Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Scarabeo 300s, QJ SVT650X

Sve pohvale za KYMCO NS, danas radio servis na 5000 km, brzo završeno. Sami su me zvali da mi kažu da će naplatiti litar ulja manje jer su na prvom servisu naplatili litar više, plus dobio sprej za lanac na poklon.

Apsolutno kapa dole za odnos prema mušterijama i svaka preporuka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Odvezao danas 400km: Novi Sad-Zrenjanin-Alibunar-Vršac-Kovin-Pančevo-Titel-Novi Sad. Prvi silazak sa motora, da cugnem vodu,  na 260km. Obukao sam biciklističke podgaće, ali je sedište i dalje bilo neudobno. U prve 4 brzine lepo ulazi, dok u petu i šestu nekako čudnjikavo (kao da ima dva "brega" preko kojih treba prevući ručicu da bi upao u brzinu). Spuštanje u niže brzine je OK. Kočnice odlične. Zvuk također. U Čenti me je neka ptica (kontam vrabac) zveknula u vizir kacige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty
15 hours ago, lukaimasa said:

Sve pohvale za KYMCO NS, danas radio servis na 5000 km, brzo završeno. Sami su me zvali da mi kažu da će naplatiti litar ulja manje jer su na prvom servisu naplatili litar više, plus dobio sprej za lanac na poklon.

Apsolutno kapa dole za odnos prema mušterijama i svaka preporuka.

Verovatno smo se videli juce… u jednom momentu bilo je tri crna SVT-a na gomili 😄

 

Ja sam radio servis na 1000km.
Zaista odlicna komunikacija sa KYMCO, ali imam jedan “problem”… posle servisa primetio sam da mi je kvacilo neprirodno visoko podeseno. Hvata prakticno cim dodirnem rucicu. Odmah sam ih pitao sta je u pitanju, rekli su mi da je radjeno nesto oko kvacila, ali nazalost majstor je vec bio otisao tako da nisam mogao nista da korigujem…

 

Moze li se podesiti kvacilo da hvata malo “nize” a da ne mora u servis?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT650X Black Beauty

Mozda je sve stvar navike. Drugar kaze da je podeseno idealno. A vozi mnoooogo duze od mene 😄

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 2 sati, Shke je napisao:

 

Moze li se podesiti kvacilo da hvata malo “nize” a da ne mora u servis?

To je osnovno podešavanje koje bi trebalo da se uradi pri prvom servisu a može i samostalno. Imaš dosta tutorijala na YT o tome pa možeš i sam da podesiš.

 

Inače ceo sklop agregat/menjač radi fenomenalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

Ako neko ima mernu traku, da li moze da mi napise koliki je obim kormana?

 

Takodje, vidim jednog Grka da je stavio Arrow auspuh i bas se fino cuje motor. Da li iko ima informaciju da li su auspusi od VStrom/SV650 kompatibilni sa SVT-om obzirom na slicnost agregata?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
15 minutes ago, Andrej_Hotstepper said:

Estel, jel sam tebe danas video na NBGD, sa saputnicom? Ki registracija 

Nisi mene video dobri moj posto sam ja trenutno bez motora :D Do nedavno si mogao da me vidis na ZZR 1100, ali sam njega prodao, a od nadamo se najkasnije 31. jula i na SVT-u. Samo da stigne.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: QJMotor SVT 650X

Da li neko ima problem sa sustanjem/suskanjem lanca, cim se motor ugreje, a na svako otvaranje gasa cuje se kao da nesto cese. Neke ideje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Lanac tj mali lancanik nije podmazan dobro. Na malom lančaniku se nalazi neki gumeni deo koji umanjuje vibracije i kad se on osuši lanac se čuje. 
 

Samo češće podmazuj lanac i to je to. Ja sam prešao na podmazivanje menjackim uljem i ok je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 414 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x
On 6/23/2024 at 6:45 PM, estel said:

Ako neko ima mernu traku, da li moze da mi napise koliki je obim kormana?

 

Takodje, vidim jednog Grka da je stavio Arrow auspuh i bas se fino cuje motor. Da li iko ima informaciju da li su auspusi od VStrom/SV650 kompatibilni sa SVT-om obzirom na slicnost agregata?

Definitivno će se uklopiti auspuh od stroma, što se tiče obima protočne cevi. Mislim da će ok raditi i kineski od 50 e, jedino bih ja lično stavio adapter jer su uglavnom oni od 51mm predviđeni za 1000cc što je malo više nego za 650cc, ( idealno bi bilo oko 45-48mm)al treba probati, i naravno treba odabrati onu malu kratku cev što spaja auspuh sa topom....verujem da će lepo da se čuje, jer se i ovaj original dobro čuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X
On 25. 5. 2024. at 0:28, lukaimasa je napisao:

Ja sam zvao, poslali su mi slike jednog SVT-a koji su uradili, mislim da su mi rekli 180 EUR.

IMG-2e07647b5af3dbc181a5a7b01647de15-V.jpg

Testni iz Kymco NS. Video ga u subotu. Cena 180 evra.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Možda sam mator ali je meni opako mučenje vožnja na duže vreme sa bučnim auspuhom. Baš mi bude zamorno...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
On 7/5/2024 at 11:33 AM, mick said:

Možda sam mator ali je meni opako mučenje vožnja na duže vreme sa bučnim auspuhom. Baš mi bude zamorno...

Nisi mator. Glasan zvuk visestruko pospesuje umor.

 

Pitao sam tog Grka sa klipa da li je to sa VStroma i odgovorio je kako taj auspuh nije specificno sa VStroma vec je za vecinu motocikala (Sta god to znacilo) i da bi trebalo auspuh za SV650 najnovije generacije da pase.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 7 minuta, estel je napisao:

Nisi mator. Glasan zvuk visestruko pospesuje umor.

 

Pitao sam tog Grka sa klipa da li je to sa VStroma i odgovorio je kako taj auspuh nije specificno sa VStroma vec je za vecinu motocikala (Sta god to znacilo) i da bi trebalo auspuh za SV650 najnovije generacije da pase.

Auspuh kao auspuh ok…ja više volim dublji zvuk ako već moram da biram. I više mi paše diskretni pops and bangs nego onaj reski viši ton koji sad većina motora ima.

 

Naravno sa zamenom auspuha ide i mapa drugačija. Ja sam na TRK pri dekatalizaciji i mapiranju ostavio fabrički auspuh…sigurno je nakon Stage II mapiranja bio glasniji za 20-30% a nije bušen niti otvaran. 
 

Tako da za novije motore ne bih nabacivao auspuh bez mapiranja. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad

@mick Kako si ti zadovoljan motorom sada posle nekog vremena od kako ga imas?

 

Ja u Novom Sadu sve vise i vise vidjam u divljini kolege sa SVT-om i izgleda bas mocno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, estel je napisao:

@mick Kako si ti zadovoljan motorom sada posle nekog vremena od kako ga imas?

 

Ja u Novom Sadu sve vise i vise vidjam u divljini kolege sa SVT-om i izgleda bas mocno.

Što se agregata tiče prezadovoljan sam!!! Upravljivost je sjajna, kočnice o njima ne treba trošiti reči, sad na nekih 7k zaista nema nekih stvari koje bi bile krucijalne što se tiče mog doživljaja a da je u lošem kontekstu. 

 

Od nekih manjkavosti mogu da izdvojim baš loše odrađen deo fuzastera i zadnjeg rukohvata. Baš su pipavi i troše se brzo...obzirom da vozim na ''prstima'' peta mi je uvek na poziciji koja dodiruje metalni deo fuzastera i tu se baš boja skida. Izgleda baš izlizano...

Kada sam nosio repnu torbu koja je išla preko rukohvata isto su oba uspela da se izližu. 

 

Moraću da ih poskidam, ispoliram i eventualno ukoliko je moguće plastificiram preko zime. Eto to je jedino što mi mrsi konce u glavi oko SVT-a :)  

 

A oko off segmenta....ne znam šta bih rekao. Moj motor definitivno nije za off sa trenutnim setovanjem ogibljenja i guma...bukvalo je setovan za asfalt.

 

Dok recimo @pirkeeima setovano onako izbalansirano...zadnjica mu više pliva dok je kod mene baš tvrd zadnji kraj. Što se mene tiče ne znam koliko je SVT za off...mooožda neki lagani i to je to. Definitivno je TRK sposobniji nego SVT za off...nekako mi je to dojam.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
On 5. 7. 2024. at 21:07, Srki1234 je napisao:

Imam jos 700km pa bih i ja trebao.

Javi utiske.

Definitivno jaaaako loša stvar sa sistemom ''autokuća prodaje motocikle'' u smislu organizacije. I ovaj put priča nije mogla da prođe a da se ne napravi propust. Što se mene tiče nije krucijalan ali je ipak propust...

 

Definitivno za servis QJ brenda je zadužen mladi serviser koji je sasvim korektan i pristupačan pored verujem gomile pritisaka od strane klijenata koji nemaju neko osnovno poznavanje spravice kakve je motocikl :). Pričam sa serviserom, dolazi čovek sa skuterom da mu se zameni baterija u ključu...ne zna da okrene šraf i izvadi bateriju!!! 🤦‍♂️ 

 

Momak se trudi da uradi kako je zacrtano...zaista ne mogu ništa da kažem loše ali njegov trud praktično ...eru kolege iz mastiljarskog dela sa svojim sedenjem na zadnjicama i ne obraćanjem pažnje a koliko sam uspeo da čujem čekajući na otvaranje servisnog lista i na manjak poštovanja.

 

Ovaj put je sipana količina ulja koja je propisana u manualu koji sam dobio sa motorom što znači da su uspeli da se dogovore makar oko toga. A to znači da su mi ostali dužni cirka 25e na prošlom servisu...

 

Kako bi sredili taj ''dug'' Miroslav je lično došao do kolege na otvaranju servisnog lista i rekao čoveku da se ''ruke'' ne naplaćuju. I naravno...ruke su mi naplaćene :lol3:

 

Druga stvar...opet nije navedeno koje je ulje sipano u motor što je za jednog prosečnog vlasnika motocikla veliko NO NO!

Pohvalno je sa druge strane što su uzeli sve moje ''zamerke'' i rekli da će proslediti fabrici kako bi probali da nađu rešenje...

 

Prosto i jednostavno....prodaja i servis motocikala MORA BITI ODVOJEN OD AUTOPRODAJE!!!! Ovako smisla nema...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja