Jump to content

Moto Zajednica

Beta Motard 4.0

Recommended Posts

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kao i do sad otvaram temu jer je po sredi nov motor u garazi:takoje:. To je Beta Motard  sa Suzukijevom masinom 350cc. Upravo agregat koji je najsvetlija tacka na ovom motoru je u problemu. Na videu koji sam snimio cuje se lupnjava iz motora(ne zvuci kao da je iz glave)

Poceo sam polako sa rasklapanjem, uskoro ce sve biti mnogo jasnije..

Inace Beta je dosla iz uvoza, Ch naravno:). Kupljena je vise srcem nego razumom. Davno sam video Beta Alp 200, uzivo. Saznao posle da postoji i Alp 4.0 i zaljubio se u te motore. Evo sad se pojavio ovaj, to je supermoto verzija. Ovaj je prvi model i ima okrugli far i stop, dok su kasniji modeli dobili kockasti i agresivnije oplate.

Za sad toliko, uskoro opis radova i uoceni problemi;)

 

 

 

 

IMG-42268d2394d12709d05872d3debfbea9-V.jpg

IMG-015fb300055c861d00f5227744efe5dc-V.jpg

IMG-db5a21d2c7c828c9021e48c66f63c19b-V.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 7 minuta, Vuleta je napisao:

Svaka čast, srećno i sve što uz to ide... A kada će Domi na prodaju :jee1:

Hvala drug, trebace malo srece i malo umeća i bice Beta top.

Domi je otisao pre neki dan, prodat je

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 29 minuta, aca-pn je napisao:

To je mašina iz Suzukija DR350. Nadam se da ćeš uspeti da nadješ delove, sve se teže nalaze.

Tako je, od Dr 350:takoje:. Vazi, kazu, za veoma pouzdan agregat.

Kapiram da vitalni delovi poput klipa, klipnjace, seta dihtunga, mogu da se nadju bez vecih problema. Bregasta i klackalice su dobri koliko vidim.. bice potrebe za masinskom obradom sigurno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ok, stigoh kuci sa posla po mogu jos koju da dodam. 

Dakle, jos juce sam krenuo sa rasturanjem jer je evidentno da ce bar glava morati da se skida.

Uz onakve zvuke lomljave i loseg rada vrlo logicno mi je bilo da je motor prezupcio, ali nije:jok:. Recke na bregastoj se savrseno poklapaju sa T tackom na radilici. Skinuo sam potom poklopac ventila na kom su klackalice, ali i tu gore je sve uredno.

Sve ukazuje da ce makar glava morati da ide napolje..

Otisao danas do komsije Milosa i tamo premerismo curenje kompresije. Ima curenja i na izduvu i usisu.

Evo koja slika

 

IMG-210db734650115cc52ac0617f5003b97-V.jpg

IMG-078704c7175f144c299ba70b1ff38a9a-V.jpg

IMG-119fccab4921a14d8c85df610a7f4ee2-V.jpg

IMG-d85366c0f3951e622c256781c33cff61-V.jpg

IMG-211e2660e1675a3e100017307bb2f0b5-V.jpg

IMG-4dec31172dd4a5013caddb8de0940cc8-V.jpg

IMG-d79c01c3b686cf8f97b85960d1142b50-V.jpg

IMG-51bd61dddb1358c2e57a69f34ccf40ea-V.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 55 minuta, srbac je napisao:

Daj snimak da čujemo to !!!

Eno gore u prvom postu ima snimak.

Uzasno sve to zvuci i uopste mi nije prijatno da ga takvoh drzim upaljenog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Veliki problem je to sto nemam nikakvih informacija sta se desavalo sa motorom.

Da li je ovo stanje nastalo odjednom ili je tako vozen..

U njemu je novo ulje i gotovo je nemoguce da sa njim takvim prolupa iz cista mira. Jedino ako je to gazda nalio misleci da ce ga tako popraviti pa kad je video da ne ide, dao ga u oglase:)

Inace motor je u jako dobrom stanju, ima skoro 50kkm i reklo bi se da ga je neko normalan vozio.

Onolika koferčina na supermoto svakako ne ide, a pogotovo ne ona 'balonka' zadnja guma, ili pak onaj solundar na kraju auapuha:jee1:.

ok, makar sve kazuje da ga nije vozio neki klinac, vec neko kome je funkcija vaznija od estetike

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 41 minuta, srbac je napisao:

Mozda je nesto uletelo u cilindar, zabilo se u klip, pa to lupka. Ako si sutra popodne free svraticu.... :takoje:

Videcemo kad skinem glavu:aha:.

Svrati, kod kuce sam:takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ovaj put ipak nemam srece, motor je zaribao.

Izgleda da je ostao bez ulja. Glavi klipnjaca u u velikoj pesnici, klip je pukao, cilindar je onako.. nije bas katastrofa, morace sve novo.

Nije zurba za popravku ali necu da ostavim sa strane i zaboravim. Ako neko ima predlog gde traziti delove? Pretpostavljam da u Mrg Iz Kule vecina posla moze da se zavrsi. Oni rade i prodaju delova i imaju masinsku obradu

IMG-a644e7a75cdc2667536d9e55e30a9c37-V.jpg

IMG-f6f8e76ecc55ad98bac73f98ddf05c39-V.jpg

IMG-38d1e02612dd4fa739212fd95f358936-V.jpg

IMG-0e187fb68871c1c18f062ba78f2393b5-V.jpg

IMG-d81de60afdf04787c5b0b508494035a1-V.jpg

IMG-e34544fae1a395bc96c84088d62b4177-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 1 sat, aca-pn je napisao:

E jbg. Pa kad je zaribao kad je snimku koji si postavio radio ?

Da, nije totalno zalepio ali mu malo fali. Klipnjaca u velikoj pesnici se jako tesko okrece. Osetio sam to dok sam rucno okretao motor, blagi otpor. Sad kako sam sve skinuo jedva je rukom pomeram

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6436 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

To se buši...a radilica se presuje, kao kod dvotaktnih motora, tako da nije to baš totalna katastrofa. Pretpostavljam da je glava ok. Napravi se ozbiljan servis svega, zamena SVIH ležajeva...i obavezna kontrola uljne pumpe uz detaljno pranje celog sistema. Ima dosta posla, ali nakon toga...do kraja sveta i nazad.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 59 minuta, srbac je napisao:

Eh, bez veze. Da li je cilindar nikasil ili ima hilznu?

Mislim da je obican, verovatno ce morati da se razbusi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 28 minuta, pronto je napisao:

To se buši...a radilica se presuje, kao kod dvotaktnih motora, tako da nije to baš totalna katastrofa. Pretpostavljam da je glava ok. Napravi se ozbiljan servis svega, zamena SVIH ležajeva...i obavezna kontrola uljne pumpe uz detaljno pranje celog sistema. Ima dosta posla, ali nakon toga...do kraja sveta i nazad.

Hvala na ukljucenju:takoje:

Mislim da je pre havarije sam motor bio u super stanju jer nista ne deluje preterano potroseno pogotovo gornji deo, glava, bregasta i klackalice. 

Planiram naravno veci deo rasklapanja i sklapanja da radim sam. Oko skidanja magneta i korpe gde su potrebni malo ozbiljniji alati otici cu moto servisa u komsiluku.

Veliki je ovo izazov, tako obiman posao nisam nikad radio, ali ne zurim, i uz literaturu i pomoc sa foruma i kvalitetne delove svakako, napravice se vec nesto:sampion:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Kontaktirao sam MRG-Kula motoshop u vezi delova i dobio cene za sve trazeno

Wossner klip 195e, komplet sa karikama i bolcnom

Klipnjacu ne mogu nigde da nabave ali mogu da remontuju radilicu kod njih u firmi za.200e

Lezajevi radilice po 26e komad

Lanac bregaste oko45e

Dihtung glave isto toliko

Intresuje me ovo oko remonta radilice, koliko je to trajno i valja li to raditi ako se nema izbora?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ispustio danas ulje iz masine i bilo ga me oko 1.8l. Ima finog taloga zlatkaste boje i na dnu posude i pogotovo na filteru ulja. Cisto sumnjam da je na ovu kolicinu ulja  oglo to da mu se desi vec je doliveno jbg 

IMG-c732d65fffb2923b65d54c860a3ee83c-V.jpg

IMG-159de6b32df4f7ed25635e032dfa3129-V.jpg

IMG-52f8f87490e606d22b690b3a33103c7c-V.jpg

IMG-2d2a5a1be8193bcb587854eac9e35445-V.jpg

IMG-cf21fef586a6c07753fc089ba00e51f0-V.jpg

IMG-c9d2fbdcf4dc51d1e9f9814902d4df76-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6436 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Imamo ovde na forumu čini mi se jednog člana koji se relativno skoro zaposlio u EuroSumaru...koji je zastupnik za Suzuki..pa mislim da bi bilo jako interesantno proveriti cene i dostupnost svih pobrojanih pozicija, možda i uz njegovu pomoć.

Ja sam prostom pretragom naišao na klip iste marke, originalnu klipnjaču...itd....po nižim cenama . Ok, usluga i transport nisu uključeni u cenu...ali pošto znam da Suzuki (motocikli) prilično drži do toga da je moguče nabaviti sve (jako puno toga) i za vremešnije modele, mislim da vredi probati.

Šta podrazumeva remont radilice...ja to stvarno ne znam u konkretnom slučaju. Nastradali su 100%, uz igličasti ležaj....i bolcn (koji ima u sebi kanal za mazanje) i klipnjača. Dal' cementiraju, pa obrađuju...ili prepravljaju nešto slično da ima isti hod....ne znam. Znam za neke trikove i prepravke, koji svakako rade svoj posao...ali to je rezervisano za situacije kada je baš nemoguće naći originalni (ili zamenski) rezervni deo....npr. oldtimeri, trkačke prepravke ili kada je nešto ekstremno skupo i retko. Ovo ipak nije tako egzotično.

 

p.s. pre potrage za klipom, bilo bi jako dobro da se premeri postojeće stanje i pretpostavi koja bi nadmera došla u obzir za ugradnju...i da se takav klip traži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1167 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 2 sati, pronto je napisao:

Imamo ovde na forumu čini mi se jednog člana koji se relativno skoro zaposlio u EuroSumaru...koji je zastupnik za Suzuki..pa mislim da bi bilo jako interesantno proveriti cene i dostupnost svih pobrojanih pozicija, možda i uz njegovu pomoć.

Ja sam prostom pretragom naišao na klip iste marke, originalnu klipnjaču...itd....po nižim cenama . Ok, usluga i transport nisu uključeni u cenu...ali pošto znam da Suzuki (motocikli) prilično drži do toga da je moguče nabaviti sve (jako puno toga) i za vremešnije modele, mislim da vredi probati.

Šta podrazumeva remont radilice...ja to stvarno ne znam u konkretnom slučaju. Nastradali su 100%, uz igličasti ležaj....i bolcn (koji ima u sebi kanal za mazanje) i klipnjača. Dal' cementiraju, pa obrađuju...ili prepravljaju nešto slično da ima isti hod....ne znam. Znam za neke trikove i prepravke, koji svakako rade svoj posao...ali to je rezervisano za situacije kada je baš nemoguće naći originalni (ili zamenski) rezervni deo....npr. oldtimeri, trkačke prepravke ili kada je nešto ekstremno skupo i retko. Ovo ipak nije tako egzotično.

 

p.s. pre potrage za klipom, bilo bi jako dobro da se premeri postojeće stanje i pretpostavi koja bi nadmera došla u obzir za ugradnju...i da se takav klip traži.

Drugar je pokusao da kupi sajlu kvacila za svoju Inazumu 750 direktno na salteru prodaje delova u Eurosumaru. Nemoguca misija. Lik za salterom je rekao da se komunikacija obavlja iskljucivo putem meila, i da jedino tako moze da poruci deo. Uz obavezan br.sasije itd.. Slao je ovaj potom meil, ali nikakav odgovor nije dobio..

Ne znam sta bi meni rekli kada bih hteo da porucim klipnjacu za Betu, koja znate ima Suzukijev motor:sampion:. Od brojeva dacu vam njen br šasije i njegov broj motora pa se snadjite;)

Salu na stranu, nisam upucen koji kolega tamo od skoro radi, ali sam veoma zaintresovan da ako je voljan da pomogne, originalne delove kupim kod njega.

Sto se remonta klipnjace tice, saznavsi da ipak klipnjaca moze da se nadje, tu sam opciju potpuno eliminisao. Toliki posao da radim, a da mi neki crv posle ne da mira, neka hvala.

Cackam i ja pomalo net i ponude od preko. Vidim da ima toga podosta samo sto sam ja za tu inostranu kupovinu duduk.

Sto se klipa tice pretppstavka je da ce ici za 1mm veci jer ce se cilindar razbusivati. Svakao ne gledam Std meru vec nesto sire bas zbog toga

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja