Jump to content

Moto Zajednica

QJ Motors SVT 650 X

Recommended Posts

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X

Imam jedno pitanje sto se tiče garancije, ako bi se nesto fabričko menjalo(vizir, auspuh ili nesto drugo)  na novom motoru, da li motor ostaje u garanciji ili mogu da zezaju zato sto nije fabričko i da ukinu garanciju? Hvala. 

Inače uskoro mi stiže SVT pa se vidimo na putu, a i planiram da idem sa njim u maju na sezonu u HR da radim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Honda Transalp 600 99, QJ SVT 650 X 2023
Pre 2 sati, Krpa31 je napisao:

Imam jedno pitanje sto se tiče garancije, ako bi se nesto fabričko menjalo(vizir, auspuh ili nesto drugo)  na novom motoru, da li motor ostaje u garanciji ili mogu da zezaju zato sto nije fabričko i da ukinu garanciju? Hvala. 

Inače uskoro mi stiže SVT pa se vidimo na putu, a i planiram da idem sa njim u maju na sezonu u HR da radim

Mogu da proverim u petak pa da javim.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 3 sati, Krpa31 je napisao:

Imam jedno pitanje sto se tiče garancije, ako bi se nesto fabričko menjalo(vizir, auspuh ili nesto drugo)  na novom motoru, da li motor ostaje u garanciji ili mogu da zezaju zato sto nije fabričko i da ukinu garanciju? Hvala. 

Inače uskoro mi stiže SVT pa se vidimo na putu, a i planiram da idem sa njim u maju na sezonu u HR da radim

Ja sam vizir menjao, ljudi iz servisa mi rekli da mi jelepo čučnuo :D 

 

Generalno šta god da radiš gledaj da se ne kosi sa servisom tj. gledaj da se fabrički delovi ne modifikuju već da ubacuješ aftermarket original delove i mislim da je sve ok. Ja sam TRK mapirao, uradio dekatalizaciju dok je motor bio u garanciji i niko mi ništa nije rekao...dok su mi kakili za dodatna svetla :lol3:

 

Ja ću svakako ugrađivati dodatna svetla na SVT pa ću videti u servisu koliko će za to tražiti, ako bude ok cena radiću kod njih ako ne...biće neko od mojih :) 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X
1 hour ago, Srki1234 said:

Mogu da proverim u petak pa da javim.

Moze, hvala, dadtne informacije uvek dobro dodju 

 

41 minutes ago, mick said:

Ja sam vizir menjao, ljudi iz servisa mi rekli da mi jelepo čučnuo :D 

 

Generalno šta god da radiš gledaj da se ne kosi sa servisom tj. gledaj da se fabrički delovi ne modifikuju već da ubacuješ aftermarket original delove i mislim da je sve ok. Ja sam TRK mapirao, uradio dekatalizaciju dok je motor bio u garanciji i niko mi ništa nije rekao...dok su mi kakili za dodatna svetla :lol3:

 

Ja ću svakako ugrađivati dodatna svetla na SVT pa ću videti u servisu koliko će za to tražiti, ako bude ok cena radiću kod njih ako ne...biće neko od mojih :) 

Ja bi isto verovatno prvo vizir uradio, ali videcu kad se malo vise budem vozio kad stigne, sve ostalo verovatno ne bi dirao do sledece sezone, a i najvise me zanimalo jer vidim da je dosta radilo vizir pa sam zbog toga najvise pitao 😄

Promenio član Krpa31

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5871 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 / CF Moto 450 MT

Meni nekako deluje logično da ako zameniš vizir pa se pojaviš sa napuklim/iskrivljenim nosačem vizira da te oteraju u qrac za garanciju tj zamenu tog dela, nego ti ga naplate. E sad, maglenke, tu može da bude više problema: krepa led far, zadnja pozicija. Tu nema zamene sijalice pa cenim da bi se odmah uhvatili za maglenke ugradjene van servisa i realno, to je opravdano. Kod zamenskog auspuha pogotovo, bilo kakav problem sa agregatom, bilo bi - to je zbog odžaka...

 

E sad, da montiraš nosače bočnih kofera a crkne ti instrument tabla, tu bi bili baš kerovi da ti ne priznaju garanciju jel'? Ili ono, motor mi troši ulje a oni kažu: Aha to je zbog zamenskog vizira!  Mada kod nas je sve moguće...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
1 hour ago, mick said:

Ja sam vizir menjao, ljudi iz servisa mi rekli da mi jelepo čučnuo :D 

 

Generalno šta god da radiš gledaj da se ne kosi sa servisom tj. gledaj da se fabrički delovi ne modifikuju već da ubacuješ aftermarket original delove i mislim da je sve ok. Ja sam TRK mapirao, uradio dekatalizaciju dok je motor bio u garanciji i niko mi ništa nije rekao...dok su mi kakili za dodatna svetla :lol3:

 

Ja ću svakako ugrađivati dodatna svetla na SVT pa ću videti u servisu koliko će za to tražiti, ako bude ok cena radiću kod njih ako ne...biće neko od mojih :) 

Na sajmu kad sam pricao sa prodavcima iz NS Kymco Shop Doo imali su izlozen jedan model Svt sa dodatnim svetlima(nisam zapamtio ko je proizvodjac) cena namontiranih je bila oko 30000din, ali ako se poruce uz nov motor za vreme trajanja sajma dobiju se za 20000... Jedini problem je sto nisam zapamtio koje su 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Požarevac-Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX 600 F, QJ Motor SVT 650 X
8 minutes ago, OgiBG said:

Na sajmu kad sam pricao sa prodavcima iz NS Kymco Shop Doo imali su izlozen jedan model Svt sa dodatnim svetlima(nisam zapamtio ko je proizvodjac) cena namontiranih je bila oko 30000din, ali ako se poruce uz nov motor za vreme trajanja sajma dobiju se za 20000... Jedini problem je sto nisam zapamtio koje su 😁

Ja mislim da su Oxford maglenke na tom motoru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, OgiBG je napisao:

Na sajmu kad sam pricao sa prodavcima iz NS Kymco Shop Doo imali su izlozen jedan model Svt sa dodatnim svetlima(nisam zapamtio ko je proizvodjac) cena namontiranih je bila oko 30000din, ali ako se poruce uz nov motor za vreme trajanja sajma dobiju se za 20000... Jedini problem je sto nisam zapamtio koje su 😁

Neka hvala...za taj keš nabacim štošta! A dodatna svetla cirka 30e sasvim dovoljna za sve što treba!  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Mozda zavisi od kuce do kuce, imam na motoru, kres bar, maglenke, vizir, svasta nesto jos, bio na servisu, niko nista nije rekao. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
Pre 1 sat, Krpa31 je napisao:

Ja mislim da su Oxford maglenke na tom motoru

Da,Oxfordove su maglenke,ja sam ih uzeo .Nisam hteo da rizikujem garanciju,jesu dosta skupe al neću da razmišljam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 1 sat, alexanto je napisao:

Meni nekako deluje logično da ako zameniš vizir pa se pojaviš sa napuklim/iskrivljenim nosačem vizira da te oteraju u qrac za garanciju tj zamenu tog dela, nego ti ga naplate. E sad, maglenke, tu može da bude više problema: krepa led far, zadnja pozicija. Tu nema zamene sijalice pa cenim da bi se odmah uhvatili za maglenke ugradjene van servisa i realno, to je opravdano. Kod zamenskog auspuha pogotovo, bilo kakav problem sa agregatom, bilo bi - to je zbog odžaka...

 

E sad, da montiraš nosače bočnih kofera a crkne ti instrument tabla, tu bi bili baš kerovi da ti ne priznaju garanciju jel'? Ili ono, motor mi troši ulje a oni kažu: Aha to je zbog zamenskog vizira!  Mada kod nas je sve moguće...

Ono što znam a to je u slučaju kineskih brendova...dakle ne znam za japance. Diler obavesti ''cenralu'' da je recimo neki problem na motoru, navede sve okolnosti i čeka odgovor centrale da li da se motor popravlja ili ne. Kroz taj izveštaj ide i deo o ugrađenim aftermarket stvarima pa centrala odlučuje o garanciji.

 

Ukoliko odbije servis to diler mora da uradi da kaže lijentu da je garancija osporena...ili da snosi troškove popravke. Slično je skoro bilo sa BMW centralom u USA kod onog lika ''Many motomilion'' uzeo je najnoviji RR1000 koji se bukvalno raspao i zbog čačkanja po elektronici...mislim da je skinut limiter odbijena je garancija i td. Baš onako džukački za top klasu motora naravno diler je pomogao da se kupi nov agregat...eeejjjj 40k motor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 3 minuta, Road Kings je napisao:

Da,Oxfordove su maglenke,ja sam ih uzeo .Nisam hteo da rizikujem garanciju,jesu dosta skupe al neću da razmišljam.

Kako su ti ugrađene? Da li je instalacija dirana ili je kačeno na akumulator? Kako ih pališ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki intruder volusia 800cc , QJ Motor trx 125 ABS , QJ Motor SVT 650X
pre 5 minuta, mick je napisao:

Kako su ti ugrađene? Da li je instalacija dirana ili je kačeno na akumulator? Kako ih pališ?

Izvinjavam se,nisam napomenuo da motor stiže oko 15og sa koferima i Oxford maglenkama.Kad stigne,javljam ti.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Benelli Leoncino 500Trail
3 hours ago, mick said:

Neka hvala...za taj keš nabacim štošta! A dodatna svetla cirka 30e sasvim dovoljna za sve što treba!  

Don't kill the messenger😅

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 5 sati, OgiBG je napisao:

Don't kill the messenger😅

Ma kakvi…to je standard za bilo koji servis koji je dilerski. Ali neka…zato ovi drugi kvalitetni imaju posla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Meni su maglenke stigle pre neki dan. Pre kupovine sam se cuo sa Autoprometom bas oko garancije i svega. Rekli su da maglenke nisu problem sto se garancije tice i jos ponudili da oni ugrade. Zakzao sam za par dana pa cemo da vidimo...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 31 minuta, Nemke1706 je napisao:

Meni su maglenke stigle pre neki dan. Pre kupovine sam se cuo sa Autoprometom bas oko garancije i svega. Rekli su da maglenke nisu problem sto se garancije tice i jos ponudili da oni ugrade. Zakzao sam za par dana pa cemo da vidimo...

Ja idem u petak pa ću ih pitati da ugrade ako bude razumna cena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1584 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
10 hours ago, RankoBg87 said:

Mozda zavisi od kuce do kuce, imam na motoru, kres bar, maglenke, vizir, svasta nesto jos, bio na servisu, niko nista nije rekao. 

Pa ono, nemaju ni potrebe da ti kažu bilo šta - dok ne pokušaš da aktiviraš garanciju :)  (samo razmišljam na glas, nemam nikakvih iskustava sa ovim)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1164 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x

Nadam se da necu ni saznati, malo je i glupo bar ja tako gledam da ne mozes nista da radis na motoru dok je u garanciji, zato nisam hteo za maglenke da secem instalaciju ili tako nesto, sutra mogu da ih skinem i niko nece znati da su bile na motoru.
Znam i da si mogao npr kupis kres bar i odes da ti oni montiraju a opet i kad sam reko da cu uzmem da pravim bilo je ok onda ne moras ovde da ti mi ugradimo.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 16 minuta, RankoBg87 je napisao:

Nadam se da necu ni saznati, malo je i glupo bar ja tako gledam da ne mozes nista da radis na motoru dok je u garanciji, zato nisam hteo za maglenke da secem instalaciju ili tako nesto, sutra mogu da ih skinem i niko nece znati da su bile na motoru.
Znam i da si mogao npr kupis kres bar i odes da ti oni montiraju a opet i kad sam reko da cu uzmem da pravim bilo je ok onda ne moras ovde da ti mi ugradimo.

Koliko znam mada nisam 100% siguran…Honda je imala dil sa Sebom oko tih delova. Mislim da su čak nudili kao dodatnu opremu koja je mogla odmah da se ugradi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2649 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
1 hour ago, živke said:

Pa ono, nemaju ni potrebe da ti kažu bilo šta - dok ne pokušaš da aktiviraš garanciju :)  (samo razmišljam na glas, nemam nikakvih iskustava sa ovim)

Ne ne ne.. Nije to tako jednostavno. 

Sve zavisi za šta je garancija. Stavio maglenke a crko motor - neće baš da može. Ako i firma koja daje garanciju odbije zbog toga lepo uzmeš advokata, priložiš papire, angažuje se veštak da utvrdi šta i kako, sa njegovim iskazima se podnese nadležnom sudu ako do toga dođe... Ali ovo je sve sad u domenu bla bla bla... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: afrika

Pozdrav svima :)

Iscitah dobar deo ove teme,  koliko sam mogao posto sam vrlo zainteresovan za ovaj motor

Svratih sad do ap i uzivo je jos lepsi

Kako sam razumeo sledeca tura je u junu mesecu

Ne znam dal postoji opcija staro za novo ali kako god,  yamahu tricity cu staviti na oglase i nazad na dva tocka

 

Promenio član miketa
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2082 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 44 minuta, miketa je napisao:

Pozdrav svima :)

Iscitah dobar deo ove teme,  koliko sam mogao posto sam vrlo zainteresovan za ovaj motor

Svratih sad do ap i uzivo je jos lepsi

Kako sam razumeo sledeca tura je u junu mesecu

Ne znam dal postoji opcija staro za novo ali kako god,  yamahu tricity cu staviti na oglase i nazad na dva tocka

 

Ap uzima staro za novo…pitaj ih kakvi su uslovi pa vidi šta ti se isplati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja