam  i neki set enduro točkova pa moze i Alp da nastane od nje.

Sve će to da bude ako masina proradi i nastavi da radi. Plan je da ovaj motor ostane i ne ide nigde, a da svi ostali koje budem imao mogu da dolaze i odlaze bez problema.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

IMG-f7362032102a6e675c0e563344cbcc7f-V.thumb.jpg.2b170449e88dc62a5405a23f1c6dcbcb.jpgVikend majstorisanje u toku:jee1:. Perem i spremam delove za sklapanje. Karike stavljene na klip a on ubačen u  cilindar. Prilično je glatko to sve prošlo. Raspored karika se dosta razlikuje u odnosu na fabrički klip. Stavio sam ih naravno po Wiseco uputstvu.

Sledeća na redu je glava koju da bih stavio moram da uslajfujem ventile i promenim gumice. Lepo sam sve to već mogao da uradim i sad samo da složim, sad opet pauza dok nadjem pastu za slajfovanje.

Videću nocas do Auto.Mike da svratim oni rade celu noć, pa da sutra to zavrsim

 

IMG-b7955d8ea1deaf8c167be3a9e7161f37-V.jpg

IMG-a9f02c01f4b5db24af81518ffc42a27c-V.jpg

IMG-a78e032d0039ce1e821ac0ef62d23c44-V.jpg

IMG-e97cb20339b3938b07a2c7485f5ff6a1-V.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6315 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Što nisi nosio glavu sa cilindrom u mašinsku radionicu da mašinski obrade siceve ventila ? To nije skupo, a bolje je nego da se samo ošlajfuje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 2 minuta, aca-pn je napisao:

Što nisi nosio glavu sa cilindrom u mašinsku radionicu da mašinski obrade siceve ventila ? To nije skupo, a bolje je nego da se samo ošlajfuje.

Jooj, kod ovih bi to bilo skupo.

Videću kako ide slajfovanje, ni to nisam nikad radio, pa je I to jedan od razloga. Sto vise poslova bih da uradim sam, da malo ovladam nekim veštinama. Koliko vidim prilično je jednostavno i ne bi trebalo da bude problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Sredjena glava, uslajfovani ventili, stavljene nove gumice;)

IMG-75c558dd3b9e3084b8934910083bfdfd-V.jpg

IMG-21ceed535f6a294d626a399137dec000-V.jpg

IMG-3f3b93851624fcc3d456aa726217a20e-V.jpg

IMG-0675fec7f4a61c1054d341d6c9d71cca-V.jpg

IMG-1533bf64977d0eb76e965f6cbe782404-V.jpg

IMG-93eafa35fffbe3fc3a6b3ca5d4c416f1-V.jpg

IMG-93c9f33b182210d40a941ea243738ead-V.jpg

IMG-5b2a179b10b338c80e4cfbdbc9dd594c-V.jpg

 

Kraj se nazire konačno, mada ima tu jos podosta posla. Biće zezancije oko zupcenja. Brine me i stezanja korpe jer nemam alat da držim kontru. Magnet sam rešio, to je ok.

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Slikao si one bolje...:).

Izduvni su malo peckavi još...ali radiće to. Pusti maaalo veći zazor, pa ga doradi kad budeš menjao prvo ulje.

Za korpu, predlog. Ako imaš kompresor, a nemaš udarni pištolj...kupi ga. Ima kod Linde, nije skupo, radi dobro. Ako ne, odneseš mašinu kod vulkanizera da je pritegne.....i to tako, što je prvo uzupčiš, obavezno da bude u leru...da se radilica slobodno okreće i da se stavi svećica. Dekompresor da bude ne aktivan i ta sila koju stvara kompresija, biće sasvim dovoljna kao "kontra" prilikom stezanja. Šrafove koji drže opruge, kasnije spolja, nemoj ničime mazati (loctite i druge mandže) i samo lepo stegni rukom bez preterivanja. Najveću štetu ljudi naprave oko toga, pri montaži i skidanju zalepljenih šrafova. Neće to nikuda, ne treba preterivati.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 34 minuta, pronto je napisao:

Slikao si one bolje...:).

Izduvni su malo peckavi još...ali radiće to. Pusti maaalo veći zazor, pa ga doradi kad budeš menjao prvo ulje.

Za korpu, predlog. Ako imaš kompresor, a nemaš udarni pištolj...kupi ga. Ima kod Linde, nije skupo, radi dobro. Ako ne, odneseš mašinu kod vulkanizera da je pritegne.....i to tako, što je prvo uzupčiš, obavezno da bude u leru...da se radilica slobodno okreće i da se stavi svećica. Dekompresor da bude ne aktivan i ta sila koju stvara kompresija, biće sasvim dovoljna kao "kontra" prilikom stezanja. Šrafove koji drže opruge, kasnije spolja, nemoj ničime mazati (loctite i druge mandže) i samo lepo stegni rukom bez preterivanja. Najveću štetu ljudi naprave oko toga, pri montaži i skidanju zalepljenih šrafova. Neće to nikuda, ne treba preterivati.

Imam mali kompresor i neki hobi pistolj, ali mogu za taj čin da odem do komšije sa ozbiljnim alatom pa da to pritegnemo:takoje:. I on jednom rece da tako steze korpe i magnete ali ja nikako da 'cujem' takve stvari. Ok, tako će I biti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Što se magneta tiče, tu treba biti malo obazriv. Od velike važnosti je koliko ima "mesa" u srcu magneta...tačnije, koliko su debeli zidovi konusa. Kada se recimo na Tomos mopedu magnet zateže pištoljem (ima ko to tako radi) srce, konus, puca 100%...jer je jako tanak zid, plus je na njemu i breg za platine. Kod "velikih" motocikala je tu oglavnom mnogo masivnije, ali bi ipak prvo zatezanje, koliko je moguće, trebalo da bude ručno. Da se magnet lepo navede na kajlu i da navoj krene kako treba. Pošto su tu uglavnom navoji finijeg koraka, treba malo obratiti pažnju...lako se zajebe stvar na brzinu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2604 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
3 hours ago, JoeD said:

... Na kolko UgaDuga se steže ? 

Promenio član Andrej_Hotstepper

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 12 sati, pronto je napisao:

Što se magneta tiče, tu treba biti malo obazriv. Od velike važnosti je koliko ima "mesa" u srcu magneta...tačnije, koliko su debeli zidovi konusa. Kada se recimo na Tomos mopedu magnet zateže pištoljem (ima ko to tako radi) srce, konus, puca 100%...jer je jako tanak zid, plus je na njemu i breg za platine. Kod "velikih" motocikala je tu oglavnom mnogo masivnije, ali bi ipak prvo zatezanje, koliko je moguće, trebalo da bude ručno. Da se magnet lepo navede na kajlu i da navoj krene kako treba. Pošto su tu uglavnom navoji finijeg koraka, treba malo obratiti pažnju...lako se zajebe stvar na brzinu.

Zagubila se negde glavna matica od magneta još onda kad ga je komsija skidao pravljenim radapcigerom.

Primetm to sad kad je na red došlo stezanje ali nikako da rešim slučaj do kraja. Našao sam novu maticu od kugle automobila ali ona nema onu lepu podlosku 'sesirić'  kao originalna. Potegao veze kod drugara što radi auto delove i javlja da je našao pravu pa cu konačno stezanje sa njom da uradim. Navoj se malo I namaze locktite-om. Za sad sam ga samo 'pipnuo' pištoljem da naidje na konus, naišao je i ne mrda vise. Na magnetu je izlivena velika matica za 27 kljuc kojom se drži kontra dok se centralna steze

Screenshot_20231221_215017_Photos.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja