Jump to content

Moto Zajednica

Bulevar kralja Aleksandra, 26.09.2023. naš @Koprian

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4405 postova

Tuzno.

 

U komentarima vidim da se generalno ne vole po BGu vozaci automobila i motora. Ovi optuzuju jedne za koriscenje telefona, automobilisti za nesmotrena preticanja, voznju po trotoarima, izmisljenim trakama...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vozaci koji voze samo automobil misle da postoje samo oni i svako im je kriv pa makar i kamion to bio. Ja koji se vrtim svaki dan po gradu kao vozac motora i automobila uocavam daleko vise debila u kolima nego li na motociklu

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 352 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: k9

Vozaci motora dosta vise krse propise, ali time vozace automobila ne ugozavaju, niti dovode u opasnost, vise ih kao iritiraju, dok vozaci automobila kada krse propise veoma ugrozavaju motoriste

  • Sviđa mi se 10
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1585 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Koliko je ovaj narod glupav i pakostan govori činjenica da jedan maxi skuter kao što je piaggio beverly smatraju oličenjem luksuza i brzine. 

 

Ne znam šta se desilo i ne pada mi na pamet da solim o nečemu o čemu ne znam ama baš ništa, ali čisto sumnjam da je čovek u petoj deceniji života divljao na beverliju. 

Neka mu je laka crna zemlja...

  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

na žalost...bio sam na licu mesta...

 

prvo ke pao kolega na skuteru...

a onda je zureci da mu pomogne...bukvalno ispred mene pao policajac na motoru

 RT...prilično agresivnom voznjom hteo je da se provuce....ali mu je kofer zakacio auto ...koji ga je odbacio na ivicnjak  ka šinama....tada ga je motor  zbacio...i policajac je pao ....motor je otklizao i zaustavio se na dr strani bulevara

 

pritčao sam sa jos par prolaznika o pruzili prvu pomoc povredjenom policajcu...

drzali ga da ostane budan...pri svesti....nije se gusio....nije imao ozbiljne povrede ledja...ruku....ali leva noga je slomljena sto posto.....hitna je brzo dosla....spakovali smo ga u svesnom stanju ali sa velikim bolovima oko noge

 

za to vreme druga hitna pomoc je 50 m nize  dvala reanimaciju čoveku koji je pao sa skutera

  • Sviđa mi se 3
  • Tužan 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500

osim flip up kacige...mislim da je Airoh-[ro je dobra kaciga....policajac nije imao nista od opreme

 

policiska uniforma-kosulja...platnene pantalone...

 

taktičke čizme...profi vezane ( + )

 

nikakve štitnike...i povrede su i bile na levoj čašici i potkolenici....desni lakat.....

 

jedan od njih mi onako uz put i reče...da i nemaju ništa od opreme....što je ---ako je istina...tuga,i veoma opasno 

Promenio član VIRGO
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nemaju, kod nas u subotici cak i kacige sami sebi kupuju. Od dosta njih sto nas je pratilo po trkama sam cuo da sami servisiraju motore, menjaju gume, i da ne smeju reci nikom jer ako se sazna da su nesto cackali popiju suspenziju, tako im prosao jedan kolega. A sa druge strane policija ne odrzava te motore a vamo se ocekuje od njih da jurcaju sa istim tim motorima i da ne poginu, tuga od drzave

  • Tužan 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Cisto sumnjam da nemaju opremu. Pre ce biti da im vrucina i ne nose je.

 

 

Ne znam, jeste li kada videli koju opremu dobijaju postari na mopedima? Te policajci nece. Postarska moto oprema je vrhunska, a ne nose je. Hjc kacige, izmedju ostalog. Dobijaju je svake godine. Radio sam u posti pa znam. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

Laka mu zemlja... ja sam prolazio peske tuda brzo posle nesrece, videh policijski motor, i onda nize videh prekriveno telo sa krvavim carsavom u predelu glave. Kaze neka zena da je udario glavom u stub za saobracajni znak koji se iskrivio od udarca, sad da li je tako ili ne, ne znam. Ali je prizor bio uzasan. Njegov skuter sam tek posle video, jedno 20 metara od nesrecnog coveka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 6 minuta, MaxiS je napisao:

Cisto sumnjam da nemaju opremu. Pre ce biti da im vrucina i ne nose je.

 

 

Ne znam, jeste li kada videli koju opremu dobijaju postari na mopedima? Te policajci nece. Postarska moto oprema je vrhunska, a ne nose je. Hjc kacige, izmedju ostalog. Dobijaju je svake godine. Radio sam u posti pa znam. 

Verovao ili ne...policija nema opremu za kolege na motorima osim kacige, eventualno rukavica i jel'te vojnih čizama. Sva oprema im je bukvalno tekstil bez zaštite. Za presretače ne znam ali ovi koji su na obeleženim motorima ne. Iskreno ne verujem da ne bi nosili opremu da je imaju...to što poštari zaduže svoja moto odela pa ih posle preprodaju je druga stvar.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
29 minutes ago, MaxiS said:

Cisto sumnjam da nemaju opremu. Pre ce biti da im vrucina i ne nose je.

 

 

Ne znam, jeste li kada videli koju opremu dobijaju postari na mopedima? Te policajci nece. Postarska moto oprema je vrhunska, a ne nose je. Hjc kacige, izmedju ostalog. Dobijaju je svake godine. Radio sam u posti pa znam. 

Zasto mislis da pisem neistinu? Dobar drugar mi je saobracajac na motoru. Isti taj nosi opremu kad sedne na svoj motor a kad je na poslu nema nista sem SVOJE kacige. Ja kazem sta su mi pricali i ostalih 10 na RTovima sto su nas pratili kroz celu Sribju. A ti sad sumnjam, svako ima pravo na svoje mislenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
pre 1 minut, drmilan_ je napisao:

Zasto mislis da pisem neistinu? Dobar drugar mi je saobracajac na motoru. Isti taj nosi opremu kad sedne na svoj motor a kad je na poslu nema nista sem SVOJE kacige. Ja kazem sta su mi pricali i ostalih 10 na RTovima sto su nas pratili kroz celu Sribju. A ti sad sumnjam, svako ima pravo na svoje mislenje

Ne! Nisam rekao da pises neistinu, nisam te ni citirao, a nisi ni jedini pisao da nemaju opremu i ne znam kako si se prozvao. 

Ja sam izneo cinjenicu o postarima, mick potvrdio, a sumnjivo mi je jer oni koji stite zakon i sprovode ga, nemaju opremu. Eto, jos gore ako zaista nemaju opremu. Cemu takav ton u pisanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8950 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tuga!

Pogledah slike, zapade mi za oko iskrivljeno gvozdje saob. znaka te pomislih nije valjda da je kolegu to koštalo života i dal je moguće pitah sam sebe?

 

Ne želim da sudim, deluje mi, da je mladjani vozač automobila izgurao čoveka na Bevu sa puta.....dalje sve jasno.

 

Što se ljudi na policiskim motociklima tiče..... nažalost slika se davno nije promenila ili ti momci su goli i bosi.

Ljudi koji voze mopede iz Pošte istina je da imaju bolju opremu.

 

Sve u svemu Svi smo mi Ljudi pre svega... i klinac u kolima i nesrećni čovek i pandur i poštar..... ČUVAJTE SE MAX što možete, KUĆI se treba VRATITI!

 

  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponekad pozelim da sazrim i odrastem. Cisto da bi zrelo ozbiljno, 575 postova
  • Lokacija: Bgd Dorćol
  • Motocikl: NC750XA‚ Beverly 350

Ja mogu da kazem da sam sedeo u Pirotu sa Policajcem, mopede servisiraju kad uspeju da iskamce a gume su dobili neke plastikanere i onda su skupljali da stave Michelin ili Bridgestone. Disa se ljutio na njih sto nisu hteli da voze sa tim nekim gumama. To je ono sto sam ja licno cuo. 

 

Svakako, čuvajte se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 408 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS

Oprema je zaduzena za odredjeni broj motorista u MUP kad je bila nabavka,posle toga ko god da je zavrsio obuku nije dobio opremu,niti ce u skorije vreme kako stvari stoje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 950 adventure S , Kawasaki KLE 500
Pre 5 sati, Igor86 je napisao:

Laka mu zemlja... ja sam prolazio peske tuda brzo posle nesrece, videh policijski motor, i onda nize videh prekriveno telo sa krvavim carsavom u predelu glave. Kaze neka zena da je udario glavom u stub za saobracajni znak koji se iskrivio od udarca, sad da li je tako ili ne, ne znam. Ali je prizor bio uzasan. Njegov skuter sam tek posle video, jedno 20 metara od nesrecnog coveka

na zalost...istina je...udarac u glavu...je bio presudan.... čovek u šortzu...majici...na glavi koliko se secam šlem kaciga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja