Jump to content

Moto Zajednica

Poziv na moto turu naredni vikend: Transfagarasan (DN7C) & Transalpina (DN67C)

Recommended Posts

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

Poziv na moto turu: Transfagarasan (DN7C) & Transalpina (DN67C)

Polazak: Petak 13.10. oko 08:00

Povratak: Nedelja veče 15.10.

Ruta:

Petak, start u 8:00, 450km ....Beograd, Djerdap, Trgu Jiu, Ramnicu Valcea, spavanje 

Subota, start u 7:30 nakon doručka, oko 200km, Transfagarasan, Sibiu-Sibinj ili i Sebes, spavanje

Nedelja, start u 7:30 nakon doručka, oko 500km, Sibiu-Sibinj ili i Sebes, Transalpina, Trgu Jiu, Djerdap, Beograd

Spavanje, budžet jednokrevetna sa doručkom.

Ja vozim Honda NC 750 a vi možete šta god, od maksi skutera do GS :)

Poštujem legalne brzine i odmaram sebe i mašinu po 15 min na svakih oko sat i po vožnje.

Mala bleja na vrhovima uspona obavezna :)

Biće lepo vreme, poslednja prilika ove godine za TF i TA!

Ima li kandidata?

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ovo i jeste 3 dana 2 noćenja.
Mene druga stvar brine ovde a to je da nisi malo okasnio sa ovim? Jesi li proverio vreme kakvo će biti gore i da li je put uopšte otvoren?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
6 minutes ago, rajmax63 said:

Veoma lepa tura ,ali druže ti si krenuo na trku, a ne na lepu vožnju. 

Ovakav itinerer se radi na tri dana sa dve noći spavanja. Opuštena lagana vožnja,a ovde ni za kafu nema vremena. Uvek moraš da predvidi neku neočekivanu situaciji. 

Ne znam brate zasto negativan komentar. Inace, u planu su upravo 2 spavanja. Laganica. Svako ima svoju pricu. Inace...teramo do destinacije, pa TA jedan dan- opusteno, spavanje pa TA drugi dan, a posto neki rade u ponedeljak ide se pravo kuci. Znaci opustanje na TF i TA a do i odande strejt voznja sa odmorima. Niti mi je prva tura, dapace, niti ista neobicno, tako da hvala na komentaru ali ne vidim svrhu. Vise bih voleo da se pisem za interesentima. Uzdravlje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
Just now, Nenadbg88 said:

Ovo i jeste 3 dana 2 noćenja.
Mene druga stvar brine ovde a to je da nisi malo okasnio sa ovim? Jesi li proverio vreme kakvo će biti gore i da li je put uopšte otvoren?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

kolega, ne da sam proverio nego je ovo poslednji vikend sa lepim vremenom, kao sto sam napisao. inace, ovo je kratka tura, planirali smo uspesno i mnogo duze i zahebanije. sve ok, bujrum :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

Nemam nameru da mracim, ovako je bilo pre 2 vikenda, oko 8°C, magla, vidljivost za oko 2 duzine motora. Vise od pola puta i to najlepseg dela samo smo videli zute bocne linije, predele smo samo mogli da zamisljamo. Mozda nismo imali srece.
Slike su kada smo se malo spustili nize.
Pozdrav.1a095ac06e151c28481b857675de16bf.jpg0b7bb2078f569270ac73151f865430f7.jpg

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1248 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

3 dana tamanica al u avgustu kad se vidi od 5 ujutru do 9 uvece.

 

Vreme se kvari nedelja na ponedeljak sto znaci da vec u nedelju oko 10 prepodne postoje sanse za padavine na TA.

 

Da sam na tvom mestu opeglao bih TF i TA u subotu skupa i spustio se negde u ravnicu pa u nedelju kako bude. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ima istine ovo za dane što kažu kolege, znači kada je dan duži. Ja sam kasnooktobarsku vožnju proßle godine realizovao Beograd-Sarajevo-Mostar-Trebinje-Dubrovnik. Dosta toplija i predvidljiva klima za ovo doba godine.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Ex KLE 500, Ex FZ6 S, Yamaha Tracer 9

WWW.WEBCAMROMANIA.RO

Partiile Transalpina Ski Resort sunt printre cele mai noi partii de ski si snowboard din Romania Stratu de zapada Transalpina Meteo Transa


Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
2 hours ago, kovac gm said:

Nemam nameru da mracim, ovako je bilo pre 2 vikenda, oko 8°C, magla, vidljivost za oko 2 duzine motora. Vise od pola puta i to najlepseg dela samo smo videli zute bocne linije, predele smo samo mogli da zamisljamo. Mozda nismo imali srece.
Slike su kada smo se malo spustili nize.
Pozdrav.1a095ac06e151c28481b857675de16bf.jpg0b7bb2078f569270ac73151f865430f7.jpg

Sent from my SM-G990B2 using Tapatalk
 

 

3 hours ago, Gile said:

Samo Boze zdravlja, bice prilike. Mi smo bili pre 15 dana gore, malo kise, malo zimoce, 5 stepeni samo, ali ko jos za to mari. Ja tek sad vidim po datumima da je putovanje vec i gotovo, nadam se da je sve proslo kako treba?

briga ti je na mestu brate, ne mracis. medjutim, naredni vikend jeste lep- od 8 do 18 i bez magle, vetra i padavina, i poslednji je takav ove godine, zato sam ga i izabrao. inace, ne bezim od malo losijeg vremena- u pravu si "ko za to jos mari" a turer je u dusi, imam opremu a i u njemu ima nekog trila- sem vetra, ali se na TF/TA ne ide po bas losem vremenu, skros si u pravu druze moj. zovite naredni put kada se ide negde :)

 

Promenio član maxmladen
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
2 hours ago, travelman said:

3 dana tamanica al u avgustu kad se vidi od 5 ujutru do 9 uvece.

 

Vreme se kvari nedelja na ponedeljak sto znaci da vec u nedelju oko 10 prepodne postoje sanse za padavine na TA.

 

Da sam na tvom mestu opeglao bih TF i TA u subotu skupa i spustio se negde u ravnicu pa u nedelju kako bude. 

ako bude takvo vreme onda imas pravo, oba u istom danu, praticemo do petka pa resiti. hvala brate.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

tako je marinko, tamo gde je 50 vozi se 50-60, gde je vise onda vise, tesko da ima igde 120. budzet... gorivo za 1000km, plus dva jeftina spavanja, plus klopa nekakva. cenim ne preko 150e sve skupa. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.

ps: naravno, ovo oko brzina je do podnozja TF, a preko same deonice kao i preko TA ide se maksimalno opusteno, stajanje kod znamenitosti, blejanje, itd... nosim i stolicu da se uvalim i gledam u daljinu :) prosecna brzina oko 25km/h :)preko dve deonice, a do tamo i od tamo kulturna voznja sa pauzama...znaci nema tenzija, nema frke :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Rumunija je jedna od retkih jos uvek nama cenovno pristupacnih destinacija. Tri dana, dva nocenja, klopa u kafanama, 1200 km, negde oko 150 evrica sve ukupno. S tim sto smo se "bahatili", kako ja umem da kazem mojoj ekipi. Zato se letos u  Sloveniji i  Austriji jeo rezani hleb i gotova jela iz konzerve. Da se ne probije magicna cifra od jedne zelene novcanice dnevno. Broj dana pomnozis sa 100 evrica i to je budzet, mnogo puta dokazano u praksi. Jos malo poneses za ne daj Boze, ako nesto vratis kuci odlicno, odmah pravis planove za sledecu akciju. 

Promenio član Gile
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
19 minutes ago, Gile said:

Rumunija je jedna od retkih jos uvek nama cenovno pristupacnih destinacija. Tri dana, dva nocenja, klopa u kafanama, 1200 km, negde oko 150 evrica sve ukupno. S tim sto smo se "bahatili", kako ja umem da kazem mojoj ekipi. Zato se letos u  Sloveniji i  Austriji jeo rezani hleb i gotova jela iz konzerve. Da se ne probije magicna cifra od jedne zelene novcanice dnevno. Broj dana pomnozis sa 100 evrica i to je budzet, mnogo puta dokazano u praksi. Jos malo poneses za ne daj Boze, ako nesto vratis kuci odlicno, odmah pravis planove za sledecu akciju. 

Tako je brate, turska, gruzija i jermenija jos jeftinija kao i iran. 25 dana u fulu, 8 soma km, total ceh 1500 EUR.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200 GS
Pre 18 sati, maxmladen je napisao:

Poziv na moto turu: Transfagarasan (DN7C) & Transalpina (DN67C)

Polazak: Petak 13.10. oko 08:00

Povratak: Nedelja veče 15.10.

Ruta:

Petak, start u 8:00, 450km ....Beograd, Djerdap, Trgu Jiu, Ramnicu Valcea, spavanje 

Subota, start u 7:30 nakon doručka, oko 200km, Transfagarasan, Sibiu-Sibinj ili i Sebes, spavanje

Nedelja, start u 7:30 nakon doručka, oko 500km, Sibiu-Sibinj ili i Sebes, Transalpina, Trgu Jiu, Djerdap, Beograd

Spavanje, budžet jednokrevetna sa doručkom.

Ja vozim Honda NC 750 a vi možete šta god, od maksi skutera do GS :)

Poštujem legalne brzine i odmaram sebe i mašinu po 15 min na svakih oko sat i po vožnje.

Mala bleja na vrhovima uspona obavezna :)

Biće lepo vreme, poslednja prilika ove godine za TF i TA!

Ima li kandidata?

 

 

Da li mozes da mi das svoj broj telefona. Ja bih morao da krenem iz Novog Sada, pa bi se dogovorili gdje da se nadjemo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 646 postova
  • Lokacija: Rakovica
  • Motocikl: Sashac XJR 1300 black demon.
Pre 13 sati, marinko.jovanovic je napisao:

@maxmladen Pozdrav druze. Jel se zna orjentaciono budzet? I nadam se da se vozi 80-120km/h posto sve preko nije uzivanje :)

Ne beri brigu, Maki, bendza zna put sam ce te vozi.:jee1:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda NC 750 XD, 2020.
2 hours ago, marinko.jovanovic said:

Da li mozes da mi das svoj broj telefona. Ja bih morao da krenem iz Novog Sada, pa bi se dogovorili gdje da se nadjemo.

poslao na PP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Hm... Po svim novim statistikama biće ozbiljno teško da se za 3 dana uklopite u 150e.
1200km će vas stajati uz prosečnu potrošnju 4-5L 9-10 soma. Smeštaj najjeftinije što možete da prođete po sadašnjim cenama bar 1500 din po osobi pod uslovom da spavate u istom velikom krevetu i to je jako optimistična cena. Imate osiguranje, roaming net, to će vas stajati još jedno 1000-1500din. Hrana za tri dana bez restorana u najtanjem scenariju da sve kupuješ u marketu biće oko 1500-200din.

 

Dakle jedino ako ovako planirate može da se uđe u taj budžet. 

 

 

Ja imam kontakt od jako pristojnog smeštaja u Targu Žiju. Nalaze se na glavnom magistrali i imaju dvorište za parkirati motor. Plaćao sam noćenje 2 soma ali bio sam sam. Ako treba broj pišite

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 683 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Gorivo 10 soma - 80 evra, 2 nocenja po 15 su jos 30, klopa u restoranu 10ak evra po obroku. Rezevoar moze da ostane prazan kad udjes u garazu, to je jos 20ak evra ustede recimo (prica za zenu). Kad krene na put Gile ulazi u avio mod na telefonu, kakve doplate za internet i ostalo. Bez mnogo razmisljanja i presabiranja, samo gas. Srecan put i dobri vidici!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja